Memede sertlik !

berfinbilgen

Guru
Kayıtlı Üye
17 Mayıs 2007
3.156
24
oncelıkle herkeze merhaba, benım sag gogusumde leblebı buyuklugunde bır kıtle var oynuyor, dr. gıdıcem ama ınanılmaz korku var ıcımde bısey cıkacak dıye

canım korkma, belki de sana öyle geliyor...
benim de elime gelen bişey vardı, uzun süre doktora gitmeye cesaret edemedim, ama hep aklımdaydı
sonunda başka kontroller sırasında bu şüpheden de kurtulmak istedim
ultrason çekildi ve sadece süt bezlerinin zaman zaman öyle kitlemsi sertlikler oluşturabileceği söylendi
inanılmaz içim rahatladı, umarım senin de öyle birşeydir
git doktora mutlaka için rahatlasın, öyle bişey olmasa bile zor bişey değil inan ki
ablam da kitle aldırdı,
sokakta 100 kadından 90ını çevirsen mutlaka irili ufaklı kitleleri vardır demişti doktor, git kontrol ettir
sonra çok rahatlıcaksın canım a.s.

canım korkma, belki de sana öyle geliyor...
benim de elime gelen bişey vardı, uzun süre doktora gitmeye cesaret edemedim, ama hep aklımdaydı
sonunda başka kontroller sırasında bu şüpheden de kurtulmak istedim
ultrason çekildi ve sadece süt bezlerinin zaman zaman öyle kitlemsi sertlikler oluşturabileceği söylendi
inanılmaz içim rahatladı, umarım senin de öyle birşeydir
git doktora mutlaka için rahatlasın, öyle bişey olmasa bile zor bişey değil inan ki
ablam da kitle aldırdı,
sokakta 100 kadından 90ını çevirsen mutlaka irili ufaklı kitleleri vardır demişti doktor, git kontrol ettir
sonra çok rahatlıcaksın canım a.s.

tesekkur ederım canım, ben bekarım genelde evlılerde boyle seyler olur dıye bılıyorum ama ınsan huzursuz oluyor yınede gıdıcem mutlaka,

tesekkur ederım canım, ben bekarım genelde evlılerde boyle seyler olur dıye bılıyorum ama ınsan huzursuz oluyor yınede gıdıcem mutlaka,

yok canım, ben de bekarım, bekarlarda da olabilir, aslında dikkat etmemiz gereken şeyler var
mesela çamaşırın teli çıkar ya bazen, o sürekli aynı yere dokuna dokuna kitle oluşumunu tetikleyebiliyomuş, düşün
sen git güzelce doktora, içini de ferah tut, bu herkeste olabilen bişey, illa bir sorun belirtisi olmak zorunda değil
sonra da gel burda gerçekten sorun yokmuş de bize :1hug:

canım bnm korkmana gerek yok hele oynuyorsa hiç korkma kötü huylu kitleler genelde sabit olurlar ve oynamazlar.ayrıca memede ele gelen her sertlik kitle değil%10 kötü huyludur.
genel cerrahi uzmanına gidip meme usg çektır için rahat olsun.
geçmiş olsun cnm iyi haberlerini beklıyorz

icimi ferahlattınız biraz arkadaslar, mamografi cektirmeyi dusunuyorum belkıde dr gerek duymaz bılemıyorum sıze mutlaka sonucu bıldırıcem,

Canım bende de 2006 yılında olmuştu.
Çok ağrı yapıyordu.
Korkarak gittim ..
Halbuki stresten vücut o bölgede su toplamış..
İnşallah önemli birşey değildir.. :1hug:

Canım bende de 2006 yılında olmuştu.
Çok ağrı yapıyordu.
Korkarak gittim ..
Halbuki stresten vücut o bölgede su toplamış..
İnşallah önemli birşey değildir.. :1hug:

Bıraz arastırma yaptım nettede oynuyorsa onemlı degılmıs sert kıtle gelırse kotuymus benımkı oynuyor o konuda bıraz rahatladım ama yarın yada en gec persembe gunu dr. gosterıcem takıpte olmak lazım

Doktardan geldim şimdi, bakti mem ile ilgili değilmiş deri alti kisti dedi ultrason verdi akşam saat 7 de ultrasun çektirmeye gidicem, sonuca göre ya aliriz yada takipte oluruz dedi, içim rahatladi korkulacak bişey değil dedi

dr. istersen aldirabilirsin dedi ama kalmasindada sakinca yokmuş, takipte olunacak 6 ayda bir, aldirmayi düşünmüyorum bu tür şeyleri kurcalatmak iyi değil diye düşünüyorum, sakincasi yokmus madem kalsin

Doktardan geldim şimdi, bakti mem ile ilgili değilmiş deri alti kisti dedi ultrason verdi akşam saat 7 de ultrasun çektirmeye gidicem, sonuca göre ya aliriz yada takipte oluruz dedi, içim rahatladi korkulacak bişey değil dedi

dr. istersen aldirabilirsin dedi ama kalmasindada sakinca yokmuş, takipte olunacak 6 ayda bir, aldirmayi düşünmüyorum bu tür şeyleri kurcalatmak iyi değil diye düşünüyorum, sakincasi yokmus madem kalsin

geçmiş olsun canım, takipte ol, ihmal etme a.s.
bak korkacak bişey yokmuş :1hug:

X