Sokak Kedileri-Köpekleri için Koli Evler (el yapımı)..

opuyorumnanaktanteşekkür ederim canımmm,utandırdın beni yaa:kedi:

bu dünya yalnız insanlara ait deil evet..
madem 4 ayaklı dostlarımızın doğalarına el koyduk bi şekilde,betonlaştırarak,arabalarla doldurarak her yeri vs,onlara başka başka şekillerde yardımcı olmalıyız o halde......

kesinlikle haklısın
hayvanları bu şekilde sahiplenmek ve korumak varken insanlar evlerinin önlerinden atabilmek için çabalayanlar kovalayanlar
onlara baktığımda insanlığımdan utanıyorum maalesef

her sayfada olsun bu resim dimi ama..

:çok üzgünüm:havalar da çok soğuk yağmurlu,karlı..

:çok üzgünüm:havalar da çok soğuk yağmurlu,karlı..[/QUOTE]

Ah Meg ah, sorma komşularLa köşe kapmaca oynuyoruz. bu evLerden yapmak benim de hayaLim. Ama kiracıyım ya aman bir şey söylenmesin diye tetikteyiz ailecek. Havalar kötü, her yer kar. Bizim evin önü apartman boşluğu gibi ve bir komşuyla paylaşıyoruz bu alanı. Kedicikler burada duruyor. Korunuyorlar yani. (Zaten yıllardır burada yaşayan bir kedi ve köpeğe bakıyoruz beraber.) Soğuktan kaçan bu kediler yiyecek bulamazlar diye kapımın önüne mama koyuyorum. Kirlilik oLmasın diye de şeffaf kaplar aLdım, bittikçe kaldırır atarım diye. Ben koyuyurum, tam geliyor kedicikler, pat biri çıkıyor bir kapıdan kovuyor hemen. Ben bunları pencereden görüyorum. Evin içinde hırstan deliye dönüyorum. Uzaklaştırıyorum, dış kapıda veriyorum. Bu sefer kap kayboluyor. Bugün de penceremin önünde verdim, kimsenin görmediği bir yer. Oraya da bir başka komşunu geleceği tuttu, bu sefer de o kovdu ! Off !
Aman alışmasın, gitsin ! Bu yani ! O kedi orada açlıktan, soğuktan sefil olurken ben de sıcak evimde oturayım, aman alışmasın diye kovayım onları.
Ne var sanki ? Hayır kendileri de bakıyorlar , köpekleri var. Şu kış gününde bir iki kedi fazladan olmuş çok mu? Onlardan yiyecek isteyen yok, yardım dileyen yok ! bakana mani olma bari !!
Ne olur biraz anlayışlı olsalar da daha çok yapabilsem !
Dün bir tane yaptım senin evinden. içine de mİnder koydum. Ama kutuyu da korumak lazım ya, en üst kısmını kömür çuvalıyla kapladım ve kömür çuvallarının arasına koydum, onu henüz farketmediler, kahretsin çok kötüyüm :)))

bence süpersin hepyek85opuyorumnanaktan

canim benimm harikasinnn
paylasim icin tskler
ahh canim o kadar duyarsiz insafsiz insanlar varki deli olmamak elde degil
bizim burdada koliden yuva yapmislardi bahceye manyak insanlar korkuyoruz bomba var sanioruz diye attirmislarr illet oluyorumm bunlara belliki kutu kedicik icin ne bombasi ya gercekten bu tur insanlara dicek laf yokk

canim benimm harikasinnn
paylasim icin tskler
ahh canim o kadar duyarsiz insafsiz insanlar varki deli olmamak elde degil
bizim burdada koliden yuva yapmislardi bahceye manyak insanlar korkuyoruz bomba var sanioruz diye attirmislarr illet oluyorumm bunlara belliki kutu kedicik icin ne bombasi ya gercekten bu tur insanlara dicek laf yokk

ben öncelikle o avatardaki zilliyi bi öpiiimmm,çok şekermiş çoookkopuyorumnanaktan
canımm,ben ilgilenildiği için teşekkür ederimkaydirigubbakcemile5

koliyi çöp poşetiyle kaplayıp,koli bandıyla sabitleyip,etrafa çeşitli yerlere yerleştirelim.. ayak altı olmamasına dikkat edelim..
hadi kış bitene kadar devamm:lepi:pisicikler,köpişler üşümesinler..

ben öncelikle o avatardaki zilliyi bi öpiiimmm,çok şekermiş çoookkopuyorumnanaktan
canımm,ben ilgilenildiği için teşekkür ederimkaydirigubbakcemile5

koliyi çöp poşetiyle kaplayıp,koli bandıyla sabitleyip,etrafa çeşitli yerlere yerleştirelim.. ayak altı olmamasına dikkat edelim..
hadi kış bitene kadar devamm:lepi:pisicikler,köpişler üşümesinler..

canimmm benimmm cok tatlisinnnopuyorumnanaktan olumunekankayizsmile
evet canim kopisler pisiler usumesin ac kalmasinlar onlari cok seviorummopuyorumnanaktan

sende çok tatlısın arkadaşımmopuyorumnanaktan

ilk sayfada kalsa keşke bu konu..

ya demin dışarda bi küçük pisi gördüm,ıslanmış:KK43:(
arabada koli vardı,bi kenara açtım koydum,girdi hemen yavrum içine..
bide bakkaldan ton balığı aldım açtım,nası yiyo görüceksiniz,açmış çok..
of ağladım yaaa,çok üzülüorummafoldumben
doğa bırakmadık!!
heryer beton,araba.. yağmurdan kardan sığınıcak bi ağaç kovukları yok garibanların!:KK43:(( offf

koli evler hazırlayıp koyalım arkadaşlarım ,sağa sola korunaklı yerlere..

slogan şu dostlar;

HER EVE 4 AYAKLI...

Son düzenleme:
ya demin dışarda bi küçük pisi gördüm,ıslanmış:KK43:(
arabada koli vardı,bi kenara açtım koydum,girdi hemen yavrum içine..
bide bakkaldan ton balığı aldım açtım,nası yiyo görüceksiniz,açmış çok..
of ağladım yaaa,çok üzülüorummafoldumben
doğa bırakmadık!!
heryer beton,araba.. yağmurdan kardan sığınıcak bi ağaç kovukları yok garibanların!:KK43:(( offf

koli evler hazırlayıp koyalım arkadaşlarım ,sağa sola korunaklı yerlere..

slogan şu dostlar;

HER EVE 4 AYAKLI...

Canım çok iyi anLıyorum seni, herkes bir kez gördüğü bir canLıya senin gibi yapsa, bir şekiLde doyarLar.

Ben de evveLki gün arkadaşımLa gezerken bir anne köpek gördüm, yanımda poğaça vardı, verdim. Pek yemedi. Çok üzüLdüm yanımda daha iyi bir şey kaLmadığı için. Sonra arkadaşLa karnımız doyurmak için bir yere girdik ve inan o kadar aç olmama rağmen yiyemedim. Biraz sonra da bir yavru kedi gördüm yine. Ne yapsam diye düşünürken dönerci gördüm :) Hemen bir porsiyon sırf etinden aldım, bayram etsin diye. NasıL yedi, bir görsen. Kenarda bir yere çekmeye çalıştım da eLime pati attı, o derece yani.
Sonra ne oLdu? Bir sevimLi dostumuzu doyurduğum için, benim de karnım acıktıı :))

Bak ton balığı fikri de iyiymiş. Acil durumlar için bir adet çantamızın köşesinde durabilir aslında.

koli ev yapım çalışmalarımız,önümüzdeki kış kaldığı yerden devam ediyor olucak arkadaşlarım inşallah:lepi:
üşümesinler ve ıslanmasınlar onlar da..

Süpermiş bu evler birdahiki kışa mutlaka yapıcam zemuszemus
acaba kendi köpekimede mi yapsam kendine ait bi evi olsun kaydirigubbakcemile3

4259340209-f168c9070a.jpg

kış kapıda..

sokaktaki dostlar için koli evler yapmaya başlamalıa.s

en yakın zamanda yarın bile oalbilir hemen evdeki kolimi yapıp koyuyorum binanın köşesine
sağol canım çok iyi bi fikirmiş

X