Kızlar son haftadaki doğum belirtileriniz nelerdi?

mervis_21

Minik CELAL'in annesi :)
Kayıtlı Üye
22 Aralık 2008
541
5
36
Malum son haftalara geldikçe insan korkuyor.acaba su dogum belirtisi mi? yoksa erken dogummu yapacam ? vs.bend e merak ediyorum.
1-doğum yapacagınızı nerden anladınız??
2-bebek ne zaman asagıya iner?
3-inince bi belirti oluyor mu??(mesela ben şimdi aşagıda bi dolgunluk hissediyorum olabilir mi??
çok soru sordum ama napiiiim merak ediyorum:1hug:a.s.a.s.

canım doğumdan önce şöyle belirtilerin olabilir bu bi kaç hafta öncede belli olur yalancı sancılar başlar adet sancısı gibi sancın olur yada karnında belinde hafif ağrılar olur ve geçer bide bebek aşşağıya inince baskısını hissedersen şahsen benimki aşşağıya indiğinde çok wc ye çıkıyodum baskı yapıyodu ve doğum zamanı en iyi belirtin ya suyun gelir yada geçmeyen sancıların olur sancılar belinden başlar kasıklarına doğru aşşağıya doğru vurur suyun gelmişse tabiki doğumun başlamıştı ama bu su az gelmez kanla karışık su gelir baya bi gelir bide karnın iner bebek aşşağıya indikçe karnın boşalır aşşağıya iner

dr bana erken doğum olabiklir dedi o yuzden cok tedirginim.bugün cok agrım oldu gerçi bi kaç gündür vardı da bugün cogaldı.ama göbek deliğimden alt tarafı ağrıyor ve önceden göbegım alt tarafta yoktu düzdü.sonra göbek baslıyordu ama şimdi öle deil.asagıdan ıtıbaren baslıyor.sanırım indi benm paşa

indiği zaman anlarsınız zaten. benim 1 hafta önce indi, karnımı kucağıma alıp oturuyorum:)) mide yanmaları azalıyor ama tuvalet ihtiyacı çok oluyor. adet sancıları gibi sancılar oluyor ama uzun sürüyor. uzun sürdüğü için bir sorun teşkil etmez dedi doktorum, sancının periyodik olarak gelmesi gerekiyor.
inşallah bebeğin zamanında doğar, diğer türlü kuvöz falan uğraşmak gerekiyor, çok zorlu bir süreç. bebeğiniz sanırım 31 haftalık çok küçük daha:)
şimdiden hayırlı doğumlar a.s.

aynen su adet sancıları bende de var ama kasılma tarzı deil.ve en az yarım saat bir saat sürüyor.ya birde acaip bi huzursuzluk oluyor tüm vücudumda.var mı böle bişi yasayan

Malum son haftalara geldikçe insan korkuyor.acaba su dogum belirtisi mi? yoksa erken dogummu yapacam ? vs.bend e merak ediyorum.
3-inince bi belirti oluyor mu??(mesela ben şimdi aşagıda bi dolgunluk hissediyorum olabilir mi??

doktor bana da erken doğum tehlikesi var dedi. ama ben 38+6da sezeryanla doğum yaptım.
1- ama ben doğum yapacağımı doktor randevu verince anladım
2- bebek son haftalarda aşağı iniyormuş ultrasonda görünce anladım.
3-inince belirti olmadı ama idrara çıkma isteği artıyo bi de karnın alt bölgesinde batmalar oluyordu benim.

öncelikle güle güle büyüt cnm bebeğini.hep erken dogum tehlikesi olabnların bebişler zorla geliyor :)

cnm inş. zmnında doğum yaparsın
1-ben doğum yapacağımı o gün hissetmiştim sabah dr.a gidip nst ye girdim ama dr. herşey yolunda sancıların var ama beklicez demişti o gece doğuma gitmiştim :)
2-bebek son haftalarda aşıya iniyo bnm bildiğim
3-yere otur sağ topuğunu sol ayağının parmak ucuna dokundurmaya çalış bakalım artık bacağını kaldırıpta dokunduramıyosan bebek aşağıya inmiş demektir

dr bana erken doğum olabiklir dedi o yuzden cok tedirginim.bugün cok agrım oldu gerçi bi kaç gündür vardı da bugün cogaldı.ama göbek deliğimden alt tarafı ağrıyor ve önceden göbegım alt tarafta yoktu düzdü.sonra göbek baslıyordu ama şimdi öle deil.asagıdan ıtıbaren baslıyor.sanırım indi benm paşa

evet canım böyle sancın olduğunda ve geçmiyosa dk tut 5 dk da bir geliyosa hastanenin yolunu tut evet canım doğum sancısı aynen belirttiğin gibi oluyo inmiştir canım bide dr un erken doğum olabilir demiş demekki inmiş allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin

1.gelen sancilardan anlamistim önce cok hafif gelen sancilarin arttarak fazlalasti.ve aksam doguma girdim...
2.bebek son haftalarda asagi iner hatta benim kiz öyle bi inmistiki herkes evde otur yakinda gelir bu diyodu..
3.karnin normalde oldugu yerde degilde biraz daha asagi kaymis oluyo...aynen deigin gibide asagiya dogru bi dolgunluk vardi benimde....

yha benm göbeğim baya bi küçük oldugu için belli olmuyor asagıda oldugu sanki.ama eskiden destekli sütyen giyince göbeğim katlanırdı orda yukarda oldugu için ama şimdi öle bi sorun asagıdan baslıo göbüş.hala agrıo karnım dr.umu aradım hatırlamadı galiba düşük tehlikesi olsa düşerdi 3 güne dedi.ne düşüğü be kadın diyecektm.cok ses gelıo hı dedim kapattım sinir oldum yha

canım benim karnım hep yukardaydı.bi gün önce dr a gittiğimde dr sancın yok bebek daha çok ufak.en az 2 hafta bekleyecez demişti ama ben ertesi gün suyum geldi doğum yaptım.ben 36+5 te doğum yaptım.benim hiç sancım olmadı ama son günlerde çok ağırlaşmıştım bide bebek çok fazla hareket ediyodu.özellikle aşağıda hissediyodum hareketlerini.herkeste aynı olmuyo.benim suyum geldikten sonrada saatlerce sancım olmadı.ama kasılmalar oluyodu sancısızdı benimki.kasılmalar sıklaşınca doğum yaklaşır.hayırlı doğumlar canım..

ya senınkıne ufak demiş cnm benm ki daha da ufak.erken dogururum die korkuyrm.sürekli, karnım agrıo.bebek de kesin indi yha.çünkü dediğim gibi asagıda hissediyrm harektlerini resmen.birde son 2 haftada 1 kılo vermişim :KK43:

inşallah zamanında doğurursun canım ama genede hazırlıklı ol.ağrıların sıklaşınca hastaneye koş.dr un kontrollerini sıklaştımış olması lazım.bu durumda her hafta gitmen gerek kontrole.inşallah hayırlısıyla alırsın yavrunu kucağına..

saolasın cnm ddr 2 haftada gel demişti.ama dayanamıcam yarın gitmeyi düşünüyrm.benm agrılarım kasılma tarzı olsa acıle de giderdim ama öle deil sürekli agrıo geçmio :KK43: aglayıp duruyrm

saolasın cnm ddr 2 haftada gel demişti.ama dayanamıcam yarın gitmeyi düşünüyrm.benm agrılarım kasılma tarzı olsa acıle de giderdim ama öle deil sürekli agrıo geçmio :KK43: aglayıp duruyrm

ayyy ağlama Allaha dua et hayırlı doğum dile stresten erken doğum olabilir bnm arkadaşıma oldu kendi kendini rahatlat en iyi dr. sensin cnm üzme hiçbişy için kendin bebeğin hazır olduğunda dünyaya gelecektir güzel anne sen bebeğinle geçireceğin gzl günlerini düşün inş. hayırlısıyla doğumun en kolay şekilde olur haberlerini duyarıza.s.

desteğin için tesekkür ederim cnm haklısın aslında sırf stresten bile erken dogum oluo ama napim hem agrılar hem endişe cok yoruyor beni.uyuyamadım yine :KK43:

canım stres yapma hayırlısı olur ınsallah.arkadasta yazmıs aynısını ayagını dıger ayagının parmak ucuna koymaya calıs duz bı yere sırtın dık bı sekılde otur ama. ben dogum yapacagım gune kadar hergun yapıyordum ve kendıme guluyordum :)) son hafta yapamıormussun cunku bu hareketı
ben doguma gıdecegımı pek anlamadım sadece hissettım galıba ve o aksam dus aldım fön cekıp makyaj yaptım annem yat dıyordu yok yatmam sacım bozulur dıyordum kaydirigubbakcemile3
sonra adet sancısı gıbı sancılarım basladı. ve acayıp idrara cıktım son gun

hayırlı dogumlar cnm allah bebısıne sag salım kavustursun

canım benim karnım hep yukardaydı.bi gün önce dr a gittiğimde dr sancın yok bebek daha çok ufak.en az 2 hafta bekleyecez demişti ama ben ertesi gün suyum geldi doğum yaptım.ben 36+5 te doğum yaptım.benim hiç sancım olmadı ama son günlerde çok ağırlaşmıştım bide bebek çok fazla hareket ediyodu.özellikle aşağıda hissediyodum hareketlerini.herkeste aynı olmuyo.benim suyum geldikten sonrada saatlerce sancım olmadı.ama kasılmalar oluyodu sancısızdı benimki.kasılmalar sıklaşınca doğum yaklaşır.hayırlı doğumlar canım..

ya senınkıne ufak demiş cnm benm ki daha da ufak.erken dogururum die korkuyrm.sürekli, karnım agrıo.bebek de kesin indi yha.çünkü dediğim gibi asagıda hissediyrm harektlerini resmen.birde son 2 haftada 1 kılo vermişim :KK43:

kızlar çok zaman geçmiş ama sonuç ne oldu acaba=?
aynı durum bende de var ve geriden geliyor bebek 3 hafta. ayrıca karnım bariz bir şekilde aşağıya sarktı. her hafta dra gidiyorum
hareketler de hep aşağıda hiç yukarda olmuyor.
çok erken korkuyorum ya şimdi :S

X