ovulasyon günü belirtileri

pelin003

findukkk
Kayıtlı Üye
4 Ocak 2009
725
4
böyle bi konu daha önce açılmışmı araştırmadım..ama ben sizinle bu konudaki deneyimlerimi paylaşmak istedim
öncelikle benim heray yumurtamın çatladığı gün hafif kanamam oluyor sonra 2-3 gün boyunca kahverengi akıntı olarak devam ediyor.. yani yumurtamın çatladığı günü böylelikle anlıyorumm..dr ler yumurtanın çatlamadan önce herhangi bi belirti vermediğini bunu normalde anlayamayacağımızı söylerler..(kanama hariç) ama ben heray aynı belirtileri yaşıyorum ve sonra kanamam oluyo...belirtilerimi yazayımm
çatlamadan 3 gün önce yumurta hangi tarafta oluşmuşsa o taraftaki kasığımda batma olur bastırınca hafif sızı
yine 3-4 gün önce şeffaf renkte uzayan akıntı
çatlamadan 1 gün önce beyaz renkte akıntı
gögüslerimin koltuk altına yakınyerinde hafif acı
gögüslerde doygunluk hissi (sanki ağırlaşmış gibi)
ateşin yükselmesi ve bol bol terleme (kışın terleme daha az)
gögüslerin renkli kısmında hafif renk değişmesi (koyulaşma)
kızlar bendeki belirtiler böyle umarım işinize yararr..benim henüz yaramadı ama böyle bi hastalığım olduğunu öğrenince hiç olmazsa biraz rahatladımm..hiç olmazsa artık ne zaman gebe kalabilirim bunu öğrendimm :CüvCüv:

verdiğin bilgiler için teşekkürler canım inşallah en yakın zamanda tutturursun haberini alırız hayırlısı canım

pelincim topiğin hayırlı olsun canımmm benim maalesef ki pek belirtim olmuyo o yüzden paylaşamıyorum:KK43:(

verdiğin bilgiler için teşekkürler canım inşallah en yakın zamanda tutturursun haberini alırız hayırlısı canım
inşaallah hepimiz birden hamiş kalır..bebişleri çatır çatır doğururuzz a.s.
pelincim topiğin hayırlı olsun canımmm benim maalesef ki pek belirtim olmuyo o yüzden paylaşamıyorum:KK43:(

ceylancığım sağol...her kadında farklı olurmuş aslında ama her ay aynı belirtileri yaşayınca yazayım dedimm...belirti olması önemli değil aslında inşallah allah bize hayırlı zamanda hayırlı bebişler nasip eder..sperm zaten 3-4 gün yaşıyomuş illa yumurtlamanın olduğu gün birlikte olmak gerekmiyo yani...öyle olsa benim her ay hamiş kalmam lazımdı kafamçokkarıştı

pelin ben de her ay anliyorum ama sadece agridan fakat sana tavsiyem, bilmiyorum belki biliyorsundur da, leken geldigi yani catlama oldugu gunden bir gun once iliskiye girmen cunku spermin kac sattte yumurtaya ulastigiyla ilgili farkli seyler okudum. bir de doktorum demisti yumurta catladigindan once tupte sperm olmasi en dogrusudur yoksa gunu kacirabilirsiniz. ama speermi en fazla 48 saat yasiyor gb dusunmek lazim, daha fazla da yasayabilir ama her erkege gore degisiyor sanirim.(her doktor her makale farkli soyluyor, ama en azindan 48 saat genelde yazidklari ya da soyledikleri)
bu arada bence gunumuzu cok net anladigimiz icin sansisiz en azindan ben oyle hissediyorum cunku mekaniklesiyor olay:))
bir de kizlar aranizda benim gb olan varsa lutfen yazsin, ben reglenin ucuncu gunu, sonra besinci gunu sonra sekiz ve oniki gunlerinde yumurtada agri hissediyorum kisa surup geciyor sanki buyudugunu hissediyorum. 13. ve 14. gunler agri sabitlesiyor ve artiyor, catladigi ani bile hissediyorum desem cunku bir yarim saatt bambaska bir agri oluyor. cok keskin bir agri.doktorum demisti zaten yarim saat icinde catliyor diye:)) kisacasi kizlar ben biktim tum bu agrilari hissetmekten zaten hamile kalamiyorum kafamdan cikartayim diyorum ama gun ve gun gelisimi anliyorum. ultrason gb oldum:)) benzerini yasayan varsa lutfen paylassin cunku acaba bu kadar hissetmem baska bir seyin belirtisi mi? ondan mi olmuyor:))

ARkadaşlar ben de yumurtamın çatladığı anı bariz hissediyorum. Genelde adetimin 14.gününde oluyor. çatladığı günden 1 gün evvel de şeffaf bir sümüksü uzayan akıntım oluyor, tabi bu akıntı gün boyunca sürmüyor bir defa dışarı çıkıyor ve tamam diyorum kendi kendime yumurtam hazır. çatlama gününde ise, adet sancısına benzer hafif bir ağrım oluyor ve ateş basıyor sıcaklıyorum. Doktorum bu belirtiler iyi, birçok kişi bunu hissetmiyormuş ama sen şanslısın dedi. ve bir konu daha adetin 11.gününden itibaren gün aşırı bir defa ilişki öneriliyor, hergün yapmayın. yani tek günleri seçerseniz 11,13,15 ve 17. günler. veya çift günleri seçerseniz 12,14,16 ve 18. benim çatlamam tam 14.günde olduğu için çift günleri tercih ediyorum. şuan herşey tamam gibi görünüyor kocamı bekliyorum yurtdışından döner dönmez deneyecez inşallah tutar Allah'ın izniyle. bebek isteyen herkese rabbim nasip eyler inşallah. Başarılar ))

Ayy bende de oyle bi akinti oluyor bu da ne diyodum genelde oluyo normal saniyodum bu ay dikkat edecm ne zmn oldguna. Insallah anlarm

Ateş de ölçüyorum test de yapıyorum ama hala pvulasyon olmadı.29.gündeyim sonuç negatif.

X