hamileyken saç kestirmek...

kxixzxixl balerin

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
27 Mart 2007
112
1
41
arkadaşlar bişey danışmak istiyorum sizlere ben 5+1 hamileyim ve saçlarımı kestirmek istiyorum fakat kayın validem hamileyken saç kestirilmez dedi nedn diye sordum bi açıklama yapmadı ben de öylece kala kaldım gerçekten hamileyken saç kestirilmez mi acaba?bana bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.

ay hamileyken saç kestirirsen bebeğin ömründen gidermiş
tövbe yarabbim tövbee boşver şekerim kocakarı uydurması bunnar ben kestim valla 8 haftalık filandım zaten saçım uzundu doğuma kadar belime inerdi heralde

sezene katılıyorum canım bencede boşwer..batıl inanç bunlar..kestirince ömründen gidermiş bebeğin filan..senin 2 parmak kestirdiğin kılınla tüyünle bebeğinin ömrü yazılırmı hiç..rabbim hepimizin yawrularına da anne babalarına da sağlıklı uzun wersin..

aynen bende katılıyorum....bende ilk haftalarımdı sanırım kestirdiğimde,acaba yine kestirsemmi diyorum daha kısacık ohh ne rahat...hurafe bunlar canım, hatta inanmak bile bana göre Allah'a şirk koşmaktır!!!!
saç kestirmekmi ömrünü kısaltcak:eek:lmaz: RABBıM ne derse o olurr!!!!!
ALLAH hepimizin yavrularına ve bize hayırlı ömürler versin :Saruboceq:

ama hamileyken saç boyatılmaz bunun tıbbi bir açıklaması var kimyasal madde içerdiği için bebeğe zararı var

bunu da ilk defa duydum.kestirirken sprey tarzı şeyler sıkmasınlar canım sadece ona dikkat et.

valla çevremdekilr bana aman saçını kestirme falan dediler ama ben gittim 5.ayda saçımı kestirdim aklı kısa olurmuş cart curt doğuma 4 gün var
ne alaka canım .git kestir.

ben kestirmedim, batıl inanç gibi bir takıntım yoktur ama söz konusu bebeğim olunca içim içimi yiyecekti aylarca. evet biraz cadı modunda geziyorsunuz ama çok da önemsemedim. 15 gün sonra doğumum var inşallah kestiririm de boyatırım da :lepi:

arkadaşlar bişey danışmak istiyorum sizlere ben 5+1 hamileyim ve saçlarımı kestirmek istiyorum fakat kayın validem hamileyken saç kestirilmez dedi nedn diye sordum bi açıklama yapmadı ben de öylece kala kaldım gerçekten hamileyken saç kestirilmez mi acaba?bana bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.
merhaba canım öncelikle saglıklı bir gebelik geçirmeni dilerim.kayın validen gebelikte saç kestirirsen bebegininde ömrünün azalıcagına inanıyor muhtemelen çünkü anadoluda öyle bir inanış var..benim 12 aylık bir oğlum var bende hamileliğimde saçımı kestirdim hatta 17.haftadan sonra doktoruma danışak 2 defa röfle bile yaptırdım.çok şükür saglıklı bir bebegim var.bence kimsenin dediklerine kulak asma bunlar bilimsel gerçegi olmayan uydurma şeyler.hamilelikte kendini iyi hissetmen moralinin yüksek olması çok önemli..

buna inanlar da nedenini bilmiyor bence. oyle duymuslar, oyle devam ettiriyorlar.

vallahi ben 4 haftalıkken gittim kestirdim..29.haftamda yine kestirdim, dogum oncesi de kestiricem.
ooooh dunya varmıs, bu sıcakta rahatsız olursam keserim, kimseyi dinlemem. annem ve kayhınvalidem de bana aynı şeyi soyledi, saçma inançlar bunlar. boşver sen nasıl rahat ediceksen oyle yap bence.

düşük macerasından sonra saçımı kısacık kestirmiştim, çok pişman oldum sonra. Şimdi de hamilelikten dolayı çok hızlı uzuyo, hiç kestirmeyi düşünmüyorum yani-tatlicadiarzu-
ama tabiki kestirilmez lafına inanmıyorum. Çocuğuklarımızın ömrü saçlarımızın ucunda mı yanii:eek:lmaz:

batıl inanışlarımımızdan bir tanesidir bu.eskiler bebeğin ömrünün kısalacağına inanırlarmış.sen bilirsin.tıbbi bir açıklaması yok.batıl inanışların yoksa kestir

Benim asla batıl inançlarım yoktur , sadece nazara inanırım ... Hamile olduğumu öğrenmeden önce kestirmiştim ve boyamıştım , neyse yine kesitrecektim kayınvalidem bence kestrime fala ndedi nie dedim aynen bahsettiğiniz şeyleri söyledi . Açıkçası uçları kırık kırık oldu ama kestirmeyi düşünmüyorum , inandığımdan değil ama onların içi rahat etsin diye şurada 8 haftam kaldı zaten Allah kısmet ederse doğumdan sonra gidip kestirir boyatırım ..

arkadaşlar vallahi hepiniz çok güzel moral verdiniz bana en kısa sürede gidip kestiricem saçlarımı kendimi kötü hissetmeye başlıyorum bu şekilde verdiğiniz bilgilerden dolayı çok teşekkürler fıstıklar.

düşük macerasından sonra saçımı kısacık kestirmiştim, çok pişman oldum sonra. Şimdi de hamilelikten dolayı çok hızlı uzuyo, hiç kestirmeyi düşünmüyorum yani-tatlicadiarzu-
ama tabiki kestirilmez lafına inanmıyorum. Çocuğuklarımızın ömrü saçlarımızın ucunda mı yanii:eek:lmaz:

Benimde tam tersi hamile kaldıgımda ne saçım ne kıllarım ne tırnaklarım uzamaz olmuştu
doktoruma sordum yediğin tüm besinler bebeğine gidiyor saçın tırnagın almıyor demişti
sizdede tam tersi olmuş :teselli:

sanırım :kedi:
saçlarım, tırnaklarım çok hızlı uzuyor. Ama daha ilk üç ayı yeni bitirdim. Belki bundan sonra bir yavaşlama olabilir, bilemicem...

canım aslında bunların hepsi batıl inanç.tövbe yarabbim ömürü yüce rabbim biçer o bilir ancak.bende kestirmeyi düşünüyorum.8 haftalık hamişim.

X