Ferrum Fort Kullanan Var mı??Lütfen bilgi verin

aynelhayat

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2009
142
1
Arkadaşlar ben 26+3 haftalık hamileyim dr yaklaşık 1 aydır Ferrum fort kullanmamı istedi.Bundan yani ilacı kullanmadan önce toplam 6 kilo filan almıştım, ilacı kullandıktan sonra 1-1,5 aylık süreçte 7 kilo aldım.Yaa psikolojim bozuldusenağlama, bu herkeste mi böyle yaptı yoksa bende mi bir anormallik varCADIARZU.Dr. devam et diyo ama ben bırakacağım şimdiden böyle olursam doğuma kadar artık nasıl olurum düşünemiyorum.:KK43::ecrin_bebek: Lütfen arkadaşlar kullanan arkadaşlarımız varsa yazsın, cevaplarınızı bekliyom...:a015::a015:

ben kullanıyorum yaklaşık 1,5 ay oldu. 33. haftadayım kan değerlirm önceden gayet iyiydi ama şimdilerde oldukça düşmüş. benim kilo alımında sorun olmuyor bugüne kadar toplam 8,5 kilo aldım. kilo alımı konusunda dr ile konuş derim öyle kafana göre bırakma bence yine de sen bilirsin kolaylıklar diliyorum

selamlar,

ben 31+4 haftalığım ve yaklaşık 15-16. haftadan beri kullanıyorum sanırım. kilo yaptığı kesin :)

zamanında internette bir yerde okumuştum, hamileler için en uygun demir hapı ferrum forteymiş. kiloları falan boşverip kullanmak lazım

Çok tşk.ederim dr.konuştum az yiyeceksin diyo, yaa diyom ki ;zaten öncesine göre çok aşırı derecede bir farklılık yok yememde.ama herhalde su içsem yarıyora benzeyecek benim halim :)

canım bende en başından beri kullanıyorum.
şuanda 35 haftadayım.ve toplamda 10 kilo oldım
hapla ilgisi yok .
sen çok dikkat et.sonra çok ağırlaşıyor insan.nefes almakta,yürümekte çok zorlanırsın canım.
kilo almamaya çalış.

sanırım bende ters etki yaptı. yaklaşık 6 aydır ferrum kullanıyordum. hamileleiğim başından beri toplam 5 kilo aldım. 37. haftamdayım. 15 gün öncesine kadar kan değerlerim iyiydi ama şimdi düşmüş, doktorum değiştirdi demir ilacımı. 15 gün sonra sezeryan olucam riske atmak istemedi anladığım kadarıyla. sanırım bünyeye göre değişiyor kilo yapma durumu. keşke bende de biraz yapsaydı fisfisfis

Bende 31. haftamdayım, 3,5-4. ayımdan buyana ferrum fort kullanıyorum, ve şu zamana kadar toplamda 6 kilo aldım...
Bence kilonun hapla ilgisi yok, yada bünyeden bünyeye göre değişiyo olabilir...

arkadaşlar bu ferrum fort nasıl bi ilaç. yani büyüklüğü nasıl. büyük hapları yutamıyorum da ben. dr. yazdı ama büyükse boşu boşuna almayayım içemiyorum çünkü. bi de mide bulantısı yapıyomuş doğrumu sizde oldumu bulantı falan..

arkadaşlar bu ferrum fort nasıl bi ilaç. yani büyüklüğü nasıl. büyük hapları yutamıyorum da ben. dr. yazdı ama büyükse boşu boşuna almayayım içemiyorum çünkü. bi de mide bulantısı yapıyomuş doğrumu sizde oldumu bulantı falan..

miğde bulantısı hiç yapmıyor.küçük bir hap.rahat içersin

Arkadaşlar ben 26+3 haftalık hamileyim dr yaklaşık 1 aydır Ferrum fort kullanmamı istedi.Bundan yani ilacı kullanmadan önce toplam 6 kilo filan almıştım, ilacı kullandıktan sonra 1-1,5 aylık süreçte 7 kilo aldım.Yaa psikolojim bozuldusenağlama, bu herkeste mi böyle yaptı yoksa bende mi bir anormallik varCADIARZU.Dr. devam et diyo ama ben bırakacağım şimdiden böyle olursam doğuma kadar artık nasıl olurum düşünemiyorum.:KK43::ecrin_bebek: Lütfen arkadaşlar kullanan arkadaşlarımız varsa yazsın, cevaplarınızı bekliyom...:a015::a015:

Vitaminler ve demir ilaçları iştah açabilir. Sabah erken saatlerde alınması en iyisidir ama iştah açılması oluyorsa gece yatarken de alınabilir. Ben öyle yaptım.

Çok sağolun arkadaşlar allah hepinizden razı olsun...

Bu aradada jeandark bebişin çokkk tatlı maşaAllah Allah nazarlardan esirgesin...opuyorumnanaktan

ben 36 haftalık hamileyim 16. haftada basladım kullanmaya bende de hiç kilo yapmadı... şu ana kadar toplamda 9 kilo aldım ama son 1 aydır gyno ferro sanol kullanıyorum.. kiloların çogunlugunu gyno ya baslayınca aldım ben. vitamin ağırlıklı bi demir hapı oldugu için sanırım bende de gyno ferro kilo yaptı.. yada hapla bi ilgisi yoktur.. son aylar malum hızlı kilo alınıyo

ben de 2 ayda bu yana kullanıyorum ve hala 6. aya girdim 6.5 kilodayım
sanırım hapla alakası yok belki iştah açıyor iştahım çok açık habire birşeyler tatlı
çikolata falan yemek istiyorum ama yiyor muyum? hayır çok fazla kilo almaktan korkuyorum
açıkçası

bende şu ana kadar 11 kilo aldım.Yani aşırı bi kilo yapmıyo hapla ilgisi olduğunu düşünmüyorum ben.Bulantı falanda yapmıyo kabızlık yapar dediler öle bi sorunumda olmadı.Geçen ay kandeğerim düşük çıkınca dr. artı olarak elevit de verdi.Buna rağmen bi şikayetim yok ne kiloda nede yan etki konusunda...

23 haftamdayım bende 13haftadan berı kullanıyorum kıloda alamıyorum hatta 68le basladıgım kılom 64e duştu suanda 66kıloya zor geldım portakal suyuyla ıcmemı soylemıstı dr ama ben su ıle ıcıyorum kıloları takma sonra verırsın bunları sorun etme rahat ol

bende 5.ayda başladım kullanmaya,sabahları kahvaltıdan en az 1 saat önce iç demişti doktorum.(süt ve süt ürünlerinin emilimini engelliyormuş)hemeoglobinim düşmeye başlayınca günde 2ye çıkardı.2.sinide gece yatmadan once boş mideyle iç dedi.bende cok mide yanması yapıyor.çok fazla kilo aldım ama hiç bu hapla ilgsi olduğunu düşünmemiştim.:KK43: 17 kg.daha 1 ay var doğuma

Bende. 25haftalik hamileyim bi kac aydir ferrum kan ilaci kullaniyorum kilo aldirdigini yeni duydum Ben simdiye kadar 9 kilo almisim AMA ilacla ilgisi oldugunu sanmiyorum

bende 2 hafta kullandım sonra bıraktım. bana ilaç iç demeyinde başka ne derseniz diyin :) ama tekrar başlayacam herhalde

bende yaklaşık bir aydır kullanıyorum drum emzirme bitene kadar içeceksin dedi demir emilimi hassas olduğu için hemen başka yiyeceklerle birleşiyor ve siz demiri alamıyormusun yemekten en az 2 saat önce içilecek ve 2 saat üzerine bişi yenmeyecek dedi drum bende gece tuvalete kalkınca içiyorum hem iştah açma etkiside azalıyor

ne diyorsun hayatım ben acillik oldum bir de serum yedim o ilaç yüzünden doktor hemen bıraktırdı. ferplex şurup verdi onun yerine.

X