bebeğim 2 hafta önceden büyüyormuş..cinsiyeti değişirmi:( ??????*

gizem_li

Guru
Kayıtlı Üye
20 Ocak 2009
89
9
14 +3günlk hamileyim.dün doktoruma gttiğimde bebeğimin 16 haftalık göründüğünü yani iri bir bebek olucağını söyledi..
cinsiyetine gelince ben ısrar edince 'bu gödüğüm çıkıntı başka bişşey değilse ERKEK diyebilirim'dedi..ama yinede yayma kimseye sonradan değiştiğinde biz sorun yaşıyoruz dedi..:umursamaz::umursamaz:
kafam çok karışık.acaba cinsiyeti değişirmi yine??????????lütfen fikirlerinizi söyleyin:teselli::teselli:

çok ilginç canım benimde doktorum aynısını söledi çıkıntı görüyorum erek galiba dedi ama öle yayma kimseye falanda demedi emin değilse ozamn neden sölüyo ben anlam veremedimfisfisfiscinsiyeti konusunda değişebilirde çünkü emin konuşamamış ALLAH hayırlı ve sağlıklısını versin gönlünde olanı versin canımzemuszemus

aminn.çok teşekkür ederim.bana doktorum net bişey söylemedi.çünkü anladığım kadarıyla yanılma olasılığını herzaman hesaba katıyor..kafam çok karıştı:KK43::çok üzgünüm::çok üzgünüm:

canım ultrason görüntülerine çok inanma.
benim kızımda 2 hafta önceden gdiyordu hep ama doktorumuz bize şunu şöyle açıklamıştı..
3 boyutlu bir ilaç kutusu düşün..önüne koy.biraz soluna geçir yukardan baktığında daha farklı,sağına geçip aşağıdan baktığında daha farklı görürsün demişti.
o yüzden bana hiç ultrason gidişini baz aldırmadı hep satı baz aldık biz.
ilerleyen aylarda kilolarda belli olduğunda onada inanma.bana doğumdan 1 hafta önce 2450 dedi bebeğin.doğumda daha fazla kilo alamsı gerekirken alya 3350 doğdu..
sağlıklı sıhhatli olsunda inan hiç bir şeyi önemli değil.
bu arada doktorunun tecrübesinide geç diyorum.hiç bir şkeilde güvenememiş ne demek çıkıntısı görüyorum filan.
benim doktorum 12.haftada bu kız dedi..

erkek kardeşiminde ilk bebeklerinde kız demişlerdi.7 .inci ayında erkek olduğu kesinleşti

benim yegenimede 3 bucuk 4 aylikken(tam bilmiyorum ama 3 bucuktan az degildi) erkek dediler..sonra kiz dediler

bakalım artık zaman ne göstericekCADIARZU inş benimde bir kızım olur...adı bile hazır.ADA yada NEHİR koymayı düşünüyoruz.ama en önemlisi tabiki sağlığı.....inş hayrlı bir evlat olur.:Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq:

13 haftalıkken gittiğimde erkek dedii
16 haftalıkken kız olduğunu söyledi
bu hafta doktorumu değiştiriyorum :dilcikar:
daha cinsiyeti bile doğru düzgün göremiyor

Bana da 12.haftada cok kucuk bişey göruyoruz erkek olabılır dedıler( iki farklı doktor). 15. haftada da kız oldugu ortaya cıktı. Bakalım daha değişecek mi?

canım ultrason görüntülerine çok inanma.
benim kızımda 2 hafta önceden gdiyordu hep ama doktorumuz bize şunu şöyle açıklamıştı..
3 boyutlu bir ilaç kutusu düşün..önüne koy.biraz soluna geçir yukardan baktığında daha farklı,sağına geçip aşağıdan baktığında daha farklı görürsün demişti.
o yüzden bana hiç ultrason gidişini baz aldırmadı hep satı baz aldık biz.
ilerleyen aylarda kilolarda belli olduğunda onada inanma.bana doğumdan 1 hafta önce 2450 dedi bebeğin.doğumda daha fazla kilo alamsı gerekirken alya 3350 doğdu..
sağlıklı sıhhatli olsunda inan hiç bir şeyi önemli değil.
bu arada doktorunun tecrübesinide geç diyorum.hiç bir şkeilde güvenememiş ne demek çıkıntısı görüyorum filan.
benim doktorum 12.haftada bu kız dedi..
sizin bu yazdıklarınız ne kadar rahatlatıcı ve dogru doktorunuz cok iyiymiş açıklayıcı seyler anlatmış cok hosuma gitti... cinsiyet cok umurumda degil de sagligi onemli cinsiyeti eninde sonunda ortaya cıkacak dimi:) hehe...:teselli:

13 haftalıkken gittiğimde erkek dedii
16 haftalıkken kız olduğunu söyledi
bu hafta doktorumu değiştiriyorum :dilcikar:
daha cinsiyeti bile doğru düzgün göremiyor

Bana da 12.haftada cok kucuk bişey göruyoruz erkek olabılır dedıler( iki farklı doktor). 15. haftada da kız oldugu ortaya cıktı. Bakalım daha değişecek mi?

bendede aynı durum söz konusu...12 haftada erkek dediler 15 te kız dediler 16 da erkek dediler daha sonrasındada göstermedi minnoşum bacak arasını göremekdikleri için kıza benzettiler o gün bugundür göremiyorlar ve sürekli kız diyorlar...lülülülülülü (bu arada 3 ayrı doktora gidiyorum)

banada 16 haftalıkken erkekğe benziyo ama görünen şey bebeğin kordonuda olabilir tam kesin diil dedi
bugün gittim şuan tam 19+4 haftalık ve erkek dedi busefer kesin dedi
sana denilen şeyde bebeğin cinsiyeti değişmez sadece bende olduğu gibi anlayamamıştır ondan öyle söylemiştir

ilk 12 - 16 haftalar arası çok emin konuşamıyorlar doktorlar çünkü kız bebeklerde kilitoristi erkek bebeğin pipisiyle karıştırabiliryorlar. ıkiside ilk başlarda çıkıntı şeklinde ama 4. aydan sonra artık o bölgeyi görüyorsa doktor kesin olarak cinsiyeti tespit edebilir kordonla pipiyi karıştıracak doktora ben olsam güvenmezdim.

14 +3günlk hamileyim.dün doktoruma gttiğimde bebeğimin 16 haftalık göründüğünü yani iri bir bebek olucağını söyledi..
cinsiyetine gelince ben ısrar edince 'bu gödüğüm çıkıntı başka bişşey değilse ERKEK diyebilirim'dedi..ama yinede yayma kimseye sonradan değiştiğinde biz sorun yaşıyoruz dedi..:umursamaz::umursamaz:
kafam çok karışık.acaba cinsiyeti değişirmi yine??????????lütfen fikirlerinizi söyleyin:teselli::teselli:

Canım ilk haftalarda ileri geri oynyo hafta hesapları bizimde öyleydi ama 6. aydan sonra adet tarihimle eşit gitmeye başladı
cinsiyet içinde acele etme benim bebeğimde 5. ayı geçene kadar göstermedi hazırlıklar içinde erken :KK70:

heyecanlı bekleyişe devam et bence onun anısıda başka oluyor zemuszemus

Bebeğin cinsiyetinin sonradan değiştiğinide ilk defa sizin doktorunuzdan duyuyorum. Böyle birşey mümkün değil ben söyliyim sana. Sen o doktoru değiştir bacım.

Yumurtayı dölleyen sperm x ise kız y ise erkek olur. Yani kadındaki kromozom her zaman xx tir. Erkekte ise xy kromozomu vardır.

yani demem o ki, deeeee hamile kaldığın günden bebeğpin cinsiyeti bellidir. Sonradan değişmez. Ha bazı doktorlar bebeğin kordonunu pipi zannedip erkek diyorlar o başka.

Yeminle tıp fakültesi okuycam, bu doktorlarda iş yok çünkü.:nazar:

Bebeğin cinsiyetinin sonradan değiştiğinide ilk defa sizin doktorunuzdan duyuyorum. Böyle birşey mümkün değil ben söyliyim sana. Sen o doktoru değiştir bacım.

Yumurtayı dölleyen sperm x ise kız y ise erkek olur. Yani kadındaki kromozom her zaman xx tir. Erkekte ise xy kromozomu vardır.

yani demem o ki, deeeee hamile kaldığın günden bebeğpin cinsiyeti bellidir. Sonradan değişmez. Ha bazı doktorlar bebeğin kordonunu pipi zannedip erkek diyorlar o başka.

Yeminle tıp fakültesi okuycam, bu doktorlarda iş yok çünkü.:nazar:

kuzum valla çok doğru demişsin ya bu doktorların mendel yasalarından haberleri yok
galiba aynen dediğin gibi kadındaki kromozomlar xx erkek xy çocuğun cinsiyeti erkekten
hangi kromozom geleceğine bağlıdır ve yumurta döllenediği andan itibaren bellidir.
Bu arada göbek kordonunu da nasıl erkek bebek organına benztiyolar şaşırıyorum
bebek o ya kordon gibi olur mu tööbe tööbe ağzımı bozcam şimdi haaa laelaelaelaelae

peki merak ettim,2 hafta onden buyuyen bebekte,bi saglik sorunu olurmu,
yada sadece erken dogummu olur??

X