Lise Yorum ve Soruları Açıköğretim Lisesi Çocuk Gelişimi Bölümü

kimse bana yardım etmicekmi ya nolur ben lise bireye accıkdan yazıldım bende cocuk gelişim isdiyorum amma yardımcı ollan kimse yokmu cocumda var nasıl dersi allıcam ya nolur yardım eddin

Diğer başlıkda sorduğunuz için oraya cevabı yazdım ama burda da yazayım.Ne şekilde bir yardım istediğinizi anlamış değilim? Keza derslere gitmek mecburi.Gitmem,gidemem diye bir şey yok.Yoklama alınıyor ve sizler derslere girdiğiniz sürece kredi almış sayılıyorsunuz.Girmezseniz kalırsınız.Benimde bebeğim var.Dersler haftasonuydu ve eşime bırakıyordum.Bu sene de öyle olacak.Burada derslere bazen çocuklarda giriyor anneleriyle ama bu herzaman değil.ıstanbulda nasıl olur bilmem ama çocuğu haftasonları bakacak birini bulun güvenilir olsun tabiki.

Arkadaşlar lise mezunlarına çocuk gelişimini bitirdiyse ustaöğreticilik vermiyorlar kalktı.ASlında ben pek ünüversitede düşünmüyorum.Sizce lise mezunu olarak kalmanın iş açısından iş bulma açısından faydası yokmu.İLerde danıştay kararı bozulurmu.Lise mezunlarına iş vermeyeceklerse liseden bölümüde kaldırsınlar herkez ünüversiteye gitsin na saçma.Lisede staj yaparken staj yapılan yerde kalma imkanı yokmu gerçi vardır onların devamlı personeli ama gene bir umut kalabilirmiyiz varmı staj yaparken kalanlar saolun

Arkadaşlar lise mezunlarına çocuk gelişimini bitirdiyse ustaöğreticilik vermiyorlar kalktı.ASlında ben pek ünüversitede düşünmüyorum.Sizce lise mezunu olarak kalmanın iş açısından iş bulma açısından faydası yokmu.İLerde danıştay kararı bozulurmu.Lise mezunlarına iş vermeyeceklerse liseden bölümüde kaldırsınlar herkez ünüversiteye gitsin na saçma.Lisede staj yaparken staj yapılan yerde kalma imkanı yokmu gerçi vardır onların devamlı personeli ama gene bir umut kalabilirmiyiz varmı staj yaparken kalanlar saolun

Canım yaşını bilemiyorum ama 39'a kadar devlette öğretmen olabilirsin.Tabi üni. bitirdiğin takdirde.Bence ön yargılı olma oku.İnan liseden bir farkı yok.Ben 26 yaşındayım hatta Oack'da 27 olacam diyeyim.Evli ve 11 aylık bir çocuğum var.İnan o kadar zor şartlarda şu ikinci liseyi bitirmeye çalışıyorum ki anlatsam inanmazsın.Geçen sene 11. sınıfı bitirdim.O zaman bana yapamazsın boşa uğraşma diyerek acıyan gözlerle bakan arkadaşlarım bu yıl ben yüksek notlarla 12. sınıfa geçince kendilerini açık liseye kayıt ettirdiler :) Hedefim çok büyük.İlla ki üni. okuyacam. Ben böyle diyorum tabi Allah izin verirse şartlar ne olur bilmiyorum ama lise mezunu olmak artık hiç bir meslek veya kuruluşda yeterli değil. En azından iki yıllık bitirmen iyi olur.Usta öğreticilik lise mezunlarına zor ama özellerde lise mezunu olarak çalışıyorsun ancak onlarda seni yardımcı abla gibi kullanıp az bir para veriyorlar.Üni. mezunları 1600 alırken sen 500-600 niye alasın.Benim fikrim bu.Sana başarılar dilerim....

Yaşım 37 oldu ondan zaten ünüversite düşünmüyorum.Üç yılda bu işi kaçırdım.Lise okusamda faydası olacakmı olmıyacakmı bilmiyorum.Zaten evdeyim canım sıkılıyo halk eğitime kursa gideceğime dedim iş bulacağım kursa gideyim.Çalışamazsamda bu alanda boşuna okumuş olurum

valla bende üniversite kesinlikle istiyorum belki bu okul için olmaz ama üniversite kesinlikle benimde yaşım 26 bu arada 14 aylık bebegim var banada yapamazsın diyorlar bende inatlarına tıp okuyum da görün diyorum :) tabi tıp çok ama çok zor ama imkansız degil anaksunamoon canım snei çok takdir ettim en azındna beni anlayacak ben gibi düşünen biri var :)

Arkadaşlar halk eğitime kayıt yaptırdıktan sonra bizmi okulu arayacağız okula kayıt için.Onlarmı arayacak okullar açılınca biz arayıb okula kayıtmı yaptıracağız.BU ARADA 24 EYLÜL okullar açılacak dersler ne zaman başlar okula kesin kayıt.Ben 25 eylül 2 ekim arası istanbula gidecem gidebilirmiyim ders başlarmı o hafta kayıt olurmu okula engel varmı arkadaşlar

valla bende üniversite kesinlikle istiyorum belki bu okul için olmaz ama üniversite kesinlikle benimde yaşım 26 bu arada 14 aylık bebegim var banada yapamazsın diyorlar bende inatlarına tıp okuyum da görün diyorum :) tabi tıp çok ama çok zor ama imkansız degil anaksunamoon canım snei çok takdir ettim en azındna beni anlayacak ben gibi düşünen biri var :)

vereliniortak İnan senle aynı şeyleri düşünüyoruz. :) Bu yıl katsayı kalktıya tıp mı okusam diyorum. Ben hayatımda hep imkansızları gerçekleştirdim.Ailem hep şaşırdı.Şimdi neden bu imkansızı da başaramayım diyorum.Evet çok zor ama imkansız değil.İstersem yaparım. Benle aynı yaşta olmana da sevindim.Aynı yollardan ilerliyoruz.Ümidini yitirme.Kim ne derse desin.Burası Türkiye.Yeniliklere her zaman kapalıyız.Neden birileri bir şeyler yapmak isteyince birileride hep engel olmaya çalışırı anlamış değilim ama ben ilk yıl yapılan eleştirileri başarımla şuan olumluya çevirdim.Hatta eleştirenler hayran kalıp kendileri de kayıt yaptırdılar bu yıl :KK70: Yaşımız daha çok genç.Okumak da her yaşta güzel.Eşin de destekçiyse vazgeçme sakın.Okuyanın Allah'da yardımcısı oluyor.:kahve:

vereliniortak İnan senle aynı şeyleri düşünüyoruz. :) Bu yıl katsayı kalktıya tıp mı okusam diyorum. Ben hayatımda hep imkansızları gerçekleştirdim.Ailem hep şaşırdı.Şimdi neden bu imkansızı da başaramayım diyorum.Evet çok zor ama imkansız değil.İstersem yaparım. Benle aynı yaşta olmana da sevindim.Aynı yollardan ilerliyoruz.Ümidini yitirme.Kim ne derse desin.Burası Türkiye.Yeniliklere her zaman kapalıyız.Neden birileri bir şeyler yapmak isteyince birileride hep engel olmaya çalışırı anlamış değilim ama ben ilk yıl yapılan eleştirileri başarımla şuan olumluya çevirdim.Hatta eleştirenler hayran kalıp kendileri de kayıt yaptırdılar bu yıl :KK70: Yaşımız daha çok genç.Okumak da her yaşta güzel.Eşin de destekçiyse vazgeçme sakın.Okuyanın Allah'da yardımcısı oluyor.:kahve:

Kesinlikle harikasın canım cevabın için teşekkürler işte bence böyle olmalı destek olunmalı hayatta....Çünkü insanoglu nun en çok güzel şeyler duymaya ihtiyacı vardır bende degişen sistemin dualarımın bir karşılığı oldugunu düşünüyorum biliyor musun çünkü dogumdan sonra tıp okuma aşkım öyle depreştiki bunu çok ama çok isitoyrum ve çok dua ediyorum rabbim bana yardım et zihin açıklığı ver kazanmam için yanımd aol diyorum bunca insan nasıl yapıyorsa bende yapabilirim diyorum bunu bir şey içn de çok istiyorum benim hayatımda hep birilerinin örnek gösterilmeleriyle geçti artık yeterbenimde kendimi kanıtlamaya ihtiyacım var alın şite bakın demeye suratlarına çarpmaya o yüzden önümüzdeki hafta başlayacagım çalışmalara hatta inşaallah sınav dergisine abone olacagım ve kazanıp okuyacagım bunu kendim içinde çok istiyorum çünkü kendimi iyi hissedecegim vereliniortak

Yüzyüze eğitim ne zaman başlıyo arkadaşlar geçen sene okullarlamı başladı nasıl oldu gidenler bilir

Sorularını cevaplandırmak güzel ama meraka ettiğim birşey var.Sakarya'da halk eğitim bunlara cevap verebilir.Neyse ben tekrar söyleyeyim.Her ilin ve okulun farklı tarihlerde başlar yüz yüze eğitimleri.Sen önce kesin kayıtmısın onu öğren.Kesin kayıt ise hangi okulda yüz yüze eğitim alacağını öğren sonra da o okula yüz yüze eğitimin ne zaman başlayacağını sor.Mesela bizde bayramdan sonra ki haftasonu başlayacak yani eylülde. Devamsızlık yapmakda sorun oluyor haberin olsun.

Kesinlikle harikasın canım cevabın için teşekkürler işte bence böyle olmalı destek olunmalı hayatta....Çünkü insanoglu nun en çok güzel şeyler duymaya ihtiyacı vardır bende degişen sistemin dualarımın bir karşılığı oldugunu düşünüyorum biliyor musun çünkü dogumdan sonra tıp okuma aşkım öyle depreştiki bunu çok ama çok isitoyrum ve çok dua ediyorum rabbim bana yardım et zihin açıklığı ver kazanmam için yanımd aol diyorum bunca insan nasıl yapıyorsa bende yapabilirim diyorum bunu bir şey içn de çok istiyorum benim hayatımda hep birilerinin örnek gösterilmeleriyle geçti artık yeterbenimde kendimi kanıtlamaya ihtiyacım var alın şite bakın demeye suratlarına çarpmaya o yüzden önümüzdeki hafta başlayacagım çalışmalara hatta inşaallah sınav dergisine abone olacagım ve kazanıp okuyacagım bunu kendim içinde çok istiyorum çünkü kendimi iyi hissedecegim vereliniortak

Sana aynen katılıyorum canım.Benim kendi ailemden daha çok eşimin ailesine belki de bir ispat olacak yaptığım şeyler.Ama başaracağım.İnan tıp okumayı ciddi ciddi düşünüyorum.Hatta geceleri rüyama bile giriyor.Ben düşünmeden önce girmeye başladı.Rüyalarımda görünce ben düşünmeye başladım.Acaba yapabilirmiyim.Kendimi sıksam yaparım ama kimseye söyleyemiyorum.10 Sene oldu liseden mezun olalı.Birde meslek lisesi.Temel sağlam değil.Zaman zaman hırslanıyorum.İnternetten araştırıyorum ama bide boşa zaman geçirmek olmasın diyorum. Sen hangi liseden mezun oldun? Birbirimize destek verirsek acab bu yılın sonunda aynı fak. de arkadaş olurmuyuz :1hug: (okuyanlar bize şaşırmasın.Herkesin bir hayali vardır) :hooray:

Ay biliyor musun ben de cvp yazarken sana senin yazdıgın şeyi düşünmüştüm inşaallah kazanırız ve arkadaş olur hayatımızı örnek larak başarı hikayeleir kitaplarına yazdırırz hım hayali güzel çünkü herşey hayal etmek ile başlar benimde 9 sene oluyor lise biteli 2000 mezunuyum ben türkçe-matematik bölümünden mezunum bizim karşılaşmamız sanırım kader ortaklığı hayatım sanırım biz bu işi başaracagız bazen bnen de sen gib düşünüyorum boşa zaman olmasın diye sonrada olsun ben tıp okumak için çalışayım olursa olur ama olmazsada tıp aşkıyla çalıştıgıma göre güzel bir yer mutlaka olur bence biz destek verelim birbimirze ne kaybederiz ki ama inan kazanırsak birde :9kaydirigubbakcemile5

ışçilikten Doktorluğa Uzanan Bir Başarı Hikayesi
girisimcifikirler yazdı | 20 Şubat 2008
ışçi Cengiz Doğan dışarıdan orta ve liseyi bitirdi. 36 yaşında tıbba girdi hastanede çalışıp okudu. SSK'dan emekli olurken doktorluğa başladı.

Kırıkkaleli Cengiz Doğan'ın hayat öyküsü, azmin nelere kadir olduğunun kanıtı. Doğan 2 yaşındayken babası cezaevine girdi, 8 yaşında annesini kaybetti. Dedenin maddi gücü olmadığı için ilkokuldan sonra okuyamadı.

Çocuklarıyla aynı yıl sınava girdi
Çoçuk yaşta işçiliğe başladı. Hep doktor olmayı hayal etti. Eşinin desteğiyle 28 yaşında dışarıdan ortaokula başladı. Orta ve liseyi birincilikle bitirdi. 36 yaşında çocuklarıyla üniversite sınavına girdi.

ŞıMDı BıLECıK'TE DOKTORLUK YAPIYOR
Sivas Tıp Fakültesi'ni kazandı. Fakülte hastanesinde iş buldu, gece çalışıp gündüz okudu. Hastaneden emekli olurken fakülteden de mezun oldu. 14 yıldır doktorluk yapıyor ve ikinci emekliliği bekliyor.

Gece çalışarak işçi emeklisi gündüz okuyarak doktor oldu

28 yaşında gittiği ortaokul ve liseyi birincilikle bitirip 36 yaşında tıp fakültesini kazandı. Gece işçi olarak çalışıp, gündüz okuyarak fakülteden hem emekli, hem mezun oldu. Cengiz Doğan 14 yıldır doktorluk yapıyor.

CENGıZ Doğan hayata gözlerini açtığında ailesini sevince boğmuştu. Ancak mutluluk dolu başlayan hikayesi kısa sürdü. Henüz 2 yaşındayken babası cezaevine girdi. Annesiyle de uzun yıllar geçiremedi; 8 yaşındayken çok sevdiği annesini kaybetti. Uzun yıllar annesinin arkasından ağladı.

Hayatta kimsesiz kalan Doğan, dedesi ve halaların yanında yaşamaya başladı. Dedesinin ekonomik durumu iyi değildi. Bu yüzden ilkokulu zar zor bitirdi; sonra da okumaya ara vermek zorunda kaldı. Oysa en büyük hayali doktor olmak, hastaların yardımına koşmaktı. Her şeye rağmen içindeki okuma aşkını hiç dindiremedi. Kaderine boyun eğmemeye

HAYALıNDEN VAZGEÇMEDı
KÜÇÜK yaşına rağmen ufak tefek işlerde çalışmaya başlayan Cengiz Doğan, Makine Kimya Enstitüsü'nün açtığı çıraklık kursuna yazıldı. Tam 2 yıl yatılı eğitim gördü, kursu birincilikle bitirdi. 1961 yılında da MKE'de tornacı olarak işe başladı. Kısa süre sonra da ilk görüşte aşık olduğu Sema Doğan ile hayatını birleştirdi. 4 çocukları oldu. Mutlu bir yuvası ve canından çok sevdiği çocuklarına rağmen Cengiz Doğan'ın bir yanı hep eksikti.

Okuyup, doktor olmalıydı. Eşinin de desteğiyle gece okullarına yazıldı. Gündüz çalışıyor, geceleri ise okula gidiyordu. 8 yılda ortaokulu ve liseyi birincilikle bitiren Doğan, 1982 yılında da üniversite sınavına girdi. Eğitim hayatında gösterdiği başarıyı bu sınavda da yakalayan Doğan, 36 yaşında Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni kazandı.

Hayalleri gerçek olmuştu. Ancak çocukları da kendisi gibi üniversite öğrencisiydi. Onların eğitimi için para kazanması gerekiyordu. Bu nedenle, üniversite hastanesinin kan merkezinde çalışmaya başladı. Gündüz okula gidiyor, gece çalışıyordu.

MEZUN OLMADAN EMEKLı!

YAŞADIĞI tüm acılara rağmen sıkı sıkıya tutunduğu hayatta gece çalışıp, gündüz okuyan Doğan; mezun olmasına iki yıl kala, çocukluğundan beri çalıştığı için SSK'dan emekli oldu. 1988 yılında da mezun olup, 42 yaşında hayallerindeki beyaz önlüğü giymeye hak kazandı.

Çektiği kurada tayini Hakkari'nin Çukurca ılçesi'ne çıktı. Çocuklarının eğitimini tamamlamamış olması nedeniyle Hakkari'ye gitmek istemedi. Eşinin memleketi Bilecik'teki bir şirkette işçi statüsünde asgari ücretle yaklaşık 1 yıl çalıştı; ikinci kurada ataması Bilecik'e yapıldı.

ÇOCUKLARIYLA MEZUN OLDU
BıLECıK Devlet Hastanesi'nde 1990 yılında acil bölüm doktoru olarak göreve başlayan Cengiz Doğan'ın bu süreçte büyük kızı Jale ziraat mühendisi, küçük kızı Lale biyolog, büyük oğlu Cem Doğan doktor, en küçük oğlu Can Doğan da inşaat mühendisi oldu. Kırıkkaleli Cengiz Doğan'ın hayat hikayesi çok isteyerek neler başarılabileceğinin en güzel kanıtı.

Okumanın yaşı yoktur diyen Dr. Cengiz Doğan, hissettiklerini şu sözlerle anlatıyor: "Hayatta her şeyi gördüm. Her acıyı tattım. ışçi olarak çalıştığım arkadaşlarımın bana verdiği paralarla okudum. Hem kendim okudum, hem de çocuklarımı okuttum. Okuyan herkesin yanındayım. Hastalarıma okumanın güzelliklerini anlatıyorum. Çok mutluyum. Ölsem de gözüm arkada kalmayacak. Çocuklarımın da okuyarak iyi meslek sahibi olmaları beni mutlu etti."

SABAH GAZETESıNDEN ALINMIŞTIR.

Çok güzel bir yazı inan okurken gözlerim doldu tüylerim diken diken oldu.Bende 2000 mezunuyum.Mezun olalı 10 yıl oldu dedim o bu yılı da saydım da ondan yoksa aynı yıl mezun olmuşuz.Bu hikaye beni sevindirdi böyle insanlar yoktur diye düşünmüştüm.Eee kolay değil tıp bu :) Geçenlerde eşimle bir arkadaşına rastladık.Oğlu sayısaldan iyi bir puan almış ve bilgisayar mühendisliğini kazanmış.Eşim aynen şunu dedi; 'Neden sayısaldan iyi puan alan biri tıp yazmaz ki? ' Haklı. Sonuna kadar haklı.O an içimden dedim ki.Demek ki bu mesleği sadece önemseyen ben değilim :) Konu başlığına bak birde yazdıklarımıza.Okuyanlar bizi yadırgayacak valla :) Tıp okumak isteyenler diye bir konu başlığı var.Orada o kadar abartıyor ki bu gençler ben umudumu yitirecem.Bazı şeyler biraz da kısmet.Kaderde DR. olmak var ise kimse mani olamaz tabi. Bende seni tanıdığıma çok memnun oldum.Bir sürü planım var geleceğe dail. Yaşım 26 ama ben kendimi daha çok genç ve yolun başında hissediyorum. Birbirimizi desteklemeye devam. :KK66:

Valla burda arkadaşlarla aynı kaderi ortak duygularımı paylaşıyoruz ne.Benimde arkadaşlar en büyük hayalimdi doktorluk yada hemşirelik hala bile içimde var.Gerçi şimdiye kadar düşünrdüm ama lisede edebiyat mezunuyum bide çok başarılı değildim okulda lisedeyken öyle kaldı.Ama gene özel hastanelerde iş bulayım falan hala yapmaya çalışıyorum.Doktorla evlenmek falan çok istedim kısmet tabi herşey hayatta.Anaksuman ben kayıt yaptırdım bilgisayardan kaydımı yaptılar halk eğitimde benim gideceğim okul ilçe sakaryadan uzak birtane kız meslek var orda sanırım oraya gidecem.Bundan sonra halk eğitim bana okulu arayacan orda kayıt yaptıracan bizle işiniz yok dedi.OKulda daha başlamadı kayıtlar dedi bayramdan sonra dedi.net bişey yok.Anaksuman tekrar bir kayıt daha varmı halk eğitime bundan sonra ben okulu arayacam onlar kayıt başlamışsa kayıt yapacaklar demi okula aşamalar böyle demi.Sanırım derslerin başlaması ekimi bulur ikinci haftayı falan

X