Altın hesabı açanlar, tercih ettiğiniz banka hangisi?

Sanırım bir alt limit yok. Ben şubeden sadece hesap açtırdım. Daha sonra hesaba havale yaptım

merhaba kızlar,
benim de elimde bir miktar altınım var..
vadeli işlem yaptırdığımızda ne kadar gelir getirir?
çok getirisi yok ise vadesiz işlemle para biriktirmeyi düşünüyorum..
bilgisi olan yardımcı olabilir mi?
:uhm:

merhaba kızlar,
benim de elimde bir miktar altınım var..
vadeli işlem yaptırdığımızda ne kadar gelir getirir?
çok getirisi yok ise vadesiz işlemle para biriktirmeyi düşünüyorum..
bilgisi olan yardımcı olabilir mi?
:bbo:

Ben 1 yıldan beri garantinin altın hesabını kullanıyorum altın hesabından hesap ücreti almıyorlar fakat yanında mecburi vadesiz tl hesabıda açıyorlar ondan hesap ücreti alınıyor yıllık 25 tl idi en son onuda en az iki otomatik ödeme talimatı verince almıyorlar belli bir süre. yalnız onun acısını başka şekilde çıkarıyorlar istemediğin halde elma hesabı açılıyor yine istemediğin halde evine extre gönderip hesabından Ekstre+Bsmv Ücreti diye aylık 3,5 tl para çekiyorlar kaç kere iptal ettirmek istedim yasal olduğunu söylediler iptal etmediler.ikincisi alış ile satış arasındaki farkı çok yüksek (tek artısı atm sayısı fazla) bende iptal ettirip kuveyttürkde altın hesabı açtıracam araştırdım ayrıca fiziki altında verilmeye başlanmış yani hediye falan götürmek istediğinde illa bozdurman gerekmiyor sertifikalı külçe altın olarak veriliyor bu benim için çok iyi bişey..

Benimki işbankası altın hesabı ekimde açtırdım iyiki açtırmışım, açtırdığım günden beri acaip yükseldi, iş bankasında altın hesabı için hesap işletim ücreti alınmıyor.

ah kafam ah almadım düşer diyip diyip şimdi daha da yükselir mi bunu kestiremiyorum işte yoksa alıp iki üç lira kar edip bozmaya bile razıyım.
yorumu olan varmı bu altın daha nekadar çıkar .
dolar düşecek diyorlar altın da ozaman yükselişe devam mı eder.
bilen duyan varsa paylaşırsa iyi olur bu seviyeler almak için riskli ama çıkacaksa da durmak mantıksız

arkadaşlar bulunduğum yerde yalnızca halkbank ve ziraat bankası var.araştırmalarıma göre ziraat bankasında yok ama halkbank da var.aranızda hiç halkbank altın hesabını kullanan var mı acaba?

benim takiplerim ve bilenlere danışmam dolayısı ile altın her sonbaharda ilginç bi şekilde yükseliyor ve ilk bahar aylarında yüksek bir düşüş ve arkasında durgunluk yaşayıp hep ekim kasım ayları yükseliyor.aslında bu aylarda kuyumcular fazla altın satmaz aksine bozarlar.birde artık dolar ve euro fazla kazandırmaz.oda ancak şubat mart gibi biraz yükselir malum turizm mevsiminde nisandan itibaren de düşüş yaşanır.ben biraz tl ciyim borsa yı takip ediyorum ama bu sene biraz uzak kaldım.

kızlar evde altın biriktirmekle bankada biriktirme arasında ne fark var?bankada altın hesabı evde kendi kendine birriktirmeye göre daha mı karlı:S

Bir kere saklama derdi yok.
ıstediğin zaman istediğin yerden bozdurabiliyorsun. Takip edersen anlamlı kar yapma şansın var.
ışçilik ücreti, aldığın altının sahte olma ihtimali yok.
Benim hesabım garantide. Alım satım arasında 50-60 kuruş fark oluyor.
Yükseldiğinde kuyumcu kuyumcu gezip bozduracak yer aramak zorunda değilsin.
Kuyumcular almayı reddedebiliyorlar zaman zaman.
Daha ne olsun...

ayrıca 24 ayar saf altın alıyorsun, geçen haberlerde cumhuriyet altınlarının bile sahtesini yaptıklarını verdi yani.Bu arada kızlar altın düşüşe geçti.

peki altın hesabını para olarak mı açıosun yoksa bankaya gidip altın mı veriosun.ben her ay bankaya 200lira vereim yoksa her ay 200liralık altın mı alıp koyayım,yoksa her iki yöntem de olur mu

arkadaslar bende is bankasina actirmayi dusunuyorum.
ama geri almak istedigimde bankamatikten alamammi,illa bi subeye mi girmem gerekli.

benim iş bankasında altın hesabım var ve çok memnunum. bankamatiktende para çekebilirsin ama akşam 6 dan sonra sabah saat 9 a kadar çekmek istersen bayağı bir düşük fiyata satıyorsun. ama mesai saatleri içinde normal fiyattan satarsın. normalde altın alıp saklamaktan çok daha avantajlı.

peki altın hesabını para olarak mı açıosun yoksa bankaya gidip altın mı veriosun.ben her ay bankaya 200lira vereim yoksa her ay 200liralık altın mı alıp koyayım,yoksa her iki yöntem de olur mu

para olarak açıyorsun. örneğin 1gr altın 55 TL ise sen 1 gr.da alabilirsin 100 gr da alabilirsin. o zaman 5500 TL yatırısın altın hesabın olur. aynı döviz hesabı gibi. istersen cumhuriyet altını olarakta hesap açtırırsın. o zamanda 1 tanesi 350 TL ise ona göre 1 veya daha fazla cum.altını hesabı açarsın. umarım anlatabildim

aaa bu çok ıyı bır yontem esımde her ay 25 grlık altın yapıyor ben evde tutuyordum aslında bankadan altın hesabı almak daha mantıklı

benim iş bankasında altın hesabım var ve çok memnunum. bankamatiktende para çekebilirsin ama akşam 6 dan sonra sabah saat 9 a kadar çekmek istersen bayağı bir düşük fiyata satıyorsun. ama mesai saatleri içinde normal fiyattan satarsın. normalde altın alıp saklamaktan çok daha avantajlı.

çok sağol tatlım ya. bişi daha soruyumm mu?.çekmek için bankamatik kartı mı veriyolar.
bide bu sıralar altın alıyomusunuz.,bide otomatik ödeme talimatımı yoksa dırek mi şube ye girip yatırıyosunuz her ayın altın parasını.:tomato:bide süre nasıl ayarlanıyor.mesela 1 yıllık mı yapıyosunuz

X