bebeğim çok uyuyor lütfen yadım!!

aslicakir

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Haziran 2009
3
0
Arkadaslar nihayet bebeğimiz dün dünyaya geldi fakat çok uyuyor emzirmek için uyandırmaya çalışıyorum fakat uyanmıyor sanki uyku hastası ne olur yardım edin bir problem mi var

ah be gülüm bundan 5 ay önce bende senin gibiydim hatta kızım uyurken nefes alıyomu diye onu izlerdm saatlerce emzirmek için burnunu sıkar altını açar öyle emzirirdim cadımı...
ama yine uyurdu fakat bu olay 1 ay sürdü ve artık kızımın uyuması için gözünün içine bakıyorum :)
bu günlerin tadını çıkar eğer sarılık değilse sorun yoktur uyuya uyuya büyüyecek annesi uykuyada ihtiyacı var..

Aynı durumu ben de yaşadım canım, mama vermek için uyandıramıyorduk. Bebekte doğum yorgunluğu diyorlar, ne de olsa bizim çektiğimiz kadar onlar da çekiyorlar. Benimki 1-2 günde düzelmişti, hatta bir uyandı, uyutmak için savaş verdim bu sefer. Güle güle büyüt, bol bol sütler canım...

Sarılık değerlerini ölçtürün. Problem yoksa bırakın uyusun. Çok arayacaksınız bugünleri zira :)

keske benimkide uyusa.....:Saruboceq:
cok degil bisaatte uyusa günde yeter ama benimkinde tik yok...ilk günler hastaneye götürmüstük baska bi sebepten dolayi....cocuk doktoru bile uyandiramamisti....altini aciyodum....suyla siliyodumm...ayaklarinin altina hafifce vurun demisti doktor onuda denemistim hatta bi ara gidiklamaya baslamistim düsün artik anca uyaniyodu oda 10 dakika sonra tekrar uyuyodu...bi problem olmaz canimm..tadini cikar bu anlarin....yenidogan sariligi olmamasina özen gösterin...sürekli emzirmeye devam edin...hicbisicik olmaz kuzuna.....

sakın hipoglisemiye girmesin canım aman dikkat et. altını aç,kulağı ile oyna, nini söyle ama uyandırıp bol bol besle mutlaka... karnının iyice doyduğundan emin olduktan sonra da bırak uyusun... arkadaşların dediği gibi çok arayacaksın bu günleri:) sen de fırsattan yararlanıp dinlen ki sütün artsın, sağlıkla büyüt bebişini canım...

daha ilk günleri
benim kızımda çok uyuyodu mama vermek için uyandırmaya çalışsam bile uyanmıyodu
ama şimdi 17 günlük acıkınca bi uyanıyo ağlaya ağlaya
o yüzden sen keyfine bak bence :)

Sarılık değerlerini ölçtürün. Problem yoksa bırakın uyusun. Çok arayacaksınız bugünleri zira :)
arkadaşımızın dediğine katılıyorum benim bebeğim sarılıktı hep uyuyordu sarılığı atlattıktan sonra kendine geldi.sende ihmal etme ve sarılık değerlerine bi baktır derim canım.

Öncelikle bebişini gülegüle büyüt canım. Sonrada eğer sarılığı yoksa bırak uyusun sende keyfine bak. Eşinle bol bol vakit geçir. Zira uzun bir müddet bunları arayacaksın.

hayrlı olsun benımkıde öle..ayaklarıyla oyna gıdıklanır..yada altını ac ilk gunler ölee gecıo..bu gunlerı arcazz dert etmee:kedi:

X