Ameliyat sonrası şişlikler ve ödem için bir çare!

önden şekli çıkmıyor bir türlü ortaya .ameliyat öncesinde en azından bir şekli biçimi vardı şimdi garip bişey oldu sağ yana kayık olduğu görülüyor zaten ne yapalım 1 sene sonra beğenmez isem düzelttireceğim.burun aç kapa aç kapa olacak :KK50:inşanlaah düzeliriz hepimiz .

bence hiç yamuk değil birde çok şiş görünmüyor üzme kendini bence çoook güzel olacak...

canım o çıkıntı kırılan kemiğin kendini korumak için oluşturduğu bir yapı.buna kallus deniliyor.bacak ve kol kemiklerinde oluşur sadece sanırdım ama burunda da oluşuyormuş.bir süre sonra kemik düzeldiğinde bu yapı kayboluyor.aynı durum benim gözüme yakın yerde sağ tarafta var.dr um 3 ay sonra bunun kaybolacağını söylüyor bundan adı gibi emin.biliyormusun aynen bana da öyle bigün güzel bigün kocaman geliyor burnum.bugün çok güzeldi mesela ama yarın nasıl olur bilinmez.tabi sağ tarafa olan yamukluk çok dikkatli bakınca belli oluyo.bak ameliyat öncesi dudaklarım açıkken üst dişlerim görünürdü.ama şimdi görünmüyor.bunu da druma sordum ödemler geçince düzelecek eski halini alacak diyor.dr umuza güvenmek zorundayız sonuçta binlerce burun ameliyatı yapmışlar bizden daha iyi bilecekler herşeyi...dudak dolgusuna gerek kalmayacak emin ol ödemler yüzünden suratımızın şekli değişti surat değiştikçe morallerde bozuluyo benim de aklım hep burnumda.Annem diyor ki Allah bizi yaratırken en çok burunla uğraşmış :))))doğrumudur bilmiyorum ama gerçekten çok zor bir durumdayız psikolojik boyutunu hiç hesaba katmamştım.bu konuda bayağı bir yıprandım.iyi ki burası var sizlerle konuştuğumda biraz olsun rahatlıyorum.keşke herkes yazsa bişeyler öpüyorum canım...

canım albüme baktım kallus dediğin şey bende de var, gerçekten geçermiymiş.off ya herkes ameliyattan korkar ben hiç korkmuyodum, ne kadar cesaretlisn diyolardı ama dediğin gibi ameliyt sonrası psikolojik boyutunu ben de hiç hesaba katmamıştım...her gün acayip bişeyler oluyor, bir günüm bir günümü tutmuyor...ben de bide sanırım burun eti şişmesi var, yani öyle tahmin ediyorum.ve bide burnumun sağ alt ucunda hafif bir çökme gibi bişey var, tamam çok abartılacak bişey değil ama bilmiyorum işte :KK50: neyse canım umarım şişlikler tamamen geçtiğinde hepimiz biraz da olsa katlandığımız bu kadar şeye değdi deriz...:KK71:

canım albüme baktım kallus dediğin şey bende de var, gerçekten geçermiymiş.off ya herkes ameliyattan korkar ben hiç korkmuyodum, ne kadar cesaretlisn diyolardı ama dediğin gibi ameliyt sonrası psikolojik boyutunu ben de hiç hesaba katmamıştım...her gün acayip bişeyler oluyor, bir günüm bir günümü tutmuyor...ben de bide sanırım burun eti şişmesi var, yani öyle tahmin ediyorum.ve bide burnumun sağ alt ucunda hafif bir çökme gibi bişey var, tamam çok abartılacak bişey değil ama bilmiyorum işte :KK50: neyse canım umarım şişlikler tamamen geçtiğinde hepimiz biraz da olsa katlandığımız bu kadar şeye değdi deriz...:KK71:

kol ve kemiklerde oluşan bu yapı 100 de 100 geçiyor sağlıkçı olduğumdan bunu biliyorum dr um burnundaki de geçecek diyor ama ben pek inanmıyorum .burunda sürtünme hareketi olmuyor yaptığım masaj ne kadar yeterli geliyor?açıkcası şaşırdım masaj yaptığımda daha da artıyor dr um o zaman yapma dedi.valla bilmiyorum o yapı kaybolmazsa törpületeceğim 6 ay sonra tabi törpülemekte hemen hemen aynı işlem sonuçta deriyle kemik arasına giriliyo ayrıca o çökmeden bende de var dr çok değişecek diyor bekleyeceğiz canım öptüm.

canım çok sağol ya moralimi düzelttin.sen de yüklesene bak dediğim gibi fotoyu kesince daha insaflı görünüyo bi dene göreceksin.

niye moralin bozuldu kötü yorumlarmı aldın bence gerçekten bahsettiğin kadar değil gayet düzgün bende yüklüycem haftaya 2 ay olunca kafdağındaki burnumu inşallah hiç canını sıkma arkadaşım

niye moralin bozuldu kötü yorumlarmı aldın bence gerçekten bahsettiğin kadar değil gayet düzgün bende yüklüycem haftaya 2 ay olunca kafdağındaki burnumu inşallah hiç canını sıkma arkadaşım

yok canım almadım sağolsun burdaki herkes güzel şeyler söyledi ama aynaya baktıkça özellikle uydudan kalkınca moral sıfıra düşüyo.ne farkettim biliyomusunuz masajı kestim biraz ödem indi gibi bi de böyle deneyeceğim siz de deneyin acaba masaj ödemi arttırıyo mu :44:

yok canım almadım sağolsun burdaki herkes güzel şeyler söyledi ama aynaya baktıkça özellikle uydudan kalkınca moral sıfıra düşüyo.ne farkettim biliyomusunuz masajı kestim biraz ödem indi gibi bi de böyle deneyeceğim siz de deneyin acaba masaj ödemi arttırıyo mu :44:

sabahları benimde çok şişiyor şu anda balon gibi ben masaj yapmıyorum zaten doktorum yapma dedi , bu gün ibrahim saraçoğlunun maydonoz limon kürüne başladım hem cildi güzellştiriyormuş hemde vücudu arındırıyormuş sende başla cilt yenileniyormuş adeta 15 gün yapmak lazımmış hem bu bahaneyle ödem atarız cildimizde bebek gibi olur, birde 15 günde böyle geçer...sevgiler...:KK54:

sabahları benimde çok şişiyor şu anda balon gibi ben masaj yapmıyorum zaten doktorum yapma dedi , bu gün ibrahim saraçoğlunun maydonoz limon kürüne başladım hem cildi güzellştiriyormuş hemde vücudu arındırıyormuş sende başla cilt yenileniyormuş adeta 15 gün yapmak lazımmış hem bu bahaneyle ödem atarız cildimizde bebek gibi olur, birde 15 günde böyle geçer...sevgiler...:KK54:

Niday maydonoz limon kürü tam olarak ne işe yarıyormuş açıklayarak yazarmısın ve nasıl yapılıyormuş.Teşekkürler.

samantha ben doktoruma sordum bu kemik çıkıntısı geçicekmi diye geçedebilir geçmeyedebilr dedi :S bide sağ tarafımda çukurluk var sağdan ve soldan farklı burnum .önden ap ayrı zaten :KK43: 9 hafta oldu şişler inse bile nekadar değişebilir .ilk alçım çıktığındada zaten çıkıntı ve çukurluk vardı ben durumu kabullenmeye çalışıyorum bidaha ameliyat olamam aynı işkenceyi çekemem .burda milletin fotoğraflarına bakıyorm 2 haftada yüzlerinde ne morluk ne şişlik kalmış ben kamyon çarpmış gibiydim.moralim aynaya baktığımda çok bozuluyor

Niday maydonoz limon kürü tam olarak ne işe yarıyormuş açıklayarak yazarmısın ve nasıl yapılıyormuş.Teşekkürler.

canım vücudu arındırıyormuş ödem atıyormuş karaciğeri temizliyormuş cildi bebek gibi yapıyormuş birde yağ yakıcı ve iştah kesici özelliği varmış sabahları kahvaltıdan en az 10 dakika önce içeceksi yapılışı ise 15,16 dal maydanozu saplarıyla birlikte üzerine 2 yemek kaşığı limon suyu ve bir bardak su ilave ederek blendrdan geçiriyorsun yeşil homojen bir dıvı oluyor ve onu 15 gün içiyorsun maydanozlar hormonlu olmazsa daha iyi olur

samantha ben doktoruma sordum bu kemik çıkıntısı geçicekmi diye geçedebilir geçmeyedebilr dedi :S bide sağ tarafımda çukurluk var sağdan ve soldan farklı burnum .önden ap ayrı zaten :KK43: 9 hafta oldu şişler inse bile nekadar değişebilir .ilk alçım çıktığındada zaten çıkıntı ve çukurluk vardı ben durumu kabullenmeye çalışıyorum bidaha ameliyat olamam aynı işkenceyi çekemem .burda milletin fotoğraflarına bakıyorm 2 haftada yüzlerinde ne morluk ne şişlik kalmış ben kamyon çarpmış gibiydim.moralim aynaya baktığımda çok bozuluyor

canım ben de çok şişlik ve morluk oldu kiminde olmuyo işte şans işi...o kemik çıkıntısı geçmesi gerek yaa çok kötü bir görüntü yaratıyo.insanlar estetikten sonra dümdüz bir burna kavuşuyolar yanlarda kemik çıkıntısı kalırsa ameliyat olmamızın hiçbir anlamı yokki.veya onca sıkıntıyı boşyere çekmiş olacağız.ben de tekrar bir ameliyatı nasıl kaldırırım bilemiyorum.bu sadece yapıyla ilgili uygulanan teknik aynı dr umda hata bulmuyorum o kemik çıkıntısını bünye yapıyor.kiminde hiç oluşmuyor kiminde oluşuyo.sağda çıkıntının hemen aşağısında çukurluk var.varya bi işim düzgün gitse şaşıracam mutlaka bişey oluyo.:KK43:

evet cnm çok kötü bi görüntü yaratıyor yani benim ameliyat olduğumu kimse anlamaz okadar doğal bi burna sahip oldumki yamuk yumuk birşey.moralim çok bozukk vizelerim var ve ben kafamı burnuma takmaktan ders çalışamıyorum .

benim çıkıntım solda çukurluk sağda çukurluktan dolayı yamuk gözüküyor ayrıca burnumun bi kanadı daha aşağıda .çukurluk geçermi bilmiyorum ben ihtimal vermiyorum şiş olsa anlıcam iner dicem.ne şanssızım ya milletin dümdüz burunları olmuş ne güzel :KK43::KK43:

samantha canım bence masajı kesip kesmemen gerketiğine kendin karar verme ben bugün doktorumla konuştum da ben de acaba masajı kessem mi diyodum sanki masaj kallus denilen şey daha da çıkartıyo ortaya, ama doktorum hayır devam et masaja dedi...bence sen de doktorunla görüşmeden maajı kesme sonuçta biz bazı şeyleri tam olarak bilemiyoruz, bazen bize öyle geliyo da olabilir, ama yine de sen bilirsin canım.

canım bende de benzer problemler var, bigün ehhh fena değil diyorum diğer gün ne fena değili ya berbat işte diyorum, ama şu bir gerçek burnum eskisine göre fena değil ya da kendimi kandırıyorum, şu an yapabileceğimiz bişey yok beklemek dışında o da bazen sinir bozuyo tabiki....moralini bozma belki gerçekten çıkıntı geçer ve sen bukadar kendini bunalttığına pişman olursun. herkes ameliyat sonrası güzel bir burna kavuşmak istiyo ama napalım biz o şanslılar grubundan değiliz demekki....bide sürekli aynaya bakıp durma daha da morali bozuluyo insanın....kendini eve de hapsetme.zaman ver kendine ......umarın hepimiz zaman biraz ilerledikçe yok ya fena da gözükmüyo, hatta güzel oolmuş bile deriz...sürekli burnunuzla meşgul olmayın başka şeyler de yapın ,süslenin çıkıp gezin...bugün öyle yaptım ve gerçekten iyi geldi, ya da çikolata al mutluluk ve moral depola olmaz mı:KK61:...sabır biraz daha sabır....:KK71:

canım vücudu arındırıyormuş ödem atıyormuş karaciğeri temizliyormuş cildi bebek gibi yapıyormuş birde yağ yakıcı ve iştah kesici özelliği varmış sabahları kahvaltıdan en az 10 dakika önce içeceksi yapılışı ise 15,16 dal maydanozu saplarıyla birlikte üzerine 2 yemek kaşığı limon suyu ve bir bardak su ilave ederek blendrdan geçiriyorsun yeşil homojen bir dıvı oluyor ve onu 15 gün içiyorsun maydanozlar hormonlu olmazsa daha iyi olur

Canım ya bu kadar uğraşıyı ben hergün yapamam üşenirim blender filan:))Direk maydonozu 5 dk kaynatıp suyunu içsem posasını da yüzüme sürsem kestirmeden olmazmı :KK66:

X