Doğuma Hazırlık yenidoğan için mama...

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

gokay072664

Annesinin Bitanesi DEFNE
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2009
231
4
selam kızlar.. gerçi bi topik de doğum yapanlar bölümüne açtım ama olsun.. doğum hazırlıkları yaparken aklıma geldi.. doğum yapınca birkaç gün süt gelmeyebiliyormuş. malum hemen sütümüz gelmezse bebeğe mama verilmesi lazım bu sürecte.. bu mamayı nasıl alıcaz.. doğumdan önce bi cocuk doktoruna mı sormak lazım.. hastane cantasında bulunması gerekiyor sanırım ama ne marka ve ne özelliğe göre alıcaz bilmiyorum.. siz naptınız?

bence hiç kendine mamayı filan empoze etme canım..
sütüm gelecek ve ben çatır çatır emziricem beslicem bebeğimi de kendi kendine..
şimdiden helva ye bol bol..oh üstünede su iç..sütlerin coşsun inşallah

bu tarz endişelerin varsa sana 7. ayından itibaren rezeneve anoson karışımı çay öneririm
ben aktardan aldım pi poşet rezene bi poşet anason nasıl demleneceğini onlar anlatıyolar ben ikisini bi kavonozda karıştırdım kaynamış suyun içine 1 tatlı kaşığı atıyorum bu karışımdan 5. dk bekletip süzüp içiyorum
yada sallamalardan alabilirsin

birde 37. haftanda milupa still tea yada humana still tea çaylarından alıp içebilirsin
ve yine son ayında şekersiz kayısı incir kompostosu yapıp içebilirisn bunlar süt yapıyor
bol bol sütün olur
eğer biberon maması ve3rmen gerekirse kesinlikle normal biberon kullanma dr. browns'un doğal akış biberonu var damla damla anne sütü gibi akıyor

X