Çocuk Hastalıkları Demir damlası kullanan anneler...

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

TLAYSI

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Aralık 2008
283
0
Bir haftadır kızıma demir damlası veriyorum ama hala kakasının rengi sarı, bildiğim kadarıyla demir kullanan bebeklerin kakası koyu renk olur. Endişelenmeye başladım acaba bağırsakları emilim yapmıyor mu? zaten kilo alımı da çok az. Demir damlası kullanan anneler tecrübelerinizi paylaşır mısınız?

Hmm. Dediğin doğru ama bilmiyorum bebiklerde de oluyor mu öyle renk değişikliği.. Aile hekimini arayabilirsin..

yeterli miktarda veriyormusun* hergün kaç kere kaka yapıyor* eğer iki üç güne kaka yapıyorsa yeni kararacaktır diye düşündüm bizimde 3. günmü ne kararmıştı.

canım benim kızımında damladan sonraki ilk kakası normal olmuştu fakat ikinciden sonra yeşillenmeye başladı..hatta bi ara bırakmıştık ona rağmen yeşil oldu ikincide tekrar sarardı..yani zaman alabilir bence endişe etme hemen...hangi marka acaba sizin damla?bi doktoruna sor yinede...

merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım.. kızım 6.5 aylık bizim doktorumuz 1 hafta önce başlattı kan ilacına.benim kızımın kakasının rengi hemen değişti.yeşil vede katı bende telaş ettim aradım doktorunu korkacak bişey yok normal dedi asıl değişmesse anormal dedi.ihmal etme arkadaşım hemen ara ya da git derim doktoruna.

benim oğlum 7 aylık 5 aylıktan itibaren demir damlası kullanıyruz ek gıdayı fazla yediği için benim oğlum günde en az 2-3 kere kaka yapar..bazıları sarı oluyo sonraki koyu renk oluyo veya karışık sarıyla başlayıp koyu renkle bitiriyo..devamlı mı koyu renk olması lazım acaba?genelde yoğurt çok yediği zaman sarı oluyo kakası..

X