lasz (Antidepresansz)Yaam isteyenlerin paylam alan

İlaçsız yaşam isteyenlerr yada yapamam diyenler buyrunn anketimize

• Ankete Katılan
    314
balım Sarı kantaron için çok teşekkür ederimŞeniz

hemen alacağım....depresyonda değilim ama bu bilgiye ulaştığım için kullanmak istiyorum"Adet öncesi semptomların, gerginliğin ve sancının azaltılmasında yardımcıdır."

adet öncesi çok gergin oluyorum kötükedihüso...ve bundan kurtulmak istiyorummafoldumben

Sarduşum evet bu şifalı bitkii çokk şeye iyi geliyorr.Benim miğde gazına çok iyi geliyorduu rahatlatıyordu miğdemi :)sende dene adet öncesi içinn şifa olsun hepimize inşallahzemuszemusŞeniz

çok harika bir yazı arkadaşım özellikle şu ara böyle bi yazıya çok ihtiyacım vardı bende 1 sene ilaç tedavisi gördüm ve 3-4 aydır işsizim ve boşluğa düştüm şu aralarda da illet hastalık yeniden hortluyor gibiydi tekrar ilaca sarılmamamız lazım dediğin gibi, herşey insanın beyninde bitiyor allah hepimize acil şifalar versin umudumuzu hiçbir zaman yitirmememiz dileğiyle...

kızlar bende sarı kantaron kullanmıştım bi ara
ama çay olarak etkili olmadığını duydum
gidip john wort aldım. içinde bu ottan kapsüller vardı
serotonin hormonu için 0.3 hpyricin almak gerekiyor
yani bu kapsüllerden 3 tane yutmak gerekiyor
ben 2-3 gün aldım ve çarpıntı yaptı
hemen bıraktım
belki biraz daha kullansam çarpıntı geçerdi
ama cesaret edemedim
başka deneyen var ı acba??

kızlar bende sarı kantaron kullanmıştım bi ara
ama çay olarak etkili olmadığını duydum
gidip john wort aldım. içinde bu ottan kapsüller vardı
serotonin hormonu için 0.3 hpyricin almak gerekiyor
yani bu kapsüllerden 3 tane yutmak gerekiyor
ben 2-3 gün aldım ve çarpıntı yaptı
hemen bıraktım
belki biraz daha kullansam çarpıntı geçerdi
ama cesaret edemedim
başka deneyen var ı acba??

Ben hiç kullanmadım biliyorum ama duymuştum kapsülleriniCADIARZU

evet kızlar bende kullandım ilaçlarlardan ama banamısın demedi 2 sene psikiyatriden yardım aldım ve o anlarda hamileydim çok zor günler geçirdim yalnız kalamadım dışarı çıkamadım yalnız başıma her an kalp krizi geçiriyorum sanıyordum bu da beni mahfetti çok zordu hayat o kadar boştuki karnımdaki çocuğu bile hissetmiyordum 2 yaşındada oğlum vardı hergün annme bırakıp eşimin iş yerine gidiyordum 9 ay taşındım işe birşeyde yapmıyordum oturuyordum kimseyle konuşmuyordum doktor doktor geziyordum dünyanın parasını harcadım hayat berbattı heran ölecem korkusu vardı çok korkuyordum ölmekten çok zor günlerdi ama neyseki doktorunu bulunca herşey değişti 2 sene boşa gitti 2 senede tedavi gördüm daha iyiyim şimdi ama ara ara gene yokluyor tam anlamıyla yenemedim hayattan tat almıyrum bazen çok zor hastalıkmış allah kimsenin başına vermesin herkeze şifa versin yüce allah benim yazacaklarım bu kadar kendinize iyi bakın

Kızlar ne varsa bende vardı...panik atak birsürü anksidiye bozukluğu doktor bir sürü şey söylemişti ama hatırlamıyorum... Hepsini atlattım. şimdi hiçbişeyim yok ve ilaçta kullanmıyorum. Ama hiç destek almadım. Yani sokakta yalnız yürüdüm yalnız alışverişe çıktım ve yalnız metroya bindim... Herkes gibi...temelinde şunu düşündüm... Eğerki verecek bir canım varsa alsın allahım ona feda olsun... Ama hala yaşıyorsamda bu nefesi kendime zindan edemem... Bide hep yarın daha iyi olacağım diye düşünerekten birşeyler yapmaya çalıştım...

Kızlar ne varsa bende vardı...panik atak birsürü anksidiye bozukluğu doktor bir sürü şey söylemişti ama hatırlamıyorum... Hepsini atlattım. şimdi hiçbişeyim yok ve ilaçta kullanmıyorum. Ama hiç destek almadım. Yani sokakta yalnız yürüdüm yalnız alışverişe çıktım ve yalnız metroya bindim... Herkes gibi...temelinde şunu düşündüm... Eğerki verecek bir canım varsa alsın allahım ona feda olsun... Ama hala yaşıyorsamda bu nefesi kendime zindan edemem... Bide hep yarın daha iyi olacağım diye düşünerekten birşeyler yapmaya çalıştım...

sizi bu düşündüklerinizden dolayı tebrik ederim...alkisalkisalkis çok zor olanı
başarmışsınız..."hala yaşıyorsam bu nefesi kendime zindan edemem..."çok doğru
ve etkileyici bi söz....bunu düşünmeniz ve uygulamanız çok güzel....
sanırım bide en önemlisi yarın daha iyi olcağım diyerek motive....
herkesin bunları uygulayacak gücü ve sabrı bulmasını dilerim arkadaşlar....

''İNANDIĞINIZ GİBİ YAŞAMAZSANIZ, GÜN GELİR YAŞADIĞINIZ GİBİ İNANMAYA BAŞLARSINIZ'' "Hz.ÖMER"

Allah hepinize hepimize şifa versin.....Beden hastalıkları zordur evet..ama ruhla ilgili hastalık ve sıkıntılar çok daha zor.. çok sevdiğim yakınım yıllardır hasta.. ama keşke basit depresyon panik atak falan olsa..daha ağırı.. bu yüzden ruh sıkıntılarının ne zor olduğunu biliyorum.
Nacizane tavsiyelerimi yazmak isterim;
* Lütfen ve lütfen maddi durumunuzu zorlayabilirseniz mutlaka psikoterapiye gidin. İlaç tek başına hiçbi işe yaramaz bana kalırsa. mutlaka destekler olmalı. düşünün kilo vermek vüdunuzu güçlendirmek güzelleştirmek istiyorsunuz. ne yapmalıyız.sadece yemeyi kesersen spor egzersiz yapmazsan sarkma olabilir cillte pörsüme olabilir kilo verirsen. yada sadece spor yapıp cips tatlı bol yemeye devam edersen yine kiilo verip güzelleşemezsin..ama ne diyor doktorlar bol su için şundan yiyin yok spor yapın yok yoga..sıkılınca yemeyin falan fıstık..yani birçok koldan çözüm mümkün... bu yüzden de sırf ilaç kullanmak ruh sıkıntılarında kesinlikle bence çare değil. TERAPİ çok önemli.
* Size güç verecek, olumlu düşünme gücünüzü arttıracak kitaplar, yazılar okuyun. Etkileyen beğendiğiniz yaranıza hitap eden güç veren cümleleri bir deftere yazın, sık sık okuyun.. hatta çalışma masanıza buzdolabınıza yatak odanızda sık görceğiniz yere güzel kartlara renkli kalemlerle yazın bu cümleleri sözleri.
* Hareket berekettir demiş atalar ya... arkadaşların dediği gibi boş durmayın. Boş duran kötü şey düşünürmüş demişler ya yalan değil. Hele de aşırı hassas duyarlı biriyseniz boş durdukça birşeylere takılırsınız... meşguliyet iyidir. işe yaramak iyidir. birilerine yardım etmeki birilerini mutlu etmek sizi de mutlu eder.
* kendimizi sevmeyi şımartmayı iyi bilmeliyiz. saçımıza maske yapalım. ojelerimizi sürelim. vücudumuza mis gibi kremlerle masaj yapalım. saçlarımızı okşayarak severek tarayalım. kendimize aynada gülümseyelim tatlı tatlı konuşalım kendimize güç sevgi verelim..
* sağlam kafa sağlam vücutta bulunur. doğru değil mi.. belki de vitamin eksikliğimiz var belki kansızız ondan halsiz keyifsiziz. belki tiroid sorunumuz var... belki ..belki... bedenimiz güçlendirelim. egzersiz yapalım.. kan tahlilimizi doktor kontrolümüzü aksatmayalım (tabi maddi güç elverdikçe ) vitamin minerallerimize dikkat edelim ( folik asit, b vitaminleri, çinko, magnzeyum.. eksiklikleri depresyon yapabilirmiş)
* sahip olduklarımızı düşünelim..güzel anılarımız sık analım.. çevremizde bizi sevenleri değer verenleri düşünelim. şükretme listesi yapalım.. mutluluk listesi yapalım.. sık sık listelerimizi okuyup yenileyelim. hayaller kuralım.. çocukluktaki gibi..
* yardım edelim briilerine... dernek olur.. fakirler olur.. çocuk esirgeme olur..darülaceze olur.. eksi eşyalarımızı paylaşmak olur.. kağıtları ayırmak çevreci olmak olur... hayata katılalım .. içimize dönmeyelim..
* kitap okuyalım.. güçlü başarılı insanların hayat hikayelerini okyalım.. ilginç romanlar okuyalım..hayal gücümüzü ufkumuzu kelime haznemizi genişleteleim..
* mizah ı hayatımıza sokalım bolca... komik mizah dergileri okuyalım.. karikatürler bakalım. mizah kitapları alalım. komik filmler diziler izleyelim.. neşeli şarkılar çalan radyoları dinleyelim. iki göbecik atmayı ihmal etmeyelim..dans edelim .. :)
* bulmaca , scrable, tabu, satranç.. gibi şeylerle meşgul olalım..beynimizi çalıştırıp yaşlılıkta bunların meyvesini toplayalım..
* çocuklarla oynayalım , bebek sevelim... hayvanlarla ilgilenelim..kedi okşamak insanı nasıl mutlu ediyor.. bir köpekle koşuşturmak.. komik komik hımbıl balıkkları izlemek.. kaplumbağanın üzerine yem atınca şeker şeker yemeye çalışmasını izlemek....

tıkıt tıkır aklıma gelenleri yazdım arkadaşlar...
hayat ne zaman bitecek belli değil bizim için... kim ölüm tarihini yada çok sevdiklerinin ölüm tarihini biliyor... bugün hediye allahtan .. dik duralım. her an çok değerli..
( bu yazdıklarımı hem sizlere hem kendime yazdım .. :) )
sevgilerimle

nereden not aldığımı hatırlayamadım ... bunları da paylaşmak isterim
a.s.

Gerginlik ve tedirginlikten kurtulmak için aşağıda belirtilen altı adımın uygulanması gerekir:
a. Rahat ve gevşemiş bir vaziyette sandalyeye oturun ve vücudunuzun her parçasını gevşetin.
b. Bilincinizi fırtınalı bir deniz gibi görün fakat dalgalar gittikçe azalsın.
c. İki veya üç dakika gözünüzün önüne güzel bir manzara getirin. Bu manzara doğadan çekilmiş rahatlatıcı bir fotoğraf gibi gözünüzün önünde olmalıdır.
d. Sakinlik, huzur ve güven verici kelimeleri veya cümleleri yavaş yavaş ve sakin bir tonla tekrarlayın.
e. Üzüntülü ve endişeli olduğunuz anlarda görülmeyen fakat ümit dağıtıcı bir elin size yardımcı olacağını ve sizi yolda bırakmayacağını düşünün. Ve har zaman onun sizin yanınızda olduğuna inanın.
f. Kafanızın sakinleşip huzura kavuşmasını sağlamak için şu sözleri yenileyin; “kafamın sükunete kavuşmasını, kafamın hala sakin ve huzurlu olmasını her zaman ve her yerde sağlamalıyım.”

Üzüntüden kurtulmak için aşağıdaki yedi maddeyi kullanmak yararlı olacaktır;
a.Kendi kendinize “üzülmek çok kötü bir alışkanlıktır” deyin.
b.Olumsuz saydığınız her şeyin olumlu yönlerini düşünün ve konuşmalarınızda bunları belirtin.
c.Olumsuz hiçbir konuşmaya katılmayın ve bütün konuşmalara olumlu bir hava vermeye çalışın.
d.Kendinize iyimserlik aşılayan kitaplar okuyun. Bunları defalarca okuyup bilinçaltına yerleştirin. Sonra bilinçaltınız bunları size geri gönderip karamsar ve üzüntülü olmaktan kurtaracaktır.
e.Umut dolu, ileriye neşe ve ümitle bakan insanlarla dostluk kurun. Bu atmosfer sizi neşe dolu ve ümitli bir insan yapacak, karamsarlığa düşmenizi engelleyecektir.
f.Üzülme alışkanlığına yakalanmış insanlara yardım edin. Böylece, sizin üzülme alışkanlığınız da azalacak zamanla kaybolacaktır.
g.Her gün yaşamınızda Yaratanın sizinle beraber olduğunu ve size yardım edeceğine inanın.

Sorunları çözmede şu hususlara dikkat edin:
a. Her sorunun muhakkak bir çözümü olduğuna inanın.
b. Sakin bir insan olun.
c. Zihninizi serbest bırakın, baskı altında tutmazsanız en iyi çözümü bulursunuz.
d. Bütün faktörlere OBJEKTİF VE TARAFSIZ BİR ŞEKİLDE BAKIN, DUYGUSAL OLMAYIN.
e. Sorunlarla ilgili faktörleri bir kağıda yazın. Bu yöntem sizin duru bir şekilde düşünmenizi sağlar.
f. Sezgilerinize inanın

Kendimizi sakinleştirip gevşetmek için uygulanması gereken kurallar şunlardır;
a.İşleri çok hızlı yapacağım diye tedirgin olup strese girmeyin.
b.İşinizi sevin, işinizi severseniz çalışmak sizin için bir eziyet değil, zevk haline gelir.
c.Yapacağınız işleri önceden planlayın ve uygulayın, yaptığınız planın dışına çıkmayın.
d.Bütün işleri aynı anda yapmaya kalkmayın. Bu yalnızca zaman kaybına neden olur.
e.Düşünce tarzınızı değiştirin. Bir işin kolay olduğunu düşünürseniz, o işi gerçekten kolayca yapabilir ve artık zor gelmediğini görürsünüz.
f.İşinizi iyi öğrenin ve ustalaşın. Bilgi güç demektir. Bir işi ne kadar iyi bilirseniz, onu o kadar iyi ve kolay yapabilirsiniz.
g.Gevşeme egzersizleri yapın, böylece hiçbir zaman gergin olmazsınız.
h.Bugünün işini yarına bırakmayın. Daima zamanında yapın.

delümmmm zemuszemus psikolog hatunum benimmm opuyorumnanaktan
paylaşım için tşkler..hayatım cok guzel bir paylaşım..
7ay direnmişsin..dahada gitmessin sen biliyorum hem senin öle bi rahatsızlığın yokkkiii lülülülülülü biz deliyiz deliiiiiiiiiiiiiii :lepi: hadii bakırköye bacımyürüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüü gamyoncuiremsu

delümmmm zemuszemus psikolog hatunum benimmm opuyorumnanaktan
paylaşım için tşkler..hayatım cok guzel bir paylaşım..
7ay direnmişsin..dahada gitmessin sen biliyorum hem senin öle bi rahatsızlığın yokkkiii lülülülülülü biz deliyiz deliiiiiiiiiiiiiii :lepi: hadii bakırköye bacımyürüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüü gamyoncuiremsu

DELÜMM benim mavi gözlü jandarma hikayesinde delülüğümüzü kanıtladık demi:roflol:anladın sen onukaydirigubbakcemile3Biz delüyüzzzz delünün ilacıda delüdürrr hahaha:roflol:

Balım çok güzel bi yazı
eline yüreğine sağlıkalkisalkisalkis
ben senin bizden daha iyi olduğunu düşünüyorum
çünkü sen duygularını dışa dökebiliyosun, ağlıyosun, sızlıyosun, anlatıyosun
ama biz hep içimize atıyoruz, kimseye bişey anlatamıyoruz

balim cok güzel bi paylasim olmus canim..
gülmeyin ama bende bazen agri kesici kutularinin icine yerlestirdigim bonibonlari yutuyorum,ama ilacmis gibi..insan kendi beynini kandirabilir mi?evet inanarak yaptigin sürece kandirabiliyorsun:))
bu yöntemi yine bir yerde okumustum..hastalarin bir grubuna ilac yerine böyle sekerlemeler verilmis ve iyilesme sürecleri digerleriyle ayniymis:))
hersey olumlu düsünmede bitiyor

gülmeyin ama bende bazen agri kesici kutularinin icine yerlestirdigim bonibonlari yutuyorum,ama ilacmis gibi..insan kendi beynini kandirabilir mi?evet inanarak yaptigin sürece kandirabiliyorsun:))
bu yöntemi yine bir yerde okumustum..hastalarin bir grubuna ilac yerine böyle sekerlemeler verilmis ve iyilesme sürecleri digerleriyle ayniymis:))

cucum neden gülelimki en güzelini yapıyorsun.Hatta bende dün akşam sarıkantoron çayını içerken aynen öyle yaptım .Benim eski ilacın adını şimdi burdan vermeyim kullandıgım ilaçla eş değerde bu çay .Sanki şurubumu içermiş gibiçayımı yudumladım beynime öyle sinyaller yolladım :roflol:Evet bende nette okudum bu yöntemikaydirigubbakcemile3
Balım çok güzel bi yazı
eline yüreğine sağlıkalkisalkisalkis
ben senin bizden daha iyi olduğunu düşünüyorum
çünkü sen duygularını dışa dökebiliyosun, ağlıyosun, sızlıyosun, anlatıyosun
ama biz hep içimize atıyoruz, kimseye bişey anlatamıyoruz
Beğendiğine sevindim sevom opuyorumnanaktanBenmi sizden iyiyimm :roflol::roflol:delüyüm ben delüünaniknanik

aynen balimm
niye vücudumu gereksiz kimyasallarla doldurayim ki..
hem bi tarafi düzeltirken diger tarafi mahvediyor cogu
beynim bu kimyasallari kendi üretirken,ve ben bunu bilirken,demi:))

:lepi: süper bi fikir ....hem renkli renkli ne güzel olurlar....bayılırım bonibona...:kedi:
en iyisini yapıyorsunuz...zaten en masum olarak bilinen aspirinin veya hafifi bi ağrı kesicinini bile o kadar çok yan etkisi varmş ki...neden bunlarala vücudu zehirleyelim...
zaten iş beyinde bitiyor ya önemli olan demekki ilaç yerine bonibon yutulsa bile beyin onu
ilaç gibi kabulleniyor...vücuda iyi gelcek diye şartlandırma sonucu işe yarıyor....
aslında bu yöntem her hastalık da denenmeli sizinde anlattığınız olaydaki gibi....
hiç kimse o kimyasal zehirleri içmek zorunda kalmasın...:1no2:

Benim ilacım Müzikkkk Müzikk Müzikkk olmazsaaa olmazzzz benim içinn:sm_cool:Günde en azz abartısızzz 6 satt son ses müzik dinliyorummm :sm_cool:bir araştırayım dedim nette baktımki psikologlar bile müzigin tedvai edici özelliği olduğunu belirtiyor arama yaparsanız bulursunuz.Alıntı yapamazdım çünkü drn yazdıgı yazıları alıntı yapmak yasakmıs:sm_cool:

X