emzirirken hamile kalinir mi?

EgeliFatosh

oğluma kardeş geliyor..
Kayıtlı Üye
5 Kasım 2008
1.465
3
internetten arastirdigim kadariyla bu sorunun cevabi evet, ama benim ailemdeki bayanlar ya da esden dosttan duydugum kadariyla emziren anneler hamile kalmiyor, hatta bunu bir korunma yontemi olarak kullanirmis eskiler, mesela anneannem cocuklarini 3 yil emzirmis, butun cocuklarinin arasindaki yas farki 4 yil ve civari....siz emzirme doneminde nasil korundunuz?hap ya da igneler bu donemde sakincali olabiliyormus..

evet kalınır canım.. bi arkadaşım ikiz doğum yaptı ve emzirdiği için hamile kalmayacağını sanıyordu.. ancak daha kırkı çıkar çıkmaz hamile kaldı.. dikkatli olmak gerek bu dönemdee..

Hamile kalınıyor. Komşumuzun kızı kırkı çıktırktan sonra hamile kaldı emziriyordu. Adetide gelmiyormuş halbuki ama kaldı. Doktorum bu konuda beni uyardı emziriyorsun diye korunduğunu sanma dedi . biz eşimle 2ay birlikte olmadık doktor 1 buçuk ay demişti biz 2 ye tamamladık ve hemen doktoruma gidip spiral taktırdım doğum evleride takıyor hemde bedava.
Bu arada bebek aldırılmasına karşı biriyim baştan önlemi alınmalı bence sonra o cana kıyılmamalı

evet canım bencede kalınır bende emziriyorum şuan ve adetim bi süre olmadı korktum dr a gittim korun dedi bana yani olabiliyormuş..ama kimileride süt korur kalmazsın hamile diyorlar ama düşününce şöyle bi olabilir yani korunmazsan eğer

uzmantvde emzirirken hamile kalınır mı ısımlı bır vıdeo var
orada emzırırken hamıle kalınmayacagı söylenıyor ama sartları varmıs
emzırdıgın bebege bır damla su dahı olsa ek gıda vermemen gerekıyormus bıde adet olana dek koruyormus sadece
ama ne kadar emın olunabılır bılmıyorum ben yenı dogum yaptım kırkım cıkmadı boyle bı yonteme guvenemem heralde istersen o vıdeoya bı bak

Merhabalar..
Sizin de söylediğiniz gibi;büyüklerimizden;eskilerden kalma bir inanış var:'Süt Korur!' şeklinde..
Süt emzirmenin yumurtlama üzerindeki baskısı nedeniyle belli bir oranda doğum kontrolü sağladığı doğru lakin kesinlikle güvenilir bir korunma yöntemi değildir.Birçok anne bir sonraki bebeklerine işte bu korunduklarını sandıkları dönemde hamile kalırlar.Bu nedenle özellikle,emzirmenin yoğunluğunun ve sıklığının azaldığı doğumu izleyen 6. aydan sonraki süreçte mutlaka güvenilir bir doğum kontrol yöntemi seçilmeli..
Emziren anne rahatlıkla hamile kalabilir,ben de bunu yaşamış,tecrübe edinmiş biriyim.
2 yaşına girmek üzere kızım ve hala emziriyorum,ama bu ikinci gebeliğime engel değil
Lütfen dikkat edelim,eğer süt korur deyip korunmazsanız;beklenmedik sürpriz bir gebelikle karşılaşırsınız;hatta ve hatta hamile olduğunuzu bilmeden emzirmeye devam ederseniz;karnınızdaki bebeği de besleyememiş olursunuz;daha üzücü neticeler doğurabilir bu durum.
O yüzden;her zaman bilinçli ve temkinli hareket etmeli..
Herkese bol sağlıklı ve mutlu günler diliyorum

tesekkurler cvplariniz icin....tedbiri elden birakmamak gerek ama yine de merak ettim, ben zaten bebegime hamile kalmak icin cok uzun zaman ugrasmis biriyim, korunmasam bile bazi problemlerden dolayi hamile kalmam zor, yine de arastiriyorum iste, aile planlamasiyla ilgili topikte gunde en az 5-6 kez emziren anneleri sutun %98 korudugu yaziyor ve bu bilgi guvenilir bir kaynaktan alinmis...ama diger arkadaslarin da dedigi gibi tedbiri elden birakmamak gerek...

Ben doğum yapalı 5 ay oldu,emziriyorum hala ama aynı anda mama da veriyorum çalıştığım için,ben de korunmuyorum şu anda adet te görmedim daha spiral taktırmak istiyorum ama korkuyorum açıkçası

kalınıyor hiç güvenmeyin derim ,ben oğlumu emziriyordum 18 aylıkken hamile kaldım şuan 14+1 hamileyim..güvenmeyin kesinlikle..emzirince kadınlara sadece spiral seçeneği kalıyor bunada cesaretin yoksa ya benim gibi hamile kalırsın yada eşin korunacak..umarım herşey istediğin gibi olur..sevgiler..

Bizim ailenin kadınları emzirirken hiç hamile kalmamış. Ailede bir ilk yaşandı, oğlum 13 aylıkken ve sık sık emiyorken hamile kaldım. Üstelik ilk bebeğim olsun diye neredeyse bir yıl uğraşmıştık. Bu defa çok kolay olunca şaşırdık. Fakat kanamalarım oldu, oğlumu emzirirken rahim ağrıları yaşadığım için doktorumuz emzirmeyi kademeli olarak bırakmamı söyledi.
Ben emzirmeyi bıraktıktan sonraki kontrolümde 11 haftalık olması gereken bebeğim 8 haftalık görünüyordu. Kanama alanı veya kesede bi zedelenme olmadığını, bebeğin kalbinin durduğunu söyledi doktor.
Kürtaj oldum ve ertesi gün yeniden emzirmeye başladım. Emzirmeye yeniden başlayınca oğlum şok oldu,mutluluktan ne yapacağını şaşırdı :halay:
Demek ki oğlumun nasibiymiş. Karnımdaki bebeğimin nasibi cennetteymiş. Allah hepimize hayırlı zamanda, hayırlı evlatlar versin inşallah

Benim üç oğlum var ilk ikisini isteyerek oldu üçüncü oğlum ise ikincisi 4 aylıkken kalmışım kalmışım diyorum çünkü hamile olduğumu üç aylık olana kadar bilmiyorduk üstelik korunuyorduk hiç bir gecelik ve kan testlerin de gecelik çıkmadı doktorum en sonuda ultrason da baktı doktor da bende çok şaşırdım meğer 3 aylık hamileymisim

Benim üç oğlum var ilk ikisini isteyerek oldu üçüncü oğlum ise ikincisi 4 aylıkken kalmışım kalmışım diyorum çünkü hamile olduğumu üç aylık olana kadar bilmiyorduk üstelik korunuyorduk hiç bir gecelik ve kan testlerin de gecelik çıkmadı doktorum en sonuda ultrason da baktı doktor da bende çok şaşırdım meğer 3 aylık hamileymisim
Benim de bebegim alti aylik olmak uzere Ben korunuyordum bu aralar kestim korunmayi biraz tuhaf gelecek ama belirli nedenlerden dolayi tekrar hamile kalmak istiyorum acaba olurmu ki

X