Kaç Beden Olmalıyız

asusi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Şubat 2007
82
1
42
Boya göre kilomuzun ne kadar olması gerektiğini beden kitle endeksi formülünden hesaplayınca biliyoruz.peki ya beden?şimdi benim için ideal beden nedir sizce?boy:1.79 kilo 78 şuan 42 beden giyiyorum,kemiklerim iri,ben 40 bedene girermiyim 6 kilo sonrası?bedenler kaç kiloda değişir?

sizde durum nasıl?:uhm:

Boya göre kilomuzun ne kadar olması gerektiğini beden kitle endeksi formülünden hesaplayınca biliyoruz.peki ya beden?şimdi benim için ideal beden nedir sizce?boy:1.79 kilo 78 şuan 42 beden giyiyorum,kemiklerim iri,ben 40 bedene girermiyim 6 kilo sonrası?bedenler kaç kiloda değişir?

sizde durum nasıl?:uhm:

Bildiğim kadarı ile, beden aralıkları 2 cm. olarak dizayn ediliyor. Bel ve basen ölçün kaç kilo sonra 2 cm. düşer onu bilemiyorum tabe.
Bu sanırım logaritmaya giriyo :Roflol:
İri kemikli olduğuna göre ve boyun uzun olduğuna göre, 6 kiloda bu sonuca ulaşamayabilirsin gibi geldi bana.
Bu yazdıklarımı görmemiş olun, yeşil çay içiyorum, kafam iyi şu anda. Ne söylediğimin farkında değilim hıcjkk

canım benim boyum 1.74-75 falan kilomda şükürler olsun sonunda 59:) bende iri kemikliyimdir bu arada. öle narin bi tipim yok yani:))) 36 bedende oluo, 38 de. tahminimce sende 61 kilo falan olsan 36 ya girer hale gelirsin. ama 36 ya gerek yok diosan 65 te uygundur senin için.

ben 168 boyundayım 60 kiloyum 38 beden olan giysilerime giriyorum artık 67 kilo iken 40-42 oluyodu

bende bi eskisi gibi 38 bedene girebilsem keşke.
belime 38 beden bol oluyo,ama aşağı tarafa hiç olmuyo bu sefer:Roflol:
acayip bi vücut yapım var.şu armut dedikleri varya o işte:Roflol:
ben 60 kilodan az olununca 38 bedene girilebilineceğini düşünüyorum.en azından umut ediyorumsırnaşık şey

canım benim boyum 1.74-75 falan kilomda şükürler olsun sonunda 59:) bende iri kemikliyimdir bu arada. öle narin bi tipim yok yani:))) 36 bedende oluo, 38 de. tahminimce sende 61 kilo falan olsan 36 ya girer hale gelirsin. ama 36 ya gerek yok diosan 65 te uygundur senin için.

ya bugüne kadar hiç dikkat etmemişim,sen neymişsin böyle,nasıl başardın bu kadar kiloyu vermeyi,helal olsun bacım,boy 1.74 kilo 59 ve de iri kemikli,o zaman benim kaç kilo olmam lazım:uhm:53 mü,çok çirkin olurum o zaman be,yüzün falan çokmedi mi güzelim,benim bildiğim kilo boydan _ 1o olmalı en az tabii iri kemikliler için .ne kadar zamanda verdin bu kiloları?ve en çok işine yarayan hangi yöntemdi?ben şoktayım kusura bakma:1shok::teytey::nazar:

benim boyum 1,56 suanda 66kiloyum ve 40 beden sigiyorum, 50 kilolardaykene ah ahhhhh:1rolleyes: 36-38 beden giyiniyordum...iri yapiliyimdir!!

bir yerde okumuştum 4 kg bir beden fark ettiriri diye. kendim de bunu test etmiş oldum. :eek:klava:

arkadaşlar ben bu işlerle pek ilgilenmem ama 1.75 boyundayım 58 kiloyum 38 beden giyiyorum kalça kısmı biraz sıkıyo çünkü kalçam belime göre geniş kalıyo

1.72 boyum 59 kiloyum.38 bazen 36 oluyor ama ideal kilom 54.

aynı boydaymısız:) bende 1.72 ama kilom suan 66-67oynuyor..
gecen sene 58-59kiloydum ve suana kadar hic olmadıım bi kilodayım vücudum hala alısamadı...ama bende baya bi kemik iriligi muhabbeti var onceden yüzücüydüm bıraktım kalca kotta 28bedene giriyor suan ama bel icin 30beden kot bedeninde...ceketlerim ise klasik bedende 44
belim 88cm falan delirmek uzereyim acilen eski kiloma donmek istiyorum 58-59a:KK43:
onerisi olan varmı? ama kalca gitmicek sorunum gobekle :):)

bu arada ben 58-59kiloyken 36 beden pantolonlara girebiliyordum çünkü kalcam yok bu beden hesabı bence kilodan cok vücut yapısıyla alakalı...

boyun 169, kilom 52
3 kilo verdim ah iki kilo daha verebilsem gerci cok az kaldı istersem verebilirim ama işte biraz kalcamda kemiklerim cıktı ah cıkmasa ben sıfır beden olmayı bilirdimde kötü durur diye istemiyorum işte 38 beden pantolon birazcık bol oluyo yaza kadar 36 bedenin içine giriyimde nolursa olsun :))

beden değişikliğini bir çok oran etkiliyor malesef kalça göbek kalınlığı omuzların dar yada geniş olması çok etkili kilodan ziyade bedeb genişliği bedeni etkileyen ben 1.58 boyunda 64 kg ama 40 beden giyebiliyorum bazende 42 ancak genel anlamda bazı arkadaşlarında dediği gibi 5kg aşşa yukarı bir beden fark ediyor.

168 boy, 50 kiloyum, bedenim 36, 36 beden olmak bence ideal. tabi boyunuz 180 lere yaklaşıyorsa 38 beden de incelik demektir.... :)

Son düzenleme:
1.67 boyum,54.7 kilom,etekte 36 beden giyiyorum ama pantolonda 38 de olabiliyor...

bence beden olayı aynı boy ve kiloda olanlar da bile farklı.Üniversitede öğrenciyken kilom 52-55 arası değişirdi.bırakın 38 bedeni 36 bile bol gelirdi.o zaman sıfır beden modası yok o yüzden kendime göre etek bulamadığımı çok iyi hatırlıyorum.şimdi 69 kiloyum markaya göre 42 yada 40 beden etek giyiyorum.boyum 1.68.herhalde kilo , kas ve kemiklerden oluşuyorsa beden küçük oluyor.kemikler yoğun değilse birde kas dokusundan çok yağ varsa beden büyüyor.Bence şu boy ve kilo şu beden diye bir standart yok gibi .

slm millet. ben de 1.77 boyunda 64-65 kg civarındayım. üst bedenime 38 zor oluyor ama alt bedenime 38 tam oluyor. kot bedenim 28 bacaklarım baya uzun ve zayıf sayılır vücuduma göre. yalnız üst bedenim baya geniş. belim kalın ve göğüs ölçüm fazla. omuzlarım da çok geniş. kıyafetlerle doğru şekilde giyindiğimde orantılı görünüyorum ve baya güzel oluo ama aslında omuzlarım çok geniş işte. iri yapılıyım yani kısacası. sizce kaç kilo versem daha orantılı olur ya da olur mu

boyumuz aynı benim de hedefim 59 olmak ve 36 bedene girmek ya da senin gibi 38 olsam da iyi olur kalçam hiç yok yani armut tipi değilim bekarken göbeğim de yoktu ama doğumdan sonra göbek oluştu şu anda 82 kiloyum 33 beden kota rahatlıkla giriyorum 57-58 kilolardayken 28-29 beden kot giyerdim herhalde imkansız değil benim için kilolarımı verirsem 36 beden de giyiyordum kilom 93 ken tabi kotta kaydirigubbakcemile3 11 kilo vermişim ve 3 kot bedeni incelmişim yani bu da 4 kiloda falan biraz da sporla bir beden düşülür anlamına gelir galiba

67 kilo iken 40 bedene çok rahat giriyodum 65 olunca acaba 38 olurmuyum bilmiyorum ama 38 olana kadar uğraşıcam çünkü boym 170 cm ideal kilom 60 olması gerek ama ben 65 olduğumda dahi ince gözüküyorum bakalım yavaş yavaş beden küçülmeye başlayacağım gene

X