Aile Planlaması microgynon 21 kullanan arkadaşlar memnunmusunuz?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

BENNARCICEGIM

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Aralık 2007
41
0
ben ilk defa hap içimeye başladım bugün 4 oldu.hiçbir yan etkisini şimdilik yaşamadım mide bulantısı,göğüslerde şişkinlik gibi.biraz şişselerdi iyi olurdu ya :) naniknanik neyse.siz memnunmusunuz ne kadar zamandır kullanıyorsunuz.hala içime sinmedi yasminmi alsam diye düşünüyorum.korur demi bu hap ilk defa hap kullanınca güvenemiyorum of ne biçim iş bu böyle...

canım bende ilk defa bu hapı kullandım
adetim uzadıkça uzadı haptan 4 gün sonra adet olmaya başladım yaklaşık
15-16 gün adet gördüm hapı bıraktıktan sonra kesildi adetim

ben kullanmayı bıraktım
ama yan etkisini görmeyen arkadaşlarda vardır eminim
sağlık ocağına sorduğumda 3 ay adette düzensizlik olmasının normal olacağını söylediler

Hapi kullanmaya basladiktan ne kadar sonra güvenli olarak iliskiye girilebilir peki?

ben yaklaşaık olarak bir yıl kullandımm hapa bağlımıdır bilmiyorum kilo artışı olduu ve adetler oldukça düzenli oldu öncedende düzenli idi benim adetin başlangıç bitiş günü hep belliydi hiç de şaşmadıı hapı kullanmaya başladıktan sonra en az 1 kutu bitmesi lazım diye biliyorum çünkü aile planlamacılar bile yeni evlenecek olanlara 1 ay öncesinden başlayın diyorr

canım ben 3 yıl kullandım bence yasminden daha iyi biraz iştah açıyo yanlız gönül rahatlığıyla kullanabilirsin bende ilk zamanlar mide bulantısı yaptı ama acayip sinir yapıyo haplar eskiden sakin uysal biriydim hap içerken sinir küpü oluyosun ben içmeyi bıraktım artık içmiyorum

sağolun arkadaşlar, okuyunca içime biraz olsun sindi.bende normalde çabuk sinirlenirim, hapı içince bana sakinlik geldi.birkaç ay içeyimde duruma bakarım.hapı az önce yuttum boğazımda kaldı ayyyy ayyyy

ben de 1 ay kullandim gogus siskinligi yapti bende mide bulantisi felan olmadi
ancak lekelenme yapti ilac bitmeden o ay regl gormedim felan durum iyice karmasik hal aldi acikcasi
biraktim ben de.

ben 1. kutumu bitirdim ve kullanmaya başladığımdan beri
korunmasız olarak ilişkiye giriyorum canım her hangi bir
problem yaşamadım kilo artışı olmadı ama göğüslerim nerdeyse
ağzıma giricek inanılmaz büyüdü zaten büyüktü iyice devleştiler.
sadece ara kanamam çok fazla var onuda günlük pedlerle geçiştiriyorum
adetimde 7 gün önce geldi sağlık ocağından ilk 3 ay bu tarz etkileri olabileceğini
öğrendim gönül rahatlığıyla kullanabilirsin

Ben daha geçen ay ilk defa kullanmaya başladım ama ben gündüz kullaniyordm ilaç bugün bitti ne zaman hasta olcam ben ama geçen ayki adet günüme denk gelmedi normal.mi bu ve ikinci kutu ya ne zaman basliycam

X