Kromozomal bozukluk nedeniyle düşük yapanlar tecrübelerimizi paylaşalım

NURDVC

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
29 Mart 2008
137
4
46
Ben iki defa tüp bebek yaptırdım ve ikisinde de hamile kaldım ancak ilkinide ikincisinide kaybettim ilkinde bize bir neden gösteremediler ancak ikinci gebeliğimde sonlandıktan sonra yapılan genetik araştırma da bebeğimde kromozom bozukluk çıktı ve bizdende tetkik yaptırmamız istendi ve nitekim bende kromozom bozukluk olduğu ortaya çıktı. Bu sayfayı açmamın nedeni belki birbirimizin tecrübelerinden faydalanır ve kendimize bir yol çizebiliriz.

canım geçmiş olsun...Allah sabır versin...benimde negatif sonuçlarım var....bende yaptırıcam......ama hiç bir bilgim yok....

geçmiş olsun bitanem konu hakkında hiç bi bilgim yok bitanem

nur sımdı ne olcak pgtylemı yapılcak acaba pekı canım bak bastan ısteseler ortaya cıkcaktı ve bu dusuklere uzulmuyecektın ben doktorlara bu yuzden kızıyom bende karyotıp analızı yaptırdım ınsallah bı sey cıkmaz

canım ebriyoya pgt denilen genetik analiz yapılıp sağlıklı emriyoları tespit edip onları transfer edecekler.

ayni dertten muzdaribim yas 35 bi kizim var saglikli cok sükür birini kizimdan önce 6-7 si kizimdan sonra 7- 8 düsügüm var kromozon anomalisi bende var bizim carede önce de allahdan sonra pgt li tüp bebek kannda pihtilasma sorunu varmi yokmu ona baktiriyom simdi varmis hatta ama cokmu azmi bilmiyom bu genetik taninin günah olup oladiginitam bilmiyom hakkiyla ögrenmek isterdim bilmiyom valla öyle bekliyom allahim yardimcimiz olsun simdi asiri demir eksikligim var tabiki düsüklerden cok kayibi oldu bu yüzden carpinti nefes darligi olustu

Allah sağlık versin cnm benim durumumda net değil ama düşük olursa bende kromozom testi yaptırcam bida yaşamak istemiyorum nerdeyse 7. haftaya gircem hala kalp atışı yok bebişimin

bende iki kere tüp bebek yaptırdım ikiside düşükle sonuçlandı.kalp atışı duyulmadı.boş gebelikmiş,krmozom testleri yapılması lazım .çok korkuyorum bişey çıkacak diye,genetik açıdan inceleyen en iyi hastane hangisi acabe 3.tüp bebeği hangi hastanede yaptırmamı tavsiye edersiniz.

canım geçmiş olsun...Allah sabır versin...benimde negatif sonuçlarım var....bende yaptırıcam......ama hiç bir bilgim yok....
Çok teşekkür ederim. Allah sanada sabır versin. İnşallah aynı acıları bir daha yaşamayız.a.s.

bende iki kere tüp bebek yaptırdım ikiside düşükle sonuçlandı.kalp atışı duyulmadı.boş gebelikmiş,krmozom testleri yapılması lazım .çok korkuyorum bişey çıkacak diye,genetik açıdan inceleyen en iyi hastane hangisi acabe 3.tüp bebeği hangi hastanede yaptırmamı tavsiye edersiniz.
Benimle aynı şeyleri yaşımışsın, yalnız benimkiler kürtajla alındı. Kalp atışları duyulmadığı için. İzmirde yaşıyorum. Genetik testimizi Ege Üniversitesinde yaptırmıştık. Birçok merkez var bu konuyla ilgili. Doktorum iki merkez önermişti biri bu biride özel bir merkezdi. Ben ilkini Ege de yaptırdım, ikincisinide özel bir hastanede, ikiside tutmuştu. ancak sonu kötü oldu. Bir daha denemeye şuan için kendimi hazır hissetmediğim için hastane araştırmadım. Ama Malatyada Doğu Fertil Tüp Bebek hastanesi var. Bizim bi tanıdık orda yaptırdı, yaşadıklarını yakınen biliyorum. başka doktorlar olmaz gözüyle bakıyorlardı. Ama Allah nasip etti. İlk denemesinde tuttu ve şimdi Maşallah 5 aylık hamile. Umarım Güzel Allahım bizede o güzel duyguyu tattırır. a.s.

Allah sağlık versin cnm benim durumumda net değil ama düşük olursa bende kromozom testi yaptırcam bida yaşamak istemiyorum nerdeyse 7. haftaya gircem hala kalp atışı yok bebişimin
Amin canım cümlemize. Lütfen kötü şeyler düşünme, güzel şeyler düşünmeye çalış kiminin geç duyuluyormuş, ben hamileliklerimde sürekli çok korkardım bir şey olacak diye, ne kadarda yanlışmış, ha tamam sonu kötü oldu ama şimdiki aklım olsaydı her anını yaşardım hamileliklerimin, sonunun ne olacağını bilemiyosun tabi ama o güzel zamanları yaşamak bile güzel inan bana, inşallah Güzel Allahım bebişini sana bağışlar. Amin. Sevgiler.a.s. :nazar::nazar::nazar:

ayni dertten muzdaribim yas 35 bi kizim var saglikli cok sükür birini kizimdan önce 6-7 si kizimdan sonra 7- 8 düsügüm var kromozon anomalisi bende var bizim carede önce de allahdan sonra pgt li tüp bebek kannda pihtilasma sorunu varmi yokmu ona baktiriyom simdi varmis hatta ama cokmu azmi bilmiyom bu genetik taninin günah olup oladiginitam bilmiyom hakkiyla ögrenmek isterdim bilmiyom valla öyle bekliyom allahim yardimcimiz olsun simdi asiri demir eksikligim var tabiki düsüklerden cok kayibi oldu bu yüzden carpinti nefes darligi olustu
Çok çok geçmiş olsun. Allah kızını sana bağışlasın. Bende de pıhtılaşma sonuru var ayrıca prolaktin hormonum yüksek yani sorun bir değil. Allah yardımcımız olsun. Tüp bebek hakkında Hocalar günah olmadığı yönünde açıklama yapmışlardı madem tüp bebek günah değil neden onun sağlıklı olanının transferi günah olsun ki değilmi, çünkü onada insan müdahele ediyor diğerinede, ama bunu söylerken bunun benik düşüncem olduğunu belirteyim. Sevgiler.a.s.

canım ebriyoya pgt denilen genetik analiz yapılıp sağlıklı emriyoları tespit edip onları transfer edecekler.
Evet canım öyleymiş, genetik danışma aldığımız zaman doktorda aynı şeyi söyledi. Hayırlısı bakalım bir dahaki sefer olursa öyle olacak başka çare yok... Sevgiler.a.s.

nur sımdı ne olcak pgtylemı yapılcak acaba pekı canım bak bastan ısteseler ortaya cıkcaktı ve bu dusuklere uzulmuyecektın ben doktorlara bu yuzden kızıyom bende karyotıp analızı yaptırdım ınsallah bı sey cıkmaz
Evet canım bende bundan dolayı doktorlara çok kızgınım, bunu bize baştan söyleselerdi ne gerekiyorsa yaptırırdık, bende bunun sitemini doktoruma yaptığım zaman ikinci düşükten sonra böyle bir araştırmaya gerek duyuyorlarmış. Ne yani bu araştırmayı yaptırmak için bizim bu kadar acı çekmemiz mi gerekiyordu. Çok anlamsız ve saçma. Zaten neden insanlar tüp bebek yaptırıyorlarki zaten, en ince ayrıntısına kadar tetkikler yapılsında güzel bir sonuç alınsın diye değilmi, her kese baştan sona kadar aynı prosedür uygulanıyor, taki bizim gibi birçok aşamadan geçtikten sonra bu tetkikler isteniyor. dur bakalım daha yapılması gerekipte yapılmayan başka neler var inşallah bir daha aynı acıları çekmem. Lütfen bi daha olmasın. Sevgiler.a.s.

Çok teşekkür ederim canım. Amin. Genetik tetkik yaptıracaksın sanırım. Yaptığın tek şey eşinle beraber gidip kan vermek sonuç biraz geç çıkıyor ve sonucu önce doktorun değerlendiriyor sonra gerek duyarsa genetik danışmanlığa yönlendiriyor (inşallah buna gerek kalmaz) genetik danışmanlıkta da ne sorunun olduğunu anlatıyorlar ve nasıl bir tedavi izleneceği konusunda yönlendiriyorlar, hepsi bu. İnşallah bi problem çıkmaz. Sevgiler. a.s.

iki defa normal yolla hamile kaldım ve ikisindede kürtaj olmak zorunda kaldım. ilkinin kalp atışları duyuluyordu sonradan durdu. ikincisi hiç duyulmadı.genetik test yaptırdık ve sorun olduğunu öğrendik. sonucu daha almadık doktorla tel.de görüştük ve bize pgt yöntemiyle tüp bebek yapılması gerektiğini söyledi. çok korkuyorum ve şimdiden çok streslendim. Allahım herkese hayırlı evlatlar nasip etsin.:Saruboceq:

merhaba arkadaşlar bende ilk tedavimde hamile kalmıştım bebeğimin kalbi atmadığı için kürtaj olmuştum.hemen doktoru arayıp test yapayımmı dedim olmaz dedi daha erken 2 veya 3 düşükten sonra dedi tabi ben dinlemedim kendi başıma başka bir hastanheye baş vurup yaptırdım ve kan pıhtılaşması çıktı bende,ama nasıl bir testti bilmiyorum kromozon testi dediğiniz şey nasıl birşey bilmiyorum o yüzden daha açıklayıcı bir şekilde anlatırmısınız benim test kağıdımda bir sürü vitamin ismi ve değerleri var herhalde bu kromozon testi değil değilmi

X