K.B.B. - Kulak-Burun-Boğaz Kulak Zar Ameliyat

Ben de 10 Mayıs ta olacağım ama çok korktum. Memnun olmayanlar zar tutmayanlar ağırlıkta:KK43:

2 yıl önce oldum.

Ameliyat öncesi 2 yıl ilaç tedavisi gördüm ancak zarım kapanmadı delik çok büyüktü. Daha önce hiç ameliyat olmadığım için ve ameliyatta çok da az olsa yüz felci riski olduğu için olmak istemiyordum. Ancak kulağım her kış iltihap olmaya akmaya başladı. Sürekli mikrop kapıyordum çünkü koruyacak bir zar yok. Doktorum böyle giderse mikropların beyne gidebileceğini söyledi. Kulak zarı delik insanların beyin felci olma olasılığı yüksekmiş. Bunu duyunca ameliyat olmaya karar verdim. Doktor ameliyattan önce bu ameliyatın işitmeme hiçbir katkısı olmayacağını sadece beni mikroptan koruyacağını söyledi.

Ameliyatım 2 buçuk saat sürdü. Hiçbir şey hissetmedim. Narkoza girmem de çıkmam da kolay oldu. Sadece kendinize gelince başınızda çok büyük bir ağırlık varmış gibi hissediyorsunuz ve sesler çok yükseliyor. Yanınızda konuşulmaması gerek bir gün falan. Ağrı oluyor tabi normal olarak. Ben ağzımı açamadım uzun bir süre ama bu bünye meselesi biraz ben süt, meyveli yoğurt gibi şeylerle beslenirken benimle aynı ameliyatı olan yan odamdaki kız dürüm yiyordu.

Ameliyat sonrası kulağınızı ve kafanızı korumanız önemli. Başınıza darbe almamalısınız. Düzenli kontrollere gittim. Zar tutmayabiliyormuş nadir olarak. Benimki tuttu. Ameliyattan memnunum. Ameliyattan bir yıl kadar sonra hiç ağrı kalmadı. Ameliyattan sonra ne akıntı ne iltihap hiçbir şey olmadı. Ama işitmeme bir katkısı yok. Doktorda söylemişti zaten.

Saç meselesine gelirsek. Kulak arkamı serçe parmağım kalınlığında kazıdılar. Çok az. Belli bile olmadı. Hatta hasta bakıcının elinde jilet görünce ağlamıştım. Bilmiyordum kazınacağını. Ama kazıdıktan sonra boşa korktuğumu anladım. Azcık bir şeydi.

Doktorunuzu çok iyi araştırmanız gerek. Ben devlet hastanesinde oldum. Memnunum. O ağrıları, akıntıları çekmiyorum artık.
Kulak zarınızda durum şuan nedir? Uzun yıllar olmuş yaşam kaliteniz iyileşti mi? Su kaçırma soğuk algınlığı gb problemler sıkıntı yapıyor mu?

Merhaba, ameliyatınız nasıl sonuçlandı? Memnun musunuz?
Ben şimdilik çok çok memnunum. Zar tutmuş görünüyor. Ameliyat da endoskobik oldu. Ağrı acı yok denecek kadar azdı şükürler olsun. İnşallah ilerde de sıkıntı çıkmaz

Ben şimdilik çok çok memnunum. Zar tutmuş görünüyor. Ameliyat da endoskobik oldu. Ağrı acı yok denecek kadar azdı şükürler olsun. İnşallah ilerde de sıkıntı çıkmaz
Bende 1 hafta önce ameliyat oldum. Herkes gibi endişelerim var malum. Başarız olanları okuyunca çok üzüldüm onlar adınada. Rabb’m tüm hastalara şifa versin. Yaşayıp göreceğiz demek ki.. Hayırlısı olsun..

Bende 1 hafta önce ameliyat oldum. Herkes gibi endişelerim var malum. Başarız olanları okuyunca çok üzüldüm onlar adınada. Rabb’m tüm hastalara şifa versin. Yaşayıp göreceğiz demek ki.. Hayırlısı olsun..
İistmeniz
İşitme kaç günde düzeldi

düzelmesi biraz zaman alıyor merak etme ameliyat başarılı olduysa işitme de ameliyat bçlgesinin kan dolaşımı düzelinceye kadar ortalama 6 ay içinde büyük oranda işitme artıyor
Merhaba uzun zaman olmuş ama belki görürsünüz mesajı bende Ameliyat oldum 2 buçuk ay oldu ama isitmem azalmış gibi siz 6 ay demissiniz işitmeniz tamamen düzeldimi

6 ayda ama ilk haline dönmedi tabi. Önceliğim akıntıyı durdurmaktı zaten o da oldu şükür

6 ayda ama ilk haline dönmedi tabi. Önceliğim akıntıyı durdurmaktı zaten o da oldu şükür
Ben 2 buçuk ay oldu ameliyat olalı sesler sanki eskisi gibi bir değişiklik yokmuş gibi.
Siz ilk haline dönmedi derken hiç işitmeniz artmadımı ameliyat öncesinden iyimi kötü mü

Ameliyat öncesinden tabi ki iyi de kulak zarı hiç delinmeden ilk halini yakalayamıyor o da normal. Kulağın içindeki tamponlar 6 ayda erir demişti Dr. 6 ay sonra İşitme testine baktı artış vardı bir miktar. Ben kendim de öyle aman aman fark etmedim artışı

Ameliyat öncesinden tabi ki iyi de kulak zarı hiç delinmeden ilk halini yakalayamıyor o da normal. Kulağın içindeki tamponlar 6 ayda erir demişti Dr. 6 ay sonra İşitme testine baktı artış vardı bir miktar. Ben kendim de öyle aman aman fark etmedim artışı
Peki sizde benim gibi ilk iki ayda böyle tıkanık kötü hissettiniz mi sanki amelîyat öncesinden dahada kötü gibi

X