Yumurta alm ilemi ok arl m?

zeugma27

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2009
73
0
slm kizlar 29 yasindayim ALLAHIMA sukur cok tatli 8 yasinda bir kizim var iki sene olacak bir kardesi olsun istedik ama benim rahatsizligim yuzunden doktara gitimizde esimide kontorol etmek istediler sperm sayisi dusuk cikti asilam yaptirdik olmadi tup bebek dediler agustosda ilaclar baslanacak ama bu yumurta alimi islemi beni korkutuyor tercubesi olanlar bana yardimci olun lutfen kizim normal yola oldu oyuzden simdi kafam cok karisik biraz beni aydinlatirsaniz sevinirim....:çok üzgünüm:

sevgili zeugma27,
ben 2 kez tüp bebek yaptırmış ve 2.de şu an yeni hamile kalmış biri olarak sana diyebilirim ki,
Doktora git geller, hastanede yok yumurta toplama yok transfer falan biraz meşakkatli işler ama sonuçta hiçbirinde ağrı olmuyor.
Yumurta toplamayı mutlaka genel anesteziyle iste. Bayılıyorsun yarım saat-1 saat arası bir işlemle yumurtaların toplanıyor, serumla birkaç saat dinleniyorsun, sonra hiçbişey olmamış gibi kalkıp gidiyorsun, 1-2 gün adet sancısı gibi hafif ağrın oluyor. Transfer zaten vajinal ultrason gibi bişey.Tüp bebeğin tek zor tarafı sabretmek..Başarılar diliyorum, umarım hemen 2.bebeğine kavuşursun..

yumurta toplama işlemi her hastaneye göre değişiyor sanırım mesela benim fazla yumurtam yoktu topu topu 8 taneydi damardan verdikleri bir iğne ile bayılmadım acıyı hissetmedim çok rahattım 15 dk sürdü korkulacak birşey değil şimdiden hayırlı olsun

uyuyup uyanıyorsun hiçbirşey anlamıyorsun.sonrasında çok çok hafif adet ağrısı gibi kasık ağrısı.merak etme

yoo cok da kötü bişey degıl...acı yok bence:1rolleyes: cok azıcık belki.. olacak o kadardaaaa

toplama işlemi sırasında bişey hissetmiyosun canım bazı yerler genel bazıları lokal anestezi altında yapıyo işlemi benimki lokaldi mesala tam baygın değildim ama bişeyde acı falan hissetmedim sadece kendine geldikten sonra adet sancısı gibi sancın oluyo o kadar bende senin gibi çok stres yapmıştım ama korkulacak bişey yok en zor tarafı test tarihini beklememkmiş onu söyleyebilirim

evet arkadaşım zeyra cok haklı en büyük acı o test günü beklemek ve sonucu ögrenmek öncesınde yaşadıkların hiç bişey

uyuyup uyanıyorsun hiçbirşey anlamıyorsun.sonrasında çok çok hafif adet ağrısı gibi kasık ağrısı.merak etme

merhaba smyrna da tedavi görüyorsun herhalde. bende orda tedaviye paşladım. kısmetse 11-12 ağustos gibi yumurta toplama yapılacak. doğrusu merak ediyorum ne kadar sürdü. bir zorluğu var mı. senin transfer yapıldı mı. sonuç nedir. inşallah gönlüne göre olur.

yumurta toplama işlemi lokal olarak da anestezi ilede olabiliyor.bu merkezinizin seçimine kalmış birşey.normalde her ikisinde de acı duymuyorsunuz ama bazen(bana olduğu gibi) lokal anestezi işe yaramıyor ve işlem başlamış olduğu için geri de dönemiyorlar ve acı içerisinde toplama işlemine devam ediliyor.o yüzden eğer size tercih hakkı sunarlarsa mutlaka genel anestezi isteyin.

korkulacak hiç bir şey yok... uyuyup uyanıyorsun... sonrasında çok az bir acı... belli belirsiz... belkide olayın en kolay kısmı ne olduğunu hissetmiyorsun... bol şans...

X