ayrıldık.bitti ben şimdi napıcam kara kara düşünüyorum yardım edin lütfen..

mrwe

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Temmuz 2008
38
0
kızlar bu konuda başka arkadaşların konularına bişeyler yazdım belki ordan gören vardır yinede anlatayım.şimdi onlara yazınca onları sabote etmek gibi oldu biraz kızdılarsa özür dilerim..
benim 2 yıllık bir ilişkim vardı.şubat ayında ayrıldık.(sebebi aldatma değildi)sonra görüşmeye devam ettik tabi benim zorlamalarımla mesaj attım aradım.ilk zamanlar hiç cevap vermiyordu.sonraları cevap vermeye başladı.bi ara yanlız kalmış o zaman beni aradı.tekrar başladık.1 ay kadar çıktık.sonra ayrılmak istedi tamam dedim.zaten kendisinin başka sorunları da vardı depresyondaydı baya baya.bende onu aramamaya kendime söz verdim.6 gün sonra beni aradı havadan sudan konuştuk.sonra 2 defa daha görüştük bana doğum günümde hediye fln almış onu verdi.sonra 2 ay kadar böyle arkadaş gibi olduk.bi defa ikimizi konuşmak için buluştuk(onun isteğiyle) bu 2 aylık sürede.sana kırgınım zaman herşeye ilaç gibi fln konuştu.artık bana sevgi hissetmiyormuş öyle dedi.ondan önce ben kendisine başlayalım demiştim tlf kötü kapatmıştık.sonra beni aradı bu buluşmada öyle gerçekleşti zaten.o buluşmada ben ona ben seninle arkadaş gibi olamam olmak istemiyorum dedim.o da bende olmak istemiyorum ama bilmiyorum dedi:S geçen pazartesi yine konuştuk şöyleydi böyleydi bunu yapmasaydık fln diye bana seninle bi daha başlarsam evlenirim fln dedi.okul bi bitsin öyle bakacakmışız bende bu çok saçma o zamana kadar insanların fikirleri değer yargıları herşeyi değişebilir dedim bu ucu görünmeyen bi yol buna neden çıkayım madem ara ara görüşelim bu böyle olmaz dedim.ben görüşmek istemiyorum dedi.neyse sonra ben baktım konuşcak bişey yok birbirimizi anladık.birbirimize takılıyoruz sanki sevgili gibi fln..yine bi tekrar başlayalım durumu oldu bende.ben kararımı verdim bunları neden konuşuyoruz ki fln deyip gitti görüşürmüyüz sorumada Allah bilir dedi..
6 gün oldu görüşmüyoruz çarş mesaj atmıştı ben ona bişey yapmıştım ona teşekkür için.bende cevap vermedim.gördüm bi defa önüme baktım yürüdüm geçtim.
o kadar yalvaran kovalayan taraf oldum ki arkadaşlarım beni taşa tutuyor artık yeter diye.cidden kendimi kaybetmişim.aslında böyle olmasını istemedim tabi.gerçekten ona bi sevgi duyuyorum,kırılmış olmasını anlıyorum ama insanın kafasından çıkmaz ya öyle dolanıyor kafamda..bu kadar uzun bir acıyı hak etmediğimi düşünüyorum.
siz ne dersiniz kızlar?

:bbo: sizin ilişkiniz bayağı karışıkmış
ısmalama gibi seninle bidaha başlarsa evlenirmişsiniz ama okul bi bitsin öyle bakarmışsınız
yok sonra seninle görüşmek istemediğini söylemiş
bu ne yav -tatlicadiarzu- sen ondan hayır falan bekleme :umursamaz:
yalvaran tarafta hep sen olmuşsun falan bırak artık bence

artık bıktım kendime de diş geçiremiyorum.ama bilmiyorum işte off

canım ya senin durumuna benzer bişey yaşadım bende.Anladım ki üzerine düşersen,karşındakine sendeki değerini hissettirirsen malesef böyle oluyor.Bitti dedi,2 gün sonra msj attı ulaştı,aradı ulaştı.Öyle laçkalaşıyorki herşey adamın kafasında <aa bu beni çok seviyor,ne zaman gitsem geliyor> gibi bi imaj çiziyoruz.şahsen ben öyle oldum.Bu sefer kesin kararımı verdim kapıyı çaldığında açmayacağım.Hayatın sadece kendilerinin etrafında dönmediğini öğrenmeleri gerek:eek:klava: sende bence bırak ilgilenme,evcilik oynamıyoruz,çocuk oyuncağı da değil bu.Anlasın gel gitlerle bir ilişkinin var olmayacağını ve yokluğunu gerçekten hissetsin.Ondan sonra da sen onsuzlukla değil,o sensizlikle baş etmeye çalışsın:teselli:

Size sevgi duymadığını söyleyen bir adamla siz zaten zora girmişsiniz.
İteleme aşk olmaz canım
Belliki kopmuş birşeyler,tek taraflı yürümez.
Napacağın konusuna geline
Tabiki yoluna bakacaksın
Bu kadar açık ve net

Arkadaşım tam anlamadım ama sana söyleyebileceğim tek bir şey var. ıster kavga et, ister aşk böcüğü ol, erkek milletini şımartmaya gelmiyor, sen ona ne kadar değer verirsen o kadar kendi değerinden yitiriyorsun

bırak gıtsın ya nedır bu boyle...
benım kızkardeşımde takıldı bırısıne gıdıyor ya..
deger verıyorlarsa deger verılmelı....
tamam zor olacaktır ama her acının bır bıtışı vardır..
bu kadar degersız degılsınız...

canım ya senin durumuna benzer bişey yaşadım bende.Anladım ki üzerine düşersen,karşındakine sendeki değerini hissettirirsen malesef böyle oluyor.Bitti dedi,2 gün sonra msj attı ulaştı,aradı ulaştı.Öyle laçkalaşıyorki herşey adamın kafasında <aa bu beni çok seviyor,ne zaman gitsem geliyor> gibi bi imaj çiziyoruz.şahsen ben öyle oldum.Bu sefer kesin kararımı verdim kapıyı çaldığında açmayacağım.Hayatın sadece kendilerinin etrafında dönmediğini öğrenmeleri gerek:eek:klava: sende bence bırak ilgilenme,evcilik oynamıyoruz,çocuk oyuncağı da değil bu.Anlasın gel gitlerle bir ilişkinin var olmayacağını ve yokluğunu gerçekten hissetsin.Ondan sonra da sen onsuzlukla değil,o sensizlikle baş etmeye çalışsın:teselli:

söylediğini bende düşündüm..son görüşmemizde ben hala istekliydim o hala öyle zannediyor sanırım.daha bi tık yok.diyorum ya benim bu kaçma kovalamaca olayını tersine çevirmem lazım ki öğrensin.kendisinin de haklı olduğu taraflar var inkar etmiyorum ama böyle ders verir gibi olmasını da istemiyorum.ders verilecekse bende veriyorum gelsin:eek:klava:

Arkadaşım tam anlamadım ama sana söyleyebileceğim tek bir şey var. İster kavga et, ister aşk böcüğü ol, erkek milletini şımartmaya gelmiyor, sen ona ne kadar değer verirsen o kadar kendi değerinden yitiriyorsun

doğru haklısın canım cevap verdiğin için teşekkür ederim.ben sana kısaca anlatayım:ben kovalıyorum o kaçıyor.bana karşı hisleri:belli değil. bu yani

söylediğini bende düşündüm..son görüşmemizde ben hala istekliydim o hala öyle zannediyor sanırım.daha bi tık yok.diyorum ya benim bu kaçma kovalamaca olayını tersine çevirmem lazım ki öğrensin.kendisinin de haklı olduğu taraflar var inkar etmiyorum ama böyle ders verir gibi olmasını da istemiyorum.ders verilecekse bende veriyorum gelsin:eek:klava:

kesinlikle olay bu canım kaçma kovalama.Her seferinde bizden gördükleri için yine aynı şeyi bekliyorlar.Bende sabırsızım senin gibi dayanamaz arar sorardım.Artık bugün canıma tak etti.saat 7 gibi msj atmış;Birbirimizi üzüyoruz,böyle devam etmesin,huzurla bitirelim diye...Normalde bi şekilde msj ı uzatırdım vs vs.Bu sefer yazdığım şey; Peki o zaman rahatla,huzurla bitti... oldu.Nolursa olsun bu sefer anlaması lazım,anlamazsa zaten bitmiştir.İlla canımız yanıyor,şuan hissettiklerini de az çok anlayabiliyorum ama inan bana biz ne kadar iyi niyetle üzerlerine düşsek de,kıymet bilinmiyor,aksine hayrı kalmıyor yaptıklarımızın.Üzme kendini ve özellikle sabırlı olmaya çalış:teselli:

:teselli: teşekkür ederim canım.bende bittiğini artık dayanamayacağımı söylememiştim son görüşmemizde sence söylemelimiyim.yoksa 6 gün iyi dayandım daha arayacakmışım gibi gelmiyor dua ediyorum zaten Allahım beni kurtar bu durumdan diye yani onla ya da onsuz mutsuz olmak istemiyorum

bence 6 günün üstüne hiçbir şey söylemene gerek yok,o an söyleseydin olurdu ama şu an ona karşı en ufak bi hareketinle yine başa dönecek herşey.Bence bu şekilde bekle,hiçbir şekilde aramamaya,ulaşmamaya çalış,zaten şuan senin pışpışlamanı bekliyor tahminimce.Sesini çıkarmadan devam edersen gittiğini anlayacak,yokluğunu hissedecektir.En önemli kısmı da burası;duyguları belli değil demiştin...işte burada emin olacak ve olumluysa (ki dilerim öyle olur) o başlayacak tırmalamaya yerimseniben

bence bu ilişki bitmiş zaten.canınız sıkıldıkça birbirini arau-yan iki arkadaş olmuşsunuz.karşı tarafsa bana göre tamamen bitirmiş.bırakın peşini kendinize yeni bir hayat kurun.kovala kovala nereye kadar

ben söyleyim anladığım kadarıyla duygularını 2 yılın verdiği tanışıklıkla diyim artık bu kadar çabuk silip attıysa hiç bişe demiyorum da..beni cepte görüyo.seviyormu dersem evet seviyor ama ego tatminini çok güzel gördü bende..özgüveni düşük egosu yüksek sanırım.aslında neden böyle biriyle beraberim diye kendime sorunca,mantıklıca düşününce,olmaz yok diyorum.ben böyle değilim çünkü.annem ve babam beni her yönden yetiştirmek için çok şey yaptı.ben çok kiloluydum bir zamanlar denize giremiyodum annem de çok kiloluydu girdi benle denize..babam ben lisedeyken beni reinaya bile götürmüştü.merak edip yanlış yapmıyım.deneyip öğrenmek de güzel ama hep yanımda oldular acı tecrübeler yaşamadım (zaten bu ilişkiden haberleri yoktu).ama onun öyle bir ailesi yok.ailesi aman oğlum sen bilirsin bizim yüzümüzü kara çıkarma da.. sana güveniyoruz .. diye devam eden cümleler kuruyorlar ve hala öyleler.o yüzden buna bişe demiyorum zamanla gelişecektir.zaten benimle beraberken daha iyiydi şimdi içine kapandı,kötü oldu..ne diyim hayırlısı...

canım mervecimm :teselli: sen üzülme diicem ama bi türlü aklından çıkmıodur ne yediğin yemekten bişi anlıosundur nede içtiğin sudan seni çok ii anlıyorum :teselli: biliosunki bende yeni barıştım..yaa bu erkekleri anlayamıyorum kafam bi türlü almıyo..3 günlük deil 5 günlük deil 2 senelik bi ilişki bırakılabilir hiçmi alışkanlık olmaz ya ben bi hafta bile ayrı kalınmasını anlayamıyorum (kendim için geçerli bu) neden böle erkekler ya..onlarmı karektersiz bizmi sevgiye aşırı muhtacız anlayamıyorumm kötükedihüso

yok rose bende anlayamadım..bitirdiğini sanmıyorum..samimi yaklaşıyoruz Allah biliyor..bir gün karşılığını alacağımıza eminim..

ben söyleyim anladığım kadarıyla duygularını 2 yılın verdiği tanışıklıkla diyim artık bu kadar çabuk silip attıysa hiç bişe demiyorum da..beni cepte görüyo.seviyormu dersem evet seviyor ama ego tatminini çok güzel gördü bende..özgüveni düşük egosu yüksek sanırım.aslında neden böyle biriyle beraberim diye kendime sorunca,mantıklıca düşününce,olmaz yok diyorum.ben böyle değilim çünkü.annem ve babam beni her yönden yetiştirmek için çok şey yaptı.ben çok kiloluydum bir zamanlar denize giremiyodum annem de çok kiloluydu girdi benle denize..babam ben lisedeyken beni reinaya bile götürmüştü.merak edip yanlış yapmıyım.deneyip öğrenmek de güzel ama hep yanımda oldular acı tecrübeler yaşamadım (zaten bu ilişkiden haberleri yoktu).ama onun öyle bir ailesi yok.ailesi aman oğlum sen bilirsin bizim yüzümüzü kara çıkarma da.. sana güveniyoruz .. diye devam eden cümleler kuruyorlar ve hala öyleler.o yüzden buna bişe demiyorum zamanla gelişecektir.zaten benimle beraberken daha iyiydi şimdi içine kapandı,kötü oldu..ne diyim hayırlısı...

2 senelik bir ilişki bu kadar çabuk silinip atılırmı? diyorsunuz..

30 yıllık evlilikler atılıyor tek celsede..

2 yılın, 30 yılın inanın hiçbir önemi yok..

önemli olan zaman değil, başlayan aşkın sevginin devamlılığıdır..

zorla ilişkiyi devam ettirmek isteyen taraf olmanız, belkide ayrılık kararından pişman olacak kişinin ,bu kararında daha da emin adımlarla ilerlemesine sebep olur..

sizin özgüveniniz yerinde, nemutlu size..

ama özgüvenden yoksun bir erkekle ne kadar mutlu olursunuz, size kalmış..

arayan değil, aranılan olsanız, inanın daha değerli olursunuz..

beklemede kalın.. gelecek olan insan, dağları aşar yine gelir..

peki onun bir kirginligi olmus ya size karsi nedeni ne bunun?
sizden ayrilma nedeni ne?

boyle durumlarda kim ne derse desin hep kalbinin dedigini yapar insan kırılcagını bilsede o yuzden askda mantık aranmıyor kendini fazla hırpalama aramak istediginde ne kadar cok kendini ceksende yine bi yolunu bulur ararsın o seni istemiyorum dedikce sogur en sonunda vazgecersin umarım mutlu olursun bundan sonra

boyle durumlarda kim ne derse desin hep kalbinin dedigini yapar insan kırılcagını bilsede o yuzden askda mantık aranmıyor kendini fazla hırpalama aramak istediginde ne kadar cok kendini ceksende yine bi yolunu bulur ararsın o seni istemiyorum dedikce sogur en sonunda vazgecersin umarım mutlu olursun bundan sonra
canım hislerime tercüman olmuşsun.evet kalbimi hep dinledim..yok aramıcam aradım zaten yeterince,bu da yordu beni..beklemiyorum desem yalan olur sadece..

X