Doğuma Hazırlık İrem ismi gerçekten kötü mü?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

erintra123

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Aralık 2008
98
0
Merhaba kızlar,

Yakında kızm oluyor.İsmini İrem koymaya karar verdik.Cennet bahçesi demek diye.Ancak burdan okuduğuma göre bu ismi koymak doğru değil yazıyor.Allahın sevmediği yalan bir bahçeymiş.İrem koymayı düşünen arkadaşlar var mı? Ben kötü olduğuna inanmak istemiyorumm

canım ben beğeniyorum irem ismini.isimlerin anlamlarını herkes kendisine göre yorumluyor ben pek inanmıyorum bu tarz şeylere.anlamına baktıysan,bu senin için yeter sanırım.içini ferah tut canım.

Bende çok beğeniyorum nedense irem ismi hep saflık duruluğu anımsatıyor bana ..

Irem kulağa hoş geliyor ve anlami 'Cennet bahçesi' olarak geçiyor.
Ama maalesef kötü anlamlı bir isim..
Çok eskiden Yemen'de Şeddad isimli kafir hükümdarı Allah'a isyan ederek Cennet'e benzetmek iddiasiyle ırem bağını yaptırmış,
bu bağdaki köşke girmeden milletiyle birlikte gazaba uğramış.

Allah'a isyan edilerek yapılan ve Allah tarafından gazaba uğramış olan bir yerin ismini koymak ne kadar doğru olabilirki?
Ismi Irem olan veya kızının ismini Irem koyanlarada kötü birşey demek istemiyorum..
Onlar Irem ismini 'Cennet bahcesi' sanarak koymuşlardır büyük ihtimalle.
Ama Irem'in gerçek anlamını bildikten sonra bu isimi kızına koyanlar bence yanlış yapıyorlar.

Irem kulağa hoş geliyor ve anlami 'Cennet bahçesi' olarak geçiyor.
Ama maalesef kötü anlamlı bir isim..
Çok eskiden Yemen'de Şeddad isimli kafir hükümdarı Allah'a isyan ederek Cennet'e benzetmek iddiasiyle İrem bağını yaptırmış,
bu bağdaki köşke girmeden milletiyle birlikte gazaba uğramış.

Allah'a isyan edilerek yapılan ve Allah tarafından gazaba uğramış olan bir yerin ismini koymak ne kadar doğru olabilirki?
Ismi Irem olan veya kızının ismini Irem koyanlarada kötü birşey demek istemiyorum..
Onlar Irem ismini 'Cennet bahcesi' sanarak koymuşlardır büyük ihtimalle.
Ama Irem'in gerçek anlamını bildikten sonra bu isimi kızına koyanlar bence yanlış yapıyorlar.

SAbriye arkadaşım seni kınıyorum. İsmi irem olanları ne kadar kırdığının farkında değil misin?
Anlamı kötüyse kötü iyiyse iyi, bilerek konmamıştır muhakkak. İyi duygularla konmuştur. Ne kadar gereksiz şeylere takılıyoruz. Bu ismin kötü anlamlı olduğunu bulan arkadaşın başı göğe ermiştir heralde. Öbür dünyada bu kadar mühim bir bilgiyi ortaya çıkardığı için kendisi muhakkak ödüllendirilecektir emin olsun.

SAbriye arkadaşım seni kınıyorum. İsmi irem olanları ne kadar kırdığının farkında değil misin?
Anlamı kötüyse kötü iyiyse iyi, bilerek konmamıştır muhakkak. İyi duygularla konmuştur. Ne kadar gereksiz şeylere takılıyoruz. Bu ismin kötü anlamlı olduğunu bulan arkadaşın başı göğe ermiştir heralde. Öbür dünyada bu kadar mühim bir bilgiyi ortaya çıkardığı için kendisi muhakkak ödüllendirilecektir emin olsun.

Sabriye hanım da zaten farklı bir şey söylememiş. İsmi İrem olanların büyük ihtimalle iyi duygularla konduğunu söylemiş. Bunda kırılacak gücenecek bir durum yok bence. Sadece uyarıcı bir yazı. İsteyen kaale alır isteyen almaz.

Sabriye hanım da zaten farklı bir şey söylememiş. İsmi İrem olanların büyük ihtimalle iyi duygularla konduğunu söylemiş. Bunda kırılacak gücenecek bir durum yok bence. Sadece uyarıcı bir yazı. İsteyen kaale alır isteyen almaz.

Beni anladığınız için teşekkür ederima.s

Merhaba kızlar,

Yakında kızm oluyor.İsmini İrem koymaya karar verdik.Cennet bahçesi demek diye.Ancak burdan okuduğuma göre bu ismi koymak doğru değil yazıyor.Allahın sevmediği yalan bir bahçeymiş.İrem koymayı düşünen arkadaşlar var mı? Ben kötü olduğuna inanmak istemiyorumm

Canım ben anlamına değil de ses olarak irin i çağrıstırmıstır bana hep ,ondan sevemedim irem ismini. kızının adı irem olanlar kırılmasın lütfen. bu bendeki saçma bir çağrısım etkisi sadece.

Ben de ırem ismini düşünüyordum anlamını Cennet bahçesi bilerek,ve de çok sevdiğim bir isim olduğu için,ama araştırınca ben de okudum Allah a karşı gelenlerin Sahte cennet yaptıkları ve de Alın size bu dünyadayken Cennet dediklerini,bu bahçeye de ırem dediklerini.Fecr süresinde geçiyor:
7, 8, 9, 10. (Ey Muhammed!) Rabbinin, (Hûd'un kavmi) Ad'e, şehirler içinde benzeri kurulmamış olan, sütunlarla dolu ırem'e, vadide kayaları oyan (Salih'in kavmi) Semûd'a, kazıklar sahibi Firavun'a ne yaptığını görmedin mi?

Aynı şeyi tam da ben yazacaktım.

selam cnm benim kizim adi ve anlamin yanlis oldugunu ilk defa urda duyuyorum cnm hosuna gidiyosa bence boyle seylere bakma bu benim fikrimmm :)))

bencede böyle şeylere takılmamak lazım,
benim yaşım geçti
kızımda var oğlumda şükür ama eğer 2. bir kızım olsaydı kesinlikle koyacağım tek isimdi irem...

Benim söylemek istediğim şu, tamam iremin anlamını bilmeyenler koymuşlar demiş bilseler koymazlardı demiş de bu kötü anlamı dile getirmek bile kırıcı bence. Napsın peki adı ırem olanlar? Yalan yanlış bir yerlerde kötü die duyup sonra bunu duyurmak marifet değil ki. ıremin anlamı kötü olsa ıbrahim Kutluay koymazdı kızına. O kadar araştırıcısı vardır onların. Ben inanmıyorum kötü anlamlı olduğuna biri uydurmuş işte

Benim söylemek istediğim şu, tamam iremin anlamını bilmeyenler koymuşlar demiş bilseler koymazlardı demiş de bu kötü anlamı dile getirmek bile kırıcı bence. Napsın peki adı ırem olanlar? Yalan yanlış bir yerlerde kötü die duyup sonra bunu duyurmak marifet değil ki. ıremin anlamı kötü olsa ıbrahim Kutluay koymazdı kızına. O kadar araştırıcısı vardır onların. Ben inanmıyorum kötü anlamlı olduğuna biri uydurmuş işte

ıbrahim Kutluay kim ki,başarılı bir sporcu,o kadar!Böyle bir topik açılmış,herkes fikrini ,bildiğini söylesin,paylaşsın diye.Diyorsunuz ki yalan yanlış,ben size Kur'an da geçen yeri söyledim ve orada nasıl geçiyorsa hiçbirşey eklemeden yazdım.Ama siz Kur'anı kaale almıyor olabilirsiniz,saygı duyarım!
ısmi ırem olanlara kimse birşey demiyor ki.
:enbuyukkk:

Son düzenleme:
Bu baslikta Sabriye ablanin üzerine bir kaç kisi tarafindan çok gidildigini düsünuyorum.
Burada bir soru soruluyor ve o da bilgilerini paylasiyor.
Verdigi bilgilerde dogru..
Kaale alirsiniz, almazsiniz o baska, ama bilgiler dogru.
Hatta Ceyo16 arkadasimiz Kuran'dan bir alinti yapmis
O da yalan degil herhalde...
Ibrahim Kutluay'da sonuçta hoca falan degil, o da gerçek anlamini bilmeyerek koymustur.

acikladigin icinde tesekur ederim ceyo16 arkadasim malesef internte anlami baska yazdigi icin anlamadi guzel ve kuranda gectigi icin koymustum kizimin adini ve gercek anlamini bu sayfada ogrendim ama isim gercekten cok hos bir isim bu arada insallah nil isminin anlami ve kaan anlami aynidir simdi hamileyim ve kiz olursa nil erkek olursa kaan koymayi dusunyuorum bilgi verirseniz sevinirim arkadaslar

ibrahim kutluay mı ,araştırıcımı kaydirigubbakcemile3 vaay bee bu ünlülerin özel şöförleri ,kuaförleri olduğu gibi birde isim araştırıcıları mı varmışCADIARZU bende bunu ilk kez duydum ..

Vardır tabi onlar her konuda pimpirikli oldukları için bence herşeylerini araştırıp yapıyorlar. neden tuhafınıza gitti ki çok mu zor para ve çevre varken bu işler

X