Hamilelikte Gavıscon zararlımı?

megryann

Aşkımın aşkı....
Kayıtlı Üye
20 Mart 2009
5.905
38
Arkadaşlar 6+3 günlük hamileyim mide bulantıları ve yanma şikayetim fazla olduğu içn doktor reflü tanısıyla gavıscon yazdı.Yanma için gavıscon yazıyorum dedi.Bebeğe zararlımı dedim hayır dedi ama emin olamadım birde size sorayım istedim.Benim bulantılarım çok erken başladığı için zor geçiyor bu dönem.Bulantılar içinde kuru gıdalar önerdi.

Benim gibi gebelikte mide sorunu yaşayıpta gavıscon kullanan varmı aranızda?

tebrıkler canım..
doktoruna guven canım..
benım mıde bulantı sorunum olmadı fakat hamılelıkte gavıscon kullanan arkadasları bılıyorum..
ıcını ferah tut..
saglıklı gebelıkler...

GAVıSCON özellikle hamileler için üretilen bir ilaç canım... hiçbir zararı yok.. 35 haftalığım ben.. 2 ay önce falan bende de vardı yanma.. doktoruma sölemiştim ve artık bu yanmaların bu aydan sonra cok olacagını söledi ve 6 kutu yazdı bu gaviscondan.. ama hiç kullanmadım çok şükür.. çünkü kendiliğinden geçti bi süre sonra.. maden suyu ii geliyo yanma ve bulantıya.. hemde faydalı.. tavsiye ederim..

tebrıkler canım..
doktoruna guven canım..
benım mıde bulantı sorunum olmadı fakat hamılelıkte gavıscon kullanan arkadasları bılıyorum..
ıcını ferah tut..
saglıklı gebelıkler...

Sağol canım eşime aldırcam bugün.Emin olamadım reçete çantamda bekliyordu.

geçmiş olsun canım a.s. reflü biraz erken başlamış sanırım ben 1 aydır kullanıyorum gaviscon bı zararı yok merak etme rahat rahat kullan ama ben her ogunde kullanmıyourm cokda fazla olmuyo reflü oldukca ıcıyorum hemen kesıyo:ecrin_bebek:

ben bir ara gaviscon, bir ara rennie kullandım. artık o kadar şiddetli yanmam vardi ki bu da yetmedi doktorum başka bir ilaç verdi. bir zararı olmaz merak etmeyin. 1 haftadır mide yanmam kesildi, bebek aşşağı inince yanma-ağrı kalmıyor şükür :lepi:

GAVİSCON özellikle hamileler için üretilen bir ilaç canım... hiçbir zararı yok.. 35 haftalığım ben.. 2 ay önce falan bende de vardı yanma.. doktoruma sölemiştim ve artık bu yanmaların bu aydan sonra cok olacagını söledi ve 6 kutu yazdı bu gaviscondan.. ama hiç kullanmadım çok şükür.. çünkü kendiliğinden geçti bi süre sonra.. maden suyu ii geliyo yanma ve bulantıya.. hemde faydalı.. tavsiye ederim..

Demekki son haftalara doğruda yanma olacak.Benim yanmalar şimdiden başladı Allah yardımcımız olsun.Maden suyu şişkinlik yapmıyor değilmi?Deneyeyim diyorum maden suyunu ama asit yokmu onda az da olsa?İyice yakmazmı midemi?

gecmis olsun...ama o senin doktorun senin bebeginide dogurtacak kisi...onun önerdigi hapa güvenmelisin..doktor sonucta hamile oldugunu bile bile zararli hap vermez veremez bisiy olsa zararli cikcagini bilir

geçmiş olsun canım a.s. reflü biraz erken başlamış sanırım ben 1 aydır kullanıyorum gaviscon bı zararı yok merak etme rahat rahat kullan ama ben her ogunde kullanmıyourm cokda fazla olmuyo reflü oldukca ıcıyorum hemen kesıyo:ecrin_bebek:

Çok sevindim canım.Seninki kaç haftalık?Kaçıncı haftada içmeye başladın gavısconu?

Evet benim gebelik belirtilerim çok erken başladı canım.Belki inanmayacaksınız ama gebe olduğumu bilmiyordum ve 3 haftalıkken mide bulantılarıyla yanmayla uyanıyordum sıcaktandır diye düşünüyordum.Düşünün nerdeyse 1 aydır bulantı ve yanmayla mücadele veriyorum.Zaten önceden de midem sorunluydu ama doktora pek gitmezdim hortum atacaklar diye.Belki var olan bir sorun gebe kalınca iyice çoğaldı diye düşünüyorum.Yoksa herkesin mide şikayetleri 6-7 haftalıkken başlamış.Benimki çok erken sayılıyor diğerlerine nazaran...

ben bir ara gaviscon, bir ara rennie kullandım. artık o kadar şiddetli yanmam vardi ki bu da yetmedi doktorum başka bir ilaç verdi. bir zararı olmaz merak etmeyin. 1 haftadır mide yanmam kesildi, bebek aşşağı inince yanma-ağrı kalmıyor şükür :lepi:

Son aylarda dahada çok şiddetleniyor anlaşılan ...

Demekki son haftalara doğruda yanma olacak.Benim yanmalar şimdiden başladı Allah yardımcımız olsun.Maden suyu şişkinlik yapmıyor değilmi?Deneyeyim diyorum maden suyunu ama asit yokmu onda az da olsa?İyice yakmazmı midemi?

son haftalara dogru daha cok artıyo dogal olarak baskı oluyo kafamçokkarıştı madensuyunu bende denedım ama kar etmıyo gavıscon kesın cozummmmkaydirigubbakcemile5

gecmis olsun...ama o senin doktorun senin bebeginide dogurtacak kisi...onun önerdigi hapa güvenmelisin..doktor sonucta hamile oldugunu bile bile zararli hap vermez veremez bisiy olsa zararli cikcagini bilir

Canım öylede işte yinede emin olmak için kullananlara danşmak istedim.... İnş. bende faydasını görürüm... Yada kendiliğinden geçer...

Ben beşinci aydan itibaren sürekli kullandım, günde bir, iki hatta bazen üç tane aldığım oldu. Çok fena yanıyordu midem. Gaviscon B sınıfı bir ilaç, yani insanlar üzerinde güvenilirliği konusunda kesin bilgiler olmamakla birlikte hayvan deneylerinde bir problem görülmemiş, bugüne kadar da yan etki bildirilmemiş demek. Gebelikte A ve B sınıfı ilaçlar rahatlıkla kullanılabilir.

Ben beşinci aydan itibaren sürekli kullandım, günde bir, iki hatta bazen üç tane aldığım oldu. Çok fena yanıyordu midem. Gaviscon B sınıfı bir ilaç, yani insanlar üzerinde güvenilirliği konusunda kesin bilgiler olmamakla birlikte hayvan deneylerinde bir problem görülmemiş, bugüne kadar da yan etki bildirilmemiş demek. Gebelikte A ve B sınıfı ilaçlar rahatlıkla kullanılabilir.

Sağol canım güzel bir bilgi oldu benim için.Şimdi en azından daha rahat kullanabileceğim hapı...

doktorum aynı ilaçtan bana da verdi, hiç bir zararı yok, ama doktoruna bu kadar güvensiz olma bence, sonuçta o bir doktor ve burdaki herkesten daha bilgili. hamilelikte hasta doktor güven ilişkisi çok önemli

canım bende şişeler dolusu Rennie Duo içtim

benimde mide yanmam çok fazlaydı 7 aya gelince reflü haplarına başladım artık şurup içmiyorum
ama doktoruna güven lütfen zarar verecek bişey vermeyecektir

Çok sevindim canım.Seninki kaç haftalık?Kaçıncı haftada içmeye başladın gavısconu?

Evet benim gebelik belirtilerim çok erken başladı canım.Belki inanmayacaksınız ama gebe olduğumu bilmiyordum ve 3 haftalıkken mide bulantılarıyla yanmayla uyanıyordum sıcaktandır diye düşünüyordum.Düşünün nerdeyse 1 aydır bulantı ve yanmayla mücadele veriyorum.Zaten önceden de midem sorunluydu ama doktora pek gitmezdim hortum atacaklar diye.Belki var olan bir sorun gebe kalınca iyice çoğaldı diye düşünüyorum.Yoksa herkesin mide şikayetleri 6-7 haftalıkken başlamış.Benimki çok erken sayılıyor diğerlerine nazaran...

canım bende 6 hamileliğimi öğrendiğimden beri kullnıyorum.bendede hamilelik öncesi reflü vardı hap kullanıyordum.ama hamile olduğumu öğrenince kullanamadım.gebelik hormonları reflüyü dahada tetikledi ve ben resmen midemin yanmasından ağlıyordum.gaviskon şurubu dr.4 kaşığa kadar içebilirsin dedi ve bende içiyorum.inan ki yanmadığı tek bir gün olmadı.sakın üzülme yalnız değilsin.

Arkadaşlar 6+3 günlük hamileyim mide bulantıları ve yanma şikayetim fazla olduğu içn doktor reflü tanısıyla gavıscon yazdı.Yanma için gavıscon yazıyorum dedi.Bebeğe zararlımı dedim hayır dedi ama emin olamadım birde size sorayım istedim.Benim bulantılarım çok erken başladığı için zor geçiyor bu dönem.Bulantılar içinde kuru gıdalar önerdi.

Benim gibi gebelikte mide sorunu yaşayıpta gavıscon kullanan varmı aranızda?

canım merak etme o konuda ben son haftalarımda yaşıyorum mide problemini 2 drda gavisconun şurubunu verdi günde 4 kez verdi ama ben sadece midem kudurduğunda içiyorum oda yetiyor zaten etkili bi ilaç ve tanıdığım mide derdi olan bütün gebeler kullanıyor bu ilacı güvenle içebilirsin

yapacagı en buyuk zarar
kansızlık
b12 vıtamının emılını engellıyor
demır hapı ve vıtamın takvıyesı ıle hallour
yemeklerden 2 saat sonra ıçmeye calıs

X