Sokak Kedileri-Köpekleri için Koli Evler (el yapımı)..

Ben de bugün en geç pazartesi kedi sahibi olacağım. Adını şimdiden koydum bile "pırtık". Sabırsızlanıyorum ona bakmak için. opuyorumnanaktan Ev bakımı için yardımcı olur musunuz arkadaşlar. :kedi:

Ben de bugün en geç pazartesi kedi sahibi olacağım. Adını şimdiden koydum bile "pırtık". Sabırsızlanıyorum ona bakmak için. opuyorumnanaktan Ev bakımı için yardımcı olur musunuz arkadaşlar. :kedi:

ailede herkes istiyo dimi???

hadi hayırlı olsun bakalım,güle güle büyütün miniği:emir_bebek:

bana özelden de sorabilirsin pisi hakkında herşeyi..

canımm annemm dısarda yavru pısı bulmuss
onu evlat edındıkk annem ıpek koydu ben mınnos hehheh
cok zayıf yavrumm hıc anne sutu ıcmemıs veterıner oyle soyledı uc aylıkmıss canım

sımdıden hosgelmıs pırtıkkkk
ne zaman gelıoo eve yavrumm

her eve en az bir 4 ayaklı ....

çok sevdim bu sloganı alkisalkisalkis

cok zayıf yavrumm hıc anne sutu ıcmemıs veterıner oyle soyledı uc aylıkmıss canım

sen harikasın prensesimmolumunekankayizsmile
öp bebeki benim için de..opuyorumnanaktan

demek sokaktan bi can daha kurtuldu..
üstelik minicik daha 3 aylık,bu kışı çıkarabilmesi zordu..
Allah razı olsun canımm...

Eşim ve ben varız canım. Zaten ben istiyordum biliyordu, kendisi önerdi alalım diye. Seve seve büyüteceğiz tatlım. :1hug:

sımdıden hosgelmıs pırtıkkkk
ne zaman gelıoo eve yavrumm

Sağ ol birtanem de henüz gelemedi pırtık evine. 1 ay sonra dediler. O kadar da kendimi hazırlamıştım dün gelecek diye. mafoldumben Ev bile yaptım ona eşimle beraber mutlu mutlu. 1 ay daha beklemem gerekecekmiş. Umarım daha da uzamaz zaman. :1no2:

Son düzenleme:

Pırtıkım gelsin sorarım canım. boshayallersmile

bana sorun varsa,özelden de sorabilirsin arkadaşımmolumunekankayizsmile
güle güle büyütün miniğinizi inşallah:lepi:

Anneleri pisicikleri beslemenin yanında, yalanarak temizlenmeden tutun, kumunu nasıl kapatacağına kadar herşeyi öğretirmiş. Üstelik annesinden erken ayrılan pisicikler biraz daha sert karakterli olurmuş. O yüzden pırtık için iyi olacaktır..
Ama ben de sabırsızlanırdım doğrusu :))))
Mutlu mutlu büyütün inşallah ailenizin yeni üyesini :Saruboceq:

El Yapımı Pratik Kedi -Köpek Evleri..

--------------------------------------------------------------------------------

Mevsim sonbahar olunca kediler sıcaktan saklandıkları mekanlardan evlerin civarlarına gelmeye başladılar, yemek ve su arıyorlar.

Şu dönemler alacağımız kuru mamalar ve vereceğimiz sularla kedileri iyi beslemeliyiz. Bu dönem onlar için en önemli dönem. Sonbahar döneminde iyi beslenirlerse bir kaza olmadığı takdirde kışı atlatabiliyorlar, çünkü bünyeleri güçleniyor. Tabii ki kışın da onlara elimizden geldiğince bakıp mamalarını eksik etmemek, imkan varsa sığınacak barınaklar yapmanın öneminden de bahsetmeye gerek yok.

Mesela büyük boy kolinin üzerine battal boy çöp torbası geçirilip, korunaklı bir yerde yan çevirilir. Tabanına gazete kağıtları ve üzerine eski püskü paçavralar konur. Civarına da kuru mama. Böylece içeri girer sığınırlar. Fazla göz önünde olmaması lazım, mendaburlar alıyorlar ya da kedi düşmanı apartman sakinleri, çevredeki kişiler müdahale edebiliyorlar.
Tabii böyle olmayanlar da epey var. Ben çok yerde görmüştüm bu tekniği, oralardan öğrendim. ınsanlık meselesi, adamlar süper sitede yapmışlardı böyle bir şey.

Görev bizi bekliyor, haydi mamalar alınsın, stok yapılsın. (Evde boş bir kapaklı kovanın içine pek güzel yerleştirilir o mamalar. Hem evdeki kedilerimizden hem rutubetten korunur.)

Her canlı için iyi bir kış olsun...

:lepi:hadi koli evler yapalım 4 ayaklı dostlar içinn..
ıslanmasın minicik patileri..

Son düzenleme:
Anneleri pisicikleri beslemenin yanında, yalanarak temizlenmeden tutun, kumunu nasıl kapatacağına kadar herşeyi öğretirmiş. Üstelik annesinden erken ayrılan pisicikler biraz daha sert karakterli olurmuş. O yüzden pırtık için iyi olacaktır..
Ama ben de sabırsızlanırdım doğrusu :))))
Mutlu mutlu büyütün inşallah ailenizin yeni üyesini :Saruboceq:

Sütten daha kesilmemiş iyice bir beslensin, gereken vitaminini alsın. Geri işleri ben yapacağım. :asigim:

bende yaptım bi tane sanki yağmurda su geçirir gibime geldi eşimde bi kaç kat poşetliyelim dedi
aslında çocuklar dışarda kutuyu mahvederler diyede üzülüyorum :sinifsinif:

bende yaptım bi tane sanki yağmurda su geçirir gibime geldi eşimde bi kaç kat poşetliyelim dedi
aslında çocuklar dışarda kutuyu mahvederler diyede üzülüyorum :sinifsinif:

maleseff cocuklarda bazı gaddar ınsanlarda kutuları attırıolar sınır oluorum dogrusu

Geçen gün hastahaneye gitmiştim. Orada yavru bir köpek vardı çok tatlı idi aynı zamanda aç ve hasta. Eşimi çağırdım hemen koli getirmesini istedim gelirken. Aldık, veterinere götürdük aşısını falan oldu. İyice bir bakıldı neyi var neyi yok diye. Sonra eve getirdim yer yaptım ona yemek, su verdim. Fakat 1 saat sonra arka ayakları tutmamaya başladı. Veterinerini aradım hemen, ilaçtan kaynaklı parazitleri atıyor, aşırı derece de sarmışlar köpeği dedi. Saat ilerledikçe ön ayaklarına vurdu tutmama. Daha sonra sürünmeye başladı. Bir şeyler olduğunu anlamıştım fakat veteriner parazitlerden kaynaklı olduğunu söylediğinden ondan da daha iyi bilmeyeceğimden birşey yapmadım. -Ki yapacak bir şeyim de yoktu. Gözleri kapanmaya başladı açamıyordu. Sanki can çekişiyordu. Ertesi gün hala sürüner bir vaziyette gördüm onu hiç bir yeri tutmuyordu. Rahatsız oldum bu durumdan hemen kaptım veterinere götürdüm. Veteriner bu kadar kötü durumda olduğunu bilmiyordum felç geçiriyor yakın zamanda kaybedeceğiz dedi. Çok üzüldüm o an. Aradık, o kadar göstedik nasıl anlamadı? Ya da gerçekten yapacak bir şey yok muydu? O gün hastahanenin önünden almasaydım diyorum kendime. Belki yaşardı. Fakat baytar şimdi olmasa 1 hafta sonra ölecekti dedi. Ben veterinere bırakıp çıktım bakamadım ameliyat ederken. Ben çıktıktan 2 saat sonra ölmüş. Daha adını bile koyamamıştım. Garip gibiydi. Garibim benim.

Geçen gün hastahaneye gitmiştim. Orada yavru bir köpek vardı çok tatlı idi aynı zamanda aç ve hasta. Eşimi çağırdım hemen koli getirmesini istedim gelirken. Aldık, veterinere götürdük aşısını falan oldu. İyice bir bakıldı neyi var neyi yok diye. Sonra eve getirdim yer yaptım ona yemek, su verdim. Fakat 1 saat sonra arka ayakları tutmamaya başladı. Veterinerini aradım hemen, ilaçtan kaynaklı parazitleri atıyor, aşırı derece de sarmışlar köpeği dedi. Saat ilerledikçe ön ayaklarına vurdu tutmama. Daha sonra sürünmeye başladı. Bir şeyler olduğunu anlamıştım fakat veteriner parazitlerden kaynaklı olduğunu söylediğinden ondan da daha iyi bilmeyeceğimden birşey yapmadım. -Ki yapacak bir şeyim de yoktu. Gözleri kapanmaya başladı açamıyordu. Sanki can çekişiyordu. Ertesi gün hala sürüner bir vaziyette gördüm onu hiç bir yeri tutmuyordu. Rahatsız oldum bu durumdan hemen kaptım veterinere götürdüm. Veteriner bu kadar kötü durumda olduğunu bilmiyordum felç geçiriyor yakın zamanda kaybedeceğiz dedi. Çok üzüldüm o an. Aradık, o kadar göstedik nasıl anlamadı? Ya da gerçekten yapacak bir şey yok muydu? O gün hastahanenin önünden almasaydım diyorum kendime. Belki yaşardı. Fakat baytar şimdi olmasa 1 hafta sonra ölecekti dedi. Ben veterinere bırakıp çıktım bakamadım ameliyat ederken. Ben çıktıktan 2 saat sonra ölmüş. Daha adını bile koyamamıştım. Garip gibiydi. Garibim benim.
:gitme::gitme:.............

senağlamasenağlamasenağlamasenağlamasenağlamasenağlama

X