Lise Yorum ve Soruları Açıköğretim Lisesi Çocuk Gelişimi Bölümü

kayıt yaptırabilmek için hangi şartlar aranıyor biliyormusun canım,lisans mezunları da kayıt yaptırabiliyor mu acaba?????

Ben de düz liseden mezunum ama açık liseden meslek lisesini bitimek istioyrum içinizde böyle diploma değiştirenler var mı acaba?

Açık meslek lisesine başvurabilirsiniz. 1-B A Ş V U R ULAR Açık Öğretim Lisesi 2009 – 2010 Eğitim Öğretim Yılı I. Dönem Yeni Kayıt Başvuru Tarihleri: 10 Ağustos 2009 - 2 Ekim 2009Başvuru Yeri: ıl ve ılçelerde Bulunan Halk Eğitim Merkezi Müdürlükleri Açık Öğretim Lisesine yeni kayıt yaptıracak öğrenci adayı Yeni kayıt katılım bedeli olarak;— 40.00TL.’yi Ziraat Bankası, Vakıflar Bankası veya Halk Bankasının herhangi bir şubesine T.C. Kimlik numaralarını bildirerek Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü hesabına yatıracak. T.C. numarası olmayan öğrencilerimizin katılım bedelini nasıl yatıracağı Bilgi ışlem Birimi tarafından Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüklerine mesaj yoluyla bildirilecektir. — 5.00TL’yi ise kaydını yaptıracağı halk eğitimi merkezi müdürlüğünün okul aile birliğinin vereceği banka hesap numarasına veya halk eğitimi merkezi müdürlüğü okul aile birliğinin makbuzu karşılığında halk eğitimi merkezi müdürlüğüne teslim edecektir.

Bu bana gelen cevap bayanlar

Arkadaşlar ben lisans mezunuyum.Sizi yanıltmak istemem ancak bulunduğum ilde benim gibi bir kaç lisans mezunu daha var.Biz açık meslek lisesinde Çocuk gelişimi okuyoruz.ılk yılı bitirdik.Lıselerde eğitim 4 yıla çıktığı için bize de 3 yıl okuma zorunluluğu getirdiler.Sanırım kız sanat okulları gibi okullarda 2 yılda da veriliyor diploma.Ancak yüz yüze eğitimde öğretmen yetersizliği var ise anca 3 yılda alıyorsunuz.Ümitsizliğe kapılmayın.3 yıl da olsa okumaya değer.Çok zevkli,eğlenceli.Gelecek vaad eden bir bölüm.Her alanda hemen hemen iş imkanı var.Okul öncesi eğitim 2013 yılında da mecburi olacak.Yani çok öğretmen ihtiyacı olacak.Ben değerlendirin derim. Düz lise yada meslek lisesi farketmiyor bulunduğunuz ilin halk eğitim müd.lerine başvurun.Kayıtlara 4 gün kaldı.

lisans mezunuyum dıyorsun...ben cok arastırdım ünıv ile hıc bır alakan olmaması gerkıyor dedıler ,bende cok ıstıyorum....umutlandım yazını okuyunca...

Valla bizi de korkuttular.Hatta biz lise terklerle aynı sınıfta ders görüyoruz ve onlar üniversite mezunları nasıl olur diye ayaklandılar.Bizleri şikayet ettiler.Ziraat fak. mezunu bir arkadaş araştırdı.Hakim bir akrabası vardı.Emsal niteliğinde bir dava olmuş zamanında.Üni. mezunu diye öğrenciyi almamışlar ve o da dava açıp kazanmış.Öyle olunca bizlerde iyice cesaretlendik ve işin üzerine gittik.Olaylar biraz karıştı tabi ama biz galip geldik.Kayıt olurken lise diplomasıyla kayıt oluyorsun bu arada.Üni. diplomasını gösterme derim.

zaten unıv dıplomam yok ,gecen yıl a ö f ıktısata kayıt oldum ,ılk senem yanı...acaba bu sadece erzuruma özel bıseymı...halk egıtımlere sordum,ank yı aradım,mıllı egıtıme msj attım...ama hep aynı cvp...acaba tekrar arayıp sızın olayınızı örnek göstersemmı...

Valla ben derim ki hiç Ankara'yı falan arama.Ben normalde meslek lisesi mezunuyum.Hazır Giyim.Bu ikinci diploma olayını duyunca Ankarayı aradım ve dedim ki ben meslek lisesi mezunuyum benim de hakkım varmı çocuk gelişiminde tekrar okumamın.Bana zaten meslek lisesi mezunusunuz bunun için okuyamazsınız.Bu hak sadece normal liselilere dediler.Ben ikna olmadım.10 farklı ilin halk eğitim müdürlüklerini ve açık lise kayıt merkezlerini aradım.Bana kayıt yaptırabilirsiniz dediler.Erzurum'Da milli eğitim müdürlüğüne gittim.Orada konunun uzmanı bir müdür yrd. konuştum.O da bana evet kayıt olur dedi. O günden beri Ankarayı aramıyorum.Ne yazık ki tlfnun başında ki arkadaşlar insanları yanlış yönlendiriyorlar.Anlaraya kalsaydı okuyamayacaktım.Sen bide lisans mezunu değilsin.Senin gibi kaç kişi var bizim sınıfta üni. okuyan. Bence kayıtlar başladı.Sen hiç birşey karıştırma.Git lise diplomanla kaydını ol.

Dersler genelde haftasonu oluyor.Sabahtan akşama kadar.Stajı var ilk sene 17 gün ikinci sene 1 ay üçüncü sene daha fazla

Ben de kaydımı yatprımak için gittim başvurudm kızlar çok mutluyum içimd eöle bir umut varki anlatamam yarında geri kalan şeyleir tamamlayıp kaydımı yaptıracagım öncelikle bir kagıt verdiler onu dolduracagım diplomam ile gidecegim kaydımı olacagım bana haftada 3 ya da 4 kere dediler ve akşam oluyor dersleri dediler şimdilik bu kadar bilioyrum hayırlı olsun inşaallah hepciğimize

Arkadaşlar ben lisans mezunuyum.Sizi yanıltmak istemem ancak bulunduğum ilde benim gibi bir kaç lisans mezunu daha var.Biz açık meslek lisesinde Çocuk gelişimi okuyoruz.İlk yılı bitirdik.Lİselerde eğitim 4 yıla çıktığı için bize de 3 yıl okuma zorunluluğu getirdiler.Sanırım kız sanat okulları gibi okullarda 2 yılda da veriliyor diploma.Ancak yüz yüze eğitimde öğretmen yetersizliği var ise anca 3 yılda alıyorsunuz.Ümitsizliğe kapılmayın.3 yıl da olsa okumaya değer.Çok zevkli,eğlenceli.Gelecek vaad eden bir bölüm.Her alanda hemen hemen iş imkanı var.Okul öncesi eğitim 2013 yılında da mecburi olacak.Yani çok öğretmen ihtiyacı olacak.Ben değerlendirin derim. Düz lise yada meslek lisesi farketmiyor bulunduğunuz ilin halk eğitim müd.lerine başvurun.Kayıtlara 4 gün kaldı.

canım bende lisans mezunuyum ama aynı zmanda çalışıyorum bizlerde başvurabiliyormuyuz, memur oalcağız değilmi ?

Ben de kaydımı yatprımak için gittim başvurudm kızlar çok mutluyum içimd eöle bir umut varki anlatamam yarında geri kalan şeyleir tamamlayıp kaydımı yaptıracagım öncelikle bir kagıt verdiler onu dolduracagım diplomam ile gidecegim kaydımı olacagım bana haftada 3 ya da 4 kere dediler ve akşam oluyor dersleri dediler şimdilik bu kadar bilioyrum hayırlı olsun inşaallah hepciğimize

hayırlısı olsun canım

canım bende lisans mezunuyum ama aynı zmanda çalışıyorum bizlerde başvurabiliyormuyuz, memur oalcağız değilmi ?

Yaa hemen memur olunmuyor.Öyle kolay değil.Ümidinizi kırmak istemem ama.Bu bir lise.Tekrardan lise okuyacaksınız.Öyle düşünün.Şuan Lise mezunu olmanın hiç bir avantajı yok.Çocuk Gelişimi bitirmenin şuan için tek avantajı size Össde ek puan getirmek olur.Yoksa usta öğreticilik veya benzeri bir şeyi lise mezunu olarak yapamazsınız.Liseden sonra yükseğini de okumanız şart.

Valla ben derim ki hiç Ankara'yı falan arama.Ben normalde meslek lisesi mezunuyum.Hazır Giyim.Bu ikinci diploma olayını duyunca Ankarayı aradım ve dedim ki ben meslek lisesi mezunuyum benim de hakkım varmı çocuk gelişiminde tekrar okumamın.Bana zaten meslek lisesi mezunusunuz bunun için okuyamazsınız.Bu hak sadece normal liselilere dediler.Ben ikna olmadım.10 farklı ilin halk eğitim müdürlüklerini ve açık lise kayıt merkezlerini aradım.Bana kayıt yaptırabilirsiniz dediler.Erzurum'Da milli eğitim müdürlüğüne gittim.Orada konunun uzmanı bir müdür yrd. konuştum.O da bana evet kayıt olur dedi. O günden beri Ankarayı aramıyorum.Ne yazık ki tlfnun başında ki arkadaşlar insanları yanlış yönlendiriyorlar.Anlaraya kalsaydı okuyamayacaktım.Sen bide lisans mezunu değilsin.Senin gibi kaç kişi var bizim sınıfta üni. okuyan. Bence kayıtlar başladı.Sen hiç birşey karıştırma.Git lise diplomanla kaydını ol.

çok çok tesekkur ederım canım ,kayıtlar 2 ekıme kadar suruyor...ben önce milli egıtıme gıdeyım ,sonra kayıt yaptırayım...ank yı aradıgımda gelıp kayıt yaptırırsınız daha sonra aöf okudugunuz anlasılırsa dıplomanız verılmez,emegınız bosa gıder dedıler...nasılda yanlıs yonlendırıyorlar...tekrar tesekkurler...

X