Kondisyon Bisikleti

SekizinciHarika

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Temmuz 2009
34
1
40
Merhaba
Yeni kayıt oldum aranızda olmaktan mutluyum.
Kondisyon bisikleti kullananlara birkaç sorum olacak. Bende dün başladım bisiklete 30 dakikalık ikişer set 4. kademede biraz ayakta biraz oturarak kullandım. Bugün bacaklarımda inanılmaz bir ağrı var yürüyemeyecek haldeyim neredeyse.
Benim amacım bacaklarımı biraz daha inceltmek,sıkılaştırmak ve selülitlerimden kurtulmak. İnternette çok aramama rağmen kondisyon bisikleti için yeni başlanıldığında uygulanacak güzel bir egzersiz programı bulamadım. Yani ne yapmalı hangi seviyede kaç dakika ile başlanılmalı ?
Acaba kondisyon bisikleti bana yardımcı olabilirmi? Kullanan arakadaşlar nasıl kullandı ve hangi sonuçları aldılar? Paylaşılırsa çok sevinirim.

ben 80kilodan bir sene icinde bu alet yardimi ile 59 kiloya dustum,,,

bence en iyi spor aleti,ben sabah aksam 2 parti olmak uzere 40 dakka yaptim,,,,,ilk zamanlar bendede korkunc agrilar olmustu ama yilma ve devam et,zamanla agridan eser kalmaz,,,,sonrasinda o agrilari cekmeye deger oldugunu goreceksinyerimseniben

hemde nasi faydasi oluyo biliyomusun,anlatilcak gibi degil,aynaya bakinca aha boyle oluyo insan:1shok:super bise,azla vazgecmem aletimden,:lepi:

cimcikle bakiyim bacaklarini hissediyonmukaydirigubbakcemile3

valla ben evimim merdivenlerinden cikarken dusecekmisim gibi olurdum,kafamçokkarıştı

ama herseye deger beeee,ama kilolari verdikten sonra aynaya fazla bakma haaa benden tavsiyeyerimseniben

Boyum 1,72 kilom 52
Ben kilo vermek istemiyorumki bacaklarım sıkılaşsın selülitlerim gitsin istiyorum

ben bugün markkette üst kata zorla çıktım kamerayla izleyen olduysa kesin bişey araklıyorum sanmıştır :p

Son düzenleme:
oooo senin isin daha kolay o zaman,,,,,,,,sadece SIKILASMAK ve selulitse,bi cirpida olursun istedigin bigi merak etme,kolay geleyerimsenibena.s.

bende eliptik bisilet kullananlardanım ben en düşük seviyede günde 30 dk aç karınla çalışıyorum.inanılmaz terletiyor ve zamanla bacak kalça ve kollar sıkılaşıyor.ama bir ipucu vereyim size kolla için aletin kollarına biraz gücünüzü vermek lazım.ayda birazda yemize dikkat ederek rahatlıkla 5 kilo verebilirsiniz.zamanla kas dokusuda artacağı için vucüdun yakacağı kalori miktarıda artıyor yani motbolizmanız hızlanıyor

TEAMWORK-1682-Yari-Profesyonel-Eliptik-Bisiklet__14334856_0.jpg

Kondisyon bisikletinizi haftada 3-4 gün 30-35 dk kullanarak;
· Kendiniz daha iyi ve daha genç hissedersiniz,

· Sık sık hastalanmanın önüne geçer ve vücut direncinizi arttırırsınız,

· Kemiklerinizi ve kas yapınızı geliştirirsiniz,

· Stresi azaltır daha iyi uyku çekersiniz,

· Fazla kilolarınızı atarak daha fit bir vücuda sahip olursunuz,

· Hiper tansiyon riskini azaltır kolesterolünüzü düşürebilirsiniz,

· Kan basıncınızın kontrolünü sağlayabilirsiniz.

· Kendinize güveninizi arttırıp daha pozitif bir yaşam tarzına sahip olabilirsiniz.

Kondisyon bisikleti alırken dikkat etmeniz gerekenler;

· Oturma konumu: Dikey veya yatay bisikletler, hareketli seleler

· Fiyat: Bütçenize uygun ve kalitesini ispatlamış marka

· Programlama sayısı: Doğru antrenman ve zorluk derecesine uygun programlama,

· Yer tasarrufu: Katlanabilir ve ergonomik olması.

Yukarıdaki kondisyon bisikletinin yararlarına ek olarak önereceğimiz küçük bir notta bisikletinizi sürekli görebileceğiniz bir yere koymanız ve televizyon karşısında ya da müzik dinleyerek spora devam etmenizdir. Bu sizin kolay sıkılmanızı önleyerek sporu sadece heves olmaktan çıkarıp düzenli bir yaşam formuna dönüştürmenizi sağlayacaktır.

alıntıdır

gerçekten kilo vermek,selülit ve fit olmak için düzenli kullanıldığında harika bir ürün.armut modeli bir bayanken popomu küçülttü ve bacaklarımı inceltti.ve birdahada kiloda almadım.ama selülit için bugünlerde tekrar başlıycam.ilk günlerde 2. ayarda 45 dk çalışman yeterli canım.zamanla ayarını yükseltirsin.zaten zamanla alışacağın için en yüksek seviyeyi bile kullanmak istersin.düzenli kullanmanı şiddetle tavsiye ediyorum.

ben biraz evvel 30 dk eliptik bisikletimle çalıştım inanılmaz terletiyor
kalça ve bacaklarım bu aletle daha da sıkılaştı.fazlada değil fiyatı ben 350 tl almıştım.
en alt kademede çalışıyorum daha hızlı pedal cevirip yağları yakmak için

Teşekkür ederim :) Peki selülitlere faydası oldumu bisikletin biliyorum çok soruyorum ama bu sıcaklara rağmen sırf selülit yüzünden evi beklemek çok kötü :KK43:

selülit için sporun yanında bol bol su içip lifli gıdalarda tüketmen lazım.asıl nedeni yavaş olan kan dolaşımıdır.masaj-keselem gibi işlemlerlede destekleyebilirsin.:hulya:

selamlar yeni kayıt oldum bu siteye 1 haftadır kondisyon bisikleti aldım dunlopun ilk günler yarım saatte 100 cal yakıyodum şimdi 45 dk da 200 kalori yakıyorum üst tarafımda kilo yok basenlerim ve bacaklarım çoook kalınn muhasebeciyim hep oturmaktan alt taraf göçtü :eek: yorumları okudumda bisiklet daha basen yapar gibi cümleler vardı ben zayıflarmıyım dahamı çok genişlerim LÜTFEN HELPP MEEEEE senağlama

merhaba arkadaşlar kondisyon bisikleri almak istiyorum bana fikir vermenize tavsiyelerinize ihtiyacım var epliktik bisikletler mi yoksa diğerlerimi? 90 kiloyum vücudumun tamamına yayılış bir kilom var bu aletler işe yarar mı ? paylaşımlarınızı bekliyorum çok teşekkürler

mrb arkadaşlar..
bende artık sizlerdenim yani kondisyon bisikletçiiiguclubacismile
spor yapmaktan nefret ederim ben..yürümekten bile..gelgelelim tatlıya olan düşkünlüğümden kilolar alıp başını gitmeye başlayınca spordan kaçamıcamı anladım..kapalı spor salonunda aletli çalışmaymış,pilates fitness mış 2 gün gider kaçarım sonra işkence olur benim için biliyorum..en iyisi evimiz deniz kenarında sabahları 1 saat hızlı tempo yürüyeyim dedim.ama zaten yürürken çok sıkılıyodum enfazla 1 hafta dayanabildim..kilo vermem mecburi olmasa umrumda diil ama vermek zorundayım.hadi dedim bide evde 10 senedir duran ama üstüne bikere bile binmediğim bisikleti deniim..bisikleti odama taşıttım.kendimi bildiimden,sıkılmiim diye mutfaktaki küçük tv yide bisikletin önündeki masanın üzerine koydum.haftanın hergünü azbuçukta olsa dizi izliyorum.buyüzden saat akşam 8 de tam dizi başlıyo biniyorum bisiklete ve diziye daldığımdan bi bakıyorum 1 saat geçmiş farkında diilim..yerimseniben böylece artık bir ömür önce zayıflamak sonrada kilomu sabit tutmak için yapıcağım sporu bulmuş oldumopuyorumnanaktan:nazar:

Son düzenleme:
X