Paint te bir resim üzerine yazı, şiir vs. nasıl yazılır.

KatnissEverden

Alaycı Kuş
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
7 Haziran 2008
3.524
1.119
38
En basitinden ve her bilgisayarda bulunan Paint te bir resim üzerine yazı şiir vs. nasıl yazılır.

Şimdi resimlerle anlatmaya çalışacağım.

Bilgisayarın sol altında bulunan
Başlat
Programlar
Donatılar
Paint
açın.

1.- Paint açılınca Dosya- Aç ı seçin.

2.- Bilgisayarınızdaki resmi seçip açıyorsunuz.

3.- Sol tarafta bulunan A butonuna basın.alt tarafta işaretli olan renkli kutulardan üsttekini seçerseniz Yazı yazdığınız bölgeyi beyaz yapar yazıyıda beyaz zemin üzerine yazar. Alttakini seçerseniz resmin özelliğini bozmadan resim üzerine yazınızı yazmanızı sağlar.
Yazınızı ne renk yazmak istiyorsanız en altta solda renkler var. İstediğiniz rengi seçin.

4.- Nasıl olduğunu daha iyi anlamanız için şimdi bir örnek yapacağım. 1. yi seçiyorum ve resmin üzerine gelip A ya basıyorum resim üzerine gelip ortalama bir yer seçiyorum. Ve yazımı yazıyorum.

5.- Sonuç aşağıdaki gibi oldu.

6.- Şimdi 2. seçiyorum ve yazımı yazıyorum. Sonuç aşağıdaki gibi oldu.

7.- Son olarak
Dosya
Farklı Kaydet
Resmi nereye kaydetecekseniz orayı seçip isim verip Kaydet butonuna basıyorsunuz.

resimleri göremedim ama bu bilgi çok işime yarayacak. denedim hemen. teşekkürler..

ya canım ben yaptım resmin üstüne şiir de koydum . Ama 'kaydet' yapınca resim yine şiirsiz...bilmiyorumkismile

ya canım ben yaptım resmin üstüne şiir de koydum . Ama 'kaydet' yapınca resim yine şiirsiz...bilmiyorumkismile

[FONT="Comic Sans MS"[SIZE="2"][/SIZE]]canım kaydet demeden direk çarpı işaretine tıkla,ordan kaydet yazısına tıkla birde bakalım olucak mı[/FONT]

X