Nişanlımla evlenmeli miyim? Evlenmemeli miyim? :(

K

_Kırmızı_

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi _Kırmızı_
Merhaba,

İçinden çıkamadığım bir durum yaşıyorum. Bir abla nasihatına ihtiyacım var aslında. Şöyle;

6 yıllık bir ilişkim var yeni nişanlıyız evlenmemize daha zaman var. Nişanlım çok efendi, saygılı, çalışkan, iyi bir mesleği olan, okumuş, kaba saba olmayan, kızlarla ilişkileri seviyeli, hassas iyi kalpli biri. Çok iyi bir eş olacağı kesin. Bu noktada sıkıntı yok. Elbet ufak atışmalar oluyor o ayrı saymıyorum bile.

Ben sıkıntılı hayat yaşayarak büyümüş biriyim. Aile içi şiddeti de gördüm parasızlığı da korkuyu da vs.. bu yüzden eşimin beni muhtaç etmeyecek, rezil etmeyecek iyi biri olmasını istedim ve bu ilişki 6 yıl devam etti. Hatta nişanlımın bana vurmuş bir piyango olduğunu allahın bana acıyarak gönderdiğini bile söyledim. Birbirimizi beğendik, ilk 2 yıl aşk biraz olsun vardı. Ama 3-4 yıl sonraa.. Bana bir soğukluk geldi. O kadar benden oldu ki onunla cinsel anlamda birlikte olma fikri garip gelmeye başladı. Aramızda bu konu pek geçmez de çünkü dindar biri. Çok iyi arkadaş olduk, çok şefkatlı, merhametli çok iyi bir insan. Ama deli gibi aşık hiç olmadım. Bir erkek olarak çekici bulmuyorum sanki artık.

Bu 6 yıl içinde beni isteyen başkası oldu. Beni heyecanlandırdı, erkek olarak çekici buldum, bir an aşık olduğumu bile sandım ama kendimi kaptırmadım frenledim. Sonuç olarak ben acaba mantık evliliği mi aşk evliliği mi yapmalıyım? Aşk gerçekten ölüyor mu? Ölüyorsa " şunca yıl evliyim kocama hala aşığım" diyen kadınlar nasıl bir aşk yaşıyor ya da ben ne yaşıyorum?

Karmakarışığım.. Nişanlımla ömür boyu mutlu olur muyum? yoksa aklımı çelen çok mu olur? İyi bir istikbal, refah bir hayat mı? Belirsiz bir gelecek ama aşk mı? Bir abla nasihatine çok ihtiyacım var :KK43:

Son düzenleyen: Moderatör:
  • Konu Sahibi _Kırmızı_
Offf öyle bir soru sormuşsunkii şimdi sana nee demeli:)) şuanda ne düşünüyorsam tüm samimiyetimle yazmayı düşünüyorum .

Bu soru yıllar önce karşıma gelseydi yani 20 li yaşlarımda hiç düşünmeden hemde hiç düşünmeden Aşk derdim .aşk bambaşka bir duygu onun peşinden gitmelisin aşkını aramalasın bu uğurda yaşayacağın her sıkıntıya değer derdim Halada aşkın büyüünü inkar eden biri değilim . ANCAK

yaşım 31 ve bugun bu soruya Huzur ,dostluk diye cevap verebilirim hemde gönül rahatlığı ile çünkü aşk çok büyülü vede eşşiz bir duygu olmasına rağmen ömrü belli ve aşkın büyüsü bir ömür boyu malesef sürmüyor helede bu aşkın yerini zamanla bir sevgi almıyorsa eyvah eyvah o evlilik bitiyor. ama huzur dostluk sakinlik öylemi. belki heyecan olmayabiliyor ama hep sohbet edebileceğin hep yanında olacak biri hayatında oluyor ve bu dugu aşk gibi asla tükenmeyen bir duygu ve bağ.

Ama arkadaşım sen konunda öyle bir cümle kullanmışsın ki "yoksa aklımı çelen çok mu olur?"
işte bu cümle beni çok korkkuttu yani kendine bu konuda güvenmiyorsun yapabileceklerine güvenmediğini düşündürdü bana . şayet böyle bir duygu varsa içinde .o çok överek anlattığın kişininde hayatını heba etme derim ama kendine güveniyorsan o kşiyle yola devam et derim

• Konu Sahibi _Kırmızı_
Valla çok zor bi soru olmuş
Burada sana evet aşk bitiyor diyenlerde olacak
hayıııırrrr kaç yıllık evliyiz hala deli gibi aşığız diyenlerde olacak ve senin aklın şimdikine göre daha çok karışacak canım....

Önce kendine güven ve duygularından emin olmaya çalış...
Hakkında hayırlısı olsun canım

• Konu Sahibi _Kırmızı_
ışte ben kendimden emin olamıyorum. 5 yıl hiç kimseyi gözüm görmedi ama son bir yıldır başka erkekler çekici geliyor artık yani erkek olarak. aslında bakıldığında bir nefis bir heves. Ama nişanlımla cinsel anlamda istekli değilim uzun zamandır. Sonuçta cinsellik evlilikte önemli. Ama bir yandan iyi bir hayatı yatak odasına değişemem dimi? saçma.... Nişanlımla konuşsam çok kırılacak sinirlenecek. Konuşsam ne dicem? Azcık erkek gibi mi ol dicem (çünkü askerlik arkadaşı gibi olduk iyice :) Allahım ya gülüyorum ağlanacak halime, konuşsam mı napsam? :KK43:

• Konu Sahibi _Kırmızı_
Konuyu çok derinlemesine konuşma .. ama arada beklentilerini hafiften belli et ..Nitekim düşünceli olması gereken gibi adam gibi adam var yanında .. seni incitmek ve sana zarar vermek istemıyor belli ki ..inan olması gerektıgı gıbı davranıyor bu kişi sana .. Huzur mutluluk ve sana saygı duyan düzgün bir insan yaşamında olması çok önemli.. Maşaallah diyor ve mutluluklar diliyorum .. çok kafanı kurcalama .. belliki çok kafanda kuruyorsun ..

• Konu Sahibi _Kırmızı_
canım merhaba... öncelikle duygularından emin olman gerekir.. karşındaki insan çok iyi bakımlı efendi dürüst kültürü v.s olabilir.. ama ondan etkilenmiyorsan ve onun sana mutluluk vereceğini düşünmüyorsan en önemlisi ilerde başka birine bişeyler hissedebilirm düşüncelerine giryorsan hiç evlilik işine kalkışma derim.. çünkü iki kişi birbirlerine aynı duyguları taşıdıkları zaman evliliğin bir anlamı olur.. evlilik=cinsellik değildir ama cinsellikte evliliğin temel taşlarından biridir.. bunu doyasıya özgürce severek yaşayamayacaksan bu iş olmaz..

• Konu Sahibi _Kırmızı_
Bence nişanlının iyi bir eş olacağına inanıyorsan devam et,
çünkü hayat sadece cinsellikten ibaret değil ki.
Bir başka kişi san daha çekiçi gelebilir,cinselliğin en alasını yaşatabilir
ama huzuru verebileceğine garanti verebilirmisin?
Sen konuşmayı dene bence,arkadaşında dediği gibi beklentilerini belli et.

• Konu Sahibi _Kırmızı_
Aslında yaşadığım hayata bakıp "neyi düşünüyorsun?" diyorum kendime. Ama işte bir insanla ömür boyu tek vücut olmak o kadar zor ki aslında (ve korkutucu). Ben nişanlımı seviyorum. Aramızda derin bir bağ var. Aşırı derece korumacı ve incitmemek için bana mesafeli olması soğuttu galiba. Belki evlenince artık karısı olduğum için bu durumu aşar diye düşünüyorum.

Aslında bu hırpalama konusunda çok haklısınız. Biz kadınlar alışmışız hırpalanmaya, hırpalamayana adam demiyoruz. Zaten çok hırpalandım. Artık hırpalanmak istemiyorum. Yorumlarınız için teşekkür ederim. Milyonlarca iğrenç insan varken elimdeki pırlantayı parlamıyor diye çöpe atmayacağım. Nasılsa ben onu parlatırım...

• Konu Sahibi _Kırmızı_
eger asik oldugundan emin degilsen sakin evlenme tecrubeyle sabit birgun melek olan sen baskasina asik oldugunda o iliskiyi ellerinle parcalayarak olduruyorsun. cinsel cekim cok onemli eger hic yoksa bir omur boyu izdirap gelecektir bu ozel anlar sana ..ve ilk yazdigin mesajda dogrusun zaten asik olmak oyle birsey ki gozun baskasini gormuyor ki etkilenmiyorsun bile .. bence biraz dusun mantik evliliginin sonu baskasina asik olup ask yasamaya gider

Ben şunu düşünerek aklımı başıma devşirmeye karar verdim aslında. Sonuçta nişanlımdan hoşlandım arkadaşlığımız öyle başladı. İlk bir kaç yıl onu erkeksi buluyordum hiç soğukluk yoktu da. Şuan da bana eziyet verici gelmiyor sadece onu bu yönden arzulamıyorum. Bilmiyorum ya belki değişir bu durumumuz. Onunla konuşacağım da. Sonuçta bu tek başıma üstesinden gelebileceğim birşey değil. Umarım düzelir bu durum. Çünkü hakkatten pırlanta gibi biri yaa :KK43:

• Konu Sahibi _Kırmızı_
Siz nişanlınızdan etkilenmiyor ama onun doğru kişi olduğunu düşündüğünüz için bu şekilde bakabiliyorsunuz.
Ama ilişkilerde cinsel çekimde çok önemli birşey.
Siz bu adamla evlenirseniz aynı evi,aynı hayatı paylaşacaksınız.
Seven insan doğal olarak sevdiği insanla beraber olmak,cinsellik yaşamak ister.
Özellikle evlilikte en önemli şeylerden biridir bunu yaşamak.
Yani işin açıkçası nişanlınızı sevdiğinizden emin değilsiniz siz yoksa başka bir erkeği çekici bulup cinsel olarak düşünemezdiniz.
Nişanlınızı bu şekilde düşünmeyip başka bir erkeği düşünebilmeniz bunu gösteriyor bana.
ılk önce sevip sevmediğinizin kararını vermelisiniz.
Karşınızdaki insan birçok iyi özelliğe sahip diyede evlenilmez aslında değil mi ? Aranızdaki çekim en önemlisi hatta.
Arzulamak birçok şeyi beraberinde getirir.
ıyice ölçün tartın bu durumu bence.

Son düzenleme:
  • Konu Sahibi _Kırmızı_
Ne sadece aşk mutlu bir evliliğe yetiyor ne de sadece mantık....
ılk aşkımla hayat bizi dünyanın ayrı uçlarına attıktan sonra (yaş 17)ben hep mantık evliliğ yapacağımı söylerdim...
26 yaşına kadar 3-4 sevgilim oldu kimi kısa kimi uzun ilişkiler yaşadım.. Hiçbirine aşık olmadım, geğenme hoşlanma artı mantık ilişkileriydi... Son sevgilimle çıkarken bir gün ayrılmaya karar verdik olmuyor daha fazla zorlamayalım dedik, ve arkadaşça oturuyorduk bir kafede. O gün ilkokuldan arkadaşım (X diyelim) bizim bir arkadaşımızla( Y diyelim) nişanlısının arkadaşının çöpçatanlığını yapacaktı, sizde gelin diye aradı biz de oraya gittik.. Bizim Y gelmedi, X in nişanlısının arkadaşı da geç geldi.. Biz sohbet ederken çocuk geldi.. O bana ben ona kitlendik kaldık....
Dört sene sonra da evlendik....
Mezhep farklılığı memeleket farklılığı aileler arası kültür ve eğitim uçurumu... Yani mantık evliliğinde olmaz diyebileceğiniz herşey vardı... Ama ben aşık oldum.... Herşeyi bir kenara bıraktım dedim bu dış etkenleri unut, aşıksın ama aşk karın doyurmaz tanımaya çalış, aile kültür ait olunan etnik dini kültürel kimliği bir kenara bırak ve bireysel olarak bu adamla anlaşabiliyormusun, bu adamın şahsi özellikleri düşünceleri hayalleri senin mantığına uyuyormu ona bak dedim..
Vee BıNGO.... 2 yıla yakındır evliyiz... KAvgada ederiz, geçen gün küstü tartıştık, ama o kavgaya ve bana yaptığı haksızlığa rağmen deli gibi aşıktım ona... Mantığıma uymadığı bişey olduğunda da hoop diyebiliyorum..

Yani çok uzattım, demem o ki ikisini bir arada dengede tutmak lazım.. Mantık evliliği yapıp ondan sonra gönlünü başkasına kaptıracaksan hiç evlenme... Aşık olup evlenip, iki ıplak bir hamama yakışır gibi yada kişilik çatışması yaşayacağın bir evlilik de yapma....

• Konu Sahibi _Kırmızı_
ıtiraf edeyim ki evet başkasına aşık oldum. Ama ben çok çileli bir hayattan geldim. Nişanlım bana bir birey bir insan olduğumu hissettirdi. Aşık değilim ona ama bir daha onun gibisini ben nerden bulacağım? Benim ki gibi sorunlu bir hayatı başka kim paylaşmak isteyecek benimle? Keşke aşkı yaşamak benim için bir lüks olmasaydı. Ama ben mantıklı olmak zorundayım maalesef. Pırlantayı parlatmaktan başka çarem yok.

• Konu Sahibi _Kırmızı_
offff kırmızı sen bugun beni allak bullak ettin ya öyle laflar ediyorsunki her mesajında beni bile karıştırdın .:))

aşkı yaşamak kimse için lüks değil olamaz arkadaşım aşkı yaşamayı tatmayı herkes hak ediyor. keşke seni ve nişanlını yakından tanıma şansım olsaydı ozman kesin sana ayrıl ya da sakın bırakma diyebilirdim :)) ama bu imkansız ve böyle uzaktan ahkam kesmek çok zor

• Konu Sahibi _Kırmızı_
offff kırmızı sen bugun beni allak bullak ettin ya öyle laflar ediyorsunki her mesajında beni bile karıştırdın .:))

aşkı yaşamak kimse için lüks değil olamaz arkadaşım aşkı yaşamayı tatmayı herkes hak ediyor. keşke seni ve nişanlını yakından tanıma şansım olsaydı ozman kesin sana ayrıl ya da sakın bırakma diyebilirdim :)) ama bu imkansız ve böyle uzaktan ahkam kesmek çok zor

Of ablam ya ( abla diyorum çünkü bana bir abla lazım :KK43: ) ne çektiğimi bir bilsen. Ben çektiğim acıların sıkıntıların üzerine başka ne gelir artık başıma gelmeyen kalmadı derdim. Bu ne meret bişey. Aşk? Ne b.ktan şey. Nişanlımın kolunda gezerken aklımda başka biri. Annemin kaderini yaşamak istemiyorum. Annem aşık olmuş başka bir kısmetini tepmiş bilmediği bir şehre doğru yol almış. Ve sonunda acılarla dolu bir hayat. Benim aklımı başıma devşirmem lazım.

• Konu Sahibi _Kırmızı_
Şöyle önünde iki yol var gibi duruyor. birinci yolun sonu belli bilinen kişiyle bilindik bir hayat seni neyin beklediğini biliyor olacaksın ama hayatında aşk olmayacak.
diğer taraftaki yolun sonu ise belli değil seni o yolda nelerin beklediği belli değil belki aradığın aşkı bulacak çok mutlu olacaksın iyiki burdan yürümüşüm iyiki kalbimi dinlemişim diyeceksin ya da tam tersine hep hüsran yaşayacak ve hayatın boyunca tercih yaptığın o güne dönmek isteyecek ve keşke o nişanlımla olan yolu seçseydim diyeceksin.
iki yoldan birinin sonunu aşşa yukarı biliyorsun ama birinde seni neler beklediğini bilmiyorsun . şimdi belirsizliği seçmeğe değermi insan bunu yapmalı.
hani ilk mesajımdada demiştimya 20 li yaşlarda olsam kimseye sormadan ben o belirsiz yola girmiştim diye ( ve hayatımda çok zorluk yaşmadım ben rahat bir hayatım oldu)
ama şimdi 30 yaşında ve 13 senelik bir evliik hayatından sonra sana arkada bakmadan o sonu bilinmedik yola gir diyemiyorum ..

Not: yazdıysanda gözümdem kaç tı belki nişanlının sana olan duygusu nedir sence seni gerçekten seviyormu yosa oda sen gibi mantıklımı bakıyor sence ?

• Konu Sahibi _Kırmızı_
Nişanlım beni biraz itici bulsa "şunu şöyle yapsan bunu böyle yapsan" derdi, bir kere olsun demedi. Ama bu lafları hep ben söyledim. Nişanlı olmamızdan da mutlu. Beni sevdiğini gösterir bunlar. Ama o bana deli gibi aşık mı oldu beni nasıl sevdi bilemem. Ya galiba en iyisi oturup konuşmak. Konuşsam bile ne yapacağımı bileceğimden emin değilim. Çünkü beni ona bağlayan sebepler belli, ortada..

Mesela o beni kıskanır ama ben onu başka bir kızla düşündüğümde kıskanmıyorum. :S

Son düzenleyen: Moderatör:
X