Diş ağrısı ve antibiyotik....

esraaydin

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Mayıs 2009
132
0
selam arkadaşlar dünakşamdan beri şiddetli diş ağrısı çekiyorum gece sabaha kadar ağrıdan duvarları tırmaladım. bugün dişçiye gittim çürükmüş doğumdan sonra tedavi edilecek şimdilik antibiyotik yazdı birde minoset. ama ben çok kararsızım antibiyotik konusunda kendi doktorum kullanabilirsin dedi ama işte insan yinede korkuyo. antibiyotiğinadı ROVAMYCİNE aranızda kullanan varmı bundan. yada daha önce antibiyotik kullanmak zorunda kalan?

ben 8 haftalıkken üstelik cokta önemli bi donemde kullandım ama agrı kesici hiç almadım 4 gün cocuklar gibi agladım Allah acil sifalar versin canım

canım rovamycine kullanabilirsin ama tedaviyi ertelem derim en azından sinirleri alınıp ilaç ve geçici dolgu konsun şimdi antibiyotikle sıkıntın geçer 1 ay sonra tekrarlarsa tekrar ilaç bence bi sakıncası yok

Rovamycıne bende kullandım ama gebeyken değil tabii.Dişlerim genetik olduğu için çok çabuk çürür.Bakalım hamilelik boyunca kaç diş kaybedeceğim diye beklemekteyim.Bu arada hamileyken diş çektirilirmi kızlar?Ne olur ne olmaz ben şimdiden öğreneyim dişçinin yolunu tutmam pek uzun sürmez gibi geliyor....

çok teşekkür ederim arkadaşlar ilgilendiğiniz için içim biraz daha rahatladı. evet canım tedaviyi erteledik çok şükür ağrımda geçti sadece yemek yerken falan acıyo ama sorun değil bunu idare edebiliyorum yeterki o ağrı geri gelmesin. antibiyotiğede başladım inşallah bir sorun çıkarmaz... sevgiler...

canım rovamycine kullanabilirsin ama tedaviyi ertelem derim en azından sinirleri alınıp ilaç ve geçici dolgu konsun şimdi antibiyotikle sıkıntın geçer 1 ay sonra tekrarlarsa tekrar ilaç bence bi sakıncası yok

dtbernat buarada diş hekimi olduğunu yeni farkettim vee şimdi daha çok rahatladımopuyorumnanaktan kendi doktorumada itimadım var tabi ama ilacı netten araştırdım c kategorisinde olduğunu öğrendim ve kategorinin açıklamasıda pek güven vermeyince telaşlandım.. peki sence şuan ağrım azaldı ya (yani idare edebileceğim düzeyde) ilacı yarıda keseyimmi sonuna kadar içeyimmi? 10 tane var içinde ben 3. yü içtim.

esraaydın benim kadar antibiyotik içmek zorunda kalan bir hamile yoktur herhalde hem diş için hem enfeksiyonlar için ama inan dişindeki çürük kullanacağın antibiyotikten daha zararlı olabillir ve kullandığın ilaın bir zararı yok ben çok kullandım şükür bebişlerimde sağlıklı GEÇMıŞ OLSUN TATLIM

HAMıLE KALMADAN BEBEK DÜŞÜNEN HER ANNE DıŞÇıYE GıTSıN LÜTFEN KORKU DOLU GÜNLER GEÇıRMEK ıSTEMıYORSANIZ

Rovamiycin bende kullandım hatta daha geçen hafta yazdı banada canım

bazı maddeler vücuttan bebeğe kadar gitmeden yolda engelleniyormuş diğer antibitokleri bilmem ama genelde hamilelere verilen bir antibotik bu...
tedavini aksatma derim çünkü eğer iltihap varsa kanından bebeğede gittiğini unutma bir an evvel iltihaplı bölge iyileşmeli bu halin antibiotikden dahada zararlı

canım benimde 20. haftamda çok diş ağrım olmuştu direk kalsiyuma yükleniyodum günde 2 kocaman bardak süt yogurt vs geçiyodu ki zaten şiddetli ağrı değil tüm dişlerimde sızlama oluyodu

sonra 30. haftamda aşırııı şiddettliiii ağrılarım başladı 5 yıldır çürük olan dişimin edepsizliğiğ şimdi tutmuştu doktorum erken doğum riskim oldugu için diş çektirmeme izin vermedi doğumu tetikleyebilir sancıların başlayabilir dedi ama dayanamzsan bi dişçiye git çok zorlu değilse çektirirsin mecbur dedi zaten vajinal enfeksiyon için antibiyotik vs kullanıyodum ilaç vermek istemedi bana

neyse dişçiye gittim demesinmi dişinin içini oyarız sinirleri öldürürz ağrın bişiyin kalmaz doğumdan sonrada çekerim dedi alahıma şükürler olsun ki sonrasında hiç ağrım olmadııı
sana tavsiyem ağzı kesici ile geçmez o kadar zaman çünkü 1 hafta sonra tekrar başlıyo ağrılar soğuk sıcak temas ettiğinde sızlıyo ama içini temizleyip sinirleri alınca çürüğün zararındanda kurtuluyosun

esraaydın benim kadar antibiyotik içmek zorunda kalan bir hamile yoktur herhalde hem diş için hem enfeksiyonlar için ama inan dişindeki çürük kullanacağın antibiyotikten daha zararlı olabillir ve kullandığın ilaın bir zararı yok ben çok kullandım şükür bebişlerimde sağlıklı GEÇMİŞ OLSUN TATLIM

HAMİLE KALMADAN BEBEK DÜŞÜNEN HER ANNE DİŞÇİYE GİTSİN LÜTFEN KORKU DOLU GÜNLER GEÇİRMEK İSTEMİYORSANIZ

sağol canım içim rahatladı valla evet ben o tarafını hiç düşünmemiştim çok teşekkür ederim. Aynen katılıyorum bunları yaşayacağımı bilseydim kesinlikle giderdim ama şimdiye kadar dişlerimden hiç sorun yaşamadım doktorun çürük dediği dişi görsen bembeyaz meğer kökten çürümüş. maalesef biryerimiz ağrımadan fire vermeden doktora gitmiyoruz :KK43: tekrar teşekkür ederim canım tecrübeni paylaştığın için.

ben 8aylık hamişim 6aydır diş agrısı çekjiyom yogun geceleri uyuyamıyom şuan bile agrıyo minoset içiyom günde 3tane ama doguma kadar çekcekmişim hamileli,kten önce j-halkletseydim bu sorun olmıcaktı haklı arkadaş

Rovamiycin bende kullandım hatta daha geçen hafta yazdı banada canım

bazı maddeler vücuttan bebeğe kadar gitmeden yolda engelleniyormuş diğer antibitokleri bilmem ama genelde hamilelere verilen bir antibotik bu...
tedavini aksatma derim çünkü eğer iltihap varsa kanından bebeğede gittiğini unutma bir an evvel iltihaplı bölge iyileşmeli bu halin antibiotikden dahada zararlı

dediğim gibi arkadaşım biraz evhamlıyım galiba ama sayenizde rahatladım evet azmış ama varmış iltihap.hayırlı doğumlar hayatım Allah sağlıklı bişekilde bebeklerimizi kucağımıza almayı nasip etsin inş. çok teşekkür ederim

canım benimde 20. haftamda çok diş ağrım olmuştu direk kalsiyuma yükleniyodum günde 2 kocaman bardak süt yogurt vs geçiyodu ki zaten şiddetli ağrı değil tüm dişlerimde sızlama oluyodu

sonra 30. haftamda aşırııı şiddettliiii ağrılarım başladı 5 yıldır çürük olan dişimin edepsizliğiğ şimdi tutmuştu doktorum erken doğum riskim oldugu için diş çektirmeme izin vermedi doğumu tetikleyebilir sancıların başlayabilir dedi ama dayanamzsan bi dişçiye git çok zorlu değilse çektirirsin mecbur dedi zaten vajinal enfeksiyon için antibiyotik vs kullanıyodum ilaç vermek istemedi bana

neyse dişçiye gittim demesinmi dişinin içini oyarız sinirleri öldürürz ağrın bişiyin kalmaz doğumdan sonrada çekerim dedi alahıma şükürler olsun ki sonrasında hiç ağrım olmadııı
sana tavsiyem ağzı kesici ile geçmez o kadar zaman çünkü 1 hafta sonra tekrar başlıyo ağrılar soğuk sıcak temas ettiğinde sızlıyo ama içini temizleyip sinirleri alınca çürüğün zararındanda kurtuluyosun

sezen benimde aynen o şekilde oldu 5. ayda hafifti süt falan içince geçiyodu. evet bi diş hekimi arkadaşta sinirlerin alınmasını tavsiye etmiş tekrar başlarsa öyle yaparız artık ama inş. olmaz doğuma kadar şurda 1 ayım falan kaldı. sıcak ve soğuğa karşı feci hassasiyet var bu sıcakta dışardan su içiyorum düşün :sinifsinif: teşekkür ederim sezencim kolay doğumlar seninde yakın sanırım....

ben 8aylık hamişim 6aydır diş agrısı çekjiyom yogun geceleri uyuyamıyom şuan bile agrıyo minoset içiyom günde 3tane ama doguma kadar çekcekmişim hamileli,kten önce j-halkletseydim bu sorun olmıcaktı haklı arkadaş

ayy arkadaşım yaa çok geçmiş olsun Allah sabır versin ben bir gece sabaha kadar çektim ama öldüm yanii... okadar sıkmışsın dişini biraz daha sık bari sana antibiyotik vermedimi dktorun?

cnm bende 16 haftalık gebeyken farenjitten dolayı antibiyotik kullanmak zorunda kaldım allaha şükür bebegim saglıklı...inşallahta bişey olmamıştır allah meleklerimizi korusun.sanada geçmiş olsun

canım benim eltim hamileyken penisilinli antibiotik kullandı birşey olmadı doktorun kullan diyorsa gönül rahatlığı ile kullan...

sezencim bu arada sinirleri alırken canın acımıyomu?

hayır canım kesinlikle acımıyoo zaten önce şeftali kokulu uyuşturucu sürdü pamukla dişin etrafına sonrada kalp hastalarına ve hamilelere yaptıgı uyuşturucu iğne yaptı kesinlikle bebeğine zarar vermez dedi zaten görürsün çok biyer uyuşmaz sadece dişine trafı uyuşur ve çabuk geçer dedi işte uyuşmasını bekledik sonrada tazikli su veren ve aynı zamandada dişimin içini oyan bi aparatla oydu temizledi tüm çürük yerleri ve hiç sinirime deymedi

sonrada siniri öldürücü bi ilaç koydu benim zaten bi kanal kendiliğinden ölmüş diğeri sağlammış üstünede geçici dolgu koydu birazcık ağrı yapar sinir öelen kadar ama sonra geçer dedi
neyse o gece ver ertesi gece ağrım oldu normalde olmaması gerekiyomuş çağırdı tekrar dişim gaz yapmış ondan ağrım olmuş dolguyu çıkarttı içini tekrar yıkadı koydugu ilacıda yarısı kalmıştı onuda çıkarttı sinirim ölmüş ve şuanda dişim açıkta soğukta sıcakta içsem sorun olmuyo 20 tl verdim özel mua.

X