Ameliyat sonrası şişlikler ve ödem için bir çare!

masumpapatya

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Haziran 2009
288
5
36
Ameliyattan sonraki 19. günüm ve şişliklerim hala maxsimum seviyede üst dudağım hala uyuşuk ve gülemiyorum bile
Bu şişlikler yüzünden hala dışarı çıkamıyorum çünkü kimse beni böyle görsün istemiyorum..
bu şilikler için önerebileceğiniz bişi varmı biliyorsunuz şişliklerimiz aslında 'ödem'
bu yüzden ödem giderici çay falan iyi gelirmi ben maydonoz suyunu içiyorum bazende kirazın saplarıyla hazırladığım çayları falan içiyorum birde kara üzüm alıp çekirdekleriyle beraber yiyiyorum..
şişliklerimi bu kadar kafama takmamın sebebi beni çok değiştirmiş olması yüzümün ifadesi inanılmaz değişti bakışlarım bile bi tuhaf ..
BİLİYORUM ZAMAN HERŞEYİN İLACI ama insan içine çıkamıyorum sanki herkes bana bakıyormuş gibi geliyormafoldumben

cnm ananas enzimi var vitamin..ben 2. kutuma başladım benimde salı günü 3 haftaolucak.
doktorum verdi banada ödeme iyi gelir hemde hiçbi zararı yok dedi..
bendede şişlik var sol tarafım daha şiş diye burnum yamuk bile duruyo:KK43:
dudağımın üstü zaten felaket..gülmemeye çalışıyorum

kızlar ben olalı 2buçuk ay oluyor ve hala burnum şiş özellikle sağ tarafım sola göre daha şiş bi kaçgündür aşırı şişti balon gibi :) valla bende takmıyor değilim canımı sıkıyor bu durum ama sabır işte şu 6ayı bi doldursaydım :) geçecek hepsi sıkmayalım canımızı dimi =)

ıNTERNETTE ŞU BıLGıLERı OKUDUM KIZLAR OKUDUĞUMDA ıÇıMı RAHATLATTI UMARIM SıZıNKıNıDE RAHATLATIR... :)

Estetik burun ameliyatı sonrası
Burun ameliyatı sonrasında ilk 24 saat içinde yüzünüzü şiş hissedersiniz, burnunuz ağrıyabilir, ve künt bir başağrınız olabilir. Özellikle ameliyatın ertesi gün göz kapaklarında morarma ve şişme olabilir. Bu durum birkaç gün içinde dramatik olarak düzelir. Burun tamponlarından sızıntı şeklinde kanama devam edebilir. Birkaç günde durur. Üç gün sonra tamponlar alındığında nadiren tekrar kanama olabilir. Bu durumda tekrar üç gün tampon konması gerekebilir. ılk gününüzü baş hafif yukarıda olacak şekilde yatakta (banyoya gidiş hariç) geçiriniz.

Şişlik ve morlukların büyük kısmı iki hafta içinde geçer. Şişliklerin % 90 civarı ilk ay içinde düzelir. Geri kalan kısmı ise 6 - 12 ay içinde tamamen geçecektir. Ayrıca birkaç hafta kendinizi halsiz hissedebilirsiniz. Dokularınız iyileşirken en az bir ay kadar burnunuzu çarpmaya karşı korumanız gerekir. Burun tamponlarınız birkaç gün içinde çıkarılır ve kendinizi daha rahat hissedersiniz.

Burun ameliyatı sonrasında dikişlerin alınmasına gerek yoktur çünkü kendiliğinden eriyen dikişler kullanılır. Alçı, 9-10 günde tamamen çıkarılır. Yaklaşık 10-14 gün içinde hasta, okuluna veya, işine geri dönebilecek hale gelir. Aşırı efor gerektiren aktivitelerden (hızlı yürüyüş, yüzme, eğilme, cinsel ilişkiler- kan basıncınızı arttıran her aktiviteden) 2-3 hafta kaçınılmalıdır. Burnunuzu çarpmaktan veya sürtmekten ve güneş yanığından 8 hafta süreyle sakınınız. Yüz ve saçınız yıkarken veya kozmetikleri kullanırken dikkatli davranınız. Kendinizi iyi hisseder hissetmez kontakt lensleri kullanabilirsiniz. ıki ay kadar gözlük kullanmayınız. Gözlükler kemiklere baskı yaparak kayma, açılmaya, burun şeklinin bozulmasına neden olabilir. Eğer olağandışı bir şikayetiniz olursa doktorunuzu arayınız.

Burun ameliyatı rinoplasti sonrası ilk günlerde, yüzünüz mor ve şiş iken daha iyi olacağınızı kolaylıkla unutursunuz. Gün ve gün burnunuz giderek daha güzel görünecektir ve ruhsal durumunuz, duygulanımınız düzelecektir. Halen, iyileşme yavaştır ve adım adım ilerler. Ufak şişlikler bir yıl veya daha uzun süre devam edebilir. Bu arada ailenizden ve bazı arkadaşlarınızdan değişik tepkiler görebilirsiniz. Burnunuzda büyük bir fark olmadığını söyleyebilirler. Ya da bir aile geleneğini bozmuşsunuz gibi gücenik davranabilirler. Böyle bir durumda öncelikle niçin ameliyat olmak istediğinizi hatırlayınız ve düşününüz. Eğer beklentilerinizin büyük kısmı oluştuysa, amacınıza ulaşmışsanız size yapılan cerrahi girişim başarılı olmuştur.

Ameliyattan sonraki 19. günüm ve şişliklerim hala maxsimum seviyede üst dudağım hala uyuşuk ve gülemiyorum bile
Bu şişlikler yüzünden hala dışarı çıkamıyorum çünkü kimse beni böyle görsün istemiyorum..
bu şilikler için önerebileceğiniz bişi varmı biliyorsunuz şişliklerimiz aslında 'ödem'
bu yüzden ödem giderici çay falan iyi gelirmi ben maydonoz suyunu içiyorum bazende kirazın saplarıyla hazırladığım çayları falan içiyorum birde kara üzüm alıp çekirdekleriyle beraber yiyiyorum..
şişliklerimi bu kadar kafama takmamın sebebi beni çok değiştirmiş olması yüzümün ifadesi inanılmaz değişti bakışlarım bile bi tuhaf ..
BİLİYORUM ZAMAN HERŞEYİN İLACI ama insan içine çıkamıyorum sanki herkes bana bakıyormuş gibi geliyormafoldumben
canım benimde 25.günüm şişliklerim yok denecek kadar az kralichenin eklediği resimlerde de görmüşsünüzdür arada şişiyor ama dışardan anlaşılmıyor sadece ben anlıyorum doktorumda söylemişti 20 gün olduğunda sadece sen hissedeceksin şişlikleri demişti öylede oldu
gidermeye gelince bol bol masaj yapıyorum buda ödem atmada çok faydalı sıcakta durmuyorum özel çay falan kullanmadım ama arada adaçayı ve yeşil çay içerim normaldede
canım umarım seninde yakında geçer ve herşey istediğin gibi olur :1hug:
biraz daha sabır geçicek a.s.

kızlar sadece burnum şiş olsa tamam normaldir derim kendimi kötü hissetmem ama benim yüzüm komple şiş sabah uyandığımda daha da şişiyor aynaya bakmak istemiyorum..
Miraculaus arkadaş o hapı bende sorayım ve hemen kullanmaya başlayayım doktoruma soracam
ama büyük ihtimalle kullanma şişliklerin zamanla geçecektir der ne söylesem öyle diyor
tamam ben de biliyorum zamanla geçeceğini ama bu zaman uzadıkça insanın morali bozuluyor
kızlar bide havalar çok sıcak ya oda etkiliyor heralde

canım şu ananas hapı hakkında biraz bilgi verirmisin internetten baktım selülite ve bölgesel yağlanmaya karşı kullanılıyor diye yazıyo,, heralde bu değildir
nerden aldın ve fiyatınıda yazarmısın

kızlar sadece burnum şiş olsa tamam normaldir derim kendimi kötü hissetmem ama benim yüzüm komple şiş sabah uyandığımda daha da şişiyor aynaya bakmak istemiyorum..
Miraculaus arkadaş o hapı bende sorayım ve hemen kullanmaya başlayayım doktoruma soracam
ama büyük ihtimalle kullanma şişliklerin zamanla geçecektir der ne söylesem öyle diyor
tamam ben de biliyorum zamanla geçeceğini ama bu zaman uzadıkça insanın morali bozuluyor
kızlar bide havalar çok sıcak ya oda etkiliyor heralde

canım henüz seninki daha çok yeni ve beni ilk zamanlar kimse tanıyamadı kolay kolay mafoldumben biraz daha sabret sıcaklarda etkiliyor bu kadar negatif olma lütfen yerimseniben

bence de ya bu kadar olumsuz düşünme hersey düzelir zamanla... bak bende bgn alçımı aldırdım kendimi uzaydan gelmiş gibi hissediyorum.. Benimde sol tarafım acaip şiş napalım geçene kadar bekliyces kendine biraz zaman ver sende

Şişlik ve morlukların büyük kısmı iki hafta içinde geçer. Şişliklerin % 90 civarı ilk ay içinde düzelir. Geri kalan kısmı ise 6 - 12 ay içinde tamamen geçecektir. [/B]

:1shok: yani benim burnum neredeyse 2 aylık olacak ve hala şiş olduğuna inanıyodum %90 ı ilk ayda geçti mi yani

evet benimde sadece burnum şiş değil komple yüzüm şiş duduklarımda şiş öyleki gülünce dişlerim görünmüyor
ilk ayda %90'ı geçse süper olurda o yazıda kalıyo bence
çünkü kimsenin şişliği ilk ayda öyle %90 gitmiyor

İNTERNETTE ŞU BİLGİLERİ OKUDUM KIZLAR OKUDUĞUMDA İÇİMİ RAHATLATTI UMARIM SİZİNKİNİDE RAHATLATIR... :)

Aşırı efor gerektiren aktivitelerden (hızlı yürüyüş, yüzme, eğilme, cinsel ilişkiler - kan basıncınızı arttıran her aktiviteden) 2-3 hafta kaçınılmalıdır.

nası yaneeee :1shok: :1shok: :1shok:

masumpapatya canım seninki çok yeni herkesin yüzü ilk zaman çokşişti ve sanki başka biriymiş gibi oluyor insan. ve gerçekten gülmen değşiyor yüz hatların değişiyor evrim geçiriyorsun anlicağın bizimki 2ayı geçti yinede şişlik var tabiki ilk zaman ki gibi değil oyuzden takma 6.ayına kadar sabırlı ol canım bak bizde sıkıntılıyız senağlama

kralicecim valla yazılan öyle canım :p

küçükaşk evet haklısın canım bende alışmaya başlıyorum bu yüzüme şişte olsa
zaten tatil olmasından dolayı hiç dışarı çıkmıyorum okullar da bu yıl ekimde açılıyormuş onada çok sevindim ozamana kadar şişliklerim iyice iner

kraliçecim evet cinsel aktivite yokkaydirigubbakcemile3
zaten bu psikoloji onu bitiriyor..
ama tabi evli olmanın getirdiği bi sorumluluk var eşinide düşünmek zorundasın bu sebeple endişelendin heralde ama merak etme bunu heralde ilk zamanlarda diyor :teselli:

kraliçecim evet cinsel aktivite yokkaydirigubbakcemile3
zaten bu psikoloji onu bitiriyor..
ama tabi evli olmanın getirdiği bi sorumluluk var eşinide düşünmek zorundasın bu sebeple endişelendin heralde ama merak etme bunu heralde ilk zamanlarda diyor :teselli:

:roflol: :roflol: :roflol: :kedi:

arkadaslar bende bundan yaklasik 41 gun once ameliyat oldum ayni sizin anlattiginiz gibi cok sisdim sabahlari taninmaz halde oluyorum ozellikle dudagimin ustuyle kaslarimin arasi cok sis..suanda yuzumdeki sislikler kismende olsa indi ama kasimin arasindaki sislikle dudagimin ustundeki sislik duruyor oyle ki ruj surdugumde klasik yedirme hareketi vardir ya dudaklarini birbirine surtersin mesela hala onu yapamiyorum dudagim burnumdan cekiyor mumkun degil olmuyor gulusum de hala bi tuhaf insanlar burnun guzelde ifaden cok degisti eski sen degilsin diyolar...bu durum ne kadar surer daha bilmiyorum ama ins.biran once normale doneriz

X