Ultrasondaki ağırlık ve doğum ağırlığı ???

gokay072664

Annesinin Bitanesi DEFNE
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2009
231
4
merhaba arkadaşlar... benim merak ettiğim doktor kontrollerindeki ultrasonda çıkan ağırlık ile bebişin doğduğu zamandaki ağırlığı aynı oluyor mu.. yada yakın mı oluyor.. çok merak ediyorum.. doğum yapan arkadaşlar bizi bilgilendirirseniz sevinirim

benim ilk oğlumda doğumdan 1 gün önce ultrasona girmiştim. 2800 çıkmıştı ama doğum kilosu 3140 idi. yani +- 400 gr oynaması normal diye biliyorum yerimseniben

ben 38 haftada girdim ultrasona 3 kilo 75 grm dediler..
iki hafta sora dogum yaptim 2.kilo750 gram dogdu kizim...,
ama dergilerden okumustum.....son haftalarda hizli kilo kaybi olabiliyomus...ondandir diye düsünüyorum...

biz de doğumdan az önce ultrasonda bakmıştık,doğum kilosuyla arasında 40-50 gr fark vardı.Ama 1-2 haftada çok fark olabilir.

ben şu an 34+5 im.. yani yaklaşık 5 haftam var.. bugun kontrolde 2750 gr cıktı kızım.. 1 hafta önce 2300 dü renkli ultrasona girmiştim. 1 haftada 450 gr almış görünüyo. daha 5 hafta var.. böle çok mu alır acaba son haftalarda da.. öle olursa 4,5-5 kilo gibi mi doğar.. normal doğum olacak allah izin verirse.. o yüzden soruyorum.. gerçi bebiş iri olunca sezeryan oluyo genelde.. o yüzden ultrason ve doğum agırlıkları tutuyormu çok merak etmiştim.. gerçi son haftalarda kiminin artıp kiminin azalırmış kilo alım hızı. ama hayırlısı bakalım... bebişler sağlıklı olsun da... herşeye değer :)

doğuma 4 gün kala girmiştim ve 3700 gr.demişti dr.muz ama bebişim 3400 doğdu yanılma payı olabiliyor

canım ben dogumdan iki gun önce ultrasyona girdi oğlum 3670 idi dogdum kilosu 3160 510 gr fark vardı daha az dogdu

ben şu an 34+5 im.. yani yaklaşık 5 haftam var.. bugun kontrolde 2750 gr cıktı kızım.. 1 hafta önce 2300 dü renkli ultrasona girmiştim. 1 haftada 450 gr almış görünüyo. daha 5 hafta var.. böle çok mu alır acaba son haftalarda da.. öle olursa 4,5-5 kilo gibi mi doğar.. normal doğum olacak allah izin verirse.. o yüzden soruyorum.. gerçi bebiş iri olunca sezeryan oluyo genelde.. o yüzden ultrason ve doğum agırlıkları tutuyormu çok merak etmiştim.. gerçi son haftalarda kiminin artıp kiminin azalırmış kilo alım hızı. ama hayırlısı bakalım... bebişler sağlıklı olsun da... herşeye değer :)

canım son haftalarda günde 20-30gr alırlar diye biliyorum.senin işte bi tuhaflık var yani bence renkli doğrudur.ben 36+5 te doğum yaptım.2 gün önce üniversite hastanesinde 3300 demişlerdi ama bi gün önce kendi dr um 2900 demişti ve bildi.bebeğim 2910gr doğdu.bence drların ultrasonlarıda farklı tartıyo..

cnm benim doğumdan 10 gun önce doktor yaklaşık 4 kilo dedi ve zamanı dolmştu kıızmın 10 gun geç doğdu 3.300 dü baya bir fark etti yani

X