femara tablet kullananlar varmı.....

ELha2012

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Mayıs 2009
521
9
selam kızlar....opuyorumnanaktan

dün dondurulmuşlarla ikinciyi denemek için muayeneye gittim....:ecrin_bebek:

reglimin 1.günüydü ancak doktorum farklı bir tedaavi uygulayacağını söyledi.......

femara 10 tablet....reglimin 3.günü başlıycam yani bugün.....5 gün sabah akşam...2 tane kullanıcam.....folik asit ve coraspin verdi....başka bişey kullanmıyorum.....

bu ilacı kullanan varmı.....lütfen bilgilerinizi paylaşın arkadaşlar......:lepi:

Canım ya bu annelik hormonu, yandaki eczaneden bi tablet aldın değilmi kutu ile değildi. Ben ilk denemede kullandım. Sende ilk denemede kullanmış olman lazım

canım ilkinde kullanmadım...şimdi verdi bana yumurta büyütmek içinmiş ....sen nasıl kullandın peki....
evet yandakinden aldım.....

arkadaşlar ben de femara ve klomen birlikte kullandım.ikisi de yumurtlamayı sağlayan ilaçlar.

mrb bugun drum banada femara yı verdı.bende cok merak edıyorum kullanıp hemen hamıle kalan varmı

yumurtayı kalıtelı hale getırıyoor ve blast kadar hattta dondurup çozule bılıyoor bu ılaç bana tup bebek ignelerınden once kullandırıldıııııııııııııııı blast gıttı emrıyolarım dondurulduuuuuuuuuuuu ve cozuldu şımdı kızım benımleeeeeeeeeee ALLAHIM BU YOLDAKI tum arkadaslar kapsın bebişlerınııııı

yumurtayı kalıtelı hale getırıyoor ve blast kadar hattta dondurup çozule bılıyoor bu ılaç bana tup bebek ignelerınden once kullandırıldıııııııııııııııı blast gıttı emrıyolarım dondurulduuuuuuuuuuuu ve cozuldu şımdı kızım benımleeeeeeeeeee allahım bu yoldakı tum arkadaslar kapsın bebişlerınııııı

allahım inşallah bizede nasip eder. Allah tamamını erdirsin arkadaşım.

kullandığım 2, ayda hamile kaldım çok şükür bana çok ii geldi bu hap ki ben ağır bir pko luyum geçen ay sabah akşam olmak üzere 5 gün bu ay 8 gün kullandım şimdi çok şükür bebeğimin kalp atışalrı için gün sayıyorum.

kullandığım 2, ayda hamile kaldım çok şükür bana çok ii geldi bu hap ki ben ağır bir pko luyum geçen ay sabah akşam olmak üzere 5 gün bu ay 8 gün kullandım şimdi çok şükür bebeğimin kalp atışalrı için gün sayıyorum.

Ay çok güzel çok sevindim benim femera kullandığım ilk ayım tek yumurtam oluşmuştu 18mm idi birgün sonrasında çatlatma iğnesi vuruldum inş bu ay bende hamile kalmışımdır.zaten bi kalim bi de hayırlısıylan doğurduğumda sağlıklı sıhhatli adağım var bi kurban kesicem. İnş bakalım bizlere. De dua edin nolur:)

ya hiç kimse yokmu bu ilacı kullanan yada bilgisi olan.....CADIARZU

Kızlar selam,

Biz de bir senedir korunmuyoruz fakat beybimiz olmadı. PKO hastasıyım. 8 sene yasmin doğum kontrol hapı kullandım. bıraktıktan sonra 3 ay regl olmadım. daha sonra dr bana klomen verdi. Klomen içince ne oldu? "OHSS". Yani yumurtalarım 2-3 tane olmak yerine 8 tane ve gereğinden büyük oldular. "Yumurtalık hipersitimulasyon sendromu" denen şey yani. Akciğerlere su toplanmasına kadar yolu var bu sendromun ama ben Allah'tan 2 hafta cinsel perhiz, 2-3 kilo, mide bulantısı, kusma, karında aşırı şişlikle atlattım. Arkasından klomene ve ilaçlara küstüm, 7 ay kdr hiç bir ilaç kullanmadım. Klomenden sonraki ilk 4 ay reglerim düzenlenmişti, 28 gunde bir hayatımda ilk defa düzenli regl oldum =) fakat yine bebiş olmadı. son 3 ayda 45 günde bir e çıktı regl döngüm. Yumurta takibi yapıldı falan filan yine olmadı. Bu ay "Femara" denen bir ilaç kullanıyorum. Klomen gibi bir ilaç fakat benim gibi "OHSS" yan etkisi yapanlar için veriliyor cunku daha kontrollü yumurta olgunlaştırıyor-muş. Neyse 5 gün klomen gibi femarayı içtim. Bugun bitti. Ayın 31 inde kontrole çağırdı dr. Sendrom falan çıkmazsa, bu ilaç da yanetki yapmazsa, ve yumoşlar olgunlaştıysa, çatlatma iğnesi, arkasından aşılama yaptırıcaz.Eşimin spermlerinde sorun yok ama aşılama ile % 1 bile daha fazla hamile kalma şansım olursa diye aşılama yaptırmaya karar verdim.
Aşılama da ne kdr gebelik şansı var tam bilemiyorum. Ama femara ile çok çok az yan etki gördüm. Biraz mide bulantısı biraz yorgunluk. Bu yüzden bu ay aşılamam tutmaz ise, gelicek ay tekrar deneyebilirim. Fakat tekrar olmaz ise tüp bebeğe geçiş yapıcam.
Şimdiden yorgunum kızlar. Nerde o üzerine ceket atsan hamile kalan annelerimizin rahatlığı? Neden PKO? Neden bu infertilite tedavilerine gereksinim? Bilemiorum. Rabbimin bir bildiği elbet vardır diyorum.
Hepinize bu süreçlerde kolay gelsin, hiç kolay değil gerçekten. Hepinizi çok iyi anlıyorum ve bilmenizi istiyorum ki yanlız değilsiniz..
Umarım Kasım ayı hepimiz için hayırlı ve bol bebiş haberli olur. =)

Hanımlar merhaba bende önce Dupbaston sonra klomen ovitrellé iğnesi kullandım. Şimdide doktor değiştirdim bana femara ilacını verdi lütfen bilgisi olan yardımcı olsun bu ilaç ile hamile kalan oldu mu hiç?

Kızlar merhaba. Yeni üye oldum katıldım aranıza 14 aydır korunmuyoruz. Adet düzensizliği başladı 15 günde bir adet oluyorum .ilk doktorum kistin var dedi 3 ay dk hapı kullandım fayda görmeyince doktor değiştirdim. Şimdiki doktorum kistimin olmadığını fsh yüksekliği olduğunu söyledi . Sol yumurtalarımda problem varmıs bide .aşılama önerdi kabul etmedim. Ankara'da yaşıyorum . Bu hafta Bursa'da bi doktora gittim femara verdi günde 3 kere içmemi bir hafta sonra kontrole gelmemi istedi. yarın kontrol günüm. Ikı gündür kasıklarım da ağırıyo :KK43: iyi bişeymi bu acaba . Böyle olan var mı aranızda...

Kızlar merhaba. Yeni üye oldum katıldım aranıza 14 aydır korunmuyoruz. Adet düzensizliği başladı 15 günde bir adet oluyorum .ilk doktorum kistin var dedi 3 ay dk hapı kullandım fayda görmeyince doktor değiştirdim. Şimdiki doktorum kistimin olmadığını fsh yüksekliği olduğunu söyledi . Sol yumurtalarımda problem varmıs bide .aşılama önerdi kabul etmedim. Ankara'da yaşıyorum . Bu hafta Bursa'da bi doktora gittim femara verdi günde 3 kere içmemi bir hafta sonra kontrole gelmemi istedi. yarın kontrol günüm. Ikı gündür kasıklarım da ağırıyo :KK43: iyi bişeymi bu acaba . Böyle olan var mı aranızda...
selam canım fsh yüksekse aşılama yapmıyorlar diye biliyorum
ankarada çok iyi doktorlar var bursada neden gittiniz anlamadım canım
yakınında olsun doktorun bence
kasık ağrısı yumurtanın çatladığını gösterir canım inşallah hayırlısı olur hakkında

selam canım fsh yüksekse aşılama yapmıyorlar diye biliyorum
ankarada çok iyi doktorlar var bursada neden gittiniz anlamadım canım
yakınında olsun doktorun bence
kasık ağrısı yumurtanın çatladığını gösterir canım inşallah hayırlısı olur hakkında
Fsh değerlerim 13-1-14 buayda 8 çıktı sürekli değişiyo Ankara'daki doktorumda iyi aslında ama aşılama istemedik biz Bursa'daki doktor farklı tetkikler uyguladı yarın sonuçları alıcam .korku heyecan içindeyim .

X