Maalesef gebelik kesesi hala görünmedi :( dış gebelik olabilirmiş:.(

duyguby

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Mart 2007
881
10
Merhaba arkadaşlar,
Adetimin gecikmesiyle birlikte,idrar testi yaparak hamile olduğumu öğrenmiştim.Dunyalar benim olmuştu.Ama nedense içim hiç rahat değildi.İlk randevu gecen cumaydı.Ama gebelik kesem görünmedigecen hafta.Doktorum bugun için yine randevu vermişti.Bugun gittiğimde ise maalesef gebelik kesesi yine yoktu.Bana dış gebelik ihtimalinin olabileceğini söyledi.Ki zaten en bastan beri bu korkum vardı,diğer topiclerde arkadaşlarla da paylamıştım hatta.
bugun vajinal ultrasonla bakıldı ama yine yok yine yok:KK43:((
moralim cok bozuk,5haftalık hamileyim ama kese görünmüyor vajinal ultrasonla bile.:KK43:(
hamiş kızlar,lutfen bir akıl verin.Kesesini geç gören olmuşmuydu aranızda.Eski konuları okudum ama hiç guncel yoktu.Sizlere sorum;
1-vajinal ultrasonda geç gören olmuşmuydu.
2dış gebelik geçirenlerin belirtileri neydi.
lutfen cevaplarınızı bekliyorum...
cuma gunune tekrar gideceğim
not:kan değerlerim cuma gunu 318 ,bugun ise >1000

selam canim...lütfen kendini yipratma..
Ben bi dis gebelik gecirmedim ama en büyük korkum o..
Ayni hemde tipatip senin hissettiklerini su anda ben hissediyorum..
birkac gün evvel hamile oldugumu ögrendim evdeki idrar testleri ile..
doktor randevum gelecek hafta ama nasil desem ayni sendeki oldugu gibi öyle bi korku varki icimde..dis gebelikmis gibi hissediyorum sanki..inan cok korkuyorum : (

Sag tarafimda sürekli bi yanma hissi var buda beni korkutuyor..
Sen böyle bisey hissetmismiydin ?

Rabbim sanada banada herkese yardim etsin..
Bebislerimiz Allahimiza emanet.. :Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq:

öncelikle tebrikler canım..bende yanma olmadı,sadece kasık ağrılarım oldu baya.hatta o yuzden korkuyordum.öncelikle hayırlısıyla bir randevuna git bakalım.ınsallah sende görunur canım,Allah kucağına almayı nasip etsin insallah...

öncelikle tebrikler canım..bende yanma olmadı,sadece kasık ağrılarım oldu baya.hatta o yuzden korkuyordum.öncelikle hayırlısıyla bir randevuna git bakalım.İnsallah sende görunur canım,Allah kucağına almayı nasip etsin insallah...

canım ben 2 kere dış gebelik geçirdim şu an için senin panik yapman için çok erken bağzı gebelikler geç döllenmeden dolayı geç belli oluyor dış gebelikte en önemli belirti kasığında şidetli ağrı ve kanama olması az az da olsa sürekli kanama bir sakinleş hele bir 6 haftan dolsun olumlu düşün dış gebeliğin teşhiside kolay değil sadece doktorun şüphe etmiştir endişe etme bu arada kan deyerinde fena değil 1200 gibi olması gerekiyor tahmini 1000 olması da iyi dış gebelikte az az yükselir kan deyeri deyerlerinin sürekli takip edilmesi gerekiyor iki günde bir böylece gebeliğin seyri belirlenir normal mi dış gebelikmi diye ve bu arada kese bağzen deyer 1500 üstündeyken gösteriyor kendini üzülme şimdi rahat bir uyku çek ve bebeyni kolarına alacağın günü hayal et allahtan hayırlısını iste ve bol bol dinlen sormak istediğin bir şey varsa da çekinme şimdiden sana geçmiş olsun diyorum ve hayırlı bir hamilelik geçirmeni diliyorum

canim üzülme ltfn, kendini ne kadar cok panik yapiyorsun ya. dis gebelik öyle kolaymi sancidan duramazsin. ayrica kanaman da olur. degerin kese görünecek kadar cok degil. biraz sabret canim. kendine zehir ediosun bu güzel günleri.

canım ben 2 kere dış gebelik geçirdim şu an için senin panik yapman için çok erken bağzı gebelikler geç döllenmeden dolayı geç belli oluyor dış gebelikte en önemli belirti kasığında şidetli ağrı ve kanama olması az az da olsa sürekli kanama bir sakinleş hele bir 6 haftan dolsun olumlu düşün dış gebeliğin teşhiside kolay değil sadece doktorun şüphe etmiştir endişe etme bu arada kan deyerinde fena değil 1200 gibi olması gerekiyor tahmini 1000 olması da iyi dış gebelikte az az yükselir kan deyeri deyerlerinin sürekli takip edilmesi gerekiyor iki günde bir böylece gebeliğin seyri belirlenir normal mi dış gebelikmi diye ve bu arada kese bağzen deyer 1500 üstündeyken gösteriyor kendini üzülme şimdi rahat bir uyku çek ve bebeyni kolarına alacağın günü hayal et allahtan hayırlısını iste ve bol bol dinlen sormak istediğin bir şey varsa da çekinme şimdiden sana geçmiş olsun diyorum ve hayırlı bir hamilelik geçirmeni diliyorum

canım çok geçmiş olsun sanada.cevabın ve desteğin için çok sağol.inan aslında cok rahat gittim doktora.Bu sefer görunecek dedim.Ama doktorun yuzu asıldı göremeyince.sonra her ihtimali değerlendirmeliyiz falan dedi.Sonra vajinal ultrasondan sonra elleriyle muayene ettiki,çok canım yandı.cuma gunu artık görmemiz gerek kesin olarak dedi.kasıklarımda ağrı çok değil,kanamamda hiç yok ama kanamalar bhcg değeri 1000in üzerine cıkınca olur dedi bana doktor. bekliyoruz bakalım şimdilik.peki senin tedavin nasıl yapılmıştı.Tupün alındımı?Umarım şimdi iyisindir..

canim üzülme ltfn, kendini ne kadar cok panik yapiyorsun ya. dis gebelik öyle kolaymi sancidan duramazsin. ayrica kanaman da olur. degerin kese görünecek kadar cok degil. biraz sabret canim. kendine zehir ediosun bu güzel günleri.

meyram aslında hiç kasmadan gittim doktora canım ya,ama bana hala bir gebelikten sözedemem dedi.cunki göremedim su an kesin birsey dedi.seside umut verici değildi.Dun cok ağladım inan moralim sıfır.insallah guzel haberler veririm cuma gunu arkadaslar..

duyguby bozma moralini daha cok erken doktorda neden öyle moral bozucu konusmus ben olsam baska doktorada görünürdüm.Cuma günüde erken bence daha 1 haftan var bende ayni seyleri yasadim insallah güzel haberlerini aliriz.

canım benim tedavim bir tanesi iç kanama yüzünden ameliyata aldılar başarılı bir ameliyattı tüpüm alınmadı bir diyeride kandaki gebelik deyerine göre 3 ay takibe alındım kandaki deyer sıfırlanıncaya kadar 2 günde bir kan verdim ve kendi sonlandı bence kanama deyerin 1000 ulaşması beklemiyor ama genede doktorlar daha iyi bilir benim deyerim 300 deydi kanama hemen günümü geçtikten 2 gün sonra başladı ve her ikisinde de hiç kesilmedi sürekli az da olsa kanama vardı bence bir başka doktora daha görünmeni öneririm ben. Helede dış gebelik şubesi varken bence ya bir devlet yada ünüversite hastanesine git belki ilgi özel hastanedeki gibi olmuyor ama orda senin adına en az 3 veya 4 doktor karar veriyor eyer gerçekten endişelenecek bir şey varsa emin ellerde olmakta fayda var bizide durumun hakkında haberdar et lütfen.

canım arkadaşımm sakin ol bak bütün herkes diyor endişe etmen için daha erken canım benim yaa allahım inşallah sağlıcaklan yavrunu görmeni nasip eder canım benim sakin olmaya çalış bu kadar panikle bünyenide yoruyorsun canım opuyorumnanaktan güzel düşün olumlu olsunnn

Merhaba arkadaşlar,
Adetimin gecikmesiyle birlikte,idrar testi yaparak hamile olduğumu öğrenmiştim.Dunyalar benim olmuştu.Ama nedense içim hiç rahat değildi.İlk randevu gecen cumaydı.Ama gebelik kesem görünmedigecen hafta.Doktorum bugun için yine randevu vermişti.Bugun gittiğimde ise maalesef gebelik kesesi yine yoktu.Bana dış gebelik ihtimalinin olabileceğini söyledi.Ki zaten en bastan beri bu korkum vardı,diğer topiclerde arkadaşlarla da paylamıştım hatta.
bugun vajinal ultrasonla bakıldı ama yine yok yine yok:KK43:((
moralim cok bozuk,5haftalık hamileyim ama kese görünmüyor vajinal ultrasonla bile.:KK43:(
hamiş kızlar,lutfen bir akıl verin.Kesesini geç gören olmuşmuydu aranızda.Eski konuları okudum ama hiç guncel yoktu.Sizlere sorum;
1-vajinal ultrasonda geç gören olmuşmuydu.
2dış gebelik geçirenlerin belirtileri neydi.
lutfen cevaplarınızı bekliyorum...
cuma gunune tekrar gideceğim
not:kan değerlerim cuma gunu 318 ,bugun ise >1000

canım ben şuan dış gebelik yaşıyorum ama şükürler olsun kendi kendine sonlanmak üzere.bende çok zor günler geçirdim.beklemenin,ne olacğını bilememenin ne kadar zor olduğunu çok iyi biliyorum.ama sen hemen umutsuzluğa kapılama tedbiride elden bırakma.bende 4 ayrı doktora gittim.2 aydır sürünüyorum resmen ve tanı henüz 2 hafta önce konulabildi son gittiğim doktor görür görmez bu dış gebelik dedi diğerleri düşük yapıyorsun diyordu sürekli.benimde kan değerim en yüksek 370 oldu ve nihayet 37 ye düştü son yaptırdığım testte.sen kesinlikle kötü düşünme.inşallah hayırlısıyla güzel haberleri alırsın.benim hamile olduğumu öğrendiğim günden beri az yada çok kanamam oldu hep.ama en önemli belirti kahverengi lekelenmeler genelde bunu dış gebelik geçiren herkes yaşamış.benim hiç ağrım olmadı mesela yani herkeste aynı şekilde belli etmiyormuş.ayrıca ilk öğrendiğimde çok korkmuştum bende ama doktorum tıp artık çok ilerledi hiç korkma önemli olan erken teşhis demişti.erken anlaşılırsa iğneyle tedavi edilebiliyor.sadece iğne vurulursan 3-6 ay korunman gerekiyor.benim iğneyede gerek kalmadı şükürler olsun.bunları sadece bilgin olsun diye yazıyorum.sen içini ferah tut kötü düşünme.hem bak lekelenme falanda yokmuş.bu forumda çok okudum ben kesesi geç gözüken birçok kişi var.kendini yıpratıp üzme.inşallah bebeğini sağlıkla kucağına alırsın.

yasmin07 beni çok korkuttun ben de 5 haftalık hamileyim kesem görünmedi... kahverengi lekelenmelerim oldu ve şu anda kesilmek üzere gibi porogestan kullandım.... ayyy inşallah birşey yoktun ultrasonda görünmesi için erken demişti dr haftaya çarşamba bakcaz dedi. bakalım inşallah öyle değildir çok korktum mafoldumben

yasmin07 beni çok korkuttun ben de 5 haftalık hamileyim kesem görünmedi... kahverengi lekelenmelerim oldu ve şu anda kesilmek üzere gibi porogestan kullandım.... ayyy inşallah birşey yoktun ultrasonda görünmesi için erken demişti dr haftaya çarşamba bakcaz dedi. bakalım inşallah öyle değildir çok korktum mafoldumben

canım dur bi hemen panik yapma.ben sadece yaşadıklarımı yazdım.her lekelenmede dış gebelik olacak diye bişey yokki.ayrıca seninde diğer arkadaşında kesesi gözükmesi için bence erken sanırım 6 haftalık olunca gözüküyo.benim yüzümden üzülmeni istemem kesinlikle.şuan bence bunları düşünmeni gerektirecek bişey yok.sakın üzme kendini ve bebeğini düşün onuda üzme.lekelenme olması illaki dış gebelik anlamına gelmez.sen şuan kendini boşuna yıpratıyosun.

canım arkadaşımm sakin ol bak bütün herkes diyor endişe etmen için daha erken canım benim yaa allahım inşallah sağlıcaklan yavrunu görmeni nasip eder canım benim sakin olmaya çalış bu kadar panikle bünyenide yoruyorsun canım opuyorumnanaktan güzel düşün olumlu olsunnn

biliyorum canım biliyorum ama doktorun yuzunu görseydin,beni anlardın.Ben rahattım aslında ama o supheli baktı.Ama kadında haklı tabi,içimde şüphe kalsın istemiyorum dedi.Allahtan kanamam yada lekelenmem yok hiç.İçimde umut oldu bu şimdi.kasık ağrılarımda artık hafifiledi.bazen hiç olmuyor hatta.bol bol süt içiyorum buyusunde görelim diye teyzesiii :)))
çok sağol tekrar canım arkadasım ya,moral oluyorsun bana.

canım ben şuan dış gebelik yaşıyorum ama şükürler olsun kendi kendine sonlanmak üzere.bende çok zor günler geçirdim.beklemenin,ne olacğını bilememenin ne kadar zor olduğunu çok iyi biliyorum.ama sen hemen umutsuzluğa kapılama tedbiride elden bırakma.bende 4 ayrı doktora gittim.2 aydır sürünüyorum resmen ve tanı henüz 2 hafta önce konulabildi son gittiğim doktor görür görmez bu dış gebelik dedi diğerleri düşük yapıyorsun diyordu sürekli.benimde kan değerim en yüksek 370 oldu ve nihayet 37 ye düştü son yaptırdığım testte.sen kesinlikle kötü düşünme.inşallah hayırlısıyla güzel haberleri alırsın.benim hamile olduğumu öğrendiğim günden beri az yada çok kanamam oldu hep.ama en önemli belirti kahverengi lekelenmeler genelde bunu dış gebelik geçiren herkes yaşamış.benim hiç ağrım olmadı mesela yani herkeste aynı şekilde belli etmiyormuş.ayrıca ilk öğrendiğimde çok korkmuştum bende ama doktorum tıp artık çok ilerledi hiç korkma önemli olan erken teşhis demişti.erken anlaşılırsa iğneyle tedavi edilebiliyor.sadece iğne vurulursan 3-6 ay korunman gerekiyor.benim iğneyede gerek kalmadı şükürler olsun.bunları sadece bilgin olsun diye yazıyorum.sen içini ferah tut kötü düşünme.hem bak lekelenme falanda yokmuş.bu forumda çok okudum ben kesesi geç gözüken birçok kişi var.kendini yıpratıp üzme.inşallah bebeğini sağlıkla kucağına alırsın.

yasmin canım benim,hiç üşenmeden uzun uzun yazmışsın,çok teşekkür ederim.çok geçmiş olsun sanada.su an hiç kanamam olmadı benim.Kan değerimde 1000in üzerinde.Şimdi biraz daha moralim duzeldi.korkmamaya çalışıyorum söylediklerinde beni çok rahatlattı.Çok şükürki sende zarar görmeden tedavi olmuşsun.doktorunda rolu buyuk tabi dediğin gibi..bende cumartesi baska bir doktora gideceğim canım..

canım benim, gebeliğimiz neredeyse aynı hafta olarak.Ben en son dun gittim doktora ve görunmedi kese.sen vajinal mı baktırdın ultrasona.ben 5+2 gun gebeyim.Bu arada kahverengi lekeler normalde de oluyormuş.endişelenme.demek doktor sana normal dedi.Bende ise süphe ile baktı.Haberleşelim seninle mutlaka,cunki tamamen aynı gebelik tarihimiz..

duyguby bozma moralini daha cok erken doktorda neden öyle moral bozucu konusmus ben olsam baska doktorada görünürdüm.Cuma günüde erken bence daha 1 haftan var bende ayni seyleri yasadim insallah güzel haberlerini aliriz.

insallah canım insallah.Dediğin gibi doktor uzdu beni ama oda napsın garantiye almak istiyor işte.Ben baska doktordan randevu aldım.yarın yine kan testim yapılacak.bakalım belki bu doktor görur.Acıbademden aldım randevuyu.su 1 hafta bi geçse..Desteğin için çok sağol...

canım benim tedavim bir tanesi iç kanama yüzünden ameliyata aldılar başarılı bir ameliyattı tüpüm alınmadı bir diyeride kandaki gebelik deyerine göre 3 ay takibe alındım kandaki deyer sıfırlanıncaya kadar 2 günde bir kan verdim ve kendi sonlandı bence kanama deyerin 1000 ulaşması beklemiyor ama genede doktorlar daha iyi bilir benim deyerim 300 deydi kanama hemen günümü geçtikten 2 gün sonra başladı ve her ikisinde de hiç kesilmedi sürekli az da olsa kanama vardı bence bir başka doktora daha görünmeni öneririm ben. Helede dış gebelik şubesi varken bence ya bir devlet yada ünüversite hastanesine git belki ilgi özel hastanedeki gibi olmuyor ama orda senin adına en az 3 veya 4 doktor karar veriyor eyer gerçekten endişelenecek bir şey varsa emin ellerde olmakta fayda var bizide durumun hakkında haberdar et lütfen.

canım,acıbademden randevu aldım.Çok da iyi bir doktor diye duymuştum.Birde o baksın bakalım.hem bellimi olur belkide görunur kerata :))))haber vermez olurmuyum,o kadar moral verdiniz bana..mutlaka haber vericem.Hem yarında kan değerimin sonucunu yazarım onuda değerlendirirsiniz..

tatlım ya inşallah dediğin gibi değildir kan değerlerin artıyormuş bu iyiye işaret...sen doktora gidene kadar yine bir yaptır bakalım değerin kaç çıkacak?dualarım seninle...

tatlım ya inşallah dediğin gibi değildir kan değerlerin artıyormuş bu iyiye işaret...sen doktora gidene kadar yine bir yaptır bakalım değerin kaç çıkacak?dualarım seninle...

yarın yine yaptırıcam canım,bakalım ne cıkacak.hemen yazıcam size sonucu...insallah iyiye gider..

allah yardımcın olsun arkadaşım
zor biliyorum ama biraz daha sabır
inşallah kötü bişey olmıycak
kan değerinin artmasıda iyiye işaret

inşallah canım inşallah.Yarın bir olsun bakalım.Cumarteside diğer doktorla randevum var zaten...iyi olacak hersey diye dua ediyorum :))

Duygucum senin bu paniğin öldürecek beni tatlım yaaa, dur bi sakin ol, benim ilk gebeliğimde kese 5 hafta 4 günlükken görülmüştü, geç döllenme olduğunu ben biliyorum :) ıkincisi tüp bebek tedavisi olduğu halde 5 hafta 2 günlükken görülmüştü, herkeste aynı olacak diye bir kaide yok, moralin böyle diplerde sürünürse karnındaki kuzun da olumsuz etkilenir, olacak diye düşün, rahat olmaya çalış, ben sana diyorum bak bir dahaki gidişinde göreceksin kesesini, daha önce de dediğim şeyler oldu unutmaaaa, öptüm seni.

X