Ameliyat sonrası şişlikler ve ödem için bir çare!

hamilelik benzetmesi hoşuma gitti :)))) oralet seni takdir ediyorum inan bana en yakın dostumdan bile daha dost oldun bana...tüm nasihatlerini aklıma kazıdım .hepsi benim için çok değerli.teşekkür ederim :)))

:)) Ben dost bildiklerimden samimi olmayan tepkiler ve replikler aldığımdan beri kendimi daha çok beğenir oldum. Aslında söylediklerim ne telkin ne nasihat. Doktorlar bekle diyorsa bekleyeceğiz. Sonuçta güvenerek inanarak ameliyata girdik kendimizi onlara emanet ettik. Şimdi bekleyip bunun sonuçlarını görmek hakkımız. Sonuç çıksın o zaman belli olur her şey.. Hani ödemliyken zaten bir sıkıntı varsa biz anlayamayız. Doktor baktığında sıkıntı yok diyorsa yoktur. Bunun acaba diyip aksini düşünürsek yanılabiliriz. Madem güvenerek yola çıktık bekleyelim görelim değil mi :)
Lütfen kendini salma gez toz kendine bakmaya devam et. Bu süreci kös kös değil daha şataftlı geçirelim.
Sana en iyi dost yine kendindir bunu unutma.. Elimdeki bitki çayını senin için içiyorum :)) Yok olsun ödemler :))
Ayrıca rica ederim tek isteğim hayallerini gerçekleştirmek uğruna bıçak altına yatanların süreci bitmeden daha en taze zamanlarında paniğe kapılıp olumsuz düşünceler içine girmemeleri. Süreçlerini güzel geçirmeleri. Yeni hedefler belirle ben mesela yaza kadar estetik dışındaki sorunlarımdan kurtulmayı hedefliyorum. Yani sürecimin bitimine daha da yenilemiş tazelemiş olacağım kendimi.. :) Ben yapacaklarımı düşünürken bile mutlu oluyorum. İnsanın kendisiyle uğraşması kadar güzel bir şey yok ki. :))

dr um ameliyatımın güzel geçtiğini söyledi.son msjını okurken bu aklıma geldi panik bir halde olduğum için beynim bunu silmiş hafızamdan...senin telkinlerinle geçen hafta spora başladım tabi şapkamı takıp yaptım sporumu.yarın şapka takmadan gideceğim kim ne düşünürse düşünsün umrumda değil Allah başka dert keder vermesin.geçecek biliyorum oralet buraya senin gibi güzel fotolarımı yükleyeceğim inşaallah.şuanda raporum devam ediyor 20 gün daha izin alıp dediğin gibi kendime vakit ayıracağım.artık olumsuz sözler değil umut dolu sözler yazmak istiyorum buraya.oralet lütfen yazılarını eksik etme öpüyorum ....

o zaman o tavsiyeyi ben üstüme almıyım ben ihtiyacı olanlardanım

nuray sanırım olmaya kararlısın umarım herşey dilediğin gibi olur.Ama unutma ameliyat hiç önemli değil ameliyat sonrası ilk 7 gün de önemsiz asıl süreç alçılar çıktıktan sonraki dönem başlıyor.ben alçı çıkacak herşey güllük gülistanlık olacak sanıyodum ama aynaya baktığında kocaman patates gibi bir burunla karşılaştım .bunları iiyice araştır dr una sor hazırlıklı ol yani.hazırlıklı olmayınca benim gibi depresyona girebilirsin...tabi her bünye aynı değil bakarsın ki hiç şişin olmaz ...bizimle o süreci paylaşırsan mutlu olurum nuray sevgilerimle...

nuray sanırım olmaya kararlısın umarım herşey dilediğin gibi olur.Ama unutma ameliyat hiç önemli değil ameliyat sonrası ilk 7 gün de önemsiz asıl süreç alçılar çıktıktan sonraki dönem başlıyor.ben alçı çıkacak herşey güllük gülistanlık olacak sanıyodum ama aynaya baktığında kocaman patates gibi bir burunla karşılaştım .bunları iiyice araştır dr una sor hazırlıklı ol yani.hazırlıklı olmayınca benim gibi depresyona girebilirsin...tabi her bünye aynı değil bakarsın ki hiç şişin olmaz ...bizimle o süreci paylaşırsan mutlu olurum nuray sevgilerimle...
paylaşırım doktorları çok araştırıyorum 2 sene oldu takip ediyorum bakalım nasipse çoçukların okulu bittimi bu sene olmayı düşünüyorum oldugumda paylaşırım inşaalllah iyi dileklerin için teşekkür ederim inşaallah sende depresyon illetinden kurtulursun ve mutlu olursun

dr um ameliyatımın güzel geçtiğini söyledi.son msjını okurken bu aklıma geldi panik bir halde olduğum için beynim bunu silmiş hafızamdan...senin telkinlerinle geçen hafta spora başladım tabi şapkamı takıp yaptım sporumu.yarın şapka takmadan gideceğim kim ne düşünürse düşünsün umrumda değil Allah başka dert keder vermesin.geçecek biliyorum oralet buraya senin gibi güzel fotolarımı yükleyeceğim inşaallah.şuanda raporum devam ediyor 20 gün daha izin alıp dediğin gibi kendime vakit ayıracağım.artık olumsuz sözler değil umut dolu sözler yazmak istiyorum buraya.oralet lütfen yazılarını eksik etme öpüyorum ....

:) Samanthacım şöyle gel kendine her şey daha güzel olacak. :)) Bende seni öpüyorum sende keyfini gülümsemeni yüzünden eksik etme canım :KK71: :KK54:

:) Samanthacım şöyle gel kendine her şey daha güzel olacak. :)) Bende seni öpüyorum sende keyfini gülümsemeni yüzünden eksik etme canım :KK71: :KK54:

oraletcim bugün daha iyiyim hava çok güzeldi dışarı çıktım güzel havayı içerime çektim kendimi eve hapsetmeyeceğim.bana çok yardımcı olduğunun farkında mısın acaba?sana minnettarım...sen iyi bir insansın...

oraletcim bugün daha iyiyim hava çok güzeldi dışarı çıktım güzel havayı içerime çektim kendimi eve hapsetmeyeceğim.bana çok yardımcı olduğunun farkında mısın acaba?sana minnettarım...sen iyi bir insansın...

İyi olmana sevindim etrafımda iyi ve mutlu insanlar görmeyi seviyorum. Hiç bozma hep bu modda kal arkadaşım :))

Teşekkür ederim :KK17::78::kk77: sadece iyi ol ve diğer arkadaşlarda böyle geçirsin bu süreci tek isteğim bu :))

insanlar nekadar acımasızlar inanamıyorum :KK43:( senin şu andaki ruh halini çok iyi anlıyorum positivewomen .bende aynı durumdayım sağ tarafım yamuk gibi duruyor sol tarafta çok daha fazla ödem olduğundan sanırım.yani öyle olmasını umuyorum.dr umu arayamıyorum bile çünkü o benim üniversiteden hocam.onu rahatsız etmek istemiyorum .kendimle başbaşa kalmış gibiyim.sağolsun başta oralet ve diğer kızlar bana çok moral verdi.ben 18 şubatta ameliyat oldum .sağ tarafta kemik çıkıntısı da oluştu .ödemler had safhada tabi.positive dua edelim bol bol şu günler geçsin eski mutlu günlerimize geri dönelim inşaallah.

Tamam o saman hep beraber dua edelim hem meditasyon yapmış oluruz :) Şu forumda iyi ki varmış iyiki sizlerde varsınız hep beraber burnumuzun düzeleceği günleri bekleyelim artık ne edek :):KK70:

Arkadaşlar bu ameliyat üç beş gün içinde sonuç vermiyor bu nedenle ne yapıyoruz önce kendimize sonucu görmek için şans tanıyoruz :)) Sonra da sürecimizi en iyi şekilde geçiriyoruz bitki çayları vs. içiyoruz. Ödem yapacak tüketimlerden kaçınıyoruz (arka sayfaların birinde sıralamıştım.. ) sürecimiz tamamen bittiğinde işte o zaman tam bir yorum yapabiliriz :)
Ödemlerin olması çok normal daha çok yenisin. Kalkıklık ödemler indikçe daha iyi bir şekle bürünüyor. Canını sıkma. Ameliyat olan herkes sürecin bitmesini sabırla beklemek zorunda. Derisi kalın olanlar ekstra sabır göstermeli. Göstermezse ne olur ? Sadece süreci boyunca kendini hırpalamış tek kusuru burunken saç baş, deri sorunu kendini salmışlıkla beraber genel bir görüntüde çöküş olur. Süreç bittiğinde burun güzel kalan yerler error verir. O zaman stresten uzak duruyoruz öncelikle kendimize şans tanıyoruz. Sürecin sonunda iyi bir burun neden çıkmasın ?? Neden hep en kötüsünü düşünüyoruz. Doktorlar sabredin derken hastayı oyalamak için değil sonucu görmeleri için geçecek süreyi söylüyorlar. Şu anki mevcut hali son hali olmuş olsa. Sana belli bir süre sonra tekrar kontrole gel demez. Geçmiş olsun der hayatında mutluluklar dilerdi.. O halde periyodik 1-3-6-12. aylarda kontrol olmasının sebebi doktorun aynı burnu yeniden görmesi için değil tam tersi bu dönemlerde olan değişiklikleri takip edip süreci izlemesi için gerekli.

Şu an senin burnunun içi yara ve dikiş dolu o yüzden biraz izin ver burnuna içi iyileşsin sonra dışına yansısın :))
Biz kadınlar ne istediğimizi biliriz ve aklımıza koyarsakta yaparız. Toprağa tohumu ektik önce büyüsün sonra meyvelerini toplayacağız evelallah :))
Moral her şey. Moralinizi en başta kendiniz bozmayın. Kıskanç gözlerin sözlerine de aldırmayın :KK66: :KK71::KK71:
Benim mesela daha 6 ayım daha var. Belki ben hepinizden çok daha geç sonuç alacağım. 12 aya tekabül ediyor çünkü. Ama mutluyum ama sabırlıyım sonuç beklediğime değecek güvenim ve inancım bu konuda fazlasıyla pozitif. :) :92::92:

çok sağol oralet valla senin yorumlarını okudukça kendi kendime dedim ki artık kimseyi sallamıyorsun önüne bakıyorsun herşey düzelecek , bugünde öyle yaptım yine iş yerinde gittin kendini mahvettin felan diyen oldu pek takmıyorum artık :) 2 ay daha var bakalım oldu oldu değilse zaten dr. bişeyler der herhal, zaten 2 aya kalmaz ben hastanede çalışıyorum dr.la mutlaka karşılaşırız :) dayanamam zaten giderim yanına gidişat nasıl die.bugün 20. günüm masaj yapıyorum o anda iniyo şişlik daha sonra tekrar topluyo bakalım bi sabah kalktığımda şiş miş olmayacak bekliyorum bekliyorsun bekliyoruz :KK6::KK6::KK6:

çok sağol oralet valla senin yorumlarını okudukça kendi kendime dedim ki artık kimseyi sallamıyorsun önüne bakıyorsun herşey düzelecek , bugünde öyle yaptım yine iş yerinde gittin kendini mahvettin felan diyen oldu pek takmıyorum artık :) 2 ay daha var bakalım oldu oldu değilse zaten dr. bişeyler der herhal, zaten 2 aya kalmaz ben hastanede çalışıyorum dr.la mutlaka karşılaşırız :) dayanamam zaten giderim yanına gidişat nasıl die.bugün 20. günüm masaj yapıyorum o anda iniyo şişlik daha sonra tekrar topluyo bakalım bi sabah kalktığımda şiş miş olmayacak bekliyorum bekliyorsun bekliyoruz :KK6::KK6::KK6:
yandaki kemik çıkıntısını dr.uma sordum.kırık hattıymış zamanla toparlarmış oralet senin dediğin gibi yani :)))dün burnum çok şişti bugün nedense o kadar şiş değildi.bazen şişiyor bazen iniyor balon gibi ne tuhaf :))) ama şimdi tekrar şişmeye başladı yarın sabah şiş olacak kesin 6 ayımız böle geçecek herhalde...sonunda ödem geçsin de bekleriz sorun değil...öpüyorum herkesi...

yandaki kemik çıkıntısını dr.uma sordum.kırık hattıymış zamanla toparlarmış oralet senin dediğin gibi yani :)))dün burnum çok şişti bugün nedense o kadar şiş değildi.bazen şişiyor bazen iniyor balon gibi ne tuhaf :))) ama şimdi tekrar şişmeye başladı yarın sabah şiş olacak kesin 6 ayımız böle geçecek herhalde...sonunda ödem geçsin de bekleriz sorun değil...öpüyorum herkesi...

merhaba arkadaslar ben yeni sayılırım aranızda olmaktan da cok mutluyum.. bende burnumu yaptırmak isteyen biriyim ancak korkularım yüzünden birtürlü cesaret edip yaptıramadım.. bigün gelıyo tamam dıyorum gidip yaptırcam sonra birden burdakı insanları okumaya baslıyorum sislıkler morluklar vb bi anda yok yaptramam bn dıyorum bu kararsızlıktan okdar cok yoruldumki size anlatamam..ya güzel olmazsa ya problem cıkarsa ya nefes problemı olursa ya söle ya böle derken bi bakmısım zaman gecmis..burnum hala kemerlı ve ben yine mutsuzum...bu durumumdan kurtumak cesaretimi toplayıp yaptırmak istıyorum.. hepinizin cesaretinizden dolayı taktir edıyorum umarım hepinizin burnu istediginiz gibi olmustur sevgiler..

Arkadaşlar bu gün iş yerinde çalışan bir bayan bana sen ne yaptın burnuna eski burnun daha güzeldi dedi... oysa benim burnum çok çirkin ve problemliydi... sırf beni sinir etmek için dediğini hissedince moralimin bozulduğunu hiç hissettirmeden ben halimden çok memnunum eşimde çok beğendi dedim ve kadın bozularak gitti gerçekten biz rahat davrandıkça onların diyecek bir sözü kalmıyormuş onu farkettim beni gerçekten sevenlerle kıskananların ayrımını yapmama neden oldu bu operasyon iyikide yaptırmışım.

merhaba arkadaslar ben yeni sayılırım aranızda olmaktan da cok mutluyum.. bende burnumu yaptırmak isteyen biriyim ancak korkularım yüzünden birtürlü cesaret edip yaptıramadım.. bigün gelıyo tamam dıyorum gidip yaptırcam sonra birden burdakı insanları okumaya baslıyorum sislıkler morluklar vb bi anda yok yaptramam bn dıyorum bu kararsızlıktan okdar cok yoruldumki size anlatamam..ya güzel olmazsa ya problem cıkarsa ya nefes problemı olursa ya söle ya böle derken bi bakmısım zaman gecmis..burnum hala kemerlı ve ben yine mutsuzum...bu durumumdan kurtumak cesaretimi toplayıp yaptırmak istıyorum.. hepinizin cesaretinizden dolayı taktir edıyorum umarım hepinizin burnu istediginiz gibi olmustur sevgiler..

kitty çok mu kötü burnun?çevrendekiler ne diyor?ameliyat hiç zor değil 2 saat sürüyor sadece 2 gün sıkıntın oluyor.nefes problemi ve morluklardan ötürü görüntüsel rahatsızlık...ancak alçılar çıktıktan sonrası çok zorrrr eğer psikolojin sağlamsa ve olacaklara kendini hazır hissediyosan hiç durma derim.6 ay ve 1 sene iyileşme süreci...ben çok sıkıntılı yaşıyorum bu dönemi ama burdaki kızlar sayesinde üstesinden geliyorum normale döndüğümde fotolarımı yükleyeceğim ...bakarsın olur mu.mutlu ol :)

Arkadaşlar bu gün iş yerinde çalışan bir bayan bana sen ne yaptın burnuna eski burnun daha güzeldi dedi... oysa benim burnum çok çirkin ve problemliydi... sırf beni sinir etmek için dediğini hissedince moralimin bozulduğunu hiç hissettirmeden ben halimden çok memnunum eşimde çok beğendi dedim ve kadın bozularak gitti gerçekten biz rahat davrandıkça onların diyecek bir sözü kalmıyormuş onu farkettim beni gerçekten sevenlerle kıskananların ayrımını yapmama neden oldu bu operasyon iyikide yaptırmışım.

niday çok iyi yapmışsın takdir ettim seni.insanların yorumunu sormadığın halde yorum yapma ihtiyacı hissediyolar.kötü ruhlu insanları tavuklara benzetirim tavuk gibi yara gagalamaktan zevk alırlar.oysa iyi insan yarayı pansuman eder sarıp sarmalar .biz hep ii insanlardan olalım Allah kötü insanlardan uzak tutsun hepimizi inş. amin

niday çok iyi yapmışsın takdir ettim seni.insanların yorumunu sormadığın halde yorum yapma ihtiyacı hissediyolar.kötü ruhlu insanları tavuklara benzetirim tavuk gibi yara gagalamaktan zevk alırlar.oysa iyi insan yarayı pansuman eder sarıp sarmalar .biz hep ii insanlardan olalım Allah kötü insanlardan uzak tutsun hepimizi inş. amin

Amin arkadaşım ben bana bu akşam arkadaşlar gelecek onlarada aynı şekilde çok rahatmış gibi davranmayı düşünüyorum , dediğine katılıyorum fikirlerini sormadığımız halde yorum yapıyorlar hem burnumu bu haldeyken bile beğenip çok güzel olmuş diyenlerde var ve bende 2,3 ay sonra çok güzel olacağına inanıyorum...doktorum şu anda çok fazla ödemin var daha çok değişecek dedi burnum önden yamukta olsa profilden çok güzel yıllarca aşağı sarkık bir burunla boşuna gezmişim.

kitty çok mu kötü burnun?çevrendekiler ne diyor?ameliyat hiç zor değil 2 saat sürüyor sadece 2 gün sıkıntın oluyor.nefes problemi ve morluklardan ötürü görüntüsel rahatsızlık...ancak alçılar çıktıktan sonrası çok zorrrr eğer psikolojin sağlamsa ve olacaklara kendini hazır hissediyosan hiç durma derim.6 ay ve 1 sene iyileşme süreci...ben çok sıkıntılı yaşıyorum bu dönemi ama burdaki kızlar sayesinde üstesinden geliyorum normale döndüğümde fotolarımı yükleyeceğim ...bakarsın olur mu.mutlu ol :)

ya beni rahatsız edıyor kemerlı oluşu.. aileme sorarsan hic bi problem görmez bi kac arkadsımda yaptırsan cok güzel bi burnun olur dıyor..ama iste seninde söledigin o piskolojik durumlar..hazırmıyım deilmiyim bilemıyorum cevremdekı insanların özelıkle ailemın iste biz sana sölemistik gördünmü vb seylerin sölemesinden cekınıyorum pisman olmaktan korkuyorum.. destek olan insan az bununda cok etkısı var ama burdakı insanların destegini görünce kendimi ii hisedıp yaptırasım gelıyor:) tesekür ederim..umarım sende biranevvel bu süreci atlatır cok güzel burnuna kavusursun..

X