Astımlı hamiş veya anne var mı aramızda?

biricik mericik

Büyü de gel melegimm :D
Kayıtlı Üye
9 Ocak 2008
864
502
Malesef astım hastasıyım... Hamile olduğumu öğrenince gögüs hastalıkları dr uma görüştüm ve ilaçlarımı değiştirdi.
Gece gündüz kullanmam için miflonide, sıkışınca kullanmam için bricanyl turbuhaler verdi. "hiç merak etme bunların bebeğe hiç bi zararı yok, ihmal etmeden kullan" dedi. Miflonide'nin reçetesinde hamilelik kategorisi C yazıyor. Yani yeterli araştırma yok,sakıncalı olabilir. Sadece sıkışınca kullanacağımın kategorisi B güvenle kullanılabilir.
C kategorisini görünce, kendimi de iyi hissettiğim için ilaçları bıraktım. Miflonidi hiç kullanmıyorum. Bricanyl'i sıkışabileceğimi hissedince kullanıyorum. Çok hapşurmaktan başka şikayetim yok, tıkanmıyorum yani... Ama hamileliği araştırdıkça, hamilelerin ilerleyen aylarda nefes darlığı çektiğini öğrendim. Endişelenmeye başladım.
Benim gibi hayatını bu hastalıkla geçirmek zorunda olanlar, bu dönemde neler yaşadınız paylaşır mısınız???

bende astım hastasıyım canım
benimde ilaçlarımı turbohaler olarak vermıstı
bır kere atak gecırdım hamıleyken
onun dısında bır sıkıntım olmadı
ve normal doğum yaptım

Kelebek canım ilaçlarını düzenli kullanmışmıydın?
Yani şimdi çok iyiyim. Şimdi hamile olduğum için C grubu olanı özellikle kullanmak istemiyorum, kullanmıyorum. Bilmem iyi mi yapıyorum kötümü???

nefes darlıgı yasamadıgım surece kullanmadım aralarda ınhalatorlerden kullandım
ventolin vermedi
sürekli evi havalandırdım.Temizlikten kaçındım ki ben hep yattım zaten.
Fresh kokular al tatlım

X