Ortopedi Bacaa Giren kramplar...Acil cevap

ebixsxim

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
14 Temmuz 2008
1.555
0
37
slm baynalar ıkı gecedır bacagıma dı kapak ıc kısmından goru sancılı sekılde kramp grıyo gece acıyla uyanıyorum dun gece gren kramp baya oyaladı benı gıtmek bılemedı acısı uyuka kalmısım gıtmıs sabah uyandıgımda ıse ayaga kalkmakda zorluk cektım dız kapagımı hareket ettrıırken cok kotu acıyo agrı var yanı dız kapagımı kaparken de acıyo ama acarken daha sıddetlı bıacı var sızce nedır bu neden agrı vardır ne yapmam lazım bılgı verırmısınız fıknırınız nedır bayanlar masa basında oturuyorum ısım boyle yanı bacagımı hareket ettırdıgımde agrıdan duramıyorum

canım muhtemelen romatizma başlıyor olabilir ama sen fazla hareket etmediğin için kireçlenme bile olur allah korusun.oturduğun yerde bile olsa sık sık dizlerini aç kapat kısa yürüyüşler yap oda içinde ısınma hareketleri fala bu arada sıcak kompres yaparsan iyi gelir

geççmiş olsun backlarında krap var anladıgım kadarıyla ayaklarına ineen bii agrımı buuu..sabahlarımı fazla gün içindemii.uyuşm ayapııyomuu..bence ortopediiye göörün..sonrasını onlar yönlendirriir benceee

benim kardeşim geceleri bağırarak uyanıyodu bu kramplar yüzünden canım doktora gittik magnezyum eksikliği dedi
sandoz gibi toz magnezyum verdi ve düzeldi artık.sende ihmal etme bence hemen git geçmiş olsun

benimde çok sık giriyordu ama ben sebebini deneme yoluyla buldum,benim beyaz topuklu botlarım var ne zaman onları giysem gece kramptan uyuyamıyorum bir ayakkabılarını yokla istersen:eek:

%100 Magnezyum eksikliğidir.
Aynı durum bendede çok sık oluyordu cnm

ben hamileyim ve kramplar bende oluyordu,1 gece içinde en son 4 defa olmuşdu. doktor magnezyum eksikligi dedi ve magnezyum içeren hap içiyorum 1 haftadır çok şükür sakinleşti.

Canım bende de olurdu.Ama sanmıyorum romatizma,kireçlenme olduğunu.Geçicidir seninki de tabi öyle hemen de geçmiyo:S Benim bacağıma giren kramplar ayaklarımda da olurdu.Ayaklarım yamulurdu ve bir süre öyle kalırdı.Çok kötüydü hele o gece uykudan uyanmalar yok muydu??Ağlayacak duruma geliyordum.Dr.a gittim ama bol bol su iç dedi bana.Bir süre aynı şekilde devam etti şu aralar hiç yok.Biraz hareketsiz kalmaktan da oluyor.Stresinde etkisi var.Sinirli misin bilmiyorum ama?Dr.bana bu kadar sinir yapma da demişti.Geçmiş olsun.boshayallersmile

X