Ameliyat sonrası şişlikler ve ödem için bir çare!

kızlar eski burnumun fotosunu yükledim.ameliyat olmayı düşünen ve ihtiyacı olmayan kişileri uyarın lütfen beni uyarmışlardı ama ben dinlemedim :KK43:((

kızlar mrhb benimde burnum büyük ama ameliyat konusunda cok kararsızım:18::18:cevremde cok beğeniliyorum ama burnumla mutsuzum ama ya estetik yapsam bana yakışmazsa diye korkuyoeumm:KK5::KK5:

Kızlar biraz sakin olun :)

Bu ameliyatlar hastaneden bandajlar açılır açılmaz işte budur denilecek sonuçlar çıkarmıyor hemen..
Belli bir süreci var her şeyin. Burun da sabır istiyor.. Kiminin burun derisi ve yapısı iyidir 6.aya varmadan şekli şemali ortaya çıkar, kiminin burnu etlidir biraz daha süreç gerekir. Kiminin derisi kalındır bu daha da uzun bir süre gerektirir..

Kendimden örnek verecek olursam bu ameliyata girişmeden önce hiç yoksa 1 belki daha uzun bir süre burnumun tam olarak oturmayacağını esas şekli hemen göremeyeceğimi biliyordum. Ne kadar erken olursam zaman o kadar çabuk geçer dedim oldum ameliyatımı. Zor bir ameliyat geçirdim zorluğun tamamı burun derimle alakalı oldu. Burnuma ekstra bir işlem ve doku inceltme tekniği uygulandı. Yani kalın olan derim daha küçüldüğünde kesilemediği için bir şekilde yedirilmesi gerekiyordu ve bu deri kalınlığından kaba bir görüntü ortaya çıkmasın diye bu teknik uygulandı. Bu tekniğinde doku üretimi ile ilgisi olduğnundan bu da artı bir süreç demekti benim için. Hatta bunula ilgili açılmış bir sayfada var. Yazımın sonunda paylaşacağım. Yani sonuca ulaşmak zaman istiyor olumsuz yorumlara aldırmayın birinin yaşadığı sorunu bir başkası yaşayacak diye bir şey yoktur. Her doktorun uygulama ve çalışma şekli farklı. Sadece burada değinmek istediğim nokta kalın derinin daha uzun sonuç verdiği. Geçen hafta kontrole gittiğimde doktorum +6 ay dedi. Belki en uzun süreyi söyledi bilmiyorum ama ben fevri davranıp bu süreçte canımı sıkmaktansa bekleyip süreç bittiğinde yorum yapmayı tercih ediyorum. Burnun nasıl derseniz beni mutlu edecek eskisini aratmayacak resimlerde gülsem mi gülmesem mi ikileminde tutmayacak bir burun. Mutluyum işin sevindirici kısmı daha da oturacak olması :))
Doktorum işte bu kadar demedi daha ödemli inecek biraz daha sabır dedi. Bu bence sevindirici sürekli değişen bir burun görmek güzel :))

kalın derili buruna sahip olan ve ameliyat olan var mı?

Bu arada kızlar herkese öneriyorum şu mısır püskülünü ama bende kullanayım nasıl kaynatıyorsunuz o kaynatınca tek başına içilir mi başka ne koyuyorsunuz. Bir arkadaşım mısır püskülü ve kiraz sapını kaynatıyorum demişti. Daha çekilir kılmak için ben ısırgan otuda eklemeyi düşünüyorum hatta tam bir bitki karışımı :)) Önce şu püskülü bir öğrenmek isterim..

Sevgiler :KK66:

Merhaba sevgili arkadaşım benimde burnumun derisi oldukça kalındı ve banda benzer bir işlem uygulandığını biliyorum ödemlerim malesefki hala sürüyor yüzümün etrafına dağılmış durumda yüzüm en az burnum kadar şiş dudaklarım ve dudak mesafem şişlikten oldukça değişik bir hal aldı bu yüzden ben de fotograf eklemeyi düşünmüyorum kimseninde morelini bozmamak adına çünkü benim yapım malesef ki böyle... aynı zamanda bir o kadarda hasass bir derim var daha önceden Roaccutane tedavisi görmüş olmama rağmende derim inceldiğinden morluklarımda hala geçmiş sayılmaz (22 şubat ameliyat tarihim) nerdeyse bir ay olacak ben Bromelain kullanıyorum yani ananas enzimi faydasını görmeye başladım alçımın çıktığı gün başlamış ödem sürecini benim için hızlandırdı...

kızlar mrhb benimde burnum büyük ama ameliyat konusunda cok kararsızım:18::18:cevremde cok beğeniliyorum ama burnumla mutsuzum ama ya estetik yapsam bana yakışmazsa diye korkuyoeumm:KK5::KK5:

niyet 49 çevrenden beğenildiğine göre burnun sana ayrı bir hava veriyor olsa gerek.bende aynı şekilde burnumda çok fazla sorun yoktu ama salaklık yapıp bıçak altına yattım.lütfen acele karar verme çok iyi düşün eğer bir mutsuzluğun var ise bu burnunla alakalı olmayabilir.yardım al ne bileyim psikiyatriste git.ben bunu kendime nasıl yapabildim hala şaşkınlık içersindeyim.ama olan oldu lütfen canım 1 kez daha düşün...sevgiler...

cevapsız sorular şu ödemlerim geçsin eski ve yeni fotolarımı yükleyeceğim.eskisini yüklemiştim sadece kaldırdım.moralim bozuldu.eğer normale dönersem yüklerim .

Merhaba sevgili arkadaşım benimde burnumun derisi oldukça kalındı ve banda benzer bir işlem uygulandığını biliyorum ödemlerim malesefki hala sürüyor yüzümün etrafına dağılmış durumda yüzüm en az burnum kadar şiş dudaklarım ve dudak mesafem şişlikten oldukça değişik bir hal aldı bu yüzden ben de fotograf eklemeyi düşünmüyorum kimseninde morelini bozmamak adına çünkü benim yapım malesef ki böyle... aynı zamanda bir o kadarda hasass bir derim var daha önceden Roaccutane tedavisi görmüş olmama rağmende derim inceldiğinden morluklarımda hala geçmiş sayılmaz (22 şubat ameliyat tarihim) nerdeyse bir ay olacak ben Bromelain kullanıyorum yani ananas enzimi faydasını görmeye başladım alçımın çıktığı gün başlamış ödem sürecini benim için hızlandırdı...

Merhabalar ytuesracım. Kalın deri söz konusu oldu mu mecburi ekstra sabır göstermemiz gerekiyor. Bu dönemde stres sadece sürecimiizi yavaşlatacaktır.. Ödemlerinin sürmesi çok normal daha ameliyatın çok yeni çünkü. Dudak burun mesafen birinci olmadı ikinci ayında daha da şekline oturur üst dudağın özellikle ödemi geçmeye başladığında mesafe azaltacak mesafe düzelir ona hiç takılma geçici bir durum..
Bölgesel ödemlerde yaşayabilirsin bunlar moralini bozmasın resim istedğin zaman veya kendini iyi hissettiğin zaman yüklersin sadece biraz daha sabırlı geçir bu süreci. Morluklarında geçer kalmaz geriye bir şey. Şu bahsettiğin ananas enzimini doktoruma soracağım eğer önerirse bende edinmek istiyorum çünkü kalın derili olarak zaten süreci yeterince uzun geçirmi oluyoruz kısaltmakta fayda var. :)
Geçmiş olsun diyorum sürecinin keyfini çıkar moral her zaman insanı daha dirençli yapar bu ameliyattan sonra da buna ihtiyaç duyuyoruz :KK71:

sorunuunz neki uyRIYOSUNUZ ANLAMADIM

burnumun ameliyata ihtiyacı yoktu yakınlarım beni vazgeçirmeye çalıştı.ben ısrarcı davrandım.şimdiki burnuma alışamıyorum.gerçi çok erken şişlikler var çok fazla.ama bukadar eziyet çekmeme değmediğini düşünüyorum.burnunda gerçekten sorun olan ameliyat yaptırmalı .acı olmuyor ama psikolojik yönü çok ağır.

Merhabalar ytuesracım. Kalın deri söz konusu oldu mu mecburi ekstra sabır göstermemiz gerekiyor. Bu dönemde stres sadece sürecimiizi yavaşlatacaktır.. Ödemlerinin sürmesi çok normal daha ameliyatın çok yeni çünkü. Dudak burun mesafen birinci olmadı ikinci ayında daha da şekline oturur üst dudağın özellikle ödemi geçmeye başladığında mesafe azaltacak mesafe düzelir ona hiç takılma geçici bir durum..
Bölgesel ödemlerde yaşayabilirsin bunlar moralini bozmasın resim istedğin zaman veya kendini iyi hissettiğin zaman yüklersin sadece biraz daha sabırlı geçir bu süreci. Morluklarında geçer kalmaz geriye bir şey. Şu bahsettiğin ananas enzimini doktoruma soracağım eğer önerirse bende edinmek istiyorum çünkü kalın derili olarak zaten süreci yeterince uzun geçirmi oluyoruz kısaltmakta fayda var. :)
Geçmiş olsun diyorum sürecinin keyfini çıkar moral her zaman insanı daha dirençli yapar bu ameliyattan sonra da buna ihtiyaç duyuyoruz :KK71:

merhabalar
ben de 22 şubatta ameliyat oldum 20 gün oldu va hala burnum çok şiş sağ taraf şişlikten yamuk görünüyor , bugün arkadaşım profilden resimlerimi çekti o kadar büyük duruyor ki bilgisayara bile atmadım, işyerindekiler tanyeli ne benzemiş burnun diyor o kadar morelim bozukki şişlikten kendimi domuz burnu gibi görüyorum, psikolojim bozuldu, doktorum takma sabırlı ol dedi ama ben stresten saçlarım bile dökülüyor artık, aynı durumda olan varmı lütfen yardım edin kızlar bana :KK43:

merhabalar
ben de 22 şubatta ameliyat oldum 20 gün oldu va hala burnum çok şiş sağ taraf şişlikten yamuk görünüyor , bugün arkadaşım profilden resimlerimi çekti o kadar büyük duruyor ki bilgisayara bile atmadım, işyerindekiler tanyeli ne benzemiş burnun diyor o kadar morelim bozukki şişlikten kendimi domuz burnu gibi görüyorum, psikolojim bozuldu, doktorum takma sabırlı ol dedi ama ben stresten saçlarım bile dökülüyor artık, aynı durumda olan varmı lütfen yardım edin kızlar bana :KK43:

insanlar nekadar acımasızlar inanamıyorum :KK43:( senin şu andaki ruh halini çok iyi anlıyorum positivewomen .bende aynı durumdayım sağ tarafım yamuk gibi duruyor sol tarafta çok daha fazla ödem olduğundan sanırım.yani öyle olmasını umuyorum.dr umu arayamıyorum bile çünkü o benim üniversiteden hocam.onu rahatsız etmek istemiyorum .kendimle başbaşa kalmış gibiyim.sağolsun başta oralet ve diğer kızlar bana çok moral verdi.ben 18 şubatta ameliyat oldum .sağ tarafta kemik çıkıntısı da oluştu .ödemler had safhada tabi.positive dua edelim bol bol şu günler geçsin eski mutlu günlerimize geri dönelim inşaallah.

merhabalar

Arkadaşlar bu ameliyat üç beş gün içinde sonuç vermiyor bu nedenle ne yapıyoruz önce kendimize sonucu görmek için şans tanıyoruz :)) Sonra da sürecimizi en iyi şekilde geçiriyoruz bitki çayları vs. içiyoruz. Ödem yapacak tüketimlerden kaçınıyoruz (arka sayfaların birinde sıralamıştım.. ) sürecimiz tamamen bittiğinde işte o zaman tam bir yorum yapabiliriz :)
Ödemlerin olması çok normal daha çok yenisin. Kalkıklık ödemler indikçe daha iyi bir şekle bürünüyor. Canını sıkma. Ameliyat olan herkes sürecin bitmesini sabırla beklemek zorunda. Derisi kalın olanlar ekstra sabır göstermeli. Göstermezse ne olur ? Sadece süreci boyunca kendini hırpalamış tek kusuru burunken saç baş, deri sorunu kendini salmışlıkla beraber genel bir görüntüde çöküş olur. Süreç bittiğinde burun güzel kalan yerler error verir. O zaman stresten uzak duruyoruz öncelikle kendimize şans tanıyoruz. Sürecin sonunda iyi bir burun neden çıkmasın ?? Neden hep en kötüsünü düşünüyoruz. Doktorlar sabredin derken hastayı oyalamak için değil sonucu görmeleri için geçecek süreyi söylüyorlar. Şu anki mevcut hali son hali olmuş olsa. Sana belli bir süre sonra tekrar kontrole gel demez. Geçmiş olsun der hayatında mutluluklar dilerdi.. O halde periyodik 1-3-6-12. aylarda kontrol olmasının sebebi doktorun aynı burnu yeniden görmesi için değil tam tersi bu dönemlerde olan değişiklikleri takip edip süreci izlemesi için gerekli.

Şu an senin burnunun içi yara ve dikiş dolu o yüzden biraz izin ver burnuna içi iyileşsin sonra dışına yansısın :))
Biz kadınlar ne istediğimizi biliriz ve aklımıza koyarsakta yaparız. Toprağa tohumu ektik önce büyüsün sonra meyvelerini toplayacağız evelallah :))
Moral her şey. Moralinizi en başta kendiniz bozmayın. Kıskanç gözlerin sözlerine de aldırmayın :KK66: :KK71::KK71:
Benim mesela daha 6 ayım daha var. Belki ben hepinizden çok daha geç sonuç alacağım. 12 aya tekabül ediyor çünkü. Ama mutluyum ama sabırlıyım sonuç beklediğime değecek güvenim ve inancım bu konuda fazlasıyla pozitif. :) :92::92:

insanlar nekadar acımasızlar inanamıyorum :KK43:( senin şu andaki ruh halini çok iyi anlıyorum positivewomen .bende aynı durumdayım sağ tarafım yamuk gibi duruyor sol tarafta çok daha fazla ödem olduğundan sanırım.yani öyle olmasını umuyorum.dr umu arayamıyorum bile çünkü o benim üniversiteden hocam.onu rahatsız etmek istemiyorum .kendimle başbaşa kalmış gibiyim.sağolsun başta oralet ve diğer kızlar bana çok moral verdi.ben 18 şubatta ameliyat oldum .sağ tarafta kemik çıkıntısı da oluştu .ödemler had safhada tabi.positive dua edelim bol bol şu günler geçsin eski mutlu günlerimize geri dönelim inşaallah.

Benim sağ tarafımda kemik eğriliği vardı. Yani sağ tarafım daha fazla işlem gördü daha fazla ödemliydi ilk zamanlar bölgesel ödemden dolayı burun kanatlarımın arkasındaki çöküklük birinde vardı birinde yoktu. Ben acaba dikiş mi kopardım korkusu yaşarken doktorum sağ tarafında ödem fazla diyip rahatlatmıştı beni. Ve ameliyat olan başkalarına baktığımda bu bölgesel ödemi çokça gördüm. Yamukluğundan değildir kesinlikle ödemdendir. Tabi eğer doktorunuz aksini söylemiyorsa. Bu arada doktorunu ara çünkü eğer yolunda gitmeyen bir şey var ise ilk 1 ay dışarıdan elle müdehale edebilir.. Ama eğer sorun yok bekle derse canını sıkma bekle lütfen süreç böyle başka bir doktora da olsan bu ödem konusu değişmiyor sabır gerekiyor..
Sağ taraftaki kemik çıkıntın için önerim kesinlikle elleme!! Bir arkadaşın başına gelmişti sürekli dokunduğu için ödem yapmış bir hafta dokunmayı bıraktı düzeldi ve kemik çıkıntısı olmadığı ortaya çıktı geçti gitti bunu da sayfalarda okudum ilk iki veya üçüncü aylarda böyle bir sonunun ortadan kalktığını söyleyen çok kız var :) Tabi yine söylüyorum eğer doktorun orada kemik, kıkırdak yok geçer diyorsa. Geçecektir. Doktorun sözü en büyük izlenecek yol olmalı. Eski güzel günler mi ??? Canım şu ödemler geçsin sen 6.ayda gör kendini :)) Tabi yine süreç bitmeyecek senesinde yepyeni bir kız göreceksin :)) Eski güzel günler değil burnunla yeni yepyeni günlerin içinde geçen güzel günler :))

Kızlar hepi topu bir kez burun ameliyatı oldum ama benim kalın derim hakkaten çok problemliydi. Arkadaşımın ameliyat olduğu prof.doktor ben olsam senin burnunu ameliyat etmezdim bile demişti. Ben bu ameliyatı çok istedim olmasam eminim beş on sene sonra yine bunu düşünüp zamanında olmadığım için kendime kızacaktım. Giriş bölümünü böylelikle gerçekleştirmiş oldum. Gelişme bölümü uzun ama ne yapalım. Ben direkt sonuca hazırladım kendimi. Sonucu bekliyorum. Biliyorumki sabah uyandığımda başka öğlen başka akşam yatarken bambaşka bir burun görüyorum yüzümün ortasında. İllaki duracak bu ödem süreci işte o zaman keyfini sürme sırası gelecek :))

Başkalarının kötü yakıştırmalarına takılmayın biz hayallerimizi gerçekleştirdik hayat bizim hayatımız buna kimsenin söz söylemeye hakkı yok. Bir kere yeni ameliyat olmuş birine yapılacak en büyük kötülük onu dibe itmektir. Bana bir geçmiş olsun sözünü bile esirgeyen arkadaşlarım olmuştu. Bende çıkardım hepsini. Benim hayatımda böyle insanlara yer yok çünkü. Hayat sevilmeyen insanlarla geçirilecek kadar uzun değil. Sevdiğimiz/sevildiğimiz insanlara haksızlık bu.. Sürecinizin bitmesini bekleyin kendinize işkence etmeyin her ay daha az ödemli burun olur özellikle altıncı ayındaki halini ilk aylarla kıyaslarsınız. Bekleyelim görelim. Daha hiçbir şey görmüş değiliz :KK66:)

oralet nekadar güçlüsün sen.ben çok zayıfmışım bunu anlamama neden oldu bu ameliyat.çocukluğumdan beri güzellik baskısıyla büyüdüm beni gören herkes çok güzel olduğumu söylerdi büyüdüm yine aynı baskı .insanlar beni hep bakımlı güzel görmeye alışmışlar birgün makyaj yapmasam aa ne oldu hastamısın moralinmi bozuk diyorlar yani hep baskı hep baskı.arkadaşlarım üniversite için çalışırken ben hep ayna karşısında kendimle ilgilenirdim gerçi üniversiteyi kazandım ama çok daha iyi bir yeri kazanabilirdim aç kalmayacak kadar para kazanacağım bir bölüme girdim.yurtta herkes etüdde saatlerce ders çalışırken ben yine aynalarla meşguldüm.geriye dönüp baktım da kendimi geliştirmek için hiçbişey yapmamışım şu hayatta.birgün yaşlanacağım ne gençlik kalacak ne güzellik o zaman hayat benim için nasıl olacak?bi şarkı varya titrerim mücrim gibi baktıkça istikbalime gerçekten benim şarkım olmalı bu :KK43:(( rinoplasti ameliyatı en kral psikiyatristin bana öğretemediklerini öğretti sanırım...bu kadar zayıf olmamın nedeni kendimi hiçbir konuda geliştirememiş olmamdır.bunu da itiraf ediyorum.ama herzaman bir şansımız vardır değil mi?

oralet nekadar güçlüsün sen.ben çok zayıfmışım bunu anlamama neden oldu bu ameliyat.çocukluğumdan beri güzellik baskısıyla büyüdüm beni gören herkes çok güzel olduğumu söylerdi büyüdüm yine aynı baskı .insanlar beni hep bakımlı güzel görmeye alışmışlar birgün makyaj yapmasam aa ne oldu hastamısın moralinmi bozuk diyorlar yani hep baskı hep baskı.arkadaşlarım üniversite için çalışırken ben hep ayna karşısında kendimle ilgilenirdim gerçi üniversiteyi kazandım ama çok daha iyi bir yeri kazanabilirdim aç kalmayacak kadar para kazanacağım bir bölüme girdim.yurtta herkes etüdde saatlerce ders çalışırken ben yine aynalarla meşguldüm.geriye dönüp baktım da kendimi geliştirmek için hiçbişey yapmamışım şu hayatta.birgün yaşlanacağım ne gençlik kalacak ne güzellik o zaman hayat benim için nasıl olacak?bi şarkı varya titrerim mücrim gibi baktıkça istikbalime gerçekten benim şarkım olmalı bu :KK43:(( rinoplasti ameliyatı en kral psikiyatristin bana öğretemediklerini öğretti sanırım...bu kadar zayıf olmamın nedeni kendimi hiçbir konuda geliştirememiş olmamdır.bunu da itiraf ediyorum.ama herzaman bir şansımız vardır değil mi?

Canım resimlerini görmedim ama eminim eskisinden güzel bir burun çıkar. Hangi doktor kötü bir sonuç çıkacaracağı bir ameliyatı yapmak ister ki? Eminim doktorunda şu an senin sabırsızlık yapıp kendini üzdüğünü düşünüyordur. Mutluyum diyebileceksin eminim çünkü çok yenisin sürecin başında.. Ama tabiki geçecek ve şansımız vardı hep var olacak :)))
Güzelleşme uğruna bıçak altına yatıyoruz kabul. Ama daha değişimimizi tamamlamadık :) Tamamladıktan sonra gör bak bakalım seni kim tutacak :)) Hem geçmişine bakıp kendine kabahat bulma. Hayatının her döneminde insanın bakımlı olması ayrı bir şey. Hani güzel ve çekici kavramı. Kimi kadın vardır burnu kötüdür saçı başı da kötüdür ama bir enejisi vardır çeker seni. Hani dersin bunda olan bende olmayan ne var acaba ?? Şu an senin yazdıklarından anlıyorum güzel biriydin geçmişinde bence bir iki aya kadar yiine güzelim diyeceksin sürecin bitsin o zaman sen gör kasırgayı :))
Bana küçük Ajda diyor bazı arkadaşlarım hoşuma gidiyor. İsterim anneannemin yaşındayken bile her dakika ayna elimde olsun :)) Bu hayata bir kere geliyoruz, kendimizi daha iyi hissedeceğiz. Kendine ve doktoruna güven :) Bir sıkıntı varsa zaten her şekilde doktorun çözer. Şu dönemi stressiz bitirelim sonra sevinç yazılarınızı da paylaşırsınız tabi bende :))

Bu arada güçlülük mü bilmiyorum ben bundan önce bir de göğüs ameliyatı geçirdim. 7 ay sonrada burun ameliyatı oldum. Göğüstede belli bir dönem beklemek gerekiyor değişimleri göreceksin demişlerdi. Dedikleri gibi oldu. Hani ben ilk acemiliğimi orada atlattım. Bu ameliyatımda biraz daha bilinçlenmiş oldum. Bana bu ameliyat uzun bir süreci kapsayacak dediler. Ne kadar erken başlarsam o kadar çabuk biter dedim giriştim. :) Sadece o güzel burnu istiyorum. Ameliyat olmamış halimi aramıyorum. O yüzden günlerim güzel geçiyor :) Ödemler 6.ayda daha da iniyor hakkaten. O yüzden kendinizi harap etmeyin. Doktorunuz bir sıkıntı yok diyorsa bekleyin diyorsa bekleyin güzel güzel :) Hamilelik gibi düşün. Sen o bebeği istiyorsun ama zamanı gelmeden olmuyor. Ne kadar az stres o kadar iyi bir dönem geçiririsin. Temponuzu yüksek tutun.. :92:

hamilelik benzetmesi hoşuma gitti :)))) oralet seni takdir ediyorum inan bana en yakın dostumdan bile daha dost oldun bana...tüm nasihatlerini aklıma kazıdım .hepsi benim için çok değerli.teşekkür ederim :)))

burnumun ameliyata ihtiyacı yoktu yakınlarım beni vazgeçirmeye çalıştı.ben ısrarcı davrandım.şimdiki burnuma alışamıyorum.gerçi çok erken şişlikler var çok fazla.ama bukadar eziyet çekmeme değmediğini düşünüyorum.burnunda gerçekten sorun olan ameliyat yaptırmalı .acı olmuyor ama psikolojik yönü çok ağır.

o zaman o tavsiyeyi ben üstüme almıyım ben ihtiyacı olanlardanım

X