Bebek Beslenmesi Hero Baby 1 Biberon Mamas kullananlar

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

mirisa

❤❤❤
Kayıtlı Üye
25 Haziran 2009
334
8
35
a.s.slm kızlar
bebeğim 1,5 aylık aptamil 1 kullanıyorum fakat aptamilin kof şişmanlık yaptığını biliyorum yani yeğenim hep aptamille beslendi doğumdan itibaren çocuk 9 aylık aşırı şişman ama sanki şiş şişmanlık bu gözle ayırt edilebiliyor ben bebeğime anne sütü veriyorum fakat bazen sütüm yetmiyor gerek olursa mama kullanıyorum sorum şu ben aptamil kullanmak istemiyorum hero baby 1 gördüm henüz almadım kullananlar varmı memnunmusunuz hazmı kolaymı bilgi verirseniz sevinirim arkadaşlarım şimdiden teşekkürler..

bebeğin damak tadına göre... beninki ülkeri hiç sevmedi ve yemedi.. aptamil kullandım. ama mamayı ölçülü ve dikkatli verirsen kof şişmanlık yapmaz.. benim bebeğim normal kiloda devam etti.. aşırı kilosu yok.

Beyazbulut ve minnosha katılıyorum, mama olayını tamamen bebek belirliyor. Bana kalsa sma ya da aptamil kullanmak isterdim, içeriklerinden dolayı ama sma kabız yaptı, aptamil de alerji, dolayısıyla ikisini de kullanamadık. Şimdi bebelac kullanıyoruz, herhangi bir sorun yok. Ama minnosh arkadaşımızın dediği gibi mama doğru ölçülerde ve aralıklarda verilirse şişmanlatacağını sanmıyorum, hele kof şişmanlık hiç olmaz. Kof şişmanlığı pirinç unu gibi gıdalar yapıyor, mamalar özel formüllerle ve anne sütüne benzer hazırlandığı için böyle bir riski yok.

canım sakroz içermiyor yazıyor ama içeriyor sakroz olmazsa anne sütüne yakın o mayhoş tatlılığı asla veremezler içerdiği laktoz ,sakroz gibi maddelerde kofluğa yol açıyor gözümle gördüm hatta fabrikasındada nasıl üretildiklerini iyi biliyorum esasında ben evime bile sokmam ama mecburiyetten dolayı hepimiz kullanıyoruz bakma.hatta internette kısa bir tur sonucu bunu öğrenebilirsin

Benim kof kilodan kastım ya da anladığım hiçbir besin değeri olmadan şişmanlatmak anlamına geliyor. Yine aynı şeyi savunuyorum, mamalar için bu sözkonusu olamaz çünkü içeriğindeki protein, vitamin ve mineraller ona göre ayarlanıyor, bu bahsettiğim değerler de pirinç unu gibi maddelerde olmadığı için kof kiloyu onlar yapar dedim.

Laktoz dediğimiz zaten süt şekeri, sütün doğal yapısında bulunuyor, üstelik anne sütünde inek sütünden daha yüksek miktarda bulunuyor. Sakroz da içermiyor diye yazıyorsa içermiyor olmalı, çünkü aksini ispat ettiğiniz anda o mama firmasının kapatılması gerekir diye düşünüyorum...

ben bu konuyu hero baby kullananlar olarak açmıştım ama bilmiş çok ...teşekkürler kızlar özelden yazacağım

canım sakroz içermiyor yazıyor ama içeriyor sakroz olmazsa anne sütüne yakın o mayhoş tatlılığı asla veremezler içerdiği laktoz ,sakroz gibi maddelerde kofluğa yol açıyor gözümle gördüm hatta fabrikasındada nasıl üretildiklerini iyi biliyorum esasında ben evime bile sokmam ama mecburiyetten dolayı hepimiz kullanıyoruz bakma.hatta internette kısa bir tur sonucu bunu öğrenebilirsin

ben bu konuyu hero baby kullananlar olarak açmıştım ama bilmiş çok ...teşekkürler kızlar özelden yazacağım

üretim aşamalarını göz önüne alırsak ekmek bile yemememiz lazım. sadece mamayla beslenen çocuklar var öyle olsa onların yerınden kıpırdamaması lazımdı.

ayrıca uslubunuz çok ters buraya bır konu acıyorsanız herkes istediğini yazabilir. bilmiş çok falan. madem bilmişlerin cevaplarını begenmıyorsanız konu açmayın insanları da mesgul etmeyın.

o zaman gerçekten bilenler konuşsun herkez bilimsel açıklamalar yapıyor herkez gerçekten biliyormu?ayrıca ben mamadan kof olan çocuğu gözümle gördüm gözümemi inanım söylenenemi..sonuçta herkezi kof yapmayabilir ama ben bunu sordum herkez yardım etmeye çalışıyorsa adabıyla yapsın ..ok.. ayrıca yardım etmeyi mesguliyet olarak görenler madem o zaman sizde mesgul olayın bayan yazmayın ne gereği varki yazdınız o zaman sizi ilgilendiren bu konuda yokmuş yormasaydınız kendinizi.ok

herkes adabıylamı yapsın anlamadım bukadar tepkiyi neye verdiğini açıkçası kusura bakma
sana hakaretmi edildiki adap arıyorsun sadece fikrimizi söyledik farkındaysan sende yukarda bilimsel bir açıklama yapmışsın mamalar sakroz içeriyor sakrozda kof şişmanlığa neden olur diye neyse konu uzamasın

bu nasıl bir imla nasıl bir yazış şekli..konuşur gibi..yazı uslubu biraz farklı olmalı.

bu ne şimdi alıntı yapsaydınız keşke kime yazdığınız anlaşılırdı
ayrıca burası bir form sitesi komposüzyon yazmıyoruz ya sohbet ediyoruz
konuşur gibi olmasının sakıncası ne anlamadım ben bu siteyi çok seviyorum
çok şey öğrendim çok güzel arkadaşlarım oldu herkes bişeyler paylaşıyor
ama böyle gereksiz yere gerginlik yaratan ve sivrilen insanları okudukça sinirim bozuluyor
ufacık şeyleri kafaya takıp huzur bozuyorsunuz

Son düzenleme:
fakat aptamilin kof şişmanlık yaptığını biliyorum

sadece bu yazınıza istinaden yazıyorumm
bende aptamil kullanıyorum
herhangi bi kof şişmanlığı yok oğluşumun
sanırım bu kof şişmanlık olayları mamadan kaynaklı değilde bebişlerden kaynaklanıyo gibi geliyo bana,çünkü her bebeğin vücut yapısı ve metabolızması aynı değil canımmmCADIARZU:uhm:

merhaba bende aptamil kullanıyordum kof şişmanlık falan yapmadı ama bizim biraz bütçemizi zorladığı için hero babye geçtik..onuda içiyor çok şükür bi sorun yok..zaten doktor mamaların hepsinin aynı oldugunu bebeğiniz hangsini severse onu alın demişti.

mamaların kof kilo yaptığını düşünmüyorum.aptamil sizin yakınınızda kilo yaptıysa bu mamadan değil bebeğin bünyesinden yada annenin çocuğu aşırı beslemesinden kaynaklanmıştır.ayrıca sizin yakınınızda böyle bi sonuç olduysa buda bilimsel bi gerçek anlamına gelmez sadece siz öyle anlamak istemişsiniz.

ben çok bilmiş bir anne olarak derimki:) mamalar yanbi aptamil şişmanlık yapsaydı keşkede azcıkta oğlum alsaydı...gerçekten aptamil pahalı arkadaslar neyse ya bebek neyi seviyosa onu verin ama bizi zorladı aptamil bebelaca döndük :)))

devam sütü niteliğinde olan mamaların kilo yaptığını hiç görmedim ben
ama bazı anneler devam sütüne pirinç unu maması yapıp katıyorlar maşallah o bebekler tombiş oluyor
ve gerçekten mamayı bebek kendisi seçiyor beğenmediğini yemiyr

kof şişmanlığa neden olan tek şey nişasta ve bu bütün mamalarda var özellikle gece mamalarında bu oran daha fazla bebeği uzun süre tok tutmak için.yani mama kullanan anneler(ben de) bundan kaçış yok hepsi aynı.kardeşim aptamille büyüdü şimdi filinta gibi kız.bebeğim de aptamille besleniyor ama o biraz toplu.bebeğe de bağlı canım.bir de zaten herkesin dediği gibi ne yiyeceğini bebek belirliyor.

konuyu açan bidaha uğramamıs bile bosverin arkadaslar herkesin doğrusu kendi bildiği uyguladığı doğrudur..

X