ohss belirtileri nelerdir

nubahar86

kızım abla oldu
Kayıtlı Üye
11 Mayıs 2009
501
13
38
merhaba arkadaşlar 25 temmuzda 19 yumurtam toplandı şimdiye ters giden birşey yoktu ama bugün yumurtalıklarımda biraz baskı hissediyorum ve hafif şişkinlik perşembeye transferim var o zamana kadar ohss olurum diye çok korkuyorum hemşireye sordum normaldir yumurtalar su toplamış olabilir dedi acaba ohss'mi oluyorum çok korkuyorum trasfer iptal iptal olur diye ohss olanlar ilk belirtileriniz neydi ve opudan kaç gün sonra ohss oldunuz

bu arada ben vanda yaşıyorum 13 gündür ankaradayız eğer iptal olursa çok üzülürüm elim boş dönmek istemiyorum

bana cevap yazacak kimse yokmu otelin intenet kafesinden yazıyorum ve şu anda cevaplarınrza çok ihtiyacım var ve karnım gittikçe beni rahatsız ediyor

Canım ben transferden dokuz gün sonra göğüs ağrısı nefes darlığı şişlik nedeniyle doktora gittim.Onun öncesinde de transferden hemen sonra şişliğim vardı ama önemsemedim.Normal sandım.Çektiklerimi çekmendense riskin varsa transferin iertelensin çok daha memnun olursun inan.Umarım böyle bir durumun yoktur.19 yumurta normal.20den sonra risk oluyor die biliyorum.Benim 25ti ama transferden haftalar sonra bile gebelik oluşmasına rağmen kalan yumurtalarım görünüyodu ultrasonda.Hakkında hayırlısı inşallah hayallerine kavuşursun.

hayatım bence ohss isen kesinlikle transferi iptal et...benim yaşadıklarımdan çıkardığım sonuç bu...vanda da yaşasan yurt dışında da yaşasan aynı olayı sil baştan yapacağına dondurt ve birkaç ay sonra tekrar transfer için gelirsin...kesinlikle ohss olduğunda bebeğin tutunma şansı düşer yapılan ilaçlar stres serumlar rahmi çok kötü etkiliyor...benim tutmama nedenim tamamen bu idi...aklım erseydi kesinlikle erteletirdim...bu arada karnındaki suyun inmesi için mucize yöntem yumurta ve kıyma...ben günde 2 kere yedim ve su inanılmaz biçimde çekildi....kıymalı yumurta yapan bi yer bul ve günde 2 kere ye...

bu arada günde 3 litre su iç....içtiğin su ile atılıyor karnındaki şişlik....

önerileriniz için çok teşekkür ederim hastaneyi bugün tekrar aradım şikayetlerimide söyledim çok korkacak bir şey olmadığını söylediler karnım öyle çok şiş değil hafif bir dolgunluk hissediyorum ve yumurtalarda baskı bunun normal olduğunu söylediler parol kullanmamı söylediler inşallah yarına kadar daha büyük şikayetlerim olmaz

Arkadaslar nedir bu ohss ben de pcoluyum we doktordan asi istedm bu hastalgi arastir dedi

X