Bisküvi - Kurabiye Tarifi Glen Kurabiyeler Resimli

su35

bir varmış bir yokmuş
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2007
1.932
1
45
merhaba kızlar bu kurabiyenin mucidi benim prensesim ve yakuşuklu oğluşumdur:)) bir gün kurabiye yaparken anne içine bunlardanda koyalım dediler bizde yaptık tabiki ve paylaşmak istedik.. inşallah beğenirsiniz:))

herzamanki gibi kullanılacak malzemeleri oda ısısna getirmeli okadar...

yarım paket margarin veya ona eşdeğer de tereyağ 1 su bardağı mısır yağı 1 yumurtanın sarısı 1 çay bardağı pudra şekeri yarım paket kabartma tozu ve 1 pkt vanilya alabildiğine un(yaklaşık 3 bardak kadar) içi için ve süslemek için: kakaolu mısır gevreği ve meyve kabukları(limon portakal vs.)

öncelikle oda ısısndaki margarin yumurta sarısı ve sıvı yağımızı şekerle iyice karıştırıp krem haline getiriyoruz.daha sonra içine kabartma tozu vanilya ve unumuzuda ekleyip yumuşak bir hamur yoguruyoruz..hamurlardan 2 ceviz büyüklüğünde bezeler alıp elimizin içinde çanak şeklinde açıp içine kakaolu mısır gevreklerinden bir kaç tane yani aldıgı kadar koyup kenarlarını kapatıp yavaşça yuvarlıyoruz.daha sonra bu işlem bittikten sonra meyve kabuklarından ağız şeklinde parçalar kesip kurabiyelerimizi mısır gevrekleri ve meyve parçalarıyla yüz ifadesi yapıp süslüyoruz.dilerseniz yumurtanın akınıda üstüne sürebilirsiniz ama ben sürmedim gerek duymadım daha doğrusu..170 derecede 25 ,30 dkk kadar pişirip soğuduktan sonra servis yapabilirsiniz...miniklerime afiyet olsun:))

cam65742.jpg

cam65802.jpg

sakın benim gibi fırında unutmayın yoksa zenci bebekleriniz olurkaydirigubbakcemile3

cam65832.jpg

büyük bebekleri temsilen ben bir ısırık attım kızlar:kedi:

üzerine hafiften pudra şekeri elemiştim ben söylemeyi unuttum:kedi:
yorum yok beğenmedinizmi:çok üzgünüm:

Son düzenleme:
Küçük mucidini berecikli annesini kutlarım doğrusu. Ortaya harika bir görünüm çıkmış. Mutlaka tadıda güzeldir.

:eek:lmaz:askolsun balim begenmez olurmuyuz:eek:lmaz:
:nazar:heleki benim hamarat arkadasim yaparda nasil begenilmez:nazar:
cokacimcoookyine harikasin ya süper bir fikir tuttum ben bu fikri inancokacimcoook
opuyorumnanaktanmutlaka denicem ki senin kadar basarili olabilirsem eger kizimin dogum gününede yaparimopuyorumnanaktan
kaydirigubbakcemile5iyiki paylasdin bizimle canim saolasinkaydirigubbakcemile5
a.s.cabuk bayatliyomu tatlisim???????a.s.

he bisey daha ekliyeyim ben kakaolu misir gevregini sevmedigim icin sadece kizima yapmicagim kendimde cocuk oldugum icin balli gevrekle yapsamda olur kanimca dimi

:eek:lmaz:askolsun balim begenmez olurmuyuz:eek:lmaz:

:nazar:heleki benim hamarat arkadasim yaparda nasil begenilmez:nazar:
cokacimcoookyine harikasin ya süper bir fikir tuttum ben bu fikri inancokacimcoook
opuyorumnanaktanmutlaka denicem ki senin kadar basarili olabilirsem eger kizimin dogum gününede yaparimopuyorumnanaktan
kaydirigubbakcemile5iyiki paylasdin bizimle canim saolasinkaydirigubbakcemile5

a.s.cabuk bayatliyomu tatlisim???????a.s.

he bisey daha ekliyeyim ben kakaolu misir gevregini sevmedigim icin sadece kizima yapmicagim kendimde cocuk oldugum icin balli gevrekle yapsamda olur kanimca dimi
olur tabi neden olmasın hemde harika olur:lepi:
aslında bende kakolusunu sevmiyorum ve aklıma bunu yaparken bile balla harmanlamak gelmişti zaten ama hem fazla tat bayar diye hemde içinde belkide hoş durmaz diye yapmadım birde zaten kakaosu bayagı yogun bal karıştrmadım içine doğrusu.. bayatlarmı inan hiç bilmiyorum çünki bizde çabuk tüketiliyor,ben marketten bisküvi falan almadıgım için çocuklar ara öğünler kek kurabiye yogun tüketiyolar ...
opuyorumnanaktancanım benim çok sağolasın begenmene çoook sevindim çok teşekkürleropuyorumnanaktan
güzel yorumların içinde ayrıyetten teşekkürleropuyorumnanaktan
becerirmiyim diye meraklanma kesin becerirsin çok basit birde kurabiyenin tarifine uymak zorunda değilsin herzaman yaptıgın bir tarife mısır gevragide ekleyebilirsin maksat değişiklik olması yerimseniben
çok hoş fikir bence. deneyeceğim. paylaştığın için teşekkürler canım..a.s.
begenmenize çok sevindim güzel yorumlarınıza çook teşekkür ederimopuyorumnanaktan

harıka valla gozumu burda actım sayende balım..
du denım bende bugun yaa canım cektı kendıme kurabıye adam yapam hehe:).
emegıne saglık balım..

harıka valla gozumu burda actım sayende balım..
du denım bende bugun yaa canım cektı kendıme kurabıye adam yapam hehe:).
emegıne saglık balım..
hadi yaaadelikafadulden yapcanmı sahidende birlikte yapalım gelde hadidelikafadulden
bir gelsen neler yaparız offf..anlatmayayım şimdi repine yazdım zatenyerimsenibencanı çeken olur birsürü hamile var:CüvCüv:
güzel yorumun için çok teşekkür ederim kız opuyorumnanaktan
kimbilir sen neler yapıyondur da paylaşmıyon bizle:1closedeyes:
becerikli hatun oldugunu düşünüyorum açıkcası:1closedeyes:

bende böyle yapacagım ogluma güzel olmuş ellerine saglık benim oglum o gülen yüzü görünce dahada sevecek eminim

süper ya cok tatlis görünüyolar helede o isirik atiggin, yazik gitmis sifatin yarisi hala gülüyokaydirigubbakcemile3

ellerine saglikvereliniortak

ayyy canımm ya süper görünüyorlarrrrrrr
ayy ben bunları yemeye kıyamam ellerine sağlıkkkkkkkkkkkk

X