Artık topluma girmek istemiyorum.......

Nargile

Ömer&Gece
Kayıtlı Üye
25 Ağustos 2008
658
34
4 yıllık ewliyim...çok istememize rağmen çocuk sahibi olamadık.Çok fazla takıntı yapmıyorum ama insanların soruları beni delirtiyo...Bugeceki densiz insanlardan sonra
Ne düğün,ne eğlence kimseyi görmek istemiyorum...
Bana yarım insan olduğumu hissettiriyolar...
3 kez bebeğini kaybetmiş birinin neler hissede bileceğini bilmiyolar...
Her hamileyi gördüğümde dünyanın en şanslı insanı olduğunu düşünürüm ve öylede sanırım...
Çocuk yok,huzur yok...mafoldumben
Çevremde beni anlayabilecek kimse yok,dertleşecek ağlayacak kimsede yok...
Aklımı yitirip canıma kıyacağımdan korkuyorum...
ıyiki varsın KK

o tür insanlar her tarafta var canım..sen takmamaya çalış ,yedi senedir banada soruyorlar artık alıştım bazen cevap bile vermiyorum..
insan çocugu kendi istediği için yapar etraf için değil...

bebek olması şart mı canım anlamıyorum bu insanları..
ben daha yeni evliyim. ama eşim 32 yaşında ve çevremizdekiler fazla vakit geçirmeden yapın diyor. bende anında diyorum ki köpekleri daha çok seviyorum çocuklara ısınamadım hera biraz daha büyüsün belki diyorum sırf kıl oldukları için köpeğimize ohh olsun .. bu arada köpeğimizde 6 yaşında...
birde bizimkliler direk oradan konuya giriyo çocuk olunca atarsınız bunu diyorlar. bende çocuğu atarız daha iyi diyorum..
benimle tartışmamak için konuyu uzatmıyorlar.

çevrene gereksiz garip cevaplar ver üzme kendini... biz daha aşkımızı yaşıyoruz çocuk ikinci planda de gitsin...

biz henüz korunuyoruz ama çocuk konusunda doğurmak yerine evlatlık almayı daha çok istiyoruz.

lütfen yarım insan olduğunu düşünme.aksine biz çocuğu olmayanlar çok güçlü insanlarız.bize sorular sorup yıldıranlar yarım insanlar.çünki beyinleri yarım bizim ne kadar üzülebileceğimizi düşünemiyorlar.onların karşısında her zaman güçlü ol.seni yıldıramasınlar

o tür insanlar her tarafta var canım..sen takmamaya çalış ,yedi senedir banada soruyorlar artık alıştım bazen cevap bile vermiyorum..
insan çocugu kendi istediği için yapar etraf için değil...

Sözde takmıyorum ama bazen insanın elinde olmuyo....
Ruh halime göre cevap veriyorumkimi zaman bir bakışım yetiyo...

ben anlıyom bacım seni.bizi biz anlarız zaten...aramadan kolay çocuk sahibi olan bazı patavatsız insanlar malesef sözleriyle yaralarlar insanları.sen üzme kendini.bu kader bize yüce mevlam tarafından yazıldı.bizde isterdik evladımız olsun diye..utanacak dışlanacak hiç durumumuz yok.bize laf sokanlar utansın...

lütfen yarım insan olduğunu düşünme.aksine biz çocuğu olmayanlar çok güçlü insanlarız.bize sorular sorup yıldıranlar yarım insanlar.çünki beyinleri yarım bizim ne kadar üzülebileceğimizi düşünemiyorlar.onların karşısında her zaman güçlü ol.seni yıldıramasınlar

Bu konuda okadar çok şey yaşadım ki hemde tek başıma kimsenin desteği olmadan,kimse ne hissettiğimi bilmeden hep acımı attım içime.Her kaybettiğim melek için ben yeniden doğmaya,yeni umutlar yeşertmeye çalıştım ama olmuyo bir yerde tükeniyo insan :KK43:

Canım oluyor ya sen ona bak.Kiminin bebekleri tutmuyor bile.
Bi tanıdığım var annesi 11 tane düşük yapmış 11 tane ne demek....
Hadi bu söylediğim de doğru değil ama kötünün iyisini diyeyim kısır değilsin başka bir şey değilsin.
Aynı zaman da rabbim insan vucuduna öyle bir savunma koymuş ki bebekler de bir sıkıntı varsa 2 ay için de düşerlermiş.
Hocamız öyle anlatırdı.4 sene için de doğal yoldan hamile kalmışsın buna hamd et üzme kendini..
Tonlarca para döküyorlar.

Bu konuda okadar çok şey yaşadım ki hemde tek başıma kimsenin desteği olmadan,kimse ne hissettiğimi bilmeden hep acımı attım içime.Her kaybettiğim melek için ben yeniden doğmaya,yeni umutlar yeşertmeye çalıştım ama olmuyo bir yerde tükeniyo insan :KK43:

inan bana tükenmişliği çok çok iyi bilirim.yeri geliyor bu konuda eşler bile destek olmuyor.arkalarını dönüp yatıyorlar.her ay geldiğinde adet gününü yaşamak bana 2 kat acı veriyor ama ben rabbime sığınıyorum.kimseye rabbim taşıyamayacağından fazla yük vermez deyip kendimi avutuyorum.milletin aaaaaaaaaaaa kaç seneden beri niye tüp bebek yapmadın sorularına şakayla cevap verip sabahlara kadar ağladığımı biliyorum ama ne yapayım.herşeyde bir hayır vardır.rabbim herşeyin hayırlısını çıkarsın karşımıza

öncelikle geçmiş olsun,bende kayıp yaşadım ve senın gibi sürekli etraftan baskı altındayım, hadi hadi diye...eğer ortamda erkekler yoksa kadınların ağzına lafı tıkıyorum, hadi çocuk yok mu dedıklerınde, bu gece inşaallah hele bi eve gidelim falan dıyorum, yada sizde insanı zorla sevişmeye zorluyosun, kendınız seviş seviş çocukları yapmışsınız maşallahınız var gibi..onları zora sokacak ve bır daha bana bulaşamayacak hadsiz esprıler yapıorum.

eger ortamda erkekler ve çocuklar varsa, hiç cevap vermıyorum ve burası bunları konuşacak ortam degıl, dıyorum. içimden uzuluyorum ama canıma kıyacak kadar degıl. sende kendını topla tatlım ve bol bol tahlıl yaptır nedenını bulmaya çalış,gerısını boşver. çocugun olsa, bak evlat yetıştıremedı evladı çok şımarık, yada kocası ılgısız yada binlerce saçma ruh sıkıcı konu bulurlar merak etme sen :)

inan bana tükenmişliği çok çok iyi bilirim.yeri geliyor bu konuda eşler bile destek olmuyor.arkalarını dönüp yatıyorlar.her ay geldiğinde adet gününü yaşamak bana 2 kat acı veriyor ama ben rabbime sığınıyorum.kimseye rabbim taşıyamayacağından fazla yük vermez deyip kendimi avutuyorum.milletin aaaaaaaaaaaa kaç seneden beri niye tüp bebek yapmadın sorularına şakayla cevap verip sabahlara kadar ağladığımı biliyorum ama ne yapayım.herşeyde bir hayır vardır.rabbim herşeyin hayırlısını çıkarsın karşımıza
Canım benim kıyamam sana insanlar bazen ne kadar acımasız oluyor değil mi..
Farkın da olmadan bizde yapıyoruzdur belki eşimin ailesinden bi hanım şeker hastası çocukları devamlı düşüyor ben onun yanın da hiç aklıma bile gelmiyor o bebeğimden konuşuyoruz alınıyormudur sıkılıyor mudur acaba..

ah canım benim yaa:1hug: neden bu kadar üzülüyosun ki. bak güzelim ben bekarım, banada ne zaman evleneceksin artık deyip duruyorlar. haa ben evlenirim, eminim daha ikinci gün den itibaren ne zaman çocuk yapacaksın derler, onu da yaptım diyelim e hadi ikinciyi düşünmüyormusun derler, hep başkaları için yaşayacaksak ohoooooo:dilcikar:
kendini de yarım insan olarak görme lütfen, biliyosun,senin gibi yıllarca çocuk sahibi olamayan o kadar çok insan var ki. lütfen inancını ve sabrını yitirme rabbim en yakın zamanda sana ve çocuğu olmayan herkeze anneliği nasip etsin :Saruboceq::1hug:

4 yıllık ewliyim...çok istememize rağmen çocuk sahibi olamadık.Çok fazla takıntı yapmıyorum ama insanların soruları beni delirtiyo...Bugeceki densiz insanlardan sonra
Ne düğün,ne eğlence kimseyi görmek istemiyorum...
Bana yarım insan olduğumu hissettiriyolar...
3 kez bebeğini kaybetmiş birinin neler hissede bileceğini bilmiyolar...
Her hamileyi gördüğümde dünyanın en şanslı insanı olduğunu düşünürüm ve öylede sanırım...
Çocuk yok,huzur yok...mafoldumben
Çevremde beni anlayabilecek kimse yok,dertleşecek ağlayacak kimsede yok...
Aklımı yitirip canıma kıyacağımdan korkuyorum...
İyiki varsın KK
[/QUOTE

Bazı insanlar vardır ;kıskanırlar çekemezler.Ve de kıskandıkları kişileri en zayıf noktalarından vurmaya çalışırlar.Siz yenilmeyin onlara inşallah çocuğunuz olur hayırlısı olsun...Bazıları iyi niyetlidir ama üzer bunun farkınada varamaz.Siz takmayın kimseyi.Biliyorum takma kelimesini söylemek kolay ama uygulaması zordur.Ben artık alıştım takmıyorum kötü niyetli insanları.İlerde çocuğunuz olunca unutursunuz bu acıları inşallah.Kendinizi yarım insan olarak hissetmeyin bazı dengesizler yüzünden.Belki dersiniz daha yaşın ne ki anlamazsın beni diye ama olsun ben sizi tanımadığım halde teselli etmek istiyorum.Vede sizi anlıyorum.Benimle de çok dalga geçerlerdi her konuda.İnsanı ,kendisinin basit olduğunu düşündürmek isteyen takıntılılar var.Hayattan hiç bir zaman vazgeçmeyi düşünmeyin.Onun yerine kendinizi düşünün .

Canım benim kıyamam sana insanlar bazen ne kadar acımasız oluyor değil mi..
Farkın da olmadan bizde yapıyoruzdur belki eşimin ailesinden bi hanım şeker hastası çocukları devamlı düşüyor ben onun yanın da hiç aklıma bile gelmiyor o bebeğimden konuşuyoruz alınıyormudur sıkılıyor mudur acaba..

ben 16 yıllık evliyim ve hiç hamile kalamadım.bazen kendi kendime hayaller kuruyorum.hamile kaldığım gün neler yaşarım,eşime nasıl haber veririm diye.sonra birden ağladığımın farkına varıp hayal kurmaktan vazgeçiyorum.en azından hamile kalabiliyorsun.bunun için rabbine şükretmelisin.benim gibi çocuğu olmayanların yanındada çok dikkat ediyorum ve hata yapmamaya ve karşımdakinide kırmamaya çalışıyorum.bence sende dikkat et.onun yüz halinden ve cevaplarından bunu sıkılıp sıkılmadığını hissdersin zaten

Son düzenleme:
:KK43: Dert etmeyin, demesi kolay herhalde. Her iste bir hayir vardir, yada durun bakalim zamani vardir, tahlillerinizi yaptirmaya devam edin, sorun esinizdemi sizde mi onu ogrenin bakalim. Hem 3 kere hamile kalmisiniz, demekki, oluyor. Benim cok yakin arkadasimda bir kac kere cocuk dusurdu, depresyonlara girdi, artik hem kendimden hemde esinden nefret etmeye baslamistti.

Kaynanasi: Onun yerine ben doguracagim artik! demeye bile baslamisti, gerisini siz dusunun artik.

Suan 8 aylik dunyalar guzeli bir bebegi var, ustelik onu nasil dunyaya getirdi onuda hemen özetle anlatayim.
Evine yakin bir hastaneye gidip bebegine baktirdiginda, bebeginin kalbi durmus, ölmüs sana zarar verebilir, eve git dinlen, bu hapi al kendiliginden dussun, gerisinde bize gel, biz aliriz demisler.

Eve tabiki,m bitkin vaziyette geliyor ve kayinvalidesi sakin hap alma, baska bir hastaneye git diyor, ve benim okudugum fakultenin hastanesinde, tekrar ultrasona giriyor ve BEBEGIN YASIYOR haberini aliyor.

Allah buyuk, sabredinnnn., gucunuzu yitirmeyin. Allah gonlunuze gore versin

ben 16 yıllık evliyim ve hiç hamile kalamadım.bazen kendi kendime hayaller kuruyorum.hamile kaldığım gün neler yaşarım,eşime nasıl haber veririm diye.sonra birden ağladığımın farkına varıp hayal kurmaktan vazgeçiyorum.en azından hamile kalabiliyorsun.bunun için rabbine şükretmelisin.benim gibi çocuğu olmayanların yanındada çok dikkat ediyorum ve hata yapmamaya ve karşımdakinide kırmamaya çalışıyorum.bence sende dikkat et.onun yüz halinden ve cevaplarından bunu sıkılıp sıkılmadığını hissdersin zaten

Haklısın bundan sonra daha da dikkat edicem .
Kimin ne olacağı belli olmaz .Rabbim sana öyle güzel bir kız çocuğu versin ki doyama ona bakmaya emi.

Haklısın bundan sonra daha da dikkat edicem .
Kimin ne olacağı belli olmaz .Rabbim sana öyle güzel bir kız çocuğu versin ki doyama ona bakmaya emi.

amin canım.tüm isteyenlere rabbim sağlıklı ve hayırlı evlatlar versin

insanları cidden anlayamıyorum:kızgın: ne kadar kolay kalp kırabiliyorlar karşısındakinin yaşadığı sıkıntıyı dinlemeden, anlamayı denemeden:kızgın: canım elbet bebek sahibi olacaksın bir gün sen umudunu yitirme lütfenopuyorumnanaktan
kendine eşine hayatına iyi bak birgün bebeğin gelir şenlendirir yuvanı hiç üzülme insanlar hep konuşurlar sen kendini güçlü tut seni üzmelerine izin verme özelsin değerlisin anne olmaya isteklisin dahası rabbime kalmış umarım hayırlısıyla en kısa zamanda anne olursun insanlar seni hiç üzemezopuyorumnanaktan
hem dışarıda doğurupta anne olamayanlar varken senin anne olabilmek için gösterdiğin çaba en güzel cevap bence..

X