Köfteler Bayat Ekmekten Süper Bir Köfte Tarifi-Resimli

su35

bir varmış bir yokmuş
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2007
1.932
1
45
merhaba kızlar ..
hepimizin evinde illaki kalır bayat ekmekler.bir çoğumuz atmaktan rahatsızlık duyarız.bunları değerlendirmek için çeşitli yerlerde kullanırız..bende kendimce bir alternatif hazrladım umarım begenirsiniz...ben içine evde ne varsa aklıma ne gelirse koyuyorum..özellikle çocuklara kahvaltılık olarak yaptıgım günler içinde süt,yumurta,peynir ve sebzesini özellikle bol tutuyorum..ölçüler çokta mühim değil yani kızlar önemli olan içine koyacağınız yumurtaların malzemeyi kızararken dağılmasını engelleyecek kadar yeterli olmasıdır..

bayat ekmekleriniz çok kuruysa blendrdan geçirebilirsiniz.eğer değilse ıslatıp suyunu iyice sıkarak neredeyse kuru gibi yani köfte içine hazrlar gibi elinizde dağıtarakta ana malzemeyi hazrlayabilirsiniz..içine

istediğiniz kadar bayat ekmek ama en az 2 su bardağının içini kaplayacak kadar yada bir miktar unda ekleyebilirsiniz 1 adet büyükçe patates 1 adet soğan 1 çay bardağı süt 100 gr kadar rende peynir 2,3 yada 4 yumurta(ekmeğinizin miktarına göre) ama en az 2 yumurta çünki malzemeyi tutan yumurtadır yoksa pişerken dağılabilir.. bir demet dereotu ve maydonuz(isterseniz koymayabilirsinizde) eğer evde varsa 1 tane havuç yada kabak ama yoksa eğer koymanız şart değil çünki pataes yeterlidir koymasanızda olur.. bir paket kabartma tozu 1 tatlı kaşığı kadar tuz ve istediğiniz baharatlardan istediğiniz kadar koyabilirsiniz ama baharat muhakkaki kullanın lezzetli oluyor..(karabiber kimyon vs..) kızartmak için sıvı yağ

bayat ekmekleri anlattıgım gibi hazrlarız... derince bir kaba alıp ortasında bir havuz yapalım.içine yumurta süt ve kabartma tozunu alıp birbirine önce karıştırırız daha sonrasında yavaş yavaş ekmek ve diğer malzemeleride katarak yogurmaya başlarız..eğer çok sert olursa sütle kıvamını yumuşatabilirsiniz çok yumuşak olursa da içine biraz mısır unu,galeta unu,beyaz un ne olursa hiç farketmez azıcık ilave edebilirsiniz..yogurduktan sonra ellerinizi ıslatıp bezeler alın ve şekillendirin kızgın yağda kızartıp servis yapabilirsiniz yada teflonda çok az yağdada kızartıp kaloriden biraz daha uzaklaşabilirsiniz..afiyet olsunnnn

Son düzenleme:
cam6527.jpg

canim sebzeleri ciydenmi koyuyoruz icine???
rendeleniyomu onlarda
kusuruma bakma ben cahilim
hic köfte yapmadim dessem
cünkü eti sevmem
ama bu cok ilgimi cekti
harikalar döktürmüssün ya süpersin tatlisim benim
tskler paylasimin iicin
gece gece canim cekdi iyimi

evet incim sebzeleri çiğ koyuyorum.rendelendiği için çabuk pişiyorlar zaten..ve ekmekle sebzeler birbirini geçmiyo .oranı sen ayarlarsın.hatta ekmek daha fazla bile olabilir..ha bu arada ben baharat yazmayı unutmuşum baharatlarda koyulması gerekiyor hemen ekleyeceğim:kedi:
umarım begenirsin kime yaptıysam çok sevdi bunu..
hatta kahvaltı yapmayan çocuklar için birebir bir kahvaltılık..içine soğan koymayıncada güzel oluyor..hertürlü denenebilir..damak zevkinize kalmış yani..
yorumun için çok teşekkür ederim incimopuyorumnanaktan

gerçekten değişik bir tarif ve çok güzel gözüküyolar
en kısa zamnada bende deniycem bunu
ellerine sağlık

Köftenin her türlüsü bana mis gelir..
Ellerine sağlık ..
çok güzel görünüyorlar..

canım ellerin dert görmesinler nefiz görünüyo bende yapıyodum bayat ekmekle haşlanmış patatesle ama içine başka çeşit katmadan yapıyodum artık bende yaparım senin gibi emeğine sağlık

misafirim vardı bu yüzdende birsürü ekmeğim kaldı.bu tarif güzelmiş .hemen deniycem

gerçekten değişik bir tarif ve çok güzel gözüküyolar
en kısa zamnada bende deniycem bunu
ellerine sağlık

Köftenin her türlüsü bana mis gelir..
Ellerine sağlık ..
çok güzel görünüyorlar..

canım ellerin dert görmesinler nefiz görünüyo bende yapıyodum bayat ekmekle haşlanmış patatesle ama içine başka çeşit katmadan yapıyodum artık bende yaparım senin gibi emeğine sağlık

harika duruyor eline sağlık cnm

misafirim vardı bu yüzdende birsürü ekmeğim kaldı.bu tarif güzelmiş .hemen deniycem

güzel bir tarif ellerine sağlık..
çok teşekkür ederim kızlaropuyorumnanaktanopuyorumnanaktan
beğenmenize gerçektende çok sevindimopuyorumnanaktan:kedi: bayat ekmekle yapılacak okadar çok şey varki buda onlardan sadece birisiydicokacimcoook
değişik türlerde yaparsanız paylaşırmısınız burda bizlerinde bilgisi oluryerimseniben

canim gene harikalar döktürmüssüncokacimcoook
bende bayat ekmekleri atmak istemiyorum.
bazen kizartarak bazen tost falan yaparak degerlendirmeye calisirim..
ama buda süper bir fikir olmus canim mutlaka deniycemkaydirigubbakcemile5
ellerine emeciklerine saglik canimopuyorumnanaktana.s.

canim bendün yaptimzemuszemus
herkes cok begendi ekmek oldugunu kimse tahmin edemedi:asigim:
3 yumurtayla 1 patates 1 de sogan koydum ekmeklerle birlikte baharat falan...
formlari seninkiler kadar düzgün olmamis ama neyse artikin:kedi:
tarif icin tesekkür bidenem bundan sonra hep yapacagim bir cesitkaydirigubbakcemile5opuyorumnanaktan

Son düzenleme:
canim bendün yaptimzemuszemus
herkes cok begendi ekmek oldugunu kimse tahmin edemedi:asigim:
3 yumurtayla 1 patates 1 de sogan koydum ekmeklerle birlikte baharat falan...
formlari seninkiler kadar düzgün olmamis ama neyse artikin:kedi:
tarif icin tesekkür bidenem bundan sonra hep yapacagim bir cesitkaydirigubbakcemile5opuyorumnanaktan

alkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkis
cokacimcoookcokacimcoookcokacimcoookcokacimcoookcokacimcoook
KANIMCA EN KISA ZAMANDA YINE 1HAFTALIGINA SANA YATIYA KALMAYA GELMELIYIM
:nazar:HANGI ARA VE DEREDE YAPTIN YA MASALLAH SANA YENGOSUM HIZINA YETISEMIYORUM INANKI:nazar:
ELLERINE SAGLIK BENDE MUTLAKA DENICEM

ellerine saglik canim goruntusu ve bazi icerik hamsi kusuna benzemis hamsisiz olanindan,

alkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkis
cokacimcoookcokacimcoookcokacimcoookcokacimcoookcokacimcoook
KANIMCA EN KISA ZAMANDA YINE 1HAFTALIGINA SANA YATIYA KALMAYA GELMELIYIM
:nazar:HANGI ARA VE DEREDE YAPTIN YA MASALLAH SANA YENGOSUM HIZINA YETISEMIYORUM INANKI:nazar:
ELLERINE SAGLIK BENDE MUTLAKA DENICEM

nedemek yegenim hemen gel basimin üstünde yerin var biliyosunopuyorumnanaktan valla ne güzel olur:asigim:
birlikte sahurluk iftarlik hazirlariz oh oh negüzel olurkaydirigubbakcemile5
ayrica yorumun icin tesekkür ederim bidenemopuyorumnanaktan

X