Miyomum var 2 tane ama ocuum yok bir tane bile

Lavanda

Başını eğme dik tut
Kayıtlı Üye
22 Eylül 2008
824
3
Evet kızlar geçen gün doktor 2 tane miyom tespit etti, iltihap için gitmiştim oysaki, miyomlarımdan biri 5,5 cm biri 2,5 cm miş, ve ameliyat dedi hemde açık ameliyatmış alttan olmazmış çünkü kitleymiş,ama benim çocuğum yok, ameliyattan sonra yapışıklık yumurtalıklarda tıkanma yan etkileri olabilirmiş bunları internetten okudum ve baya üzüldüm. Çünkü bu doktor tek çare ameliyat dedi. Sonra arkadaşımın arkadaşı olan ama bulunduğum yerden uzak bi yerde olan bi kadın doğumcuyu telefonla aradım sordum ameliyat olma hatta başka bi doktora bile gitmene gerek yok, sadece takip altına al, 6 cm sınır dedi bana.Bilmiyorum kafam çok karışk çünkü miyomlar hamileliktede sancı olsun düşük olsun erken doğum olsun tüm bunlara sebep olabiliyormuş gerçi benim miyomların bana karnımın hafif şişmesiinden başka bi zararı yok oda öyle çok değil sabah kalkınca nerdeyse bişi yok, ama gün içinde belki başka şeylerden bile olabilir biras şişiyor, ne adet düzensizliği ne adet kanamasında artış ne sancılı adet MaşaAllah bi şi yok, miyomların biri rahmin arka tarafına doğru biride vajene doğruymuş, kıslar napiiim bi akıl verin, bunu yaşayanlardan yardım istiyorum aklım çok karıştı böyle hamile kalmakta var takip altında olup, tam tersi ameliyat olmakta var

Geçmiş olsun... 2,5 cm miyom pek sorun teşkil etmez. ben de 1 sene önce ameliyat oldum . benim de çocuğum yok ve senin gibi miyomun varlığını tesadüfen öğrendim. Hiçbir rahatsızlık vermiyordu. Sadece karnım hızla şişti. ben de ki miyom 14 cm likti. Bu kadar büyük olunca ameliyat kaçınılmazdı. Çok korkmuştum ama çok şükür ameliyat başarılı geçti. hatta iki ay adet gördüm ve sonra hamile kaldım. fakat ben de alamadıkları 5 tane daha miyom var. Doktor onlara dokunamadı. çünkü müdahale edersem rahimi de almak zorunda kalırım dedi. Hassas bir bölgede anlıyacağın. Ne yazık ki hamileliğim düşükle sonuçlandı ama buna miyomlar mı sebep oldu kesin bir şey diyemeyiz dedi doktorlar.
ben ce sen de hemen ameliyat olma çünkü çok fazla büyük değiller başka doktora da git. fikir edin . el becerisi ve tecrübe çok önemli bu konuda. her şeyden önemlisi de doktorun sağduyulu olması. bazı doktorların ne yazık ki umrunda olmuyor senin çocuk sahibi olmadığın ve işlerine kolay geleni yapmayı tercih ediyorlar o da rahmini almak. Neyse sakın moralini bozma . Dediğim gibi ameliyata karar versen bile çok korkulacak bir şey değil. Yeter ki karşına iyi bir doktor çıksın.

merhaba lavanta. bende kasım ayında miyom ameliyatı oldum(açık)istanbulda oldum ameliyatımı.10.5 cm di doktorum kesin açık ameliyat dedi.ameliyat olman gerekiyo anladığım kadarıyla hiç bebişin yok. ben geçen sene mayısta ilk tüp bebek yaptırdım o zaman miyomum 6 cm di. tedavime engelmi diye sorduğumda hayır biz emriyoyu o tarafa yerleştirmiycez dediler.ve tüp bebeğe başladık. ilkten tuttu bebek kesesini görmeye gitmeden 2 gün önce kanama oldum ve düştü.2. içinde kasım ayında tekrar gittim istanbula bu sefer farklı bir hastaneye bi de baktıkki miyom 6 ay içinde 10.5 cm olmuş
ilaçlarımı aldım.ama ameliyatla karşılaştım.ameliyatımı yapan doktorum sende miyom varken nasıl tüp bebek yaptılar sana ,resmen seni sömürmüşler kızım dedi.ve doktoruma güvendim ameliyat oldum ramazandan sonra 2.deneme için tekrar gelicem istanbula inş.ama miyom hamileliği etkiliyo haberin olsun.doktorum şansın dahada arttı kızım dedi
bakalım hakkımızda hayırlısı olur inş. Rabbim herkese verir inş

Ben miyom varken hamile kalınırmı kalınmazmı bilemiycem ama en yakından tanık olduğum bir durumu söylemek isterim sana benim yengem(amcamın eşi) miyom yüzünden ikinci çocuk sahibi olamadı zamanla miyomu birden fazla olmuş bu defada ameliyattan korktu rahmin alınma durumu vardı.. hoş şanslıydı bence birtane çocuğu var ve o buyüzden sanırım fazla umursamadı.. Bence dıktorunun tavsiyesine uy canım ve biran önce miyomundan kurtul..
Geçmiş olsun.a.s.

Son düzenleme:
kızlar ikinci bi doktora gidicem, ameliyat olmak istemiyorum, rahim yapışıkığı yumurta tıkanıklığı olabiirmiş inşaAllah hamile kalmayı düşünüyorum hayırlısıyla tutarda güzel bi hamilelik olur ama ikinci doktorada bağlı tabii şart derse mecbur olucam,bu gün bi arkadaşımla konuştum onunda 5,5 cm varmış doğumdan sonra kaybolmuş, oda doktor takibi ile hamileliğini geçirmiş, Allahım dermansız dert vermesin cümlemize hepinize teşekkürederim

merhaba canım öncelikle geçmiş olsun bende de mıyom vardı 4 cm dı ve doktorum 6 cm olana kadar bı sorun teşkil etmez dedı kı zaten ıyı huylu ıdı ve ben bu arada hamile kaldım hamilelikle bırlıkte de kıstımde buyudu ama bebeğe bır zararı olmadı sezeryan oldum ve hem bebek alındı hem de kıstim alındı sende bence başka doktora daha gıt derım cunku 2 cm kıstler turune göre hamile kalıp normal doğum yaparsan normal doğumla cıkar ama benım kıstımın turu paraoverıan dı yanı kucumeyen ve buyuyen kıst ti.. belki senınkıde fibrokistik tir ve zararı yoktur başka doktora gıt için rahatlar

sağol canım ya böyle konuşunca rahatlıyorum nasıl özel bi doktordur buya hiç bi bilgi vermedi yerini bile telefonda sordum öğrendim insan kesmek bu kadar kolaymı para için bu kadar mı küçülür insan

Merhaba canım sen bu konuyu açalı epey olmuş inşallah hersey gelip geçmiştir. Ben de aynı durumdayım nasıl bir tedavi izledin paylaşırsan sevinirim...

Geçmiş olsun... 2,5 cm miyom pek sorun teşkil etmez. ben de 1 sene önce ameliyat oldum . benim de çocuğum yok ve senin gibi miyomun varlığını tesadüfen öğrendim. Hiçbir rahatsızlık vermiyordu. Sadece karnım hızla şişti. ben de ki miyom 14 cm likti. Bu kadar büyük olunca ameliyat kaçınılmazdı. Çok korkmuştum ama çok şükür ameliyat başarılı geçti. hatta iki ay adet gördüm ve sonra hamile kaldım. fakat ben de alamadıkları 5 tane daha miyom var. Doktor onlara dokunamadı. çünkü müdahale edersem rahimi de almak zorunda kalırım dedi. Hassas bir bölgede anlıyacağın. Ne yazık ki hamileliğim düşükle sonuçlandı ama buna miyomlar mı sebep oldu kesin bir şey diyemeyiz dedi doktorlar.
ben ce sen de hemen ameliyat olma çünkü çok fazla büyük değiller başka doktora da git. fikir edin . el becerisi ve tecrübe çok önemli bu konuda. her şeyden önemlisi de doktorun sağduyulu olması. bazı doktorların ne yazık ki umrunda olmuyor senin çocuk sahibi olmadığın ve işlerine kolay geleni yapmayı tercih ediyorlar o da rahmini almak. Neyse sakın moralini bozma . Dediğim gibi ameliyata karar versen bile çok korkulacak bir şey değil. Yeter ki karşına iyi bir doktor çıksın.
Canım ameliyatını kim yaptı?

X