Altın hesabı açanlar, tercih ettiğiniz banka hangisi?

bankamatik kartı veriyorlar,şu sıralar almıyorum çok yükseldiği için. ben internetten hesabıma girerek yapıyorum işlemlerimi. maaşım iş bankasına yatıyor o parayla ne alacaksam alıyorum. altın , dolar, hisse senedi falan. altının süresi yok hemen alıp satabilirsin.

bankamatik kartı veriyorlar,şu sıralar almıyorum çok yükseldiği için. ben internetten hesabıma girerek yapıyorum işlemlerimi. maaşım iş bankasına yatıyor o parayla ne alacaksam alıyorum. altın , dolar, hisse senedi falan. altının süresi yok hemen alıp satabilirsin.

cevaplarin icin cok tesekkur ederim canim,sagolasin:1hug:

benim takiplerim ve bilenlere danışmam dolayısı ile altın her sonbaharda ilginç bi şekilde yükseliyor ve ilk bahar aylarında yüksek bir düşüş ve arkasında durgunluk yaşayıp hep ekim kasım ayları yükseliyor.aslında bu aylarda kuyumcular fazla altın satmaz aksine bozarlar.birde artık dolar ve euro fazla kazandırmaz.oda ancak şubat mart gibi biraz yükselir malum turizm mevsiminde nisandan itibaren de düşüş yaşanır.ben biraz tl ciyim borsa yı takip ediyorum ama bu sene biraz uzak kaldım.

para olarak açıyorsun. örneğin 1gr altın 55 TL ise sen 1 gr.da alabilirsin 100 gr da alabilirsin. o zaman 5500 TL yatırısın altın hesabın olur. aynı döviz hesabı gibi. istersen cumhuriyet altını olarakta hesap açtırırsın. o zamanda 1 tanesi 350 TL ise ona göre 1 veya daha fazla cum.altını hesabı açarsın. umarım anlatabildim

teş ederim canıma.s.

kızlar birşey sorcam kafam karıştı da şimdi evde olan altınları biz oraya yatıramıyor muyuz benim annmin bilezikleri seti falan var korkudan nereye saklayacağımızı şaşırdık şimdi biz onları hesaba yatıramıyor muyuz birde getirisi değişken mi ne kadar getiriyor mesela

evdeki altınları saklamak için kasalar var bankalarda ama hesaba çeviriliyormu bilmiyorum tam olarak ama zannetmem. ya satıp tekrar paraya çevirip bankaya gideceksiniz . ama benim ablam kasada sakladı bir süre bankaya yıllık 100 tl civarı kira ödediler. ama bankada altın hesabı açarsanız piyasadaki altın fiyatları ne kadar artarsa o kadar artıyor. satarken işçilik falan düşmesi olmuyor. sadece dolar gibi biraz düşüğüne satıyorsunuz. yani getirisi piyasaya bağlı. düşerde artarda.h

kızlar birşey sorcam kafam karıştı da şimdi evde olan altınları biz oraya yatıramıyor muyuz benim annmin bilezikleri seti falan var korkudan nereye saklayacağımızı şaşırdık şimdi biz onları hesaba yatıramıyor muyuz birde getirisi değişken mi ne kadar getiriyor mesela

yanlış bilmiyorsam bunu birtek kuveyt türk yapıyormuş
yinede siz bir sorun

evdeki altınları saklamak için kasalar var bankalarda ama hesaba çeviriliyormu bilmiyorum tam olarak ama zannetmem. ya satıp tekrar paraya çevirip bankaya gideceksiniz . ama benim ablam kasada sakladı bir süre bankaya yıllık 100 tl civarı kira ödediler. ama bankada altın hesabı açarsanız piyasadaki altın fiyatları ne kadar artarsa o kadar artıyor. satarken işçilik falan düşmesi olmuyor. sadece dolar gibi biraz düşüğüne satıyorsunuz. yani getirisi piyasaya bağlı. düşerde artarda.h

SATAMAYIZ ÇÜNKÜ ANNEME ANANEMDEN HATIRA VE BİZE TAKACAK ONLARI EVLENİRKEN SAĞOL CANIM

yanlış bilmiyorsam bunu birtek kuveyt türk yapıyormuş
yinede siz bir sorun
SAĞOL CANIM BİRGÜN BANKALARI GEZİP Bİ ARAŞTIRMAM LAZIM

her ay illa altın hesabına para yatırman şart değil istediğin zaman istediğin kadar yatırabilirsin. altının o anki gr fiyatına göre kaç gr alacaksan o kadar alır hesabında durur.

bugün kuveyt türk te altına altın hesabı denen hesaptan açtım.

yani altın hesabı.

bir yıl vadeli yaptım. vade olayında faiz kısmını sordum. kesinlikle faiz olmadığını söylediler.

bankadaki arkadaşda tanıdık tı zaten. bir yıl sonundakı kardan da pay alınacağını söyledi.

katılım bankalarının çalışma prensibi kardan pay vermek şeklindedir.

en azından parayı altına yatırırm, lazım oldukça da çekmem, elimdekiyle idare ederim.

1 yılı da bu yzden istedim. sabah ki açılışta alınan altının gram fiyatı ile saat 10:30 daki altının gram fiyatı bile farklıydı. yani altında sürekli bir atış var.

kendimde çalışan biri olduğum için her ay 200-300 yatırmayı düşünüyorum. yoksa başka türlü birikmiyor .

bende kuveyt türk ten vadeli altın hesabı düşünüyorum.minimum nekadarla açılıyor bu hesap bilginiz varmı acaba

altın hesabı kullanan arkadaslara bi sorum olcaktı
bende düsünüyorum hesap actırmayı altınmı vadeli hesapmı kararsız kaldım altın daha iyi gibi..peki altın hesabında diyelimki altın fiyatları düstü yani atıyorum ben 100.tl den aldım bidahaki ay 90.a düstü ozaman hesaptaki paramdamı o sekilde işlem görüyor??
kararsız kaldım tavsiyelerinizi bekliyorum evde birikim yapamıyorum bankaya atarsam dokunamam cokda bişey degil ama ayda 100 100 de olsa ayırmak istiyorum.vadeli hesapmı actırıyım altın hesabımı??
işbankasını düsünüyorum birde ne dersiniz kızlar yardımcı olun lütfen banada bilmiyorumkismile

altın düşerse paranda düşer tabi garantisi yok. garantili olsun diyorsan vadeli açtır ama şu an faizler o kadar düşükki 100 tl yatırsan sana yıllık 7 tl falan faiz verir ancak.yani paranı 1 yıl tutacaksın 7 tl için. onun yerine altını uzun vadeli düşün düşersede üzülme yine çıkacaktır elbet.

hmm tmm tugcecim cok saol yardımın için zaten hesaba dokunmak istemiyorum maksat para birikirebilmek ve güvenli olması sonucda ben cok acil bi durum olmadıkca o paraya dokunmıycam
banka olarak hangilerini önerirsiniz kuveyt yok bulundugum yerde ama diger bankaların cogu var

hmm tmm tugcecim cok saol yardımın için zaten hesaba dokunmak istemiyorum maksat para birikirebilmek ve güvenli olması sonucda ben cok acil bi durum olmadıkca o paraya dokunmıycam
banka olarak hangilerini önerirsiniz kuveyt yok bulundugum yerde ama diger bankaların cogu var
kuveyt türk var bnm çok memnunun.
bide bişe dikkatimi çekti özellikle sabah saatlerinde 7 yada 8 gibi altın fiyatları daha yüksek oluo. bozdurmak isteyenler açısından çok iyi kaydirigubbakcemile5akşam saatlerinde daha düşük oluo.20 liraya kadar edebiliyor.

internet bankaclığından takip ediyorum bayanssulusmilekaydirigubbakcemile2

bende düşünüyorum bakalım vadesiz altın hesabı şimdilik. birikince vadeli yapacağım bir yıl sonra. maaş çektiğim iş bankasından ayda bin tl lik alın ve hesaba atın diyeceğim otomatik talimat yani. kredi kartı borcu olarak yansıtın dicem. öyle bişi varsa tabi :) anca öyle birikecek para. sanki her ay bin tl borç veriyormuşum gibi düşünücem.

arkadaşlar ben 2 hafta sonra evleniyorum nasipse, malum elimizde altınlar olacak. bunla
rı evde tutmak istemiyorum güvenli bir yerde tutup gelir sağlamasını bekliyorum. bankaların altın hesapalrı 24 ayar üzerinden ve belli bir nakit yatırıp onu üzerinden alım satım yapılıyor. fiziki olarak altın yatırıp fiziki olarak altın alabileceğim bir banka/hesap var mı?

Ben maaşımı denizbanktan alıyorum acaba onun da varmıdır altın hesabı

Cevabı mevcut,
"Birkaç Öneri (döviz-altın-katılım)" adlı konuya bakınız..

(bankasya öneririm)

Tşk ederim cevap için
Yaşadığım yerde bankasya yok malesef mirmirmirmir

X