Bebek Beslenmesi hangi marka mama veriyosunuz bebeklerinize

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

s.d.34

annesinin minnoşu:)
Kayıtlı Üye
4 Eylül 2008
2.746
172
kızım 2.5 aylık şuana kadar aptamil verdim bikez bebelac denedim beğenmedim bugünde hero baby aldım artık büyüdüğünü düşünerek sizler hangi marka mama alıyosunuz vede hero baby önerirmidiniz

Ben de aptamili tercih etmek isterdim ama bizde alerji yaptı. Bebelac kullanıyorum, oğlum seviyor, ben de memnunum...

aptamille başladık ama hazımsızlık yaptı yavruma hero babyi denedik tadını sevmedi bebelaca geçtik hem tadını sevdi oğlum hemde sindirimi daha kolaylaştı.

Aptamil kullandım ve kullanıyorumda
bizde şuan cok memmunuz:lepi:

diğerlerini hiç kullanmadığımız için bilemiyorummmCADIARZUa.s.

her mamayı her bebek sevemeyebiliyor
yada her bebeğe her mama yaramayabiliyor

ben kızım doğduğunda aptamil kullandım ama hem kızım sevmedi hemde çok gaz yaptı
ondan sonra hero baby kullandık ve memnunum halada onu kullanıyorum

ilk önce sma kullandım sonrada hero baby aldım ikisinide çok sevdi

kizlar birsey sormak istiyorum
bu mamaya baslarken kilo kaybi oldugu icinmi basladiniz. yani ne kadar sonra basladiniz
ayda kac gr aliyordu bebeginiz dr baslatti?

kizlar birsey sormak istiyorum
bu mamaya baslarken kilo kaybi oldugu icinmi basladiniz. yani ne kadar sonra basladiniz
ayda kac gr aliyordu bebeginiz dr baslatti?

oğlum 4.ayına girdi 6 kilo.
ayda 600gr.alıyordu dr.günde 1 defa mama takviyesi demişti.
sütüm azaldığı için mamaya daha ağırlık vermek zorunda kaldım.
2 gün önce kontrole gittiğimizde yine 600 gr.almıştı.
ek gıdalara başlayabilirsiniz dedi.

aptamili 1 beğenmedik:dilcikar:
sma plus kullanıyoruz.
ama arasıra mamayı istemiyor acaba başka bir mama mı denesem diye düşünüyorum.

aysunsudeNAZ,
bebeğin 4 aylık ve doktor ek besine başla demiş anladığım kadarıyla nelerle başlıyorsun bende doktora danışıp başlayacağım

meyve suyu,sebze çorbası,muhallebiyle başlıcaz.
15 gün sonra yoğurt vericem ve kahvaltıya başlıcaz.(pekmez,peynir(bulamaç) )
1 çay kaşığıyla başlayıp arttırılcak.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
şuana kadar kirazın suyunu sıkıp verdim
şeftalinin kabuklarını soyup cam rendede küçük delikli kısmıyla rendeleyip kaşıkla verdim.
kendi sütümün içine 1 cicibeyi ezip,süzgeçten geçirip biberonla verdim.
sebze çorbası ve muhallebi vericem.

bende beblac verıyorum 2 aydan berı ÇÜnkÜ benı emmeyı bıraktı velı kılo laımı Çok azaldı bu ay ıyıydı ,ama Şımdıde mamayı emmek ıstemıyo bendemı baŞka denesem acaba . Bu arada bebelac a doktorum baŞlattı aptamıl tavsıye etmıyorsunuz dedıĞımde ıse bana bebelac ve aptamılın kalorısı aynı haa onu vermıŞsın haa bunu benım farketmez Önemlı olan kalorısı dedı.

canım ben yazdıgın 3 markayıda dönem dönem kullandım. bebegimin aynı taddan sıkılacagını düşünerek sürekli degiştirdim çok şükür bir poblem olmadı o aylarda kilo almasında ve iştahında..sana hipp de öneririm oğlum bayılıyordu...büyük marketlerde ve eczanelerde bulabilrsin..

başlarda sma ve aptamil1 kabızlık yaptığı için conformil kullandık tadı kötüydü bir dönem sonra istemedi. bir kere bebelac verdim içime sinmedi sevmedide zaten.hero baby hiç denemedim.bir ara hipp kullandık onu bulmakta zorluk çektiğim dönemde similac aldık. similacı diğerlerinee göre daha çok sevdi hipp similac dönüşümlü kullandık. yalnız yediği mamaların miktarı kadarda telef olmuştur.bir ara çaresiz dönemimde gidip migrostan yığınla mama almıştım nestle hero baby de vardı sanırım hepsi yeğene gitti.matematik problemi gibiydi mama konumuz.drda bizde işin içinden çıkamadık. sadece mama değil hiçbir kaşık kavanoz maması pastorize süt danino vs yemedi.zor günlerdi geldi geçti çok şükür.
demem o ki birde similac deneyin güzel ve kaliteli bir mama.

benim bebeğim 3 aylıkken dr sütün yetmiyor diyerek mama takviyesi önerdi .aptamil kullandık o bir ay boyunca hiç kilo almadı aptamil yaramadı hiç memnun kalmadım sonra SMA plas kullandım şuan 7 aylık ve bir problem olmadı en iyi mamada SMA aklınızda bulunsun biraz pahalı ama değer

oğlum 4.ayına girdi 6 kilo.
ayda 600gr.alıyordu dr.günde 1 defa mama takviyesi demişti.
sütüm azaldığı için mamaya daha ağırlık vermek zorunda kaldım.
2 gün önce kontrole gittiğimizde yine 600 gr.almıştı.
ek gıdalara başlayabilirsiniz dedi.

Bende 4. aydan sonra basladim mamaya
daha dogrusu baslayamadim begenmedi yemedi. Vitamalt icitm ben cok iyi geldi
sutum artti ama ek gidalarada gectim elma suyu, havuc elma puresi.
ve mama olarak hipp elmali kasik mamasindan baslmistim.tavsiye ederim Devam sutu
kullanmadim.su an 7. ayini bitirdi ve gunde kahvaltiyla birlikte 4 bazen 5 ogun yiyor.

aptamil,bebelac ve hero bayb dönüşümlü olarak hepsindende kullanıyoruz hepsinide yiyor çok şükür.

bizde aptamil kullananlardaniz suan 2 ye gecdik gayet memnunuz mamadan dogumdan sonra en fazla 1 1 bucuk ay sagarak verdim hic emmedi beni almadi gögsümü sonrada zaten sütüm yokdu gitti sütüm hep mama yedi yani dogdugundn beri ek gidalarada 4 ayina 1 2 hafta kala basladik simdilik hersey yolunda gidiyo :nazar:

X