Ameliyat sonrası şişlikler ve ödem için bir çare!

arkadaşlar bişey sorucam.ameliyattan sonra cilt temizliği yapılamıyomuş doğru mu?.yani uzun süre burun kısmını temizliyemiyomuşsun tonikle falan..doktorlarınız bişey söyledi mi bununla ilgili?

tatlım benimde 3 haftam dün doldu bana doktorum rahatlıklar girebilirsin dedi ama ben kendim çekiniyorum bende sabah kalkar kalkmaz duşa giriyorum senin yaptığın gibi yüzüme uzun süre su tutuyorum rahatlıyorum aynı zamanlarda olduk ameliyatımızı ve sanırım iyileşmek için uyguladığımız yöntemlerde aynı uyuma sakız çiğneme hepsini bende yapıyorum ve sanırım bugün denizede gireceğim senden feyz aldım kaydirigubbakcemile3 ve bu sıcağa artık dayanamıyorum kafanı rahatlıkla suya soktun mu benim korkum ondan tecrübeni paylaş benimle ona göre bi gidip yüzüp geliyim sırnaşık şey

bi saniyeee:)sakın güneeşe maruz kalma mutlaka şapka tak ve güneş kremi (yüksek korumalı)kullan 50 faktor olsun sebamed olabilir yada roc vishy falan ve mutlaka önü genişce yüzüne güneş gelmeyeceği şekilde korun..bunumuz soyuluyor ne biliyim ödemler var farketmediğimiz morluklarda vardı hem henüz damarlarımız yenilenme aşamasında hem yüzünde kalıcı izler oluşmasın hemde kanaman olmasın dikkat et:)haberdar et beni.. evet aynı ilerliyoruz:)yakında fotolarımızı paylaşalım karşılaştırmak maksatlı:):)arklarımda varmısın bilmiyorum da şimdi talep yollayacağım..dikkat li ol:)

arkadaşlar bişey sorucam.ameliyattan sonra cilt temizliği yapılamıyomuş doğru mu?.yani uzun süre burun kısmını temizliyemiyomuşsun tonikle falan..doktorlarınız bişey söyledi mi bununla ilgili?

canım ben yapıyorum..clınıque kullanıyorum yıllardır ama ameliyattan sonra toniğine ve nemlendiricisine ara verdim..ameliyat sonrası fazla yağlanam oldu cildiğim hiç olmadığı kadar yağlı dolayısıyla nemlendirici daha fazla yağlanmaya sebep olur düzelene kadarda kullanmıyacağım.toniğe gelicek olursam burun üzerinde soyulmalar mevcut ve syat noktalarla küçük sivilceler..siyah nktalara ve sivilcelere tonik kullanılmaz sivilce ve siyah nota arttırıma sebep olur bu nedenle onada ara verdim..yüz yıkama jelimi kullanıyorum yüzümü gülece jelliyorum ve fıskıyeyle duruluyorum.burun üstüme dokunamıyorum içim bi hoş oluyor..onuda şöyle hllediyorum jeli burnuma sıkıp kulak pamuğunu hafif hafif üzerinde gezdiriyorum bi kaç dakika böyle yapıp duruluyorum.2 hafta kadar daha bu şekilde temizleyeceğim sonra daha rahat olurum şua soyuluyor vss daha fazla zarar vermek istemiyorum..yüz maskesi çok kullanırım 3 haftadır onuda yapmıyorum bi süre kendi haline bıraktım burun derim henüz yapılanma aşamasında..

bi saniyeee:)sakın güneeşe maruz kalma mutlaka şapka tak ve güneş kremi (yüksek korumalı)kullan 50 faktor olsun sebamed olabilir yada roc vishy falan ve mutlaka önü genişce yüzüne güneş gelmeyeceği şekilde korun..bunumuz soyuluyor ne biliyim ödemler var farketmediğimiz morluklarda vardı hem henüz damarlarımız yenilenme aşamasında hem yüzünde kalıcı izler oluşmasın hemde kanaman olmasın dikkat et:)haberdar et beni.. evet aynı ilerliyoruz:)yakında fotolarımızı paylaşalım karşılaştırmak maksatlı:):)arklarımda varmısın bilmiyorum da şimdi talep yollayacağım..dikkat li ol:)

50 faktorluk sebamed çoktan tüm yüzüme sürüldü hatta sanırım biraz abarttım bembeyazım =) şapka da giyilmek üzere bekliyor bikinimi giyip denizdeyim =) benim zaten denize girmeye çekinmekteki sebebim güneş burnum çok soyuluyor güneş kremi korur inş akşam döndüğümde ameliyat sonrası ilk deniz tecrübemi paylaşıcam şimdilik öpüyorum deniz beni bekler zemuszemus

hımmmm..teşekkür ederim canım..valla stresten burnum her geçen gün büyüyor gibi..aslında zayıflıyomuşum,ama ben buruna taktığım için o değişiyo zannediyorum..yaptırsam da rahatlasam..

yaa ben gecen hafta saı odum amelıyatu bugun alcım ve tamponlarım alındı felaket sıs burnum yuzum bu odem nedakarda gıder dehsete kapıldım bunalıma gırdım resmen :KK43:

Ben de ctesi öğlende ameliyat oldum. ben ameliyat günü hastanede kaldım. ameliyatın ertesi günü yani dün tamponlarım çıkartıldı. dün burnumda pembe akıntı vardı ama bgn yok denecek kadar az. bir burnum tamamen tıkandı, diğerinden birazcık nefes alabiliyorum. bence ameliyatın en keyifsiz yanı tamponların çıkarıldığı andan da beter olan "ağız açık uyuma" durumu. ağzım kuruyor, devamlı garip bir hisle su içip duruyorum. ne zaman açılacak bu burnum :KK43:

şişliklere gelince, 1. günüm daha iyiydi. bugün tüm yüzüm daha da şişti. özellikle yanaklarım balon oldu. ağzımı kapatamıyorum işte bu yüzden..dişlerimi çektirmiş gibi bir şişlik oluştu yanaklarımda.. buna rağmen yüzümdeki şişlik ve morluk düne göre azalmış :) tek sıkıntı burun tıkanıklığı şimdilik.. boshayallersmile

aa ölemii çook teşekkür ederim canım verdiğin bilgiler için artık sürekli ankaraya git gel yapcam ne yapalım çok zor oluo sürekli git gel ama burnuşum iyi olsunda allahın izniyle gidip gelirim herşey burnuşlarımız için :KK70:D

Merhaba bende ameliyat olalı 9 gün oldu onlie sın diye yazdım benimde burnumun sırt ortadaki kemil kısmı şiş ve mordu alçılar çıktıktan sonra masaj yaptı ve tekrar bandajladı senin nasıl şuan burnun düzelecek di mi ?

Merhaba Kızlar :)

Başlığı görünce bende yazmak istedim.

Isırgan otu iyi ödem söktürüyor diye biliyorum ve uygulamıştım bol bol.

Şimdi bir uzmanın ödem atmak için tavsiyelerini yazacağım :
Ananas veya ananas suyu, nar, kivi, günde iki - üç litre kadar sıvı tüketmek gerekiyor, bol miktar su (alabildiğine su diye değiştiriyorum :KK70: ) , özellikle tarçın ve karanfille hazırlanmış çay.
Dileyen mısır püskülü ve kiraz sapını kaynatıp suyunu içebilir.
Maydanoz suyuda ilk akla gelen ödem atmaya yardımcı kaynak fakat tadından dolayı genelde pek yanaşmaz kimse. İçine limon sıkıp içmenizi öneririm :))

Uzak durulması gerekenler :
TUZ, meyankökü içeren yiyecekler, alkol, kola ve tatlı yiyecekler vücutta ödeme neden olabilirler.

Bunlardan uzak durmaya gayret gösterin. :)

Sevgiler..

cnm tabiki elin kemiğe degicek :)) sen elini bastığın anda ödem ordan yanlara kaçıyo.. Ve senin elinde direk kemiğe carpıyo.. Benim şişliklerimde öyle.. Ama elimi cektigim anda tekrar sisiyo orası.. Bu bi sürec ve daha 10. Günün.. Hersey yavas yavas olucak.. Sakin ol.. Ve bu süreci sağlıklı atlat.. Ayrıca benimde önden şişliklerim var.. Burnumun üstü kalin duruyo şişlikler yüzünden.. Ama şiş oldugunu anlayabiliyorum.. Cunku gözlerimin altından burnun yan duvarlarına bi tepeye cıkar gibi uzanıyo şişlikler.. Oralar zamanla inicek ve burnun catısı daha dar görünücek.. Seninde sanırım öyle anladığım kadarıyla.. Ve önden aynaya baktıgında bu şişlikler insanda ablak bi ifade veriyo :))) böle bön bön bakıyosun.. Ama cok erken benimde 7. Günüm..

birisi şu an içinde bulunduğum durumu ancak bu kadar iyi ifade edebilirdi... Arkadasım allah askına özel msj yoluyla yada burdan bana ulaşırmısın.. Ruh halim berbat benim.. Burnum cok kalın ve eblek bi ifadeyle dolasıyorum ortalıkta.. Kaç haftada ne kadar ve sırayla hangi bölgelerin şişi iniyor?

birisi şu an içinde bulunduğum durumu ancak bu kadar iyi ifade edebilirdi... Arkadasım allah askına özel msj yoluyla yada burdan bana ulaşırmısın.. Ruh halim berbat benim.. Burnum cok kalın ve eblek bi ifadeyle dolasıyorum ortalıkta.. Kaç haftada ne kadar ve sırayla hangi bölgelerin şişi iniyor?

şu an benim 10.günüm ben de aynı durumdayım moralim çok bozuk desteğe ihtiyacım var 1 hafta sonra okula başlıcam öğrencilerim merakla bekliyo :KK43:( offfff

şu an benim 10.günüm ben de aynı durumdayım moralim çok bozuk desteğe ihtiyacım var 1 hafta sonra okula başlıcam öğrencilerim merakla bekliyo :KK43:( offfff

çalıkuşu bende pazartesi başlayacagım.. ama alışmak zorundalar.. bende lisede görev yapıyorum bakım benim kızlar ne diyecekler?

öncelikle sormak istediğim açık ameliyatmı yoksa kapalımı oldun. ben ameliyat olalı 1 ay oluyo ve yüzüm kas katı hiçbişey yapamıyorum ayrıca çok yüz hareketi sakıncalı diye biliyorum sonradan bir sorun oldumu.

benimde bugün 14. günüm şişlikler var hala eskisiyle çok fark yok gibi moralim bozuldu biraz :KK43: inş. iyileşir

slm benim 1 ay oluyo ve yüzüm beton gibi kaskatı gülemiyorum bile ama doktor düzeliceğini söylüyo takma bence ben artık umursamıyorum ... insanlar kötü yorum yapsa bile gülemesemde gülüp geçiyorum.

X