kasılma nasıl olur

Loadinggg

Nirvana
Kayıtlı Üye
30 Mart 2009
210
156
21. haftamdayım. Zaman zaman karnımda sert tümsekler oluyor. Ben bunları bebeğimin kafası poposu diye severken bugün karşıma çıkan bir bilgiyle tedirgin oldum. Rahim kasılmaları da böyle oluyormuş meğer. Yani bebek karında hiç o kadar şişlik ve sertlik yapmaz mı? Kesin kasılma mıdır bu durum? 21. hafta rahmin kasılma alıştırmaları için erken değil mi? Tecrübeli anneler bilgilendirirlerse bizi, müteşekkir olacağım..

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı durumu bende yaşıyorum ama ben o sertlikleri ve şişlikleri o kadar belli olmamakla birlikte 16. haftadan beri yaşıyorum ve bebek hareketleri diye düşünüyorum...Bende kasılmaları bu şekilde tarif ettiklerini okudum ama hiçbir bilgim yok,deneyimli arkadaşlar lütfen bilgi versinler....

kızlar bende de aynı şey oluyo ama ben hissediyorum bebeğim olduğunu. Yani o hareketlenmeye başlayınca oluyo. Bi sağ tarafım şişiyo bi sol tarafım. Kasılmalar böyle mi oluyomuş üzgünüm:

kızlar bende de aynı şey oluyo ama ben hissediyorum bebeğim olduğunu. Yani o hareketlenmeye başlayınca oluyo. Bi sağ tarafım şişiyo bi sol tarafım. Kasılmalar böyle mi oluyomuş üzgünüm:

şişip şişip inen yani seğirme şeklindeki hareketlerin ben de bebek hareketleri olduğunu düşünüyorum ama bu kasılma mı diye sorduklarımız sertleşip kalıyor. çok sert olan bu tepecikler 5-10 saniye içinde gevşiyor. onlar da bebek mi acaba buna karar veremedim. CADIARZU
dün tepecik şeklinde olmasa da karnımın altında sıklıkla taşlaşan rahmimi hissettim ama bugün daha normal hamdolsun.

aynen canım bende kasılma dıye dusunyodum 2 tepecık olusuyodu karnımda sert bı sekılde bırı bası bırı poposu dıyodum valla burdan arkadaslara sormustum bana bebegın dönüşleri dediler buyudukce daha cok hıssedermıssın dönüyomus o sekılde ama bende kasılma nedir sorusuna hala cvb arayanlardanım :kedi:

Kızlar ben şu an 35. haftamı bitirmek üzereyim ve yaklaşık 2-3 aydır bana ara ara oluyordu bu, hatta bazen o kadar kasıyor ki sanki dışarı çıkacak bebişim. Dün nst sırasında oldu. Doktorum kasılma göründüğünü ve istirahat edip bol su içmem gerektiğini söyledi. Ama dediğim gibi bende zaten uzun süredir vardı bunlar. O yüzden çok kafanıza takmamakla beraber kendinizi de çok yormamakta fayda var.

Mrb arkadaslar supheli iliskimin ustunden 3 ay gecti 3 kere adet oldum 3 kerede eczaneden hamilelik testi alip yaptim negatif cikti zaten icime bosalma olmadi ama zevk suyu kacmis olabir simdi karnimda hareketlemeler var hamilemiyim sizce? Ne olur acil cvp verin kafayi yiycem

X