Bebek Beslenmesi Yalancı meme

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

demirim

annesinin lokumu
Kayıtlı Üye
8 Haziran 2009
5.383
6
38
merhaba arkadaşlar
bnm bebeğim 3 aylık ve yaklaşık 1.5 aydır yalancı meme emiyo önceleri almazdı ama babası pekmeze soka soka alıştırdı sağolsun şimdilerde bıraktırmak istiyorum fakat onsuz asla uyumuyo bide fazla mıkırdanınca veriyorum siz ne zmn emziği veriyosunuz yani sürekli ağzındamı yoksa sadece mıkırdandığı anlardamı veryosunuz bunu sormamdaki amaç sanki bana memeyle fazla haşır nrşir oluyomuş gibi geliyo ya da ben abartıyorum bi tek bnm oğlummu böyle acaba
birde ne zmn bıraktırmak uygun olur?:sm_confused:

ben mama yedikten sonra uykusu geldiğinde mızırdığında veriyorum
benimkide çok haşır neşir çok seviyo emziğini dişlerini kaşıyor
vermediğimiz zaman kızıyor hatta artık öğrendi bulursa yanında
filan alıp ağzına götürüyor bıraktırmak içinse erken gibi geliyor
çok ağlar çünki onunla uyumaya alışkın uyku üdzenini bozmak istemiyorum
bir yaşına doğru bıraktırmayı düşünüyorum

hımm seninki 5 aylıkmış cnm anlıyo yani bnmki daha o kdr kavrayamıyo o yüzden anlamazken bıraktırayım diyorum ama ağzında meme olmadan uyumuyo uyusa bile çok çabuk uyanıyo öbür türlü uyurken ağzında meme varsa uyansa bile yeniden uykuya geçiyo

memenin 2 yaşına kadar bir zararı yokki..
bırakırsanız siz uğraşırsınız..
benim kızımda emzik kullanıyor..
uykuya geçerken veriyorum ağzına..

ben hala uğraşıyom alıştıramadım emziğe ya.yok kusacak gibi yapıyo almıyo.oysa dr umda emme isteği fazla bi çocuk mutlaka emzik ver uğraşamazsın diyo.ama yok almıyo.bide bebeklere çok yakıştırıyom ya çok tatlı oluyolar emzikle.benim bildiğimde 2-3 yaşından sonra bıraktırılması gerektiği.çok uzun zamanlar kullanınca zararlı oluyomuş..

ben hala uğraşıyom alıştıramadım emziğe ya.yok kusacak gibi yapıyo almıyo.oysa dr umda emme isteği fazla bi çocuk mutlaka emzik ver uğraşamazsın diyo.ama yok almıyo.bide bebeklere çok yakıştırıyom ya çok tatlı oluyolar emzikle.benim bildiğimde 2-3 yaşından sonra bıraktırılması gerektiği.çok uzun zamanlar kullanınca zararlı oluyomuş..

valla canım ugrasamazsın kelimesine takıldım benimde bebegim suan 7 aylık ben emzik vermeyi dusunmedim hiç bebekleride sadece sussun uslu dursun diye emzik vermeye karsıyım bebek senin bebeğin butun mesgalen ugrasın o ben oğlum dogdu 4 ay boyunca kolik sancısıylaugrasmıs bir anne olarak bana bebeğimin hiç bir hali zor gelmedi uslu yada mızmız benim bebeğimde emmeye cok duskun en guzelide o senin memen varken neden yalancı emzik olsunki o seni emereken helede biraz olayların farkına varmaya basladıgında 6 7 aylık oldugundan beri seni emerken daha bi sarılıyo bundan ote baska guzel bi duygu varmı varsın senin memene duskun olsun:eek:lmaz:

valla canım ugrasamazsın kelimesine takıldım benimde bebegim suan 7 aylık ben emzik vermeyi dusunmedim hiç bebekleride sadece sussun uslu dursun diye emzik vermeye karsıyım bebek senin bebeğin butun mesgalen ugrasın o ben oğlum dogdu 4 ay boyunca kolik sancısıylaugrasmıs bir anne olarak bana bebeğimin hiç bir hali zor gelmedi uslu yada mızmız benim bebeğimde emmeye cok duskun en guzelide o senin memen varken neden yalancı emzik olsunki o seni emereken helede biraz olayların farkına varmaya basladıgında 6 7 aylık oldugundan beri seni emerken daha bi sarılıyo bundan ote baska guzel bi duygu varmı varsın senin memene duskun olsun:eek:lmaz:

drumun sözleriöyle.ayrıca doğduğundan beri gaz sancısı çekiyo bebeği.dr fazla emmeninde gazı arttıracağını emzik vermenin bunu azaltacağını söyledi.hangi anne bebeğiyle uğraşmazki.herşeyleriyle off demeden uğraşırız elbette ama emzik bana bazı durumlarda kurtarıcı gibi geliyo,alıştırmak istiyorum ama alışmıyo.ayrıca bebeğim ne yazıkki beni emmiyo,çoktan bıraktı beni,yarama bastın canım :sinifsinif:

bende çok sık vermemeye özen gösteriyorum
gerçi dr.umuz 2 yaşına kadar bir zararı yok demişti fakat yinede her firsata ağzına verme dedi fazla alışırsa bıraktırmak zor olur diye,
bende genelde çok ağlarsa veriyorum sakinleşsin diye bide araba ile biyere gideceğim zaman veriyorumki yolda ağlamasın bende direkson başındayken paniklemim diye

bu başlığı görünce yazmak istedim.benim oğlum 16 aylık oldu bugün .ve dün akşamdan beri emziği kaldırdım bakalım bugün uyuyacak mı?zaten sadece uyurken veriyorum.

ühühühü demin oğlumu 2dk. yalnız bırakayım dedim kolunu emmiş ve kolu morarmış tahriş olmuş resmen meme gbi sıkıştırıp emmiş napıcam ben bu sıpayı bilmiyorum emziği versem bazen düşürüyo bu seferde onun için mızırdanıyo başında illa birimi olacak :s

drumun sözleriöyle.ayrıca doğduğundan beri gaz sancısı çekiyo bebeği.dr fazla emmeninde gazı arttıracağını emzik vermenin bunu azaltacağını söyledi.hangi anne bebeğiyle uğraşmazki.herşeyleriyle off demeden uğraşırız elbette ama emzik bana bazı durumlarda kurtarıcı gibi geliyo,alıştırmak istiyorum ama alışmıyo.ayrıca bebeğim ne yazıkki beni emmiyo,çoktan bıraktı beni,yarama bastın canım :sinifsinif:

seni emmediğini bilmiyodum canım kusura bakmamafoldumben alışmıyosada bosver alıstırma bide sonra bıraktırcam diye ugrasıcaksın yinede sen bilirsin karar senin ama ben alıstırmadıgıma zaten bebeğimde almadı 5 aylık olana kadar biberon bile almamıstı ben memnunum ama karar senin kolay gelsin sanakaydirigubbakcemile3

seni emmediğini bilmiyodum canım kusura bakmamafoldumben alışmıyosada bosver alıstırma bide sonra bıraktırcam diye ugrasıcaksın yinede sen bilirsin karar senin ama ben alıstırmadıgıma zaten bebeğimde almadı 5 aylık olana kadar biberon bile almamıstı ben memnunum ama karar senin kolay gelsin sanakaydirigubbakcemile3

biçok kiş bu zamana kadar alıştıramadıysan artık alımaz diyo zaten.ben bi iki hafta daha denerim almazsa uğraşmam artık ne yapayım..

biçok kiş bu zamana kadar alıştıramadıysan artık alımaz diyo zaten.ben bi iki hafta daha denerim almazsa uğraşmam artık ne yapayım..

caycan ım canım başka başka emzik denesen bide?belki denedin bilmiyorum ama bazı bebeler kauçukdan hoşlanıyorlar anne memesine daha yakın olduğu için..mesela ben kullanmadım ama arkadaşım kullandı nuk un var sanki bakkal emziklerini andırıyor şekli uzun ve yumuşak kauçukdan..netten de bakabilirsin..anne memesine daha yakınlar..ben çok denedim çünkü ama benimki ufakken ememiyordu yavrum pıt diye düşürüyodu ağzından sonra yine ilk aldığımıza döndük wee nin damaklısına..kolay gelsin ccanım..

caycan ım canım başka başka emzik denesen bide?belki denedin bilmiyorum ama bazı bebeler kauçukdan hoşlanıyorlar anne memesine daha yakın olduğu için..mesela ben kullanmadım ama arkadaşım kullandı nuk un var sanki bakkal emziklerini andırıyor şekli uzun ve yumuşak kauçukdan..netten de bakabilirsin..anne memesine daha yakınlar..ben çok denedim çünkü ama benimki ufakken ememiyordu yavrum pıt diye düşürüyodu ağzından sonra yine ilk aldığımıza döndük wee nin damaklısına..kolay gelsin ccanım..

canım biçok emzik denedim ama kauçuk denemedim CADIARZU dur son çare bide ondan alayım.wee de kullandım,chicco ve bebedorda aldım ama kabul etmiyo.ama kauçuk olabilir canım iyi akıl verdin sağol Şeniz

demircik kardeşim benim kızımda 15. günlükten beri emiyor emziği...doktorumuz silikonlu kullandıktan sonra bi zararı yok demişti bide silikon daha sağlıklıymış..4. 5. aydan sonra sadece uykuya geçiş döneminde vermek gerekliymiş..yani durduk yerde kendi kendine oyalanırken ağzına emziği tıkmak (ki bunu kimse yapmaz heralde emzik genelde ağlarken kullanılan susturucu bi araçtır) çocuğun konuşma yetisinin gerilemesine sebep oluyormuş.bende kızıma sadece uyutucağım zaman veriyorum çünkü o olmadan uyumuyor..sallamak filan fayda vermiyo illa emziği olucak..sadece uyurken veriyorum işte bi zararıda olucağını zannetmiyorum..

canım biçok emzik denedim ama kauçuk denemedim CADIARZU dur son çare bide ondan alayım.wee de kullandım,chicco ve bebedorda aldım ama kabul etmiyo.ama kauçuk olabilir canım iyi akıl verdin sağol Şeniz

evet canım neden olmasın..ama yumuşak olanlardan al emi..çünkü bende chicco nun kauçuk damla şekilli almıştım ama oda çok yumuşak değil sert gibi..yani çocuğun ağzında rahat hareket edemeyince ememiyolar heralde..çübkü bebedorun almıştım slikonu çok sert kızım onuda ememedi ama wee nin yumuşak slikonu onu çok rahat emiyor..öptüm canım kaydirigubbakcemile5

ben nuk kauçuk damaklı kullanıyorum hepsini denedğim almadı nuku bi tuttu bi dahada bırakmıyo :))

bende ilk baslarda vermek istemedim verme taraftarı hiç değilim...bebeklerin damak seklini bozuyor deniliyor....1 aydan sonra denedim 1-2 aldı ondan sonra vermedim unuttu...daha sonraki aylarda4-5 aylıkken pusetiyle gezmeye gittiğimde uykusu gelince uyumuyordu aglıyordu... illaki agzında meme olması gerekiyor uyuması için...eee her yerdede ha diyince emziremiyorsun..dısarı cıkamaz olmustum...sırf bu yüzden tekrar denedim vermeyi ama almadı...cokta üzülmedim almıyor diye...zaten verme taratarı değildim....ayy bide ilk verdiğim zaman öyle üzülmüştümki aglıycaktım nerdeyse yavrumu kandırıyorum kendi memem diye plastik parcasını emiyor diye yazık yaaa...bosverin vermeyin...bu arada sekere pekmeze recele batırılıp verilmesi cok zararlı...diş minelerine zarar veriyor....

ben kızıma 5. aydan sonra alıştırdım.başlardada vermiştim ama hep atıyodu diliyle itiyordu.o attı ben verdim o attı ben verdim ve 5.ayda alıştı.bende kızımı 6. aya kadar emzirebildim emzik gerçekten çok işe yarıyor uyuyacağı zaman hemen uykuya dalmasını sağlıyor,emme reflekslerini karşıladığı için sakinleştiri etki gösteriyor.gece kalktığındada emziği veriyorum tekrar dalıyor.tabiki bütün gün ağzında durmuyor sadece uyuyacağı zamanlar bende o amaçla başlamıştım zaten.şimdi 1 yaşında halen emiyor 2 yaşa doğru bıraktırırım ancak.

X