lasz (Antidepresansz)Yaam isteyenlerin paylam alan

İlaçsız yaşam isteyenlerr yada yapamam diyenler buyrunn anketimize

• Ankete Katılan
    314

cicekcik

02.08.10
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2009
6.802
22
46
Panik atak,anksiyete bozukluğu,depresyon bu tür rahatsızlığı olan arkadaşlarr ilaç kullanıpta tekrar başa dönenlerrr.... Tekrar ilaca başlamak ve ilaçsız yaşamayı başarmak isteyen arkadaşlar Alttaki yazıyı nette bir yerden alıntı yaptım ve paylaşmak istedim inşallahhh bu yazıyı okuduktan sonra sizde bu hastalıklarla mücadele etmeyii öğrenirsiniz ..Ben şahsen 7 aydırr tekrar ilaca başlamamak elimden geldiğince dayanmaya ve bu korkularıı kendimden atmaya çalışıyorum ve ALLAhın izniylede başarıcamzemuszemus
Sizlerde benim gibi düşünüyorsanız buyrunn ilaçsız yaşam isteyenin önce ilaçsız yaşamayı kafasına takması gerekir kaydirigubbakcemile5

NETTEN ALINTIDIR....

Çoğu ilaçta yan etkileri kısmına dikkat etmişsinizdir... Bu genelde vücudunuzun direnç kaybına göre nerden etkilenebileceğinizi ifade eder. Aslında kullanımı zararlıdır fiziksel olmadığı sürece... Bu şekilde düşüncelerinizi kontrol edemez olursunuz. PA'da ilaç kullanımının büyük bir kısmı düşüncelerinizi rahatlatmak amacı ile kullanılıyor... Çünkü beyin neye inanmak isterse o şekilde hareket ediyor. Beyine ben ilacımı aldım şimdi iyileşecem komutunu verirseniz beyin size o şekilde karşılık verip bunu size inandırmaya çalışacaktır ve böylece sizde sorun kalmayacaktır. Aspirin için düşüncelerinizi kontrol altına alabileceğini söyleseler emin olun ki onu kullanınca bile iyileşirsiniz... Çünkü beyin kendini neye inandırırsa sizede bunu aşılamak için elinden geleni yapar. İlaç alıp düşüncelerinizi kontrol altına almakla normal kendini mücadele eden bir insan arasında pek fark yoktur. Aradaki fark... Kişi ilacı kullandıktan sonra iyileşeceğine kendini inandırmış olması, kendiyle mücadele eden birininde kendini iyileşeceğine inandırmış olmasıdır. Ama bu hastalıkla mücadele veren çoğu ilaç bir zaman sonra yeni hastalıkların sebebi olabiliyor... Çünkü bu ilaçlar kullanıldıktan sonra beyni uyuşturuyor, düşünceleri yavaşlatıyor, sinir sistemine etki ediyor... Böylece bir zaman sonra insan robotlaşmaya başlıyor. Herşeyini ilaca bağlayanlar onsuz kaldığı sürece yine hastalanmaya devam ediyor çünkü beyni artık buna kendini inandırmış... İlaç kullanırsam iyileşirim!!! İlaç kullanmayıp kendine şans tanıyanlar hem daha kısa sürede iyileşip hemde tüm akıl sağlığını korumasına yardımcı olabiliyor. Kendinizi neye inandırırsanız düşüncelerinizde ona inanır... İnsan bu hastalığı kendini iyi motive ederse ve iyi eğitirse yenicektir...İlaçsız yaşamak için direnmeyi elden hiç bırakmamak ,eğer kendinizi kötü hissederseniz unutmayın bu gerçek değil yanlızca sanal bir duygu ve hiç bir zararıda yok ve olamayacakta.Yanlızca içiniz sıkılacak ama siz onu önemsemeyinn .Bu önemsemeyişin üç beş defa olsun göreceksin bir dahada olmayacak.
Düşmanınızı tanırsanız onunla mücadele etmekde o kadar kolay olur...

Yıllardır ilaç kullanmanıza rağmen ,ilaç kullandığınız anlarda hasta olmadığınız dönemlerle hasta olduğunuz dönemleri bir bir gözünüzden geçirin.Acaba ilaç kullanmanıza rağmen neden hasta oldunuz yada hasta olmadan aylarca yaşayabildiniz.
İlaç kullanmanıza rağmen ne değiştide ilacı bırakma kararları aldınız ve tekrar başa döndünüz.
İlacı bıraktıktan sonra sizce bir süre hasta olmadan yaşamanızı sağlayan hayatınızda ne gibi değişiklikler olmuştu.
Yıllarca ilaç kullanmanıza rağmen neden hala iyileşemiyorsunuz.
Acaba hasta olmadan ve hasta olunca var olan siz hala aynı sizmisiniz.
Hayatınızdaki en ufakta olsa öz güvenle hareket ettiğinizde hasta olma sıklığı hala aynımı yoksa azalıyormu.
içinizden yeter be diyerek topluma karışıp ürkekliği bıraktığınız sürede (sonradan havlu atsanız bile) hala hastalığınız aynı derecede sizi rahatsız ediyormu.
gün içinde büyük bir başarı elde ettiğinizde ve sizinde bu yüzden taktir edildiğinizdeki güç, nefes alışınızı kolaylaştırıyomu,vücudunuzun duruşunu değiştiriyormu
buna benzer soruları bence kendinize bolca sorun ve en önemlisi nerelerde yanlışlar yapıyorsunuz ve bunlara nasıl engel olabilirsiniz ve hayata daha dik durabilmek için neler yapabilirsiniz düşünün ve bunu harekete geçirin sanırım size çok faydası olacak

Kendini bir şeylerle güncel hayatında oyalamasını başaramayanlar,mücadele hırsını kaybedenler,Kendini yenilemeyi düşünemeyenler,Otururlar dertleriyle ,geçmişle,geçmiş sıkıntılarla,yada geçmiş başarılarıyla övünerek geçmişe takılıp kalırlar.ne zamanki gerçek olan bu güne geldiler şaşırır kalırlar ,çünkü artık onların gelecek hakkında yapabilecekleri hiç bir şeyin olmadığına kendilerini inandırmışlardır..otururlar ve miskin miskin dertleriyle uğraşır dururlar...

UMUTT ::::::Hayatı renklendiren,insana güç veren ,hangi pencereden bakarsan bak sana doğanın en güzel halini gösteren,yanlız bırakmayan,mücadele hırsını oluşturan,her yenilgiden sonra tekrar yaşamaya başlamayı öğreten,sevmeyi,canlı olmayı,dinç olmayı sağlıklı olmayı,bazende boş vermeyi öğreten bir duygu.
Bu duyguya sahip olamamak ise depresyonun adı...
Zamanı iyi değerlendirin ... Gelecek hakkında bilinmeyen bir hayat için kötümser olmanın size hiç bir şey kazandırmıyacağını iyi bilin....Kendiniz için ,çocuklarınız için ,eşiniz ,anne ve babanız, sizi seven tüm insanlar için ,yaşamayı ve mutlu olmanın önünde hiç bir engel olmadığını lütfen öğrenin artık !!

Hasta olmasanız bile bilim adamları üzüntüden dolayı beyin gücünün vücutda her türlü ağrıyı oluşturabileceğini ıspatlamış.....Bu yüzden umudunuz olsun her ağrı demekki bir hastalık belirtisi değil!!! Kendimizi bir daha gözden geçirmemizi sağlayan bir etken olmalı...Umudunda tüm psikolojik ağrıların giderdiğinide unutmayın ...Ağrı yaşamamak için umutla yaşamasınıda öğrenin.

!!!!!! İlaçsız yaşamayı öğrenin,bu hastalığa meydan okuyun ,hastayım demeyin,devamlı hastalığınızı gündemde tutmak yerine bu vakitlerinizi kendiniz için daha hayırlı işlere ayırın,sağlıklı ve mutlu bir hayat geçirmeye çalışın,hayatın tadını çıkarın !!!!!!

Unutmayınn !!! İstediğiniz kadar ilaç kullanın, ilaca destek olarak bilincinizi kuvvetlendiremediğiniz sürece bu tedavi çok da sağlıklı ve uzun ömürlü olmayacaktır....İlaç yanlızca iyileşmek isteyenlere bir yardımcıdır....Hasta olmadan önceki halinizi bir düşünün ...? ne değiştide siz bu kadar zayıf oldunuz..? tekrar aynı gücü elde edememeniz için bir sebeb olabilirmi.?bence isterseniz olamaz....Tekrar güçlü olmak için çokda gayret göstermeniz gerekmiyor ...Bunu başaracağınıza yanlızca siz inanın yeter ...

Panik aslında bilinmeyenden oluşan bir korku.Ama bir süre sonra korku fobileri genişleyerek insanı herşeyden korkutan bir duygu olmaya başlıyor....Ambulans sesi,havai fişek patlaması,sert yapılan bir firen sesivs vs..iyileşme döneminde güç toplamak ve kuvvetlenmek için bir süreliğinede olsa paniğin oluştuğu ortamlarda bulunmamamız bizlere biraz iyi gelir ama güç ve kuvveti topladığımıza inandıktan sonra sırayla ve en kolayından tüm korkularımızın üzerine yavaş yavaş bizlerin gitmeye başlaması daha iyidir....Çünkü korktuğumuz her bir olayın üzerine gitmemizdeki zafer sizleri daha fazla güçlendirecektir bundan emin olun ....

Sınavı geçemeyeciğine inanan insan sınavda kalır .arabayı kullanamam diyen kullanamaz,yüzmeyi öğrenemem diyen yüzemez.Bu yüzden insanın önce inanma duyusunun olması gerektiği gibi olması lazım,yoksa olmayan bir inançla duada etseniz veya ne ederseniz edin size fayda vermeyecektir.bu yazıyı sizin için yazmıyorum genel olarak yazıyorum bunu bilesiniz.İnsan fayda vereceğine inandığı şeylerden fayda bulur.Kısaca bu beyinde biter.Duayla iyileşemeyeceğine inanan siz dua etseniz bile bu Duayı kime ve neden ettiğinizi bilmediğiniz sürece size fayda vermeyecektir.Dua etmeden önce dua edebilecek niteliklere sahip olmalısınızki sizlere faydası olsun ....

Yarının size ne getireceğini nasıl bilirsinizki...?bence inanan bir insan gibi davranın.yaratıcınız olan bir allahın kuluna zevk için zulmetmeyeceğini düşünün.belkide umutsuzluk size şeytanın kapılarını açacak allaha cc seni böylece imtihan merkezine çekiyor.ya kazanacaksın yada kaybedeceksin tercih sizin.yarını bilemeyen bir varlık olarak umutsuzluğun islama göre şirk olduğunu kafanıza iyice sokun.belkide gelecek o kadar güzel günlere bekliyorki sizi,bu günler geldiğinde şu an düşündüklerinden dolayı allah cc utanacaksın.
bence allah cc güven her sıkıntının sonunda bir ferahlık vardır ve buna inan ,buna itaat eden tüm insanlar bunu görecektirde....

İnsanlar allah cc ve resulunun bizlere yaşayın dediği gibi yaşamazsak insan doğası gereği bir başkalarının bizlere çizdiği yaşamı yaşamak zorunda kalır.İlahın ve rabbın islama göre kelime anlamını okursanız burada bunu çok net göreceksiniz.eğer başkalarının sunduğu mutluluk kavramını kabullenir ve allahın mutluluk kavramın kabul etmezseniz sonuç mutlaka zor olacaktır.çünkü mutluluk kavramında allah cc evrensel bir metod sergiler ,insanlar ise nefsi,kendine göre uygun olan mutluluk kavramını size sunar.Bu karar size uysun yada uymasın onu pek düşündürmez .Bu karar belkide sizi mutsuz eden bir kararda olabilir.. Bu yüzden tüm insanların nefsine ,yaradılışına uyan mutluluk kavramını allahdan başka kimse koyamaz
her konuda evrensel olarak sunulan ve tüm dünya insanlarının düşüncelerine hitab eden Allah ve resuluna göre yaşarsanız kimsenin size sunacağı yaşam biçimine ihtiyacınız kalmaz ...

Kuranda lailaheillallah denildiğinde sahabenin allahdan başka ilahlarmı var dediğinin sebebide bu dur.kendilerine verilen cevap aslında çok önemli bir cevaptır allahdan başka ve ondan daha fazla sevdiğiniz herne varsa o sizin ilahınızdır der.kendilerinize ilah olarak seçtikleriniz herneyse s,ize gerçek mutluluğu veremiyecek ve devamlı çelişki ve sıkıntıyla yaşayıp duracaksınız.gerçek ilah ve onun resuluna uyduğunuz sürecede huzuru ve mutluluğu bulacağınızı düşünüyorum

Bu hastalıkla göğüs boşluğunuzda sürekli endişe ve en önemlisi öleceğim yada delireceğim korkusu.Fakat bunların hiçbiri olmayacak.Çünkü Bu hastalığı yaşayan arkadaşlar bir kere çok şanslı olduğunuzu unutmayın.Sebebine gelince Allah bu hastalığı gerçekten size vermiş se bir hikmeti vardır.Bu hikmet de Hastalığı yaşayan adaya % 100 olarak hidayet yani gerçek anlamda ahireti için hazırlanma fırsatı veriyor.Açıklayacak olursak insan doğar yaşar vede ölür.Bu noktada gerçekten Allaha ve de ahiret gününe inanmışsak işi bitiririz.Çünkü herşeyin sahibi Yüce Allah olduğu için öldükten sonrada Allahtan başka sığıncak ne bir yerimiz nede bir dostumuz vardır.Gerçekten ölüm olduğuna göre kendinizi ölüme hazırlayarak yaşamayı öğreneceksiniz tabi bunu yaparken Tek gerçeğin Allah olduğu vede bizi ona ulaştıracak tek gerçeğin de Kitabımız Kuran-ı kerim olduğunu aklımıza inandırarak günlük olarak okumaya başlayın ve analdığınız ayetleride Allaha dürüst ve samimi olarak gerçekleştirme mücadelesi verin .Bu işe başladığınız takdirde zamanla hayatı başka insanların rahat tavırlarıyla hareket ettiği gibi bir yaşam değilde gerçek bir hayatı yani Kuran-i yaşama başlayacaksınız....

***Kısaca özetleyecek olursak bu hastalık görünürde insanın hayatını mahvediyor ve içinden çıkılması zor bir durum hissi vererek diğer insanlar mutlu yaşayıpta bende hep bu korku içindemi yaşacağım sorusunu hepsordurduğu için paniklik buradan geliyor.İnsan bu durumu çözemeyecekmiş gibi bir yumak olmuş sıkıntıların derinliği bir duruma sokuyor.Oysaki panik hastalar zaten çok zekilikten dolayı bu durumu yaşıyorlar başkalarının hayal bile edemediğini siz gerçekleştirme zekasına sahipsiniz.Yukarıda anlatmış olduğum gerçeği yaşayın sizde özgür olun.****

BIRAKIN BOŞ VERİN GİTSİN AKLINIZA GELENLERİ GELDİĞİNDE HEMEN BAŞKA ŞEYLE UĞRAŞIN YADA HADİ BAKALIM NE YAPACAKSAN YAPTA BENDE GÖREYİM DİYEREK GÜLÜMSEYİN GÖRECEKSİNİZ HEMEN GEÇİCEKK...
Hasta olsun olmasın her saglıklı insanın yaşamında bunlara dikkat etmesi gereken hususlar şunlardır:::

+zihni boş bırakmamak hep bir şeylerle meşgul olmak..cinsel yasantinizi gozden gecirmek+cay kahve kola en aza indirmek yerine bitkisel caylardan tuketmek..
+dini inaçlarınıza ibadetinizede zaman ayırmak ruhunuzu da doyurmak+maddi durumunuz elverdigince tatil yapmak veya yeşil alan deniz kenarı gibi oksijeni bol olan yerlerdede yürüyüş yapmak+sık sık duş almak ve ++++gibi

!!!!! Umut insanın en güçlü ilacıdır.. Onsuz yaşamak nerdeyse imkansız gibi bir şeydir...Yaşayanlarda yaşayan ölü gibi ordan buraya savrulur dururlar...Hayatı ve kendinizi sevmek herşeye rağmen bu kadarmı zor !!!!!

!!!! Umut sağlığın direğidir.... İnsana hem fiziken hemde ruhen dinçlik ve sıkıntılarla mücadele gücü verir....Bu gücü kullanmasını bilenlerin deprasyon hastası olması mümkün değildir...!!!!

>>> Hasta olmasanız bile bilim adamları üzüntüden dolayı beyin gücünün vücutda her türlü ağrıyı oluşturabileceğini ıspatlamış.bu yüzden umudunuz olsun her ağrı demekki bir hastalık belirtisi değil kendimizi bir daha gözden geçirmemizi sağlayan bir etken olmalı.umudunda tüm psikolojik ağrıların giderdiğinide unutmayın .ağrı yaşamamak için umutla yaşamasınıda öğrenin>>>

>>> Hiçbirşeyi fazla dert etmeyin.Herşey mutlaka olacağına varır.

Herzaman olayların iyi yönlerini görmeye çalışın ve herşeyde bir hayır vardır felsefesini benimseyin.

Alemlerin yaratıcısı Rahman ve Rahim Olan Yüce Allah ı dostunuz olarak benimseyin.Unutmayın hissettiğimiz duyguları bizden daha iyi anlayacak varlık sadece Alllah dır.

Allah bu hastalığı niye bana verdi diye düşünmek yerine Allah bana bu hastalığı verdiğine göre mutlaka bunda da bir hayır vardır düşüncesine kendinizi alıştırın

İNTİHAR ETMEYİ ASLA DÜŞÜNMEYİN .ZATEN HAYAT ÇOK UZUN DEĞİL İNANIN ÇOK KISA.TARİH OKURSANIZ VEYA GEÇMİŞE BAKARSANIZ NE KADAR HIZLI VE KISA OLDUĞUNU DAHA İYİ ANLARSINIZ.

ETRAFINIZDAKİ TÜM CANLILARA SÜREKLİ NASIL YARDIM EDEBİLİRİM DİYE DÜŞÜNÜN

ALLAH ÖYLE İYİ BİR DOSTTUR Kİ ONUN YARATTIKLARINA SADECE ONUN HATRI İÇİN İYİ DAVRANANLARA VE YERDIM EDENLERE KAT KAT MİSLİYLE KARŞILIK VERİR.

BÜTÜN BUNLAR BİZİM GİBİ HASTALAR İÇİN İLAÇTAN DAHA FAYDALIDIR.SÜREKLİ POZİTİF OLMAK BAŞKALARINA ALLAH İÇİN YARDIM ETMEK BİZİ İYİLEŞTİRİR >>>

Çölde bir tepenin arkasında su var deseler her türlü zorluğa rağmen ölmemek için o suyu bulur ve kana kana içeriz.
Allah cc kitabında hertürlü sıkıntıya karşı nasıl güçlenmemiz gerektiğini hatda hasta olmamamız için dünya kadar öğüt veriyor ve bu ilaç elimizin altında ama birkez olsun gerçek anlamda acaba ne yaparsam mutlu umutlu ve huzurlu sağlıklı olurum diye bakmayız
Bu kitab sizin nasıl depresyona girmemeniz gerektiğini yazıyor,incelerseniz çok rahat göreceksiniz.nasıl umutla dolan bir yüreğe sahip olmanızı yazıyor,kaybettiğiniz gücü tekrar nasıl elde edeceğinizi

!!!!! nefes darlığı dr tarafından tesbit edilmediyse ,kendinde var sandığın bu hisse odaklanmamak için çaba harca..Bu konudaki dikkatini başka yönlere çek ve böyle bir hastalığın olmadığını kendinize inandırın....Aslında nefes darlığı neymiş ve insanlar bu hastalık yüzünden neler çekermiş okursanız size böyle geldiğine kendinizi daha iyi inandırırsınız....Takıntılı olmak zor ama çaresiz değil....Bazen boş ver aslında ben düzgün nefes alıyorum ama bana öyle geliyor diye düşün .
Yeterli oksijen almazsanız burda değil şu an hastanede gözetim altında olurdunuz....Demekki aldığın oksijen sana yetiyor gerisini boşverin gitsin :) acabalarla ömrü tüketmektense hayatın tadını çıkarın....Çünkü her bir acaba diğerini çağırıyor ve bir müddet sonrada alışkanlık haline geliyor....Bu yüzden hastaysanız dr söyler ama değilseniz hastalık üretip durmayın zararı yanlızca size oluyor

Bu hastalık bazılarını Hayata bağlıyor ve yaşantısındaki yanlışları algılamasını sağlıyor...Genelde bu hayatdan ders çıkarmak ve bu dersi en iyi şekilde yaşamak isteyenler içindir...Genelde düzelmek isteyenlerin davranışları.bazılarıda yelkenleri suya indiriverir ve tamam hayatım burda sona erdi..Yapacak şeyde yok şaşkanlığını yaşar ve bunada devam eder ...
bazıları panikler ,son ana kadar güzel gittiğini sandığı hayatın zorluklarıyla baş edebildiğini sandığı bir anda hastalanır ve değişen değişimin karşısında panikler ve hayatı alt üst olur...
İyileşmek isteyenler istisna...! ne oldu banada ben bu hale düştüm diye sızlanırken hayata küserler ,yaşamak istemezler,mücadeleyi bırakırlar ve sonunda psikologda alırlar soluğu...İlk sorulan ben ne oldum, neden böyle oldum ve klasik bir soru daha ,nerdeyse öleceğim ...
Aslında bilinmeyen bir şey, çok basit ...!siz daha önce sağlıklıydınız ve sağlığınızı bozdunuz bu sağlığı hangi nedenlerle bozduysanız tersiyle düzeltebilmek için çalışabilirsiniz.bu çalışmaya önce kendinize söz verin, ölüm korkusu yaşasanız bile bu hastalıktan ölen yok ,bu yüzden bu sitede bile bundan söz etmeyin ve bunu dile getirmeyin .Gereksiz bir sanal düşünceyi anlatmak size bir fayda vermez.
Hayatınızı ve Yanlışlarınızı gözden geçirin ve teker teker bunlardan vaz geçmeye başlayın .her vaz geçtiğiniz davranışınız size güç verecek .hayır diyemeyen bir insansanız ,hayır demeyi bir kez başarın .Hemen düzelme işaretlerini kendinizde görmeye başlıyacaksınız..Buna benzer davranışlarınız çoğaldıkça kendinizi bulacak ve düzelmenizde hızlanacaktır.
unutmayın umutsuzluk, düşünen bir varlığa yakışmayan bir davranıştır.düşünün ve yılmadan kendi iyiliğiniz için kendinize birşeyler yapmak için uğraşın ..

Panik nasıl bir şey deseler bana şöyle anlatırdım....
iki çocuk düşünün... biri diğerinden güçlü olduğunu sanıyor ve devamlı diğer çocuğu hırpalayıp duruyor.bir süre sonra güçlü olduğunu sanan güçlü olduğuna inanıyor diğeride yavaş yavaş güçsüzlüğünü kabullenmeye başlıyor .Her an diğeriyle karşılaşma korkusuyla yaşıyor.Oyun oynayamıyor dışarı çıkamıyor..Dışarıda oyun oynayan arkadaşlarını özlemle seyretmekten başka çaresinin olmadığını sanıyor .Yavaş yavaş içine kapanıyor ve bu korkuyla yaşamaya çalışmaya çalışıyor...Ama nafile ...Oda çocuk .istemesede çocukluğu ona istem dışı yaşamasından dolayı sıkıntı veriyor....Dışarıda kimsenin olmadığı bir an dışarı çıkıp bir kaç arkadaşını çağırıp azda olsa oyun oynamak istiyor ...Tamda oyunun en zevkli yerinde bir de ne görsün ...Korkulan başa geliyor....Gene o çocuk.Kaçsa bir dert kaçmasa başka bir dert.Çaresiz donup kalıyor ....Karşısındakinin siniğini gören diğeri kendinden emin adımlarla ona yaklaşıyor.
İşte tam bu sırada böyle yaşamaktan bıkan ve her an bu korkuyla yaşayan güçsüz sandığımız çocuk hiç beklenmeyen bir davranışta bulunuyor...Yetti beeeeeee diyerek diğerine öyle bir tokat atıyorki ...Kendi dahil herkez şoka giriyor...Ardından başlıyor tekrar tekrar tokatları sallamaya ,ne olduğunu anlamayan diğer güçlü sanılan çocuk geriye dönerek evine doğru koşmaya başlıyor....Onun kaçtığını gören çocuk ise bir anda güçleniyor sanki ve başlıyor arkasından kovalamaya hemde evine kadar...
Artık dışarının,özgürlüğün,kendine olan güvenin lezzetini çıkarma zamanı diye düşünen çocuk oyunda eve bile giresi gelmiyor.isterse korkulanla bile baş edilebileceğini anlamış ve bunun verdiği cesaretle yaşamına devam ediyor...
Çoğumuzun çocukluğundan bir kesit ...İnanın panikle mücadele şeklide bu iki çocuktan farksızzemuszemus

Söylediklerinize dikkat edin;Düşüncelere dönüşür...fisfisfis:
-Düşüncelerinize dikkat edin; duygularınıza dönüşür... :1shok:
-Duygularınıza dikkat edin; davranışlarınıza dönüşür... -tatlicadiarzu-
-Davranışlarınıza dikkat edin; alışkanlıklarınıza dönüşür...:1ninca:
-Alışkanlıklarınıza dikkat edin; değerlerinize dönüşür...:sm_confused:
-Değerlerinize dikkat edin; karakterinize dönüşür...mirmirmirmir
-Karakterinize dikkat edin; kaderinize dönüşür..:a015:.

alkisalkisalkis alkisalkisalkis alkisalkisalkis alkisalkisalkis alkisalkisalkis alkisalkisalkis

Son düzenleyen: Moderatör:
Süper süper süper bi konu kaydirigubbakcemile5
biliyorumki sende en kısa zamanda çok daha iyi olucaksın bitoşum opuyorumnanaktan
aslında okadar güçlü ve iradeli bir yapın varki bunun farkındasın ama cesaret edemiyosun
ne demek istediğimi anladın sen bunu ıspatlayabilirsin .. üstüne gitmelisin ve yapmalısın kuşum emin ol her şey çok güzel olacak
opuyorumnanaktan

Sabomm delüm benimm inşallahh daha iyi olucam:lepi:

O hakkımda söyleyen kişinin yüzünü karartıp utandırıcam:lepi:
Anladın sen onu

Kızlarrr :)kimseler yokmuu tek rahatsızz olan benmiyim:roflol: :roflol:
:jeyyar:

harika bi yazı gerçekten,saol canım benim..zor bir rahatsızlık aslında ama kontrol insanın elinde,ben sadece bir kez kullandım bana verilen antidepresanı ve inan gözümü açamadım,aptallaştım,bişi düşünücem mesela yoğunlaşıp düşünemedim bile...baktım olmıycak bu böyle bıraktım..dışarı çıktığım zaman ölücem sanıyodum ilk zamanlar,hemen eve dönüyodum,sonra sonra yenicem seni dedim,her gün çıktım bıkmadan,yine ödüm koparak ama hep telkin ettim kendimi,geçicek bak geçiyo bile,aslında korkmuyosun öyle sanıyosun, hay gayret vs vs,sonra dualar başlıyodu,öyle öyle dışarı yalnız çıkma korkumu attım,şuan br tek yalnız ve uzun yolculuk korkusu kaldı,onuda atıcam inşallah rabbimin izniyle..sanada çook geçmiş olsun,benim bu sitede gördüğüm güçlü ve kendini bilen arkadaşlardansın,sende atlatıcaksın inşallah...tekrar bu güzel yazı için teşekkürler sevgiler..

harika bi yazı gerçekten,saol canım benim..zor bir rahatsızlık aslında ama kontrol insanın elinde,ben sadece bir kez kullandım bana verilen antidepresanı ve inan gözümü açamadım,aptallaştım,bişi düşünücem mesela yoğunlaşıp düşünemedim bile...baktım olmıycak bu böyle bıraktım..dışarı çıktığım zaman ölücem sanıyodum ilk zamanlar,hemen eve dönüyodum,sonra sonra yenicem seni dedim,her gün çıktım bıkmadan,yine ödüm koparak ama hep telkin ettim kendimi,geçicek bak geçiyo bile,aslında korkmuyosun öyle sanıyosun, hay gayret vs vs,sonra dualar başlıyodu,öyle öyle dışarı yalnız çıkma korkumu attım,şuan br tek yalnız ve uzun yolculuk korkusu kaldı,onuda atıcam inşallah rabbimin izniyle..sanada çook geçmiş olsun,benim bu sitede gördüğüm güçlü ve kendini bilen arkadaşlardansın,sende atlatıcaksın inşallah...tekrar bu güzel yazı için teşekkürler sevgiler..

Panikkk geldiği gibi gitsinn hepimizden inşallahhkötükedihüsoRabbim herkezeee şifalar versinnn..:Saruboceq:

vereliniortak Gerçekten çok güzel ifade edilmiş bir yazı.Herkesin mutlaka ufak tefek ya da büyük sorunları olabiliyor.Allah bunlarla başedecek güç versin hepimize.Durumu daha ciddi olanlara da acil şifalar diliyorum.Hepimize sağlıklı,mutlu,huzurlu günler...:1hug:

yazı gerçekten çok güzel paylaştığın için teşekkürler
ben 2 ay kadar ilaç kullandım kullanmaz olaydım beni mahvetti desem yeri var
her an ölümü bekledim en sonunda kendimi atayım balkondan kurtulayım dedim
iananın ilaçları kullanmadan önce bu kadar değldi.
ilaçları bıraktım ha olmuyor mu oluyor bununla basa çıkmasını ne yapmam gerektiğini
2 atağımda sağolsun dıstıptıs arkadasım yardımcı oldu.yoksa yine acillik olmustum
şimdi takmıyorum çok fazla ama su da bir gerçek ki tek basıma dısarı cıkamıyorum
üstüne gidemiyorum bir türlü bayılcak gibi oluyorum yanlız değilsin balsurat

şunu da belirteyim benim hat safhada panik atak
bir ara drlardan çıkamıyordum hergün değişik bölümlerde muayne oluyordum

yazı gerçekten çok güzel paylaştığın için teşekkürler
ben 2 ay kadar ilaç kullandım kullanmaz olaydım beni mahvetti desem yeri var
her an ölümü bekledim en sonunda kendimi atayım balkondan kurtulayım dedim
iananın ilaçları kullanmadan önce bu kadar değldi.
ilaçları bıraktım ha olmuyor mu oluyor bununla basa çıkmasını ne yapmam gerektiğini
2 atağımda sağolsun dıstıptıs arkadasım yardımcı oldu.yoksa yine acillik olmustum
şimdi takmıyorum çok fazla ama su da bir gerçek ki tek basıma dısarı cıkamıyorum
üstüne gidemiyorum bir türlü bayılcak gibi oluyorum yanlız değilsin balsurat
Beray evett dıptısımm olmasaaa.Başta elif ablam ve Dıptısımın ve bu sitede bir çok arkadaşım sayesinde mücadele etmesini ..Rabbm hepimize şifalar versin
Benimki panik atak değilde anksiyetekaydirigubbakcemile3

Eline Yüreğine sağlık Bıtanem Balım atlatacaksın Nelerle mücadele etmiyoruz ki ..

Şu P harfini hiç sevmiyorum Panik atak ve Plokistik over(PCO)

Beray evett dıptısımm olmasaaa.Başta elif ablam ve Dıptısımın ve bu sitede bir çok arkadaşım sayesinde mücadele etmesini ..Rabbm hepimize şifalar versin
Benimki panik atak değilde anksiyetekaydirigubbakcemile3
sanırım bende hepsi var zaten anksiyite bunaltı kaygı bozukluğu ilaçları kullanmıstım

arkadaslar bende sizdenim anksiyete bozuklugu var ve karar verdim ilaçlarımı bırakacagım

çok güzel bir yazı,paylaşım için teekkürler,ben de öyle düşünüyorum,şimdi antidepresanları moda etmişler.eskiden yoktu böyle birşey ,ben de seneler önce panik atakmışım ilaçsız yenmişim.panik atak olduğunu şimdi anlıyorum.bu yazıyı hemen kızıma göndereyim.

çok güzel bir yazı,paylaşım için teekkürler,ben de öyle düşünüyorum,şimdi antidepresanları moda etmişler.eskiden yoktu böyle birşey ,ben de seneler önce panik atakmışım ilaçsız yenmişim.panik atak olduğunu şimdi anlıyorum.bu yazıyı hemen kızıma göndereyim.

:asigim:Sağolasınn biranne.Evett doktora gidiyorsun hemen ilacı dayıyorlarr iç gel iç gell beynini uyuşturuyorlar insanın:eek:lmaz::asigim:

bu yazının bi kısmı tam bana göree :)
baluratcım çok teşekkür ediyorum paylaşımın için canım
bence çok güçlü bi insansın sen..

Çok güzel bir paylaşım ellerine sağlık ballım
ışallah tez zamanda bundan kurtulursunuz

X