Normal doğum yapanlar lütfen...

asase

Guru
Kayıtlı Üye
7 Temmuz 2009
61
18
43
Merhaba arkadaşlar 14 saat süren aralıksız sancı sonucu açılmam 3 cm oldu,doktor açılmamın olmadığını ve bebeğin doğum kanalına inmediğini söyleyerek beni sezeryana aldı,ancak ameliyat masasında bile açılmam ne durumda diye kontrol etti,doktorun bu davranışı bekleseydim açılma olur muydu,bebek iner miydi sorusunu aklıma getirdi?Tabi iğne vurulduğu için sezeryan oldum,vazgeçmek gibi bir şansım olmadı,sezeryan yapılacak kken bebek geldiği için bir bayanı masadan kaldırdılar,nasıl bir mantık anlamıyorum,normal doğum yapamazsınız diyorlar sezeryana alıyorlar sonra da normal doğum yapabilir mişsiniz,bebek gelmiş bile diyorlar.Doktorlar hiç bekleme yanlısı değiller,ya da bekleme konusunda motive etmiyorlar,ben ilk teklifte beklemek istediğimi söyledim ama ikincide korktum,doktor özel doktorum değildi,kendisi gelemedi,sonuçta doktora güvenmek zorunda kalıyoruz.

Sizler toplam ne kadar beklediniz,sancılarınız kaç saat sürdü paylaşır mısınız lütfen?

merhabalar.. öncelikle bebeğini güle güle büyüt canım.. yaklaşık 10 ay once doğum yapan bir arkadasımın basından gecen olayı anlatayım sana.. öncelikle onun doktoru zaten bi garipti.. 9 ay boyunca kıza sezeryan modu verdi.. yok normal doğumda 40 dikiş atılcak bilmem nerene kadar yırtılcak.. sen daha gencsin işte oran bozulmasın sarkmasın falan filan.. bunları duyunca ben bile yuhh dedimm yanii.. neyse kız artık girdi doktoruna güvenerek sezryan ameliyatına... epidural oldu.. tabii uyanık herşeyi duyuyo.. doktor ve yanındakiler konusmaya baslamıs.. işte bebeğin baş çevresi aslında küçük, normal doğum yapabilirdi falan diye.. tabii olmuş bitmiş o saatten sonra cok gec.. ben bunları tamamen doktorların bencilliği olarak nitelendiriyorum..bazı doktorlar normal doğum uzun bi süreç aldığı için zaman kaybı olarak görüyolar ve cok kızıyorum.. ama tabii senin olayın farklı arkadasım.. sonucta sen baya bi sancı cekmişsin..

13 saat sonucu açılmam oldu ben artık yalvardım sezeryan yap diye doktoruma ama yapmadı zaten baştan beri normal konuştuk sen bu kararı almakla yarı doğumu yaptın zaten dedi ve beni normal doğurttu 13.saate kadar benımde 3 cmdi son yarım saatte mucize oldu ve 7ye çıktı doğumhanedeki pelvik muayene sonucu hemen 9a çıktı ve doğumu yaptım..

canım maalesef bazı doktorlar ameliyat yanlısı..çok şükür benim doktorum başından beri normali zorlucaz olmazsa sezeryan demişti..bana birgün boyunca suni sancı verdiler fakat hiçsancım gelmemişti..ben çok bunaldım bekle bekle dedim dr. hanım alın beni ameliyata..aman yelizcim ameliyat nedir ki 5 dakikalık iş ama ben senin normal doğum yapmanı istiyorum demişti ve sonuna kadar bana destek olmuştu..ikinci gün 4 saatlik sancı sonrası doğumum gerçekleşti..yani bilemiyorum canım hayırlısını istemek lazım..

slm arkdşlr bende çok sancı çektim ama deydi
o anı çanlı canlı yaşamak gibisi olamaz ...sezaryan düşünen arkdşlr ltfn birkez daha düşünün. inanın normal doğum harika bişey nekadr çok sancı çeksende...

selam arkadaşlar
canım öncelikle bebeğini hatılısı ile büyüt inşallah hayat bundan sonra başlıyor bunada inan... doktor meselesine gelince maalesef bitrçokdoktor hastayı psikolojik olarak sezeryana yöneltiyor çok şükür ebnim doktorum bu konuda çok iyidi sonuna kadar normak dedeik be sonundada normal doğum yaptım gece 3 de başladı sancılarım sabah 9 a kadar 5 cm oldu sonra epidural yaptırdım ve saat tam 12de oğlum dünyaya geldi. bilgi isteyenler için hisar hastnesind edoğum yaptım doktorumda filiz topuzdu

merhabalar.. öncelikle bebeğini güle güle büyüt canım.. yaklaşık 10 ay once doğum yapan bir arkadasımın basından gecen olayı anlatayım sana.. öncelikle onun doktoru zaten bi garipti.. 9 ay boyunca kıza sezeryan modu verdi.. yok normal doğumda 40 dikiş atılcak bilmem nerene kadar yırtılcak.. sen daha gencsin işte oran bozulmasın sarkmasın falan filan.. bunları duyunca ben bile yuhh dedimm yanii.. neyse kız artık girdi doktoruna güvenerek sezryan ameliyatına... epidural oldu.. tabii uyanık herşeyi duyuyo.. doktor ve yanındakiler konusmaya baslamıs.. işte bebeğin baş çevresi aslında küçük, normal doğum yapabilirdi falan diye.. tabii olmuş bitmiş o saatten sonra cok gec.. ben bunları tamamen doktorların bencilliği olarak nitelendiriyorum..bazı doktorlar normal doğum uzun bi süreç aldığı için zaman kaybı olarak görüyolar ve cok kızıyorum.. ama tabii senin olayın farklı arkadasım.. sonucta sen baya bi sancı cekmişsin..

aynısı karşı komsumun kzına oldu. dr kafası şöyle büyük , normal doğuramazsın, yok 4 kilo doğacak vs.
kızın yaşı küçük zaten korkmuş . aynen ameliyat esnasında aa ben buna buyuk demştim aslında kucukmuş demiş ve cocuk 3.300 doğdu.

merhaba....bende hep normal doğum yapmak üzereydim ama olmadı doğum kanalı dar ve bebek kanala girmemiş...mecburen sezeryen oldum hiç istemezdim hemde çok ağırılarım oldu.hiç tavsiye etmem arkadaşlar

selam arkadaşlar
canım öncelikle bebeğini hatılısı ile büyüt inşallah hayat bundan sonra başlıyor bunada inan... doktor meselesine gelince maalesef bitrçokdoktor hastayı psikolojik olarak sezeryana yöneltiyor çok şükür ebnim doktorum bu konuda çok iyidi sonuna kadar normak dedeik be sonundada normal doğum yaptım gece 3 de başladı sancılarım sabah 9 a kadar 5 cm oldu sonra epidural yaptırdım ve saat tam 12de oğlum dünyaya geldi. bilgi isteyenler için hisar hastnesind edoğum yaptım doktorumda filiz topuzdu

merhaba çalıkuşu ilk defa duyuyorum normal olsun diye direten doktor. Benimkide sezaryan yanlısı gibi 37. haftamdayım cuma günü muayeneye gitcem eğer normal doğum için olumsuz bişey söylerse başka bir doktora daha muayene olcam gittiğin hastane bana yakın sayılır çekmeköy de oturuyorum bende doğum ücreti ne kadar verdin arkadaşım ?

Meraba kizlar bende 3 hafta once normal dogum yaptim yurtdisinda yasiyorum ve burada cok ciddi bi sebep olmadigi surece normal dogumu tavsiye ediyolar Turkiyede sanirim dr lar isin kolayina kaciyolar bende 14 saat sanci sonunda 5 cm acilma oldu sonra hastaneye gittik ve orada epidural oldum ve 7 saat boyunca suni sanci verdiler nihayetinde acilma tamamlandi ve normal dogum yaptim cok zor gecti alttan kestiler filan ama zaten ben sezeryan olmamak icin cok dua ettim :) normal dogum yapin kizlar ..

peki çok acıyor mu normal doğum?

Normal dogum tabiki aciyo felaket sancilar oluyo ama sakin korkmayin benim dogumum agir gecti bu demek deildirki herkesinkide bu sekilde olucak ..Arkadasim ilk dogumuna ragmen 5 saatte dogurdu geldi benimkisi 1 gun surdu Normal dogumda herseyi birebir yasiyosunuz gercekten guzel bir duygu bebisin basi ciktiginda hersey bitiyo ve ertesi gun normal yasama donuyosunuz istediginizi yeyip iciyosunuz ama sezeryanin agrisi daha kotu diye biliyorum..

selam bende normal dogum (suda)yapanlardanim.suyum geldi ve hastaneye gittik 4 cm acilmisti bile.sonra küvete girdim suda belki biraz rahatlarim diye daha rahatti ama sancilar inanilmazdi belden igne istiyorum dedim ebe bakiyim ne kadar acilmis dedi 7 cm olmus saclari görünüyo dedi simdi igne yaparsak 2 saatte etkisini görüceksin,sen o zamana kadar coktan doguracaksin dedi.ve benim dogumum toplam 2 saat sürdü 07.00 de hastanedeydim 09.03 te bitanemi kucagima aldim.sancilar ne kadar dayanilmazda olsa anne oldugunuzu anliyorsunuz.simdi yine hamileyim bir aksilik olmazsa yine normal istiyorum.insallah bu dogum dahada kisa olur :)) Allah kolayligini veriyo

ben rutin kontrol diye gitmiştim,4 cm açılma vardı,doktor bırakmadı yatırdı hastaneye,zaten 40.haftadaydım..hiç sancım olmadığı için suni sancı verdiler..15 saat sürdü,ben ısrarla sezaryen istedim ama ne doktoruma ne de aileme kabul ettiremedim..sonunda zorda olsa normal doğum yaptım...ama herşeye rağmen bir canın bir diğer canın içinden çıkışına şahit olmak dünyanın en müthiş şeyi.......

sezeryan doğal değil [
weight.p

Ben sezeryan taraftarlarındanım çok korkuyorum normal doğumdan. Sezeryan sızıları insanı bağırtacak kadar değil en azından. Ben sezeryana diş çekilirken yapılan uyuşturucu iğne veya ameliyat olunurkenki alınan narkoz gözüyle bakıyorum. benim bir komşum anlatır hep kendimi tutmasam takside doğurcaktım der. Öyle kolay geçeceğini bilsem ben de normal isterim.herkesin doğumu kolay geçer inşall:ecrin_bebek:ah.

merhaba ben hale şuan 37. haftamın içindeyim.doktorum bebegın basının buyuk oldugunu benımde ılk dogumum olacagı ıcın cok zor doğum yapabılecegımı soyledı.ben zaten normal dogumdan korkuyordum sezeryan olacaktım.ama sızın yazıdklarınız okudum acaba bneım bebegımde normal mı benı sezeryanamı yonlendırmeye calsıyor doktorum nolur bana bıraz moral verın cok psikolojım bozuldu:KK43:

merhaba...bende 3 ay önce sezaryan oldum herşey normal gidiodu son ana kadar normal olcaktı doğumda doktorum bebeğin kalp atışları yükseldi dedi ve beni apor topar sezaryana aldılar hala kafama takılıyo normal doğumu niye bekletmedi nede olsa sezaryan onlar için basit die...özeldi benim gittiğim hastane bebeğin kalp atışları yükseldi deyince ben bide büyük doğum hastanesine gittim ordakiler yok öle bişi herşey normal dedi ben doktorumla bunları konuşmaya gidince hayır durum kötü hemen alıyoruz dedi ve kendimi ameliyathanede buldum:KK43:genel anestezi ile oldum ama hiç tavsiye etmiorum kendi caının derdine düşüp bebekle ilgilenemiorsun kesinlikle normal doğumm

merhaba ben hale şuan 37. haftamın içindeyim.doktorum bebegın basının buyuk oldugunu benımde ılk dogumum olacagı ıcın cok zor doğum yapabılecegımı soyledı.ben zaten normal dogumdan korkuyordum sezeryan olacaktım.ama sızın yazıdklarınız okudum acaba bneım bebegımde normal mı benı sezeryanamı yonlendırmeye calsıyor doktorum nolur bana bıraz moral verın cok psikolojım bozuldu:KK43:

canım benim de bebegim iriydi ve kafası büyüktü benim de ilk dogumumdu ben normal istiyordum dr. um da normal taraftarı bir dr. ama 7 saat suni sancı sonunda bebek inmedi ve acılma olmadı mecbur sezeryan oldum.

X